Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#26 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Maraschino »

Hafis wrote: 17/12/2019 13:43 Bogami ih je pravo pošlo.

https://www.klix.ba/magazin/kultura/srb ... /191217064
Srbijanski glumac Lane Gutović se nije želio pokloniti sarajevskoj publici
Evo još jednog svježeg kandidata za persona non grata.
Ne bi njega od male muke ovaj besposleni redatelj Mustafić aka Vegeta ovako mezio.
to je vas izum. mi samo udaramo istim orudjem.
detroit-mercy
Posts: 16171
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#27 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by detroit-mercy »

spreca wrote: 14/12/2019 22:41
Haman2 wrote: 14/12/2019 14:34 Onakav ulazak Vucica u dzamiju je najvece samoponizenje Bosnjaka. Ne treba kriviti Vucica, krivo je nase najvise politicko rukovodstvo. Da li se neko sjeca ko su tada bili clanovi Predsjednistva BiH.

Skrnavljenje: Vučić u cipelama gazio po Begovoj džamiji u Sarajevu!

Image

Vučić u Begovoj džamiji: Bivši srbijanski radikal iskazao elementarno nepoštivanje

Premijer Srbije Aleksandar Vučić je tokom zvanične posjete BiH jučer obišao i Gazi-Husrev begovu džamiju u Sarajevu, Sabornu crkvu i Katedralu, i u širokom luku zabišao muzej 11. juli, posvećen genocidu u Srebrenici, koji se nalazi odmah do sarajevske Katedrale, javlja bh. novinska agencija Patria (NAP).

No, kako javlja agencija Patria, Vučić je prilikom jučerašnjeg obilaska džamije oskrnavio centralni vjerski objekt Bošnjaka tako što je u Gazijinu džamiju ušao u cipelama!

Poznata je tradicija Bošnjaka, ali i muslimana širom svijeta da se u bogomolju ne ulazi u obući, a to su poštovali brojni svjetski zvaničnici koji su posjetili ovu džamiju, prvorazrednu vjersku, kulturnu i civilizacijsku baštinu Bosne i Hercegovine.

Arogantnom Vučiću su domaćini prostrli najlon, a srbijanski zvaničnik, bivši radikal nije našao za shodno da sam iskaže elementarno poštovanje i kulturu i skine obuću prilikom ulaska u džamiju, javlja NAP.
https://nap.ba/news/1554
I kad ja kazem da su IIZ i SDA kao dvije ruke odnosno jedno tijelo ,neki kazu da te dvije organizacije nemaju nista opceg,jest ali u kurcu...ovo je jedan iz dokaza gdje Ridjan da bi se uvukao Vojvodi Pickoustom trazi ili naredjuje IIZ da se ovaj cetnik ne izuva u Dzamiji dok svi koji su je posjetili su se izuvali....sta reci,Balijska posla
Stvar protokola, protokol mu objasni sta i kako treba i gotova stvar. Al jes, gdje ce se IZ ili Bake bakcati sa time, vazno je samo gledati interes.
Na kraju, ne mora ni izuvati cipele, daju ti kao u Istanbulu kada ides u Plavu dzamiju one navlake za cipele i sve ok, al ko ce se kod nas i sa time zajebavati :mrgreen: .
User avatar
muha_sa
Posts: 128764
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#28 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by muha_sa »

Možda su mu smrdljive i poderane čOrape

Image
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#29 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by spreca »

detroit-mercy wrote: 17/12/2019 16:44
spreca wrote: 14/12/2019 22:41
Haman2 wrote: 14/12/2019 14:34 Onakav ulazak Vucica u dzamiju je najvece samoponizenje Bosnjaka. Ne treba kriviti Vucica, krivo je nase najvise politicko rukovodstvo. Da li se neko sjeca ko su tada bili clanovi Predsjednistva BiH.



