Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
moks
Posts: 1
Joined: 05/04/2013 19:30

#26 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by moks »

Klasicne seoske varalice , pokusao sam sa njima da radim na veliko , supljiraju , lazu , petljaju , a sve skart roba prepakovana , a u stvari koristena i polovna .... PREVARANTI OBICNI .
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#27 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by drunken tiger »

Timotheus wrote:Zašto su tako jeftini?

Čuo sam priču da kradu telefone u Danskoj ili negdje gore pa ih preprodaju ovdje. Da li je istina i mogu li im vjerovati?
Zato što im je usluga katastrofalna. Preporučio bih svima da ih zaobilaze ukoliko imaju drugu mogućnost.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#28 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Benq »

Moze li mi neko objasniti zasto su kod njih mobiteli skoro 200KM skuplji kada se kupuju na rate preko kartice ? U svim drugim radnjama ide neka mala provizija , a kod njih 200-250KM razlika. Npr ovaj Samsung S5 , za gotovinsko je 715KM , a preko kartice na rate 929KM :-)
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#29 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by drunken tiger »

Benq wrote:Moze li mi neko objasniti zasto su kod njih mobiteli skoro 200KM skuplji kada se kupuju na rate preko kartice ? U svim drugim radnjama ide neka mala provizija , a kod njih 200-250KM razlika. Npr ovaj Samsung S5 , za gotovinsko je 715KM , a preko kartice na rate 929KM :-)
TO je protiv zakona i tako uzimaju levate. To ne smiju raditi. Samo nazovi banku i objasni im slučaj. Popušit će. Ne zna raja pa ih uzimaju ko levate. Uglavnom ti platiš uslugu kartčinog plaćanja koju je on preuzeo prilikom potpisivanja ugovora s bankom od koje je uzeo mogućnost kartičnog plaćanja.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#30 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by seoBIH »

Zato sto onda moraju platiti PDV drzavi i provesti telefon kroz knjige, te izdati fiskalni racun.
drunken tiger wrote:
Benq wrote:Moze li mi neko objasniti zasto su kod njih mobiteli skoro 200KM skuplji kada se kupuju na rate preko kartice ? U svim drugim radnjama ide neka mala provizija , a kod njih 200-250KM razlika. Npr ovaj Samsung S5 , za gotovinsko je 715KM , a preko kartice na rate 929KM :-)
TO je protiv zakona i tako uzimaju levate. To ne smiju raditi. Samo nazovi banku i objasni im slučaj. Popušit će. Ne zna raja pa ih uzimaju ko levate. Uglavnom ti platiš uslugu kartčinog plaćanja koju je on preuzeo prilikom potpisivanja ugovora s bankom od koje je uzeo mogućnost kartičnog plaćanja.
Nije tacno. Kolika ce cijena biti i ko ce platiti proviziju, banku apsolutno ne zanima.
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#31 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by drunken tiger »

seoBIH wrote:Zato sto onda moraju platiti PDV drzavi i provesti telefon kroz knjige, te izdati fiskalni racun.
drunken tiger wrote:
Benq wrote:Moze li mi neko objasniti zasto su kod njih mobiteli skoro 200KM skuplji kada se kupuju na rate preko kartice ? U svim drugim radnjama ide neka mala provizija , a kod njih 200-250KM razlika. Npr ovaj Samsung S5 , za gotovinsko je 715KM , a preko kartice na rate 929KM :-)
TO je protiv zakona i tako uzimaju levate. To ne smiju raditi. Samo nazovi banku i objasni im slučaj. Popušit će. Ne zna raja pa ih uzimaju ko levate. Uglavnom ti platiš uslugu kartčinog plaćanja koju je on preuzeo prilikom potpisivanja ugovora s bankom od koje je uzeo mogućnost kartičnog plaćanja.
Nije tacno. Kolika ce cijena biti i ko ce platiti proviziju, banku apsolutno ne zanima.
Pa nek' vas uzimaju kad ste levati. Sve je to regulisano ugovorom i to banku i te kako zanima.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#32 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Benq »

Ne pada mi na pamet da bilo sta kod njih kupim jer su jako skupi , nego gledam cijene S5 pa usput pogledam i kod njih pa sam se blago receno sjebo kad sam vidio razliku u cijeni kad je za gotovinsko i preko kartice...
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#33 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by zomri »

Benq wrote:Moze li mi neko objasniti zasto su kod njih mobiteli skoro 200KM skuplji kada se kupuju na rate preko kartice ? U svim drugim radnjama ide neka mala provizija , a kod njih 200-250KM razlika. Npr ovaj Samsung S5 , za gotovinsko je 715KM , a preko kartice na rate 929KM :-)
cijena za gotovinu + pdv + kamata
Drogo_rooq
Posts: 150
Joined: 04/03/2014 14:43

