Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#127 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by blue_sky »

*miara* wrote:@maxell

upravo tako. mostar je odvratan. ljudi vide stari most i govore kako je prelijep. haj malo odmakni pa ces vidjeti sta je mostar. zivjela sam u mostaru 3 godine. jedan od najruznijih gradova u kojima sam bila. mogla bi do sutra nabrajati sta me tamo nervira, ali rano je jos :D
E da mi je znati odakle si ti.... koliko popljuva Mostar, reklo bi se da si u najmanju ruku iz Pariza.
buna
Posts: 92
Joined: 22/09/2009 11:27

#128 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by buna »

Moja ti, Miara, sto si ti tako ljuta? Meni tako bude samo kad trebam dobit', dan prije menzisa i onda prodje. Ozbiljno, sta je u pitanju, ne mislim da ovolika mrznja potice od nepodnosenja klime ili tog "papanluka" sto ga spominjes, a kojeg ima svugdje....
Zenska glavo, znas li ljudski progovorit'....pa da se fino pricamo i druzimo :D
made in hercegovina
Posts: 34
Joined: 22/09/2009 15:36

#129 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by made in hercegovina »

blue_sky wrote:
*miara* wrote:@maxell

upravo tako. mostar je odvratan. ljudi vide stari most i govore kako je prelijep. haj malo odmakni pa ces vidjeti sta je mostar. zivjela sam u mostaru 3 godine. jedan od najruznijih gradova u kojima sam bila. mogla bi do sutra nabrajati sta me tamo nervira, ali rano je jos :D
E da mi je znati odakle si ti.... koliko popljuva Mostar, reklo bi se da si u najmanju ruku iz Pariza.
Ne zna ona odakle je,17 puta se selila,al je "rodjena" Sarajka zadnjih 8 godina :D :D :D :D :D
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#130 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by blue_sky »

[/quote] Ne zna ona odakle je,17 puta se selila,al je "rodjena" Sarajka zadnjih 8 godina :D :D :D :D :D[/quote]

sto ti je rec imat' 8 god. staza u metropoli :D Al bi mene ipak zivo zanimalo odakle je,pa da mi iz Mo odemo i da vidimo tu ljepotu majka mu stara :D
vijak
Posts: 6
Joined: 20/08/2009 13:14

#131 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by vijak »

made in hercegovina wrote:Djevojko draga , Bogami tebi nije dobro :D :D :D Uopćeno govoreći Mostar ima umjerenu sredozemnu klimu s blažim, ali hladnim zimama (uz malo ili nimalo snijega), te veoma vrućim ljetima gdje temperature u hladu znaju iznositi i do 45 stepeni Celzijusa. Zbog toga je Mostar bio najtopliji grad u bivšoj Jugoslaviji, a danas Bosni i Hercegovini. :D :D :D Grad Mostar jedan je od najvećih urbanih turističkih centara u Bosni i Hercegovini. Njegove najpoznatije znamenitosti su:

* Stari grad - historijska četvrt Grada sa Starim mostom i nizom ostalih sadržaja iz bogate historije grada
* Karađozbegova džamija
* Franjevačka crkva, s najvišim zvonikom u Bosni i Hercegovini
* Bišćevića sokak, sa poznatom Turskom kućom
* Historijsko naselje Brankovac, sa kućama i avlijama starih mostarskih porodica, građeno u osmanskom stilu
* Staro naselje Blagaj sa Vrelom Bune, čuvenom blagajskom Tekijom, te starim gradom osnivača Hercegovine herceg Stjepana Kosače
* Park prirode "Ruište" na planini Prenj, poznat po endemskoj vrsti munike, kao i endemskoj vrsti bosanskog ljiljana
* Rezervat prirode "Diva Grabovica", skoro netaknuta priroda
* Mostarsko blato, park prirode na zapadu Grada Mostara
* Kuća Alekse Šantića, velikana bh. pjesništva
* Muzej Hercegovine
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Mostar je najljepši grad na svijetu, a za nadnaravne mogućnosti poda izrađenog od munike znaju raja iz Konjica :D
User avatar
*miara*
Posts: 360
Joined: 15/04/2009 12:04