https://nap.ba/news/1554
I kad ja kazem da su IIZ i SDA kao dvije ruke odnosno jedno tijelo ,neki kazu da te dvije organizacije nemaju nista opceg,jest ali u kurcu...ovo je jedan iz dokaza gdje Ridjan da bi se uvukao Vojvodi Pickoustom trazi ili naredjuje IIZ da se ovaj cetnik ne izuva u Dzamiji dok svi koji su je posjetili su se izuvali....sta reci,Balijska posla
Stvar protokola, protokol mu objasni sta i kako treba i gotova stvar. Al jes, gdje ce se IZ ili Bake bakcati sa time, vazno je samo gledati interes.
Na kraju, ne mora ni izuvati cipele, daju ti kao u Istanbulu kada ides u Plavu dzamiju one navlake za cipele i sve ok, al ko ce se kod nas i sa time zajebavati :mrgreen: .
Protokol se nije mjenjao osim kad je rijec o Pickoustom.....dolazile su druge visoke i vece zvanice od njega pa su se izuvali,ali ocito je Bakir time htio pokazati koliko je spreman da mu oprosti pucanje na Sarajevo za vrijeme agresije.....ja to nikome nebi dozvolio u obuci ..ili se izuj ili nema ulaska u dzamiju jer Plava dzamija je vise turisticka atrakcija,mada imaju i one tkz Bahile koje se koriste i u mnogim klinikama da nemozes uci u obuci nego se navuce preko obuce ,isti materijal kao one kese u trgovini....ali Ridjobradi hoce da se dodvori
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#30 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by spreca »

muha_sa wrote: 17/12/2019 16:46 Možda su mu smrdljive i poderane čOrape

Image
Mozda nije smio da se naguzi dok se obuva
User avatar
SmokingMan
Posts: 18886
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#31 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by SmokingMan »

detroit-mercy
Posts: 16171
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#32 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by detroit-mercy »

spreca wrote: 17/12/2019 17:13
detroit-mercy wrote: 17/12/2019 16:44
spreca wrote: 14/12/2019 22:41
I kad ja kazem da su IIZ i SDA kao dvije ruke odnosno jedno tijelo ,neki kazu da te dvije organizacije nemaju nista opceg,jest ali u kurcu...ovo je jedan iz dokaza gdje Ridjan da bi se uvukao Vojvodi Pickoustom trazi ili naredjuje IIZ da se ovaj cetnik ne izuva u Dzamiji dok svi koji su je posjetili su se izuvali....sta reci,Balijska posla
Stvar protokola, protokol mu objasni sta i kako treba i gotova stvar. Al jes, gdje ce se IZ ili Bake bakcati sa time, vazno je samo gledati interes.
Na kraju, ne mora ni izuvati cipele, daju ti kao u Istanbulu kada ides u Plavu dzamiju one navlake za cipele i sve ok, al ko ce se kod nas i sa time zajebavati :mrgreen: .
Protokol se nije mjenjao osim kad je rijec o Pickoustom.....dolazile su druge visoke i vece zvanice od njega pa su se izuvali,ali ocito je Bakir time htio pokazati koliko je spreman da mu oprosti pucanje na Sarajevo za vrijeme agresije.....ja to nikome nebi dozvolio u obuci ..ili se izuj ili nema ulaska u dzamiju jer Plava dzamija je vise turisticka atrakcija,mada imaju i one tkz Bahile koje se koriste i u mnogim klinikama da nemozes uci u obuci nego se navuce preko obuce ,isti materijal kao one kese u trgovini....ali Ridjobradi hoce da se dodvori
Onda nije do Vucica nego do ridjeg :mrgreen: .
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#33 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by spreca »

detroit-mercy wrote: 17/12/2019 17:34
spreca wrote: 17/12/2019 17:13
detroit-mercy wrote: 17/12/2019 16:44
Stvar protokola, protokol mu objasni sta i kako treba i gotova stvar. Al jes, gdje ce se IZ ili Bake bakcati sa time, vazno je samo gledati interes.
Na kraju, ne mora ni izuvati cipele, daju ti kao u Istanbulu kada ides u Plavu dzamiju one navlake za cipele i sve ok, al ko ce se kod nas i sa time zajebavati :mrgreen: .
Protokol se nije mjenjao osim kad je rijec o Pickoustom.....dolazile su druge visoke i vece zvanice od njega pa su se izuvali,ali ocito je Bakir time htio pokazati koliko je spreman da mu oprosti pucanje na Sarajevo za vrijeme agresije.....ja to nikome nebi dozvolio u obuci ..ili se izuj ili nema ulaska u dzamiju jer Plava dzamija je vise turisticka atrakcija,mada imaju i one tkz Bahile koje se koriste i u mnogim klinikama da nemozes uci u obuci nego se navuce preko obuce ,isti materijal kao one kese u trgovini....ali Ridjobradi hoce da se dodvori
Onda nije do Vucica nego do ridjeg :mrgreen: .
Naravno da je do Reisa i Ridjobradog.....ali i pickousti dobro zna da se u dzamijama izuva i cuo je on od svojih savjetnika da se je svako izuo koje bio,ali to je bilo ono kao iz inata ,evo da ja necu i uspjelo mu je,da je bio bilo ko drugi pa da covjek zazhmuri ali neko ko je spreman da ubije 100 muslimana za jednog srbina ,nije zasluzio cak ni neka protokolarna pozdravljanja a kamoli nesto drugo....zaradi menen mogao mu je i sebiju posuditi dok je boravio u Sa a za ovo bi trebalo nekom :izet: sav spisak a zna se kome
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Maraschino »

