Zašto mrzimo Izrael?

Post Reply
mirzaaa33
Posts: 725
Joined: 28/05/2016 13:04

#1 Zašto mrzimo Izrael?

Post by mirzaaa33 »

Interesantna mi ta mržnja prema Izraelu koja dolazi od našeg naroda a i inače od jednog dijela svjetske populacije. Većina nas je zapamtila Arafata

Image

Ne sjećam se da je Palestina uopšte bila toliko interesantna ljudima, znalo se da ratuju jedni protiv drugih, da ima Izrael i Palestinci i vojne grupacije ali posmatrao se kao i svaki drugi sukob.

Zašto se sada toliko priča o tome? Kad sve sagledam ima naroda koji su i u težoj situaciji nego Palestinci, sa gorim komšijama od Izraelaca, sa komšijama koje ubiju 10 puta više ljudi.

Ima i naroda kojima je teže a okrenuti su miru 10 puta više nego Palestinci a nemaju mira
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#2 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by MyTao »

Ja licno ne mrzim Izrael i Jevreje... ustvari, kao neko ko je i sam prosao kroz genocid, razumijem i imam "soft spot" za te ljude koji su kroz historiju uvijek bili dojnji, kao i mi...

Ali mrzim vladajuci rezim u Izraelu zbog toga sto vrse zlocin nad neduznim palestinskim narodom, sto silom otimaju i uzimaju ljudima zemlju... rade sve ono sto su drugi njima, samo to rade onima slabijim od sebe. Plus sto taj rezim steti i samom jevrejskom narodu... ratni zlocini, genocid, nepstivanje ljudskih prava... itd itd...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Alfons Kauders »

Ne mrzim ni Izrael ni Zidove, cak bih rekao da ih postujem, imajuci u vidu sta su sve prosli i kako se drze... Na stranu sto su i nama valjali (ne bi bilo sevdalinke bez nasih Sefarda).

Netanyahua i ostale izraelske desnicare/fastiste naravno mrzim, ali to nema veze s vjerom ili etnijom... Vec njihovim djelima i rijecima.

A to sto Zidove mrzi masa naroda mozemo zahvaliti vjeronauku u skolama i teorijama zavjere na internetu.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#4 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by BHCluster »

Alfons Kauders wrote:Ne mrzim ni Izrael ni Zidove, cak bih rekao da ih postujem, imajuci u vidu sta su sve prosli i kako se drze... Na stranu sto su i nama valjali (ne bi bilo sevdalinke bez nasih Sefarda).

Netanyahua i ostale izraelske desnicare/fastiste naravno mrzim, ali to nema veze s vjerom ili etnijom... Vec njihovim djelima i rijecima.

A to sto Zidove mrzi masa naroda mozemo zahvaliti vjeronauku u skolama i teorijama zavjere na internetu.
:thumbup:
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#5 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by SkyLimit »

mirzaaa33 wrote:Interesantna mi ta mržnja prema Izraelu koja dolazi od našeg naroda a i inače od jednog dijela svjetske populacije.
Stvarno, zašto vi mrzite Izrael, objasnite i nama Bošnjacima?
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#6 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by muha_sa »

teško onom ko sa mržnjom prema nekom živi
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#7 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Njanjavi »

Neuka i lako indoktrinisana raja mrzi izrael, mrzi jevrejsku kulturu, trpaju sve u isti kos zbog sacice desnicarskih klika.
Bosnjo ne konta da je jedan od najvecih slobinih ahbaba bio jaser arafat, ljudi ne kontaju da nazadne militantne palestinske struje trpaju svoju djecu u zive zidove.
I ja sad poslje svega sta smo mi dozivjeli treba da dajem neku podrsku narodu ciji je predsjednik surovao otvoreno sa likom koji je ovu zemlju obojio krvlju, ne pada mi na pamet.
Ljudi ne kontaju da svaka palestinska familija koju izmjeste dobije jako solidnu nadoknadu za to, samo je velika stigma u toj kulturi da se kaze kako su uzeli novce od jevreja i drustvo na to gleda smrknuto.
Imas masu primjera jevrej otvori granap u mahali i masovno palestinci ne zele kupovat tu zbog te politike.
Za dosta frke dole je kriva i palestinska strana, nema tu klasicni good guys bad guys furki, obje strane potenciraju odrzivo flejmovanje i segregaciju namjerno.
Jevreje ako nista treba cjenit zbog ogromnog doprinosa svjetskoj kulturi na masu polja i jako su mi fascinantne neke njihove price, mitovi, kaballah, i razna ezoterijska skrivena znanja.
Dosta toga inteligentan insan moze naucit od jevreja.
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#8 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by krater »

BHCluster wrote:
Alfons Kauders wrote:Ne mrzim ni Izrael ni Zidove, cak bih rekao da ih postujem, imajuci u vidu sta su sve prosli i kako se drze... Na stranu sto su i nama valjali (ne bi bilo sevdalinke bez nasih Sefarda).

