Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Timotheus
Posts: 4
Joined: 23/03/2013 01:55

#1 Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Timotheus »

Zašto su tako jeftini?

Čuo sam priču da kradu telefone u Danskoj ili negdje gore pa ih preprodaju ovdje. Da li je istina i mogu li im vjerovati?
User avatar
Haris033
Posts: 3816
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Haris033 »

ahahaha
Čuj najjeftiniji!???

Primjer, kod njih maska za telefon košta 50 KM, a ista se preko ebay-a može naći za 3 KM. :-) Osim toga, otkud tebi da su toliko jeftini??? Mobiteli skupi, oprema takođe, usluga fuuuj, a dosta raje koja su kupila kod njih mobitele, žele se na kvarove... Pretp. da kupuju vani pokvarene mobitele, osposobe ih za rad i ovdje tuše po paprenim cijenama...
Kako god, moj savjet je NE kupovati kod istih!!! :run:

I btw, smiješni su Vam postovi i reklame, al' jbg, ima naivaca, možda neko i nasjedne... :lol:
User avatar
shape of despair
Posts: 3071
Joined: 09/04/2008 18:41

#3 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by shape of despair »

Nazove mi poznanik dotične i pita za neki mobitel.Kažu ima,cijena 250KM. Zamoli me on da navratim do njih i dodatno se raspitam. Ja tamo kad cijena 300KM. Kako 300KM zar nije 250KM,sad ste mi prijatelju rekli na telefon. Počeli se ozvlačiti,ovo ono. :D Ma zajebajite nekog drugog,nismo tu kupili
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#4 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by _Astra_ »

Kupio kod njih iPad....savrseno radi... Ne kontam ni ja o kakvim muljazama je rijec... :D

Btw. seljoberi su teski, kao i vecina onih koji se bave (pre)prodajom telefona...
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#5 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by van helsing »

U slucaju da se uredjaj pokvari dok je pod garancijom,isti se nosi nazad kod njih ?
Pitam ove sto su kupovali,vjerujem da su se raspitali.

Tapatalk 2
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#6 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by _Astra_ »

Valjda kod njih... meni se nije pokvario...
User avatar
Haris033
Posts: 3816
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#7 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Haris033 »

Religious Fantastic wrote:Cijene?! Opet pricas gluposti...prosetaj malo po radnjama pa pogledaj. Uostalom, izgleda da je postavljac teme to vec uradio
Mislim da sam bolje informisan od mnogih ovdje, zato što često kupujem preko ebay-a, pik-a, obilazim radnje što u Sarajevu, tako i u inostranstvu (među kojima je i Vaša) i smatram da od svega ponuđenog, opcija da nešto kupim kod Vas bi bila zadnja opcija, jer ste bezobrazno skupi i nudite škart robu!

A to što kažete da pričam gluposti, to je još jedan dokaz Vaše kulture i još jedan razlog da Vam nikada ne svratim u prodavnicu!

I još nešto, prošle godine sam kupio NOV (iz Švajcarske sa računom) iPad/3G/32 GB (kada je tek izašao) preko Pik-a za 900 KM. Isti je kod Vas koštao 1.300 KM! Toliko :-D
Last edited by Haris033 on 07/05/2013 13:23, edited 1 time in total.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27430
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#8 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by JoseMujica »

ko što već napisaše u odnosu na Ebay i ostale kineske online shopove svi redom u BiH su brezobrazno preskupi

otprilike što je online do 3 USD (4.5 KM) u Sarajevu je barem 15 KM +
Last edited by JoseMujica on 07/05/2013 13:23, edited 1 time in total.
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#9 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by casanova123 »

Univerzalno radi potpuno na crno.. Kada sam im trazio racun da platim preko firme zajedno sa tim da dobijem fiskalni racun sa PDVom, oni su samo povecali cijenu i kad ih pitam kako to sad kad ti stoji u izlogu i ti mi pricas 15 minuta kako je cijena koja je dosta manja, onda mi je smao hladno rekao: pa to je preko jedne nasse druge radnje pa su tako jeftinije cijene.

Nije mi jasno kako je moguce da u jednom Importanne centru u Sarajevu, znaci u centru grada i trznog centra, ima firma koja radi na crno i to GODINAMA!
Naslovnica
Posts: 27537
Joined: 20/03/2013 15:38

#10 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Naslovnica »

casanova123 wrote:Univerzalno radi potpuno na crno.. Kada sam im trazio racun da platim preko firme zajedno sa tim da dobijem fiskalni racun sa PDVom, oni su samo povecali cijenu i kad ih pitam kako to sad kad ti stoji u izlogu i ti mi pricas 15 minuta kako je cijena koja je dosta manja, onda mi je smao hladno rekao: pa to je preko jedne nasse druge radnje pa su tako jeftinije cijene.