muha_sa wrote: 17/12/2019 16:46 Možda su mu smrdljive i poderane čOrape

Image
nesto mi ovaj poznat, tko ono bjese?
User avatar
muha_sa
Posts: 128764
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#35 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by muha_sa »

Maraschino wrote: 17/12/2019 19:06
muha_sa wrote: 17/12/2019 16:46 Možda su mu smrdljive i poderane čOrape

Image
nesto mi ovaj poznat, tko ono bjese?
Direktor (predsjednik) svjetske banke

Predsjednik Svjetske banke, Paul Wolfowitz osramotio se u ponedjeljak tokom dvodnevne posjete Turskoj, kada je prije ulaska u džamiju skinuo cipele i svijetu pokazao svoje poderane čarape.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#36 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Maraschino »

muha_sa wrote: 17/12/2019 19:06
Maraschino wrote: 17/12/2019 19:06
muha_sa wrote: 17/12/2019 16:46 Možda su mu smrdljive i poderane čOrape

Image
nesto mi ovaj poznat, tko ono bjese?
Direktor (predsjednik) svjetske banke
bravo :thumbup:

Jedan predsjednik Svjetske banke Paul Wolfowitz se izuje a nosacu gajbi tesko. mrs stoko
User avatar
muha_sa
Posts: 128764
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#37 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by muha_sa »

Maraschino wrote: 17/12/2019 19:09
muha_sa wrote: 17/12/2019 19:06
Maraschino wrote: 17/12/2019 19:06

nesto mi ovaj poznat, tko ono bjese?
Direktor (predsjednik) svjetske banke
bravo :thumbup:

Jedan predsjednik Svjetske banke Paul Wolfowitz se izuje a nosacu gajbi tesko. mrs stoko
U domacinu je greška :-) meni NIKO u cipelama u kucu uc ne može. Nema šanse :-)
Tako su trebali i pickoustom pred vratima rec--bujrum Aco, samo izuj cipele pa ceš uci
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#38 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Maraschino »

muha_sa wrote: 17/12/2019 19:12
Maraschino wrote: 17/12/2019 19:09
muha_sa wrote: 17/12/2019 19:06

Direktor (predsjednik) svjetske banke
bravo :thumbup:

Jedan predsjednik Svjetske banke Paul Wolfowitz se izuje a nosacu gajbi tesko. mrs stoko
U domacinu je greška :-) meni NIKO u cipelama u kucu uc ne može. Nema šanse :-)
Tako su trebali i pickoustom pred vratima rec--bujrum Aco, samo izuj cipele pa ceš uci
Djelimicno, ja kada idem kod nekoga u goste malo se raspitam ili prosaram ocima kako se ponasati a njima to protokol sigurnosugerise.
Ne mogu za Bozic nositi ukrasna jaja.
User avatar
muha_sa
Posts: 128764
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#39 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by muha_sa »

Maraschino wrote: 17/12/2019 19:18
Djelimicno, ja kada idem kod nekoga u goste malo se raspitam ili prosaram ocima kako se ponasati a njima to protokol sigurnosugerise.
Ne mogu za Bozic nositi ukrasna jaja.
:thumbup:

Isti sam :-D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#40 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Maraschino »

muha_sa wrote: 17/12/2019 19:19
Maraschino wrote: 17/12/2019 19:18
Djelimicno, ja kada idem kod nekoga u goste malo se raspitam ili prosaram ocima kako se ponasati a njima to protokol sigurnosugerise.
Ne mogu za Bozic nositi ukrasna jaja.
:thumbup:

Isti sam :-D
opet sikiras malog :D

a gdje nam je drug H... :?
User avatar
muha_sa
Posts: 128764
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#41 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by muha_sa »

Maraschino wrote: 17/12/2019 19:21
muha_sa wrote: 17/12/2019 19:19
Maraschino wrote: 17/12/2019 19:18
Djelimicno, ja kada idem kod nekoga u goste malo se raspitam ili prosaram ocima kako se ponasati a njima to protokol sigurnosugerise.
Ne mogu za Bozic nositi ukrasna jaja.
:thumbup:

Isti sam :-D
opet sikiras malog :D

a gdje nam je drug H... :?
:lol:

Levat se primio i ne zna popustit :-) šta cu nego ga handrit :lol:

Dosadilo mu ovdje :( bio neki dan sa njim :-D poklonio mi djecju sjedalicu--onu bRe z naslona :-D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#42 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Maraschino »

muha_sa wrote: 17/12/2019 19:23
:lol:

Levat se primio i ne zna popustit :-) šta cu nego ga handrit :lol:

Dosadilo mu ovdje :( bio neki dan sa njim :-D poklonio mi djecju sjedalicu--onu bRe z naslona :-D
To mu se zadesila u nekom autu. :D
Pozdravi ga pa kada se odmori nek malo navrne. Neke nervira neke zabavi, uglavnom pozitivan lik a najbolji kad malo povuce. :thumbup:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#43 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Hafis »

muha_sa wrote: 17/12/2019 19:12 U domacinu je greška :-) meni NIKO u cipelama u kucu uc ne može. Nema šanse :-)
Tako su trebali i pickoustom pred vratima rec--bujrum Aco, samo izuj cipele pa ceš uci
E vidiš, stotinu ljudi, stotinu običaja.
Meni nitko u kuću ne može ući u čarapama. Kakvo je izuvanje. Ali i ja gdje idem, nema izuvanja.... jedino ako sam ''navasdan''... ali to je iznimno rijetko...jednom u tri godine.
User avatar
muha_sa
Posts: 128764
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#44 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by muha_sa »

Maraschino wrote: 17/12/2019 19:26

To mu se zadesila u nekom autu. :D
Pozdravi ga pa kada se odmori nek malo navrne. Neke nervira neke zabavi, uglavnom pozitivan lik a najbolji kad malo povuce. :thumbup:
Prenesem pozdrave :-D ganjc nova sjedalica :thumbup:

To je ljudina nad ljudinama :thumbup: kad dodješ idemo na po jeNNu :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128764
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#45 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by muha_sa »

Hafis wrote: 17/12/2019 19:26
muha_sa wrote: 17/12/2019 19:12 U domacinu je greška :-) meni NIKO u cipelama u kucu uc ne može. Nema šanse :-)
Tako su trebali i pickoustom pred vratima rec--bujrum Aco, samo izuj cipele pa ceš uci
E vidiš, stotinu ljudi, stotinu običaja.
Meni nitko u kuću ne može ući u čarapama. Kakvo je izuvanje. Ali i ja gdje idem, nema izuvanja.... jedino ako sam ''navasdan''... ali to je iznimno rijetko...jednom u tri godine.
Poštujem :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#46 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Maraschino »

muha_sa wrote: 17/12/2019 19:29
Maraschino wrote: 17/12/2019 19:26

To mu se zadesila u nekom autu. :D
Pozdravi ga pa kada se odmori nek malo navrne. Neke nervira neke zabavi, uglavnom pozitivan lik a najbolji kad malo povuce. :thumbup:
Prenesem pozdrave :-D ganjc nova sjedalica :thumbup:

To je ljudina nad ljudinama :thumbup: kad dodješ idemo na po jeNNu :D
svakako :thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#47 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Maraschino »

muha_sa wrote: 17/12/2019 19:29
Hafis wrote: 17/12/2019 19:26
muha_sa wrote: 17/12/2019 19:12 U domacinu je greška :-) meni NIKO u cipelama u kucu uc ne može. Nema šanse :-)
Tako su trebali i pickoustom pred vratima rec--bujrum Aco, samo izuj cipele pa ceš uci
E vidiš, stotinu ljudi, stotinu običaja.
Meni nitko u kuću ne može ući u čarapama. Kakvo je izuvanje. Ali i ja gdje idem, nema izuvanja.... jedino ako sam ''navasdan''... ali to je iznimno rijetko...jednom u tri godine.
Poštujem :D
@muha_sa, rijesi problem.