Netanyahua i ostale izraelske desnicare/fastiste naravno mrzim, ali to nema veze s vjerom ili etnijom... Vec njihovim djelima i rijecima.

A to sto Zidove mrzi masa naroda mozemo zahvaliti vjeronauku u skolama i teorijama zavjere na internetu.
:thumbup:
:thumbup:
Ci-Nick
Posts: 5063
Joined: 15/03/2015 17:38

#9 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Ci-Nick »

Niti ih mrzimn niti ih volim,... sve moje emocije su okrenute prema Europi,...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by spreca »

SkyLimit wrote:
mirzaaa33 wrote:Interesantna mi ta mržnja prema Izraelu koja dolazi od našeg naroda a i inače od jednog dijela svjetske populacije.
Stvarno, zašto vi mrzite Izrael, objasnite i nama Bošnjacima?
:thumbup: ...oni mrze a pitaju nas zasto
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Tomahawk11 »

A ''sitnica'' da su ti Jevreji oduzeli tim Palestincima teritorij? Nista to?
Smeta nam agresija na nasu zemlju, RS nastala na krvlju, ali zatvaramo oci kad se negdje drugo vrsi otimacina teritorije i jedan narod dovodi na rub propasti?!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#13 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by insomnia78 »

Eno Mike, znao sam :D


S moje sokoćalo
Bodkin
Posts: 21486
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#14 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Bodkin »

To sve turska radi ili je radila kurdima. I genocid su pocinili nad armenima pa ih ne mrzimo onako iz principa :mrgreen: i sadam je tamanio ljude. Pa ga niko ne mrzi. I u singapuru su pobili stotine hiljada komunista pa niko ni da trepne.
Ili nemamo vremena za sve pa se odlucimo za jedan :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by insomnia78 »

Samo zbog sukobljenih strana. Jasno ko dan


S moje sokoćalo
Papastadopulos
Posts: 197
Joined: 25/06/2016 20:52

#16 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Papastadopulos »

Bodkin wrote:To sve turska radi ili je radila kurdima. I genocid su pocinili nad armenima pa ih ne mrzimo onako iz principa :mrgreen: i sadam je tamanio ljude. Pa ga niko ne mrzi. I u singapuru su pobili stotine hiljada komunista pa niko ni da trepne.
Ili nemamo vremena za sve pa se odlucimo za jedan :)
dupli arsini, kako kome odgovara
Bodkin
Posts: 21486
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Bodkin »

insomnia78 wrote:Samo zbog sukobljenih strana. Jasno ko dan


S moje sokoćalo
Neka bolan. Idi gledaj tour de france i ne dovodi temu do kraja prije vremena :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#18 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Tomahawk11 »

Bodkin wrote:To sve turska radi ili je radila kurdima. I genocid su pocinili nad armenima pa ih ne mrzimo onako iz principa :mrgreen: i sadam je tamanio ljude. Pa ga niko ne mrzi. I u singapuru su pobili stotine hiljada komunista pa niko ni da trepne.
Ili nemamo vremena za sve pa se odlucimo za jedan :)
Pa sad, mrznja je teska rijec. Recimo da ne volim nikoga ko ugnjetava drugog i ko se koristi okrutnim metodama da bi postigao svoje (uglavnom politicke) ciljeve.
A u svijetu svakako imamo kroz historiju, a i danasnjicu, milion razlicitih primjera.
Ono sto je ironija, te Jevreje je Hitler nastoja smaknuti. Oni to isto rade, samo postepeno, sa Palestincima. Postepeno im oduzimaju zemlju, postepeno ih guraju na marginu svijeta. Ovi ispadose kolateralna steta nastanka jevrejske drzave.
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#19 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by irac300 »