#132 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by *miara* »

znaci ljuta sam sto ne govorim kako je mostar predivan grad. pa sa vama se ne moze pricati. ako se neko ne slaze s tim da je mostar najljepsi grad u vasioni, onda je on iz pariza, normalno.
kakvo djetinjasto razmisljanje. ako ste vi emotivno vezani, ne mora znaciti da je najljepsi grad. budimo realni.
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#133 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by blue_sky »

*miara* wrote:znaci ljuta sam sto ne govorim kako je mostar predivan grad. pa sa vama se ne moze pricati. ako se neko ne slaze s tim da je mostar najljepsi grad u vasioni, onda je on iz pariza, normalno.
kakvo djetinjasto razmisljanje. ako ste vi emotivno vezani, ne mora znaciti da je najljepsi grad. budimo realni.
Pa eto ti nikako da nam kazes odakle si,zato mi ovako "ljuto" djelujemo :D Jedno je, reci sta to konkretno ne valja,a sasvim drugo pomalo ogorceno zvucati....to je najodvratniji grad :-)
made in hercegovina
Posts: 34
Joined: 22/09/2009 15:36

#134 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by made in hercegovina »

De jadna ne bila reci dje si se rodila? :D :D :D
made in hercegovina
Posts: 34
Joined: 22/09/2009 15:36

#135 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by made in hercegovina »

*miara* wrote:znaci ljuta sam sto ne govorim kako je mostar predivan grad. pa sa vama se ne moze pricati. ako se neko ne slaze s tim da je mostar najljepsi grad u vasioni, onda je on iz pariza, normalno.
kakvo djetinjasto razmisljanje. ako ste vi emotivno vezani, ne mora znaciti da je najljepsi grad. budimo realni.
Pa ziva bila trebala si lijepo napisati..ne slazem se da je Mostar najljepsi grad,meni je najljepsi taj i taj..i eto ,a ne baljezgat svasta.Cisto provociranje,ko kad bi sad neko iz Mo. uletio na npr.Sarajevo najljepsi grad..ili Bihac...i svasta nasro :shock: Nego dje si se rodila oci ti prsle? :D :D :D
buna
Posts: 92
Joined: 22/09/2009 11:27

#136 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by buna »

*miara* wrote:znaci ljuta sam sto ne govorim kako je mostar predivan grad. pa sa vama se ne moze pricati. ako se neko ne slaze s tim da je mostar najljepsi grad u vasioni, onda je on iz pariza, normalno.
kakvo djetinjasto razmisljanje. ako ste vi emotivno vezani, ne mora znaciti da je najljepsi grad. budimo realni.
Hajde, budimo realni, onda. Ja sam uvijek objektivna, eno ti dokaza na Politici na temi o Mostaru, ono sto jest, jest i to treba reci ma koliko bolno bilo. Ali, iskreno receno, na ovo pitanje koje je postavljeno na ovoj temi se moglo odgovoriti: jest, najljepsi je grad, jer ima to i to......lijep je, ali nije najljepsi, meni je ljepsi taj i taj grad.....nije najljepsi, dapace, meni je ruzan, zato sto....bla bla bla....Eto. Ali, ako napises ODVRATAN, to vec oslikava neko tvoje stanje duse kad je Mostar u pitanju. I nemoj mi reci da izgledas smireno u postovima.

Ali, sad sve ovo nije bitno. Necemo dobiti obrazlozenje zasto ti je Mostar toliko BLJAK ODVRATAN, jer ono sto si napisala je moglo rezultirati samo izjavom poput: fin je, brate, ali klima ruzna...ili....fin je grad, ali pun papana. Eto, to mi je nejasno. Ali nije da bas necu moci zaspati radi toga. :lol:
buna
Posts: 92
Joined: 22/09/2009 11:27

#137 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by buna »

:lol: :lol: :lol: :lol: cuj oci ti prsle :lol:
buna
Posts: 92
Joined: 22/09/2009 11:27

#138 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by buna »

buna wrote:
*miara* wrote:znaci ljuta sam sto ne govorim kako je mostar predivan grad. pa sa vama se ne moze pricati. ako se neko ne slaze s tim da je mostar najljepsi grad u vasioni, onda je on iz pariza, normalno.
kakvo djetinjasto razmisljanje. ako ste vi emotivno vezani, ne mora znaciti da je najljepsi grad. budimo realni.
Hajde, budimo realni, onda. Ja sam uvijek objektivna, eno ti dokaza na Politici na temi o Mostaru, ono sto jest, jest i to treba reci ma koliko bolno bilo. Ali, iskreno receno, na ovo pitanje koje je postavljeno na ovoj temi se moglo odgovoriti: jest, najljepsi je grad, jer ima to i to......lijep je, ali nije najljepsi, meni je ljepsi taj i taj grad.....nije najljepsi, dapace, meni je ruzan, zato sto....bla bla bla....Eto. Ali, ako napises ODVRATAN, to vec oslikava neko tvoje stanje duse kad je Mostar u pitanju. I nemoj mi reci da izgledas smireno u postovima.