Hafise, lahko je vama dole na kamenu. Samo ako se cuko pokakio a kod nas kad se ona ilovaca zalijepi, nema joj lijeka do tona vode.

Ovdje gdje privremeno zivim sve je podijeljeno, jedni se izuvaju i uzivaju u toplim francuskim zemljanim plocicama dok se drugi ne izuvaju sve do spavace sobe. Obuca naravno ide pored i ispod kreveta. Higijenski nema sta ali ja ne obracam paznju na to.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#48 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by spreca »

muha_sa wrote: 17/12/2019 19:12
Maraschino wrote: 17/12/2019 19:09
muha_sa wrote: 17/12/2019 19:06

Direktor (predsjednik) svjetske banke
bravo :thumbup:

Jedan predsjednik Svjetske banke Paul Wolfowitz se izuje a nosacu gajbi tesko. mrs stoko
U domacinu je greška :-) meni NIKO u cipelama u kucu uc ne može. Nema šanse :-)
Tako su trebali i pickoustom pred vratima rec--bujrum Aco, samo izuj cipele pa ceš uci
Da do domacina je,ali izgleda da je ovdje bilo insistirano da se ne izuva sto me od Pickoustog Vojvode nebi nista iznenadilo i da je bio ponosan na to jer su se svi drugi izuvali.....sta ce u buducnosti raditi medjedi iz IZ,dozvoliti svima da u obuci ulaze ili ce to prestati,ali onda ispade da je Pickousti najvaznija licnost koja je usla u obuci a svi drugi predsjenici i drugi ce se izuvati...zna Vucic kakve su tradicije u bosni da se u kucu ne ulazi u obuci a kamoli u Dzamiju ali jebe se njemu,on bi se u njoj popiso
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#49 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by Hafis »

Maraschino wrote: 17/12/2019 19:35
muha_sa wrote: 17/12/2019 19:29
Hafis wrote: 17/12/2019 19:26
E vidiš, stotinu ljudi, stotinu običaja.
Meni nitko u kuću ne može ući u čarapama. Kakvo je izuvanje. Ali i ja gdje idem, nema izuvanja.... jedino ako sam ''navasdan''... ali to je iznimno rijetko...jednom u tri godine.
Poštujem :D
@muha_sa, rijesi problem.

Hafise, lahko je vama dole na kamenu. Samo ako se cuko pokakio a kod nas kad se ona ilovaca zalijepi, nema joj lijeka do tona vode.

Ovdje gdje privremeno zivim sve je podijeljeno, jedni se izuvaju i uzivaju u toplim francuskim zemljanim plocicama dok se drugi ne izuvaju sve do spavace sobe. Obuca naravno ide pored i ispod kreveta. Higijenski nema sta ali ja ne obracam paznju na to.
Ima i te, mislim vezano za vrstu tla...što jest jest, ovdje blata gotovo i nema, a iskreno ilovaču sam vidio samo u filmovima. Ali i da ima, što ima veze....zovni momke nek odnesu tepihe na pranje....ili kupuj nove.
Inače, kada mi netko prvi put dođe, pa kao počeo bi se izuvati, odmah ja to prekidam...
Doduše, znam da ima ljudi koji bi se naljutili kada im se ne bi izuo (ili je domaćin neka peka ili je papučar) tako da ne odustajem - ili ti se neću izuti da si ne znam tko ili ti neću više nikada doći.
Ali ono je smiješno...još kad natakare cipeletine ispred vanjskih vrata...

Odosmo s teme :)
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#50 Re: Zašto se Aleksandar Vulin ne proglasi personom non grata?

Post by LBVIEW »

Netko je, izgleda, propustio osnove higijene. :mrgreen:
Post Reply