ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post Reply
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#1 ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by saale »

ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by cyprus »

Kako je mrze, kad imaš ovako domoljubnih pjesama :D

User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by escobar__ »

Decenijama im se pere mozak kako su njihove države Srbija i Hrvatska, ne znam čemu čuđenje?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by Maraschino »

Nisu to ni Srbi ni Hrvati, to su djikani i ujke e sada koliko kojih ima je drugo pitanje.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#5 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by Alfons Kauders »

ZatO!
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#6 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by arzuhal »

Šta ja znam...Srbi bi trebali da vole Srbiju, a Hrvati Hrvatsku...Mislim, ne mora, al' eto... :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81203
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by Truba »

generaliziranje

evo meni je jedan od omiljenih smajlija :sax: i :bih:

User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#8 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by pustopoljina »

zato sto su mnoge ucili da se dive moci i sili.
i mnogi bosanci ne vole bosnu, jer nije mocna... silna. rado bi da domovinu nekome nabiju na nos, da im domovina daje na vaznosti...kad vec ne osjecaju vlastitu.
Naslovnica
Posts: 27664
Joined: 20/03/2013 15:38

#9 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by Naslovnica »

Pravo je pitanje - čime Bošnjaci pokazuju svoju ljubav prema BiH?
Što u ratu nije uništeno od industrije od strane agresora, poslije rata je Bošnjo sam sebi dokusurio.
Okrenite se oko sebe, pogledajte gradove i naselja (sela) sa većinski srpskim, hrvatskim i bošnjačkim stanovništvom...koji su čistiji, gdje je saobraćajna kultura na višem nivou, gdje radi/ne radi javni gradski transport, gdje je komunalna infrastruktura bolja...?! Da ne nabrajam dalje. Iz ovoga bih izuzeo Bihać :) .
Šta su to više Bošnjaci učinili za BiH? Sačuvali je od podjele i raspada?! Aferim.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#10 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by Altsa »

escobar__ wrote:Decenijama im se pere mozak kako su njihove države Srbija i Hrvatska, ne znam čemu čuđenje?
Tacno. Da milokrad dodik 1/2 godine dize u nebesa BiH kao svoju jedinu drzavu koju voli i koja mu je na prvom mjestu taj isti srpski narod bi je takoder volio kao svaki normalni stanovnik BiH sa svim manama i vrlinama.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by insomnia78 »

100% si u pravu. Glede ovih desavanja na BI ja bih Meku i Medinu dao "Srbima i Hrvatima", kakva KSA. To bi procvjetalo
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by cyprus »

Ako zanemarimo generalizaciju pri ovoj konstataciji na trenutak, onda je odgovor jednostavan - zato što nisu u većini... Iz toga proizilazi i odgovor na pitanje zašto Bošnjaci vole BiH...

Inače, takvo je stanje nastalo 1992. godine... Ranije se nije moglo reći da Srbi i Hrvati ne vole Bosnu... Podsjećam, prvobitni naziv RS-a je bio Srpska Republika Bosna i Hercegovina, da bi tek u augustu iste godine skontali da trebaju odbaciti ime Bosne i gajiti mržnju prema svemu što ima naziv bosanski...
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#13 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by saale »

Vidite ja mislim da je ovo kljuc nasih problema, I OK nemoraju je voljeti., ALI ZASTO JE MRZE,?
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#14 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by cyprus »

saale wrote:Vidite ja mislim da je ovo kljuc nasih problema, I nemoraju je voljeti, ALI PRAVO PITANJE JE ZASTO MRZE OVU ZEMLJU,?
Zato što je takav nacionalizam - podstiče mržnju...
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#15 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by Kejn »

cyprus wrote:Ako zanemarimo generalizaciju pri ovoj konstataciji na trenutak, onda je odgovor jednostavan - zato što nisu u većini... Iz toga proizilazi i odgovor na pitanje zašto Bošnjaci vole BiH...

Inače, takvo je stanje nastalo 1992. godine... Ranije se nije moglo reći da Srbi i Hrvati ne vole Bosnu... Podsjećam, prvobitni naziv RS-a je bio Srpska Republika Bosna i Hercegovina, da bi tek u augustu iste godine skontali da trebaju odbaciti ime Bosne i gajiti mržnju prema svemu što ima naziv bosanski...
Da su ti Srbi i Hrvati u većini ove države davno ne bi bilo više ni kao geografski pojam.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#16 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by SaraFina »

(VELIKO)Srbi mrze BiH jer im se nestankom trule Yuge bukvalno " oduzeta moć dominacije i svedeni su na 49% teritorije. Realno gledajući nemaju kapacitet naseliti ni toliko, ali gladna usta možeš napuniti a oči nikada.
Velikosrpski