Ali, sad sve ovo nije bitno. Necemo dobiti obrazlozenje zasto ti je Mostar toliko BLJAK ODVRATAN, jer ono sto si napisala je moglo rezultirati samo izjavom poput: fin je, brate, ali klima ruzna...ili....fin je grad, ali pun papana....ovo sti si ti pisala mi mirise na nesto drugo. Eto, toliko.. Ali nije da bas necu moci zaspati radi toga. :lol:
buna
Posts: 92
Joined: 22/09/2009 11:27

#139 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by buna »

Jao, raja, izvinjavam se, ne znam sta je ovo, u mene ovaj server danas stuca, pa ode greskom dupla poruka. Sorry.
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#140 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by blue_sky »

made in hercegovina wrote:De jadna ne bila reci dje si se rodila? :D :D :D
To ce za nas ipak ostati vjecna tajna :D i ne tersaj bolan s tim izrazima ala oci ti prsle,naljutice se zeMska pa kud onda :lol:
made in hercegovina
Posts: 34
Joined: 22/09/2009 15:36

#141 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by made in hercegovina »

:D :D sto bi rekli: stete prknu :D
buna
Posts: 92
Joined: 22/09/2009 11:27

#142 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by buna »

made in hercegovina wrote::D :D sto bi rekli: stete prknu :D
A, idji, vrvi nonomo, kad ti fino zborim :D :D
made in hercegovina
Posts: 34
Joined: 22/09/2009 15:36

#143 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by made in hercegovina »

ahahahahahahahahah jes,jes...vrvi,vrvi :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :thumbup:
User avatar
*miara*
Posts: 360
Joined: 15/04/2009 12:04

#144 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by *miara* »

blue_sky wrote:
*miara* wrote:@maxell

upravo tako. mostar je odvratan. ljudi vide stari most i govore kako je prelijep. haj malo odmakni pa ces vidjeti sta je mostar. zivjela sam u mostaru 3 godine. jedan od najruznijih gradova u kojima sam bila. mogla bi do sutra nabrajati sta me tamo nervira, ali rano je jos :D
E da mi je znati odakle si ti.... koliko popljuva Mostar, reklo bi se da si u najmanju ruku iz Pariza.
rodjena u livnu.
mostarska-liska
Posts: 14
Joined: 21/09/2009 17:21

#145 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by mostarska-liska »

*miara* wrote:
blue_sky wrote:
*miara* wrote:@maxell

upravo tako. mostar je odvratan. ljudi vide stari most i govore kako je prelijep. haj malo odmakni pa ces vidjeti sta je mostar. zivjela sam u mostaru 3 godine. jedan od najruznijih gradova u kojima sam bila. mogla bi do sutra nabrajati sta me tamo nervira, ali rano je jos :D
E da mi je znati odakle si ti.... koliko popljuva Mostar, reklo bi se da si u najmanju ruku iz Pariza.
rodjena u livnu.
AAAA iz Livna ,iz one zabiti hehehe Zato ti nevolis Mostar iz dosta razloga hehe sad nam je sve jasno nemoras dalje :D
made in hercegovina
Posts: 34
Joined: 22/09/2009 15:36

#146 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by made in hercegovina »

ma laze :D :D :D :D :D ne zna ona ni dje veže ,ni dje driješi :D :D :D
mostarska-liska
Posts: 14
Joined: 21/09/2009 17:21

#147 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by mostarska-liska »

made in hercegovina wrote:ma laze :D :D :D :D :D
:D :D
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#148 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by blue_sky »

[/quote]rodjena u livnu.[/quote]

Hvala na informaciji,dovoljno je.
A ni nalik Parizu sto jes-jes :D
mostarska-liska
Posts: 14
Joined: 21/09/2009 17:21

#149 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by mostarska-liska »

blue_sky wrote:
rodjena u livnu.[/quote]

Hvala na informaciji,dovoljno je.
A ni nalik Parizu sto jes-jes :D[/quote] Selo moje nidje hlada nemaaaa,ljepse je i od Parizaaa :D
StickItToTheMan
Posts: 1
Joined: 04/11/2009 22:47

#150 Re: Zasto je Mostar najljepsi grad ?

