Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#76 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Hafis »

MorningStar wrote: 17/12/2019 21:53
Hafis wrote: 17/12/2019 21:52 Ovu temu izgleda treba prebaciti na vjeronauk - vjerujete ili ne. Ako da, recite nam zašto :)
Ti i jos par kolega ste poceli diskusiju oko higijene,dzamije,hodanja u obuci i tako. Ako ne grijesim ?
Zajebo se. Mea culpa. Neću više
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#77 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Haman2 »

Nisam isao na hadz niti imam namjeru. Koliko ja znam Srbi ne idu na hadz u Meku. Dakle, pricas propagandne price naucene u poridici ili na casovima MPV tokom poslednjeg rata.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#78 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Hafis »

Hamane, postavi mu nešto iz Slobodne Bosne, neće znati gdje goni :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#79 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by spreca »

MorningStar wrote: 17/12/2019 21:53
Hafis wrote: 17/12/2019 21:52 Ovu temu izgleda treba prebaciti na vjeronauk - vjerujete ili ne. Ako da, recite nam zašto :)
Ti i jos par kolega ste poceli diskusiju oko higijene,dzamije,hodanja u obuci i tako. Ako ne grijesim ?
Kolega Hafiz je poceo sa time jer on nemoze bez toga, jer je rekao da nece od svoje kuce da pravi Dzamiju jer se u Dzamiji izuva sto nema veze sa time a ti si ga podrzao...i eto sad Hafiz da vto prebaci na religiju....jel ti nista ne govori da Hafiz nije musliman i da nema nista sa islamom a uzeo je za profil Hafiz
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#80 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by MorningStar »

spreca wrote: 17/12/2019 21:58

Kolega Hafiz je poceo sa time jer on nemoze bez toga, jer je rekao da nece od svoje kuce da pravi Dzamiju jer se u Dzamiji izuva sto nema veze sa time a ti si ga podrzao...i eto sad Hafiz da vto prebaci na religiju....jel ti nista ne govori da Hafiz nije musliman i da nema nista sa islamom a uzeo je za profil Hafiz
Ne govori mi nista, osim da je navikao da hoda u obuci po kuci, praksa koja nije neuobicajena u dosta zemalja.Naravno ti njemu zamjeris sto mu je neobicno u carapama hodati po kuci , pa ides u kontru svi koji hodaju znaci prljava im kuca. I jedan i drugi u krajnost - moje misljenje licno , moze kuca biti prljava i kad u carapama hodas a cista kad u obuci hodas i vice versa. Svako ima pravo da radi kako je navikao i kako praktikuje bez da mu se to spocitava ..
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4904
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#81 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by ¤ jelena ¤ »

Na temi o političaru iz komšiluka, i to Vulinu, forumaši raspravljaju o nečemu sasvim desetom.

Haj, Bože, na hajr.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#82 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by spreca »

MorningStar wrote: 17/12/2019 22:01
spreca wrote: 17/12/2019 21:58

Kolega Hafiz je poceo sa time jer on nemoze bez toga, jer je rekao da nece od svoje kuce da pravi Dzamiju jer se u Dzamiji izuva sto nema veze sa time a ti si ga podrzao...i eto sad Hafiz da vto prebaci na religiju....jel ti nista ne govori da Hafiz nije musliman i da nema nista sa islamom a uzeo je za profil Hafiz
Ne govori mi nista, osim da je navikao da hoda u obuci po kuci, praksa koja nije neuobicajena u dosta zemalja.Naravno ti njemu zamjeris sto mu je neobicno u carapama hodati po kuci , pa ides u kontru svi koji hodaju znaci prljava im kuca. I jedan i drugi u krajnost - moje misljenje licno , moze kuca biti prljava i kad u carapama hodas a cista kad u obuci hodas i vice versa. Svako ima pravo da radi kako je navikao i kako praktikuje bez da mu se to spocitava ..
Ma zaboli me kurac u cemu on ili nekod rugi hoda po svojoj kuci i sto kao i druge boli kurac u cemu ja hodam,rijec je o tome koje poceo sa religijom jer je Hafiz bukvalno u drugom postu napisao da on nece od svoje kuce praviti dzamiju...nemoj mi trpati ono sto nisam rekao,gdje ja to napisa da zamjerim Hafizu ili nekome sto hoda u obuci...u mojoj kuci nece niko a kome se ne izuva neka zaboravi adresu,a ja cu se ponasati onako kako to bude zhtjevao onaj kome idem u goste......za primjer uzmite poliklinike i klinike
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#83 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Hafis »