Nije mi jasno kako je moguce da u jednom Importanne centru u Sarajevu, znaci u centru grada i trznog centra, ima firma koja radi na crno i to GODINAMA!
Pa plaćaju reket inspektorima, imaju nekoga u direkciji porezne uprave...
To je to
User avatar
Maharadza
Posts: 16698
Joined: 30/01/2013 15:13

#11 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Maharadza »

Dovoljan podatak pametnom čovjeku o ovim švercerima: Prije neke 2-3 god., kada su ono tek otvorili radnju u importanneu i dok je isti zjapio polu-prazan, desilo se da je granična policija u Bijeljini otkrila pokušaj šverca 100njak telefona, sve odvojeno poredano u gepeku audia a6, znači posebno telefoni posebno oprema i kutije. I naravno da su zaplijenili te telefone za koje su vjerovali da su iz Srbije a neki valjda i ukradeni (sa mreža njihovih pa su i to uspjeli otkriti). Pogodite šta je bilo sa radnjom...ODMAH idući dan je zatvorili, da nisam lično otišao i vidio, ne bi vjerovao (svratio malo poslije fax-a da vidim šta imaju), kad' ono zamandalili radnju, zamaskirali, sve pokupili iz nje, kao da nikad nije radila! :lol:

PS. Naravno da su istu otvorili nakon nekih 10ak dana, valjda vidjeli da se 'slegla prašina' i nastavili po starom. Može biti da su u međuvremenu našli pravu osobu za mito pa rade sada u miru i bez bojazni?!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Last edited by Maharadza on 07/05/2013 16:54, edited 1 time in total.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#12 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by DaffyDuck »

casanova123 wrote:Univerzalno radi potpuno na crno.. Kada sam im trazio racun da platim preko firme zajedno sa tim da dobijem fiskalni racun sa PDVom, oni su samo povecali cijenu i kad ih pitam kako to sad kad ti stoji u izlogu i ti mi pricas 15 minuta kako je cijena koja je dosta manja, onda mi je smao hladno rekao: pa to je preko jedne nasse druge radnje pa su tako jeftinije cijene.

Nije mi jasno kako je moguce da u jednom Importanne centru u Sarajevu, znaci u centru grada i trznog centra, ima firma koja radi na crno i to GODINAMA!
Pa fino, bila prisutna u radnji kad je dosao onaj SDA klovn, Asim Sarajlic i dao preko 5000KM za tri telefona i mislis da je trazio racun? :bih:
SA 071
Posts: 3243
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#13 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by SA 071 »

Pa kakva je on tri telefona kupio za preko 5000 KM? Ni u najskupljoj radnji 3 telefona te ne mogu izaći preko 5000 KM, a u univerzalno.com ni preko 4000 KM.
User avatar
FagusDrvo
Posts: 102
Joined: 30/04/2013 20:02

#14 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by FagusDrvo »

SA 071 wrote:Pa kakva je on tri telefona kupio za preko 5000 KM? Ni u najskupljoj radnji 3 telefona te ne mogu izaći preko 5000 KM, a u univerzalno.com ni preko 4000 KM.
Netačno..

Asus Lamborghini 685
6200 KM | 3179 €
http://www.univerzalno.com/Artikli.aspx?artikalid=2228

Asus Lamborghini 680
5700 KM | 2923 €
http://www.univerzalno.com/Artikli.aspx?artikalid=2227

Asus Lamborghini 630
4400 KM | 2256 €
http://www.univerzalno.com/Artikli.aspx?artikalid=2226



Dovoljno da je uzeo jedan, ili da je uklopio sa drugim telefonima..
User avatar
fatality
Posts: 2149
Joined: 24/02/2008 14:11

#15 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by fatality »

gledam iphone 5 560€ ?

pdv tamo pdv vamo, ovo ne mogu biti skroz cista posla. Pa polovan je tesko naci za te pare, a kamo li nov.
Tacno mi dodje uzet dole par komada i prodavat ovdje kod mene :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16698
Joined: 30/01/2013 15:13

#16 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Maharadza »

SA 071 wrote:Pa kakva je on tri telefona kupio za preko 5000 KM? Ni u najskupljoj radnji 3 telefona te ne mogu izaći preko 5000 KM, a u univerzalno.com ni preko 4000 KM.
Haveru da nisi odavno prestao pratiti mobilnu telefoniju, nove uređaje i cijene istih?! :mrgreen:
Timotheus
Posts: 4
Joined: 23/03/2013 01:55

#17 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Timotheus »

Kome sad vjerovati?Jedni apsolutno se drže jedne strane, drugi druge.

Iskočila mi dobra ponuda, pa bih uzeo telefon kod njih ako su provjereni.