Post by StickItToTheMan »

Registrirao sam se jer čisto ne mogu više da samo čitam a da nešto i ja ne kažem. Imam osjećaj da će ovo biti poduži post haha

Rođen sam, živim i odrastam evo 18 godina u Mostaru, živim u zapadnom dijelu grada, Hrvat sam. Rata se na svu sreću ne sjećam osim pojedinih sitnih scena, od njega mi je ostao samo mučan osjećaj u želucu pri jakoj grmljavini (bio sam beba kad su granate padale). Sjećam se da sam prvi put prešao u istočni dio grada negdje sa 8-9 godina i to tako da sam zamolio tatu da me provoza jer sam tada kao mali htio naravno vidjeti svaki dio grada. Moji roditelji su dosta konzervativni. Srećom u pubertetu sam otkrio glazbu, počeo svirati, poslije se zaljubio u EKV. Sve je to utjecalo da se razvijem u svjesnu i samostalnu ličnost. Nije mi dugo ni trebalo da se zaljubim u Mostar. Mostar je poseban u svako godišnje doba, neću sada opisivati taj osjećaj, treba samo prošetati ulicama oko centra i starog grada i upijati svijet oko sebe. Ali isto tako, nije mi dugo trebalo da mi se užasno zgadi većina ljudi ovoga grada. Kultura, neka opća svjesnost, ljudski međuodnosi, sve je to nestalo i izgubljeno. A najgore od svega toga je nacionalna mržnja.
A uzrok svemu tome je je odgoj. Pogotovo u mojoj generaciji. Kako netko tko se ne sjeća rata može mrziti drugu stranu, osim ako tako nije naučen. Starije generacije su prvo uništile same sebe, a sada su uništile i ove mlađe. I koliko god bili optimistični vjerujte situacija u ovom gradu se neće promjeniti dok ne izumru sve ove generacije zatrovane politikom. I zato se sada nameće pitanje, pogotovo mojim vršnjacima koji sada upisuju fakultet, pobjeći od svega ovoga ili ostati.
I nikada neću moći shvatiti ljude oko sebe koji ne vide dalje od svojih noseva, koji ne vide da grad propada, odnosno nazaduje umjesto da napreduje. Priče su postale tako plitke da je to nemoguće. I što me posebno frustrira je licemjerje ljudi, frustrira me primitivnost i neinformiranost o nekim stvarima o kojima govore iste isprogramirane rečenice već 10 godina. Dosta mi je i HB i RS, dosta mi je konstantne priče o nekom hegemonizmu iz Sarajeva prema Hrvatima koju svatko ponavlja a ne shvaća da su političari ti koji kuhaju kašu i kradu a ne obični građani na kojima se sve i lomi. Dosta mi je vraćanja u devedesete, zastava bilo koje armije, dosta mi je prepucavanja o ratu. Želim samo da se zna da ima i ljudi koji žele normalnu državu u kojoj će voditi normalan suživot. Post mi se pretvorio u sastav, vjerojatno izgleda dosta naivno ali potreban mi je ispušni ventil za sve gluposti koje se nakupe preko dana slušajući i čitajući debilna nacionalna prepucavanja.
I molim vas stvarno da više ne generalizirate (znam da nisu svi) i ne stvarate predrasude o ljudima iz bilo kojeg dijela BiH, jer činjenica je da su primitivci nažalost glasniji, vjerojatno i brojniji, ali uvijek ima normalnih ljudi. I znam da će vjerojatno biti svakakvih reakcija na ovo, pogotovo nekih Hrvata kojima ću možda povrijediti nacionalni ponos i identitet. Ali i ja sam Hrvat, volim i poštujem Hrvatsku zbog neporecive povezanosti s njom, ali isto tako volim i poštujem Bosnu i Hercegovinu, pogotovo Mostar.
Post Reply