MorningStar wrote: 17/12/2019 22:01
spreca wrote: 17/12/2019 21:58

Kolega Hafiz je poceo sa time jer on nemoze bez toga, jer je rekao da nece od svoje kuce da pravi Dzamiju jer se u Dzamiji izuva sto nema veze sa time a ti si ga podrzao...i eto sad Hafiz da vto prebaci na religiju....jel ti nista ne govori da Hafiz nije musliman i da nema nista sa islamom a uzeo je za profil Hafiz
Ne govori mi nista, osim da je navikao da hoda u obuci po kuci, praksa koja nije neuobicajena u dosta zemalja.Naravno ti njemu zamjeris sto mu je neobicno u carapama hodati po kuci , pa ides u kontru svi koji hodaju znaci prljava im kuca. I jedan i drugi u krajnost - moje misljenje licno , moze kuca biti prljava i kad u carapama hodas a cista kad u obuci hodas i vice versa. Svako ima pravo da radi kako je navikao i kako praktikuje bez da mu se to spocitava ..
Kolega, ispravka netočnog navoda.
Ja ne hodam po svojoj kući u cipelama, pa tko bi to izdržao. Obično sam bos, ne trpim čarape, a i njih rijetko nosim, čak i zimi. A i to kad je neki jači događaj pa da ljudi ne pomisle svašta. Inače, otiđi u Brisel u sred zime..jebote na ulici svi kao i ja - nitko čarapa nema.
TInače, da hodam po kući obučen - je izvučeno je iz konteksta mog odgovora kad sam malo podjebavao Hamana.
Aspekt ove priče je na GOSTIMA. O njima govorim. Ja i dalje smatram da je zahtijevati od GOSTA da se izuje kada uđe jedna vrta ponižavanja. Ako baš insistira sam, ok, hajde kad si navalio.
A o higijeni...pa ljudi, ne jedem sa zemlje....uostalom, imam svoja dva psa ljubimca u kući... u kući, ne ispred kuće. I to je nehigijenski sad će netko reći. I još jedno moje pravilo: cijnim ljude prema njihovom odnosu prema životinjama. Ljudi koji inače ne vole životinje, nisu mi dobrodošli ni obućeni ni izuveni, u stvari nisu nikako dobrodošli u moj život, i obično ih eliminiram pa što košta da košta.
Hajd'mo mi o Vulinu....Da se krene s inicijativom iz KS i TK a poslije što bog da.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#84 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Hafis »

¤ jelena ¤ wrote: 17/12/2019 22:06 Na temi o političaru iz komšiluka, i to Vulinu, forumaši raspravljaju o nečemu sasvim desetom.
Haj, Bože, na hajr.
Ma inače imamo hiperprodukciju ovih tema o političarima iz komšiluka, pa smo se malo opustili. Nećemo više, časna riječ :)
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4904
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#85 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by ¤ jelena ¤ »

Poslije te tvoje priče o cukama i nećete. :D


:meza:
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#86 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Hank Paldum »

Mi ne možemo cipele u džamiji proglasiti non grata a kamoli nekog političara
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#87 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Haman2 »

Moze za Sarajevo ali ne moze za Banja Luku, Zvornik, Bijeljinu pa mozda i Tuzlu.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#88 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Haman2 »

ZUKORLIĆ STAO UZ VULINA U RATU PROTIV KOMŠIĆA: "Neko ko se predstavlja bosanskim patriotom, građanske orjentacije, pokazuje takav šovinizam" (VIDEO)

Valjda će Bošnjaci konačno shvatiti da je Željko Komšić jedna velika podvala Bošnjacima, izjavio je glavni sekretar Bošnjačke akademije nauka i umjetnosti muftija Muamer Zukorlić, koji je razočaran skorim padom s vlasti svog "dobrotvora" Elmedina Konakovića.

Image

Komšić je nedavno objašnjavajući razloge zbog kojih je izašao iz vladajuće koalicije u Sarajevskom kantonu koju su predvodili stranke Narod i pravda, SDP i Naša stranka, kazao kako nije mogao prihvatiti da se Zukoliću daje 60.000 maraka iz budžeta.

-Između Zukorlića i Marija Nenadića ja biram Nenadića, kazao je Komšić, aludirajući na činjenicu da Mario Nenadić figurira kao najizgledniji premijer Sarajevskog kantona.