Provjerio sam u raji malo kod mene, ista stvar, ili ih skroz hvale, ili ih skroz kude..

Ajmo ljudi neki savjet :D :thumbup:
Naslovnica
Posts: 27537
Joined: 20/03/2013 15:38

#18 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by Naslovnica »

Timotheus wrote:Kome sad vjerovati?Jedni apsolutno se drže jedne strane, drugi druge.

Iskočila mi dobra ponuda, pa bih uzeo telefon kod njih ako su provjereni.


Provjerio sam u raji malo kod mene, ista stvar, ili ih skroz hvale, ili ih skroz kude..

Ajmo ljudi neki savjet :D :thumbup:
Nisu ništa manje (NE)pouzdani od drugih, ali ne očekuj račun.
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#19 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by _Astra_ »

Meni su izdali racun za iPad, doduse placen je karticom, pa vjerovatno zbog toga...
brazzo19
Posts: 3139
Joined: 25/09/2008 13:43

#20 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by brazzo19 »

Nov S2 - 495 KM
Nov S3 - 685 KM

Normala cijena sta mislite ???
User avatar
r00t
Posts: 114
Joined: 30/07/2009 14:04

#21 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by r00t »

Moje misljenje o njima sto se tice pouzdanosti je vise-manje kao i kod ostalih preprodavaca telefona. Obzirom da kod nas uglavnom nema ovlastenih uvoznika i shopova te opreme sve je to isto. Oni vjerovatno robu nabavljaju vani i kao sto vecina rece na crno uvoze i prodaju, tipa ja odem tetki u Austriju, kupim iPhone5 i ovdje postavim na Pik, samo sto oni imaju dobru shemu i to ide u vecim kolicinama. Nema legalnog nacina da kod nas prodajes Apple npr..

Uvjerio sam se u ovo kada je tek izasao S2 i prijatelj kupio, nakon dan-dva mu se zakljucao tel, i oni mu rekose posto je otisao van Sarajeva da nadje nekoga da mu deblokira tel, ugl peglao se sa tim 7 dana. Vjerovatno je tel dosao iz ponude nekog stranog telekoma ali tako ce nam biti dok ne postane zanimljivi proizvodjacima pa nam omoguce legalnu kupovinu..

Kao sto je vec neko naveo pravo je cudno kako u Sarajevu, na top lokacijama mogu tako raditi. :-) Ja da izadjem ispred zgrade smoki prodavati za par dana bi mi se neko natovario na ledja xD
SA 071
Posts: 3243
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#22 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by SA 071 »

FagusDrvo wrote:
SA 071 wrote:Pa kakva je on tri telefona kupio za preko 5000 KM? Ni u najskupljoj radnji 3 telefona te ne mogu izaći preko 5000 KM, a u univerzalno.com ni preko 4000 KM.
Netačno..

Asus Lamborghini 685
6200 KM | 3179 €
http://www.univerzalno.com/Artikli.aspx?artikalid=2228

Asus Lamborghini 680
5700 KM | 2923 €
http://www.univerzalno.com/Artikli.aspx?artikalid=2227

Asus Lamborghini 630
4400 KM | 2256 €
http://www.univerzalno.com/Artikli.aspx?artikalid=2226



Dovoljno da je uzeo jedan, ili da je uklopio sa drugim telefonima..
Ma slučajno je juče Bravče sjedio dva stola do mene u kafiću i ne vidjeh kod njega ni Lamborghini, ni Ferari, ni ništa slično, nego je imao neki sasvim uobičajeni telefon. A sumnjam da ovi u univerzalno uopšte imaju navedene telefone... Ima, postoji i Vertu koji je jako skup, ali to kod nas niti ko ima niti ko kupuje...
zgembudin
Posts: 116
Joined: 22/08/2010 04:57

#23 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by zgembudin »

Ja sam kod njih uzeo SE x10 mini pro. Radi uredno, ali je skinut Madjarskog telenora. Nisu se potrudili ni homepage u browser-u da promjene :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#24 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by agent_zero »

Čuj "tako jeftina" :D :-) :D :-)

Na čem je bio otvarač teme dok je pisao ovakvu nebulozu?
nastavnikhe
Posts: 214
Joined: 14/02/2012 14:22

#25 Re: Zasto je UNIVERZALNO.com prodavnica tako jeftina?

Post by nastavnikhe »

Kakva je razlika između refuznog pakovanja i full pakovanja? Naime,u Univerzalno.com prodaju BlackBerry Bold 9900 za 400 KM i 560 KM. Da li je u pitanju isti telefon i kako je moguće da je tolika razlika u cijeni. Usput,pregledavajući cijene za navedeni mobitel uočio sam da se one kreću iznad 600 KM pa mi se ova njihova ponuda čini povoljna.
Post Reply