#34 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Drogo_rooq »

Zato sto ne izdaju regularne racune i ne prolazi "kroz sistem" kada se kesom placa. Sa karticama je drugacije, pa moraju dodati kako bi ostavili istu zaradu.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#35 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Benq »

Drogo_rooq wrote:Zato sto ne izdaju regularne racune i ne prolazi "kroz sistem" kada se kesom placa. Sa karticama je drugacije, pa moraju dodati kako bi ostavili istu zaradu.
Onda oni imaju stvarno nekog jakog cim im to tako prolazi a njihove nove radnje sa istom politikom se stalno otvaraju...
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#36 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by ElDzidziIbnDzo »

moks wrote:Klasicne seoske varalice , pokusao sam sa njima da radim na veliko , supljiraju , lazu , petljaju , a sve skart roba prepakovana , a u stvari koristena i polovna .... PREVARANTI OBICNI .
Ne ulazim u to fakat kakvi su niti sam imao kakvog iskustva sa istima.Medjutim ti pokusao da radis sa njima na veliko,a oni kako ti kazes prodaju skart robu?
Znaci i ti htio prodavati skart pa te odjebali? :lol: :lol:

Telefon da je koristen 2 dana pa da je nesto muljano oko njega vidjelo bi se.Tako da ti je prica lave malo reci glupa :)
Drogo_rooq
Posts: 150
Joined: 04/03/2014 14:43

#37 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Drogo_rooq »

Prije neke 3 godine sam kupio telefon i nisam dobio fiskalni racun nego samo njihov. Pisana garancija i resto. A uredjaj je bio skinut sa madjarskog telenora. Prije par mjeseci je kolega uzeo Note 4 kod njih. Identicna situacija. Kada se trazi fiskalni racun, onda je puna cijena, placao kesom ili ne.

Uostalom, pogledati cijene Apple uredjaja, nize nego u apple store :)

p.s.

Dodatnih par stvari...

Dakle i kolegin Note 4 je bio "madjar". Zvao sam ih nedavno da pitam za Note 4 edge, iako uredno na stranici stoji, nema na stanju.

Poznanik je kod njih kupio HTC M8. U garantnom roku je imao povecih problema sa servisom oko neke gluposti (prilicno dugo su zadrzali telefon i onda dodatno otezali)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#38 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by O'zone »

A šta ste digli frku pa u svakoj radnji sa mobitelima (preprodavač style) istaknute cijene za keš. Ako ćeš karticom ili virmanski cijena ide gore.

U ostalom ja jučer u Domodu i na svakom uređaju cijena za keš i cijena za plaćanje kreditnim karticama, Imtec ista stvar, Plus computers,...etc

E sad druga je stvar kako mogu da rade i kako ih inspekcije preskaču mada su i u Univerzlanom i Fontele-u prije par mjeseci napravali masakr ali se sve smirilo za par dana.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#39 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Kemal Malovčić »

Krivo mi je što rade kontra zakona, al mi je drago jeftino kupiti điđu. :mrgreen:
Drogo_rooq
Posts: 150
Joined: 04/03/2014 14:43

#40 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Drogo_rooq »

O'zone wrote:A šta ste digli frku pa u svakoj radnji sa mobitelima (preprodavač style) istaknute cijene za keš. Ako ćeš karticom ili virmanski cijena ide gore.

U ostalom ja jučer u Domodu i na svakom uređaju cijena za keš i cijena za plaćanje kreditnim karticama, Imtec ista stvar, Plus computers,...etc

E sad druga je stvar kako mogu da rade i kako ih inspekcije preskaču mada su i u Univerzlanom i Fontele-u prije par mjeseci napravali masakr ali se sve smirilo za par dana.
Nije pitanje placanja na rate i transakcijskih troskova nego placanja poreza (plural)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#41 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by O'zone »

Drogo_rooq wrote:
O'zone wrote:A šta ste digli frku pa u svakoj radnji sa mobitelima (preprodavač style) istaknute cijene za keš. Ako ćeš karticom ili virmanski cijena ide gore.

U ostalom ja jučer u Domodu i na svakom uređaju cijena za keš i cijena za plaćanje kreditnim karticama, Imtec ista stvar, Plus computers,...etc

E sad druga je stvar kako mogu da rade i kako ih inspekcije preskaču mada su i u Univerzlanom i Fontele-u prije par mjeseci napravali masakr ali se sve smirilo za par dana.
Nije pitanje placanja na rate i transakcijskih troskova nego placanja poreza (plural)
Ja! Dobro! Ne plaćaju porez. Koliko ih je kupaca prijavilo što nisu dobili fiskalni račun? Tip ti skine cijenu za 50 marki i ti zažmiriš na oba oka jer si TI ušićario nešto jb ti se za državu.