-Žalosno je da su tako moralno i mentalno nedorasli profili na pozicijama državnika, kazao je Zukorlić za Komšića za Source.

Oni svojim izjavama, dodao je, pokazuju koji je njihov moralni i intelektualni kapacitet.

-Neko ko se predstavlja bosansim patriotom, građanske orjentacije pokazuje takav šovinizam. On nema nikakvih skrupula da vrijeđa, da laže, kazao je muftija Sandžački.

Zukorlić je kazao kako je Komšić došao na poziciju u kojoj u normalnim okolnostima nikad ne bi došao.

-On glumi Hrvata u nekoj ulozi koja je neprirodna i na kraju krajeva nije etički čin. On se nalazi na pogrešnom mjestu i pogrešnoj poziciji, kazao je Zukorlić.

Naglasio je kako Komšić proglašavajući njega radikalnom stavlja metu na čelo jednom imamu.

– To je još jedno podrivanje muslimana, zaključio je te nastavio:

-Drzne se jedan Željko da iz srca Sarajeva napada jednu od vitalnih bošnjačkih institucija kao što je Bošnjačka akademija znanosti i umjetnosti, a trebao je da štiti Bošnjake širom svijeta i one u Sandžaku i one na Kosovu i Makedoniji i Crnoj Gori, a vidite kakvu on poruku šalje da bošnjačka institucija u Sarajevu nije sigurna od njega, kazao je Zukorlić.

Zanimljivo, skoro identičan arsenal municija u bespoštednom napadu na Komšića, posljendjih dana koristi i Ministar odbrane Srbije Aleksandar Vulin.
Napomena. Kliknite na link da pogledate VIDEO http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/137 ... video.html
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#89 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Haman2 »

NJEMU NEMA POMOĆI: Zašto Vulin "vaskrsava" dvije brigade koje su ratovale u BiH i na Kosovu?; obje su 1993. dobile naređenje da zauzmu sarajevsko brdo Žuč što je bila...

Poslije 13 godina Vojska Srbije ponovo vraća status brigada 63. padobranskoj i 72. za specijalne operacije

Image
Aleksandar Vulin (Foto: Arhiv)Foto: ArhivVulin sa svojim podređenim (Foto: B92/Tanjug/Ministarstvo odbrane Srbije)

Obje su učestvovale na ratištima tokom devedesetih godina, a 2006, kada je formirana Vojska Srbije, spuštene su na rang bataljona i objedinjene u Specijalnoj brigade, podsjeća Radio Slobodna Evropa.

Upravo je ratni angažman ovih jedinica potencirao ministar odbrane Srbije Aleksandar Vulin, tokom predstavljanja svoje odluke o organizacijskim promjenama u Specijalnoj brigadi, poručujući da se ispravlja nepravda prema onima koji su ginuli, ali i prema “onima koje su ti heroji sačuvali”.

On je, saopštavajući odluku o organizacijskim promjenama u Specijalnoj brigadi, rekao da su 63. padobranska i 72. specijalna brigada sačuvale ime uprkos “onima koji su hteli da ih umanje i zaborave”.

“Kad god je srpskom narodu pretila opasnost od zločina i uništenja, oni koji su nosili vaša slavna imena bili su sa njima. Samo bi nezahvalan narod i samo bi neslobodna vojska, kojom komanduju stranci, odlučila da izgubi imena slavne 72. i slavne 63. brigade i da ih baci u prošlost, sakrije ih, umanji i zaboravi”, poručio je Vulin u pančevačkoj kasarni “Rastko Nemanjić” 21. decembra povodom organizacijskih promjena u Specijalnoj brigadi, navodi dalje RSE.

Spomenute dvije brigade su kao elitne jedinice, prvo JNA a potom Vojske Jugoslavije, učestvovale od 1991. do 1999. godine na ratištima bivše Jugoslavije, kaže za RSE Jovana Kolarić, istraživačica u Fondu za humanitarno pravo.

“Ono po čemu ih najviše prepoznajemo verovatno je učešće 72. brigade, a zatim i delova 63. padobranske, u borbama oko Sarajeva, odnosno obe brigade su poslate u decembru 1993. godine na područje Vogošće sa zadatkom da preuzmu kontrolu nad brdom Žuč što je bila strateški važna pozicija za srpske snage u Bosni i Hercegovini. Taj podatak znamo iz presude (Haškog tribunala, prim. aut.) Momčilu Perišiću”, kaže Kolarić.
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/138 ... _bila.html
Post Reply