Tomahawk11 wrote:A ''sitnica'' da su ti Jevreji oduzeli tim Palestincima teritorij? Nista to?
Smeta nam agresija na nasu zemlju, RS nastala na krvlju, ali zatvaramo oci kad se negdje drugo vrsi otimacina teritorije i jedan narod dovodi na rub propasti?!
Imaš takvih situacija X Y u svijetu. Al' kod nas je rekao bih zadnjih par godina (od ekspanzije FB i Yotubea) ''moderno'' mrziti samo Izrael i ''patiti'' sa Palestincima (uz računar naravno). Gledam ovu pačurliju na FB, to se ne zna potpisati, ali ono lijepi nekakve slike podrške Palestincima i slične internet patetike. Gdje je Tibet, Gruzija, Ukrajina, Kurdi...? Prije 10-15 godina reprezentacije Izraela su sasvim normalno gostovale u BiH, nije bilo zviždanja himnoj, gaženja zastave i sl.
Bodkin
Posts: 21486
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#20 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Bodkin »

Tomahawk11 wrote:
Bodkin wrote:To sve turska radi ili je radila kurdima. I genocid su pocinili nad armenima pa ih ne mrzimo onako iz principa :mrgreen: i sadam je tamanio ljude. Pa ga niko ne mrzi. I u singapuru su pobili stotine hiljada komunista pa niko ni da trepne.
Ili nemamo vremena za sve pa se odlucimo za jedan :)
Pa sad, mrznja je teska rijec. Recimo da ne volim nikoga ko ugnjetava drugog i ko se koristi okrutnim metodama da bi postigao svoje (uglavnom politicke) ciljeve.
A u svijetu svakako imamo kroz historiju, a i danasnjicu, milion razlicitih primjera.
Ono sto je ironija, te Jevreje je Hitler nastoja smaknuti. Oni to isto rade, samo postepeno, sa Palestincima. Postepeno im oduzimaju zemlju, postepeno ih guraju na marginu svijeta. Ovi ispadose kolateralna steta nastanka jevrejske drzave.
Ne mrzis ti ali bruka ih mrzi. Strasno puno ljudi
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#21 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Horcrux »

Nedavno me prijatelj pita koju bi bliskoistocnu zemlju najvise volio posjetiti, a ja onako bez razmislja kazem Izrael (sto je bi stvarno i volio). Covjek kad nije u nesvijest pao, nije mogao doci sebi poslije. :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#22 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by salik79 »

insomnia78 wrote:Eno Mike, znao sam :D


S moje sokoćalo
Niko bolje ne opisuje zlocinacku politiku Izraela i teroristickog IDF-a...A da je vise "sahih" od njega :mrgreen:
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#23 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by mousstapha »

Istina je da dosta ljudi mrzi Jevreje i Izrael, ali mislim da tu treba napraviti distinkciju. Mislim da je mržnja sama po sebi pogrešna, pogotovo prema jednom narodu, ali ne mogu nikako podržati postojanje ovakve države Izrael. Za mene je to država projekat, koja postoji zahvaljujući trenutnom odnosu političkih snaga u svijetu. Nekad mislim da će taj projekat nakupiti toliku količinu mržnje da će kraj biti koban za cijelu tu regiju. Nikad ne znaš kad će nuklearno oružje doći u ruke nekog vjerskog fanatika, a znamo da ih taj prostor generiše ko na traci.
Papastadopulos
Posts: 197
Joined: 25/06/2016 20:52

#24 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Papastadopulos »

Horcrux wrote:Nedavno me prijatelj pita koju bi bliskoistocnu zemlju najvise volio posjetiti, a ja onako bez razmislja kazem Izrael (sto je bi stvarno i volio). Covjek kad nije u nesvijest pao, nije mogao doci sebi poslije. :lol:
jel i on htio izrael posjetiti :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#25 Re: Zašto mrzimo Izrael?

Post by Tomahawk11 »

irac300 wrote:
Tomahawk11 wrote:A ''sitnica'' da su ti Jevreji oduzeli tim Palestincima teritorij? Nista to?
Smeta nam agresija na nasu zemlju, RS nastala na krvlju, ali zatvaramo oci kad se negdje drugo vrsi otimacina teritorije i jedan narod dovodi na rub propasti?!
Imaš takvih situacija X Y u svijetu. Al' kod nas je rekao bih zadnjih par godina (od ekspanzije FB i Yotubea) ''moderno'' mrziti samo Izrael i ''patiti'' sa Palestincima (uz računar naravno). Gledam ovu pačurliju na FB, to se ne zna potpisati, ali ono lijepi nekakve slike podrške Palestincima i slične internet patetike. Gdje je Tibet, Gruzija, Ukrajina, Kurdi...? Prije 10-15 godina reprezentacije Izraela su sasvim normalno gostovale u BiH, nije bilo zviždanja himnoj, gaženja zastave i sl.
Ne bi trebalo ni sad. Mijesati sport i politiku nikad nije dobro. A pogotovo, sto kazes, kad to dolazi od djecurlije i internet ratnika.
Post Reply