Evo mimo telefondžija koliko kafića falšira račune, raznih granapa i inih gluposti jbga to nam je nacionalni sport (uz kukanje kako je sve sranje).
Drogo_rooq
Posts: 150
Joined: 04/03/2014 14:43

#42 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Drogo_rooq »

Ja nisam kupovao kod njih nakon te prve i poslednje kupovine :)

A da je sve sranje... Jeste. Zato sto smo takav narod :)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#43 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by O'zone »

Ma ja sam kod njih kupio telefon prije hejbet godina u Šopingu dok su bili prčvarnica od 7-8 kvadrata, Samsung Wave, i danas radi. bilo zajebancije na webu jedna cijena u radnji druga prepiranje pa njihovo popuštanje kao kolege što rade na web stranici zaboravile izmjenit (jbte to je bilo prije cca 6-7 godina možda i više i koristili su isti fazon ko i danas :mrgreen: ) Računa normalno s glave nije bilo.

Punac uzeo neku Nokiu prije tri godine u Importaneu i danas radi dobio je račun ali ne fiskalni nego sa one klasične kase.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#44 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by seoBIH »

drunken tiger wrote: Pa nek' vas uzimaju kad ste levati. Sve je to regulisano ugovorom i to banku i te kako zanima.
Ne uzima niko nikoga, vec je to nakaradna i pohlepna praksa. U slucaju univerzalnog je i PDV na tu cijenu.

Recimo, domod placanje karticom 600KM, u kesu 500KM. Tu je vec uracunat PDV, ali ovih 100KM je kamata koju dodaju tebi na puni iznos. Npr robot ima istu cijenu i za kesh i za karticu.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#45 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Cossack »

Univerzalno je odron samo takav! A imam i dva primjera koja to dokazuju! :)
1. Kolegica kupila "nov" Samsung Note 4 kod njih na kojem su btw bili određeni pozivi! :-)
2. Ja kupio tablet koji u startu nije radio kako treba i nakon 50-ak dana peglanja jedva izvukao pare

Uglavnom Univerzalno nikada više!
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#46 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Better Man »

Cossack wrote:Univerzalno je odron samo takav! A imam i dva primjera koja to dokazuju! :)
1. Kolegica kupila "nov" Samsung Note 4 kod njih na kojem su btw bili određeni pozivi! :-)
2. Ja kupio tablet koji u startu nije radio kako treba i nakon 50-ak dana peglanja jedva izvukao pare

Uglavnom Univerzalno nikada više!
Univerzalno prodaje telefonekoji su bili zaključani na određenu mrežu i onda ih oni otključavali i zato su niže cijene. Telefoni kod njih možda i jesu novi, ali nisu sim free, već su otključavani kao što sam rekao ili su malo korišteni, ali također nisu sim free. Da smo pravna država oni bi bili zatvoreni i u zatvoru, jer to što rade je klasični šverc i podvala mušterijama i zato ja nikad ne kupujem na takvim mjestima koja nisu ovlaštena da mogu prodavati mobilne telefone.
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#47 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by sedma_7 »

Ajd malo da dignemo temu. Jel neko nesto kupovao u skorije vrijeme? Isplatil se itd? Iskustva?
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#48 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Altsa »

U par navrata kupio telefone kod njih i nisam imao nikakvih problema. Hoce li mi izdati nota racun ili fiskalni mi nije bitno.Telefoni novi ne koristeni i nisu se kvarili.
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#49 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by dugonja »

zato što ne nabavljaju od "zvaničnih" zastupnika koji klepaju po ušima
u jednoj Njemačkoj u vele lancima saturnu ili mediamarketu samsung s7 450 ojra, u bhtelekomu ili tehnomagu 1400 KM
i ko je onda tu badala

univerzalno lijepo nabavi iz inostranstva od ljudi koji tamo kupe ili u tim trgovinama ili na pretplate gdje ga dekodiraju
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#50 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by jarobot »

dugonja wrote:zato što ne nabavljaju od "zvaničnih" zastupnika koji klepaju po ušima
u jednoj Njemačkoj u vele lancima saturnu ili mediamarketu samsung s7 450 ojra, u bhtelekomu ili tehnomagu 1400 KM
i ko je onda tu badala

univerzalno lijepo nabavi iz inostranstva od ljudi koji tamo kupe ili u tim trgovinama ili na pretplate gdje ga dekodiraju
Šta je "ojra"
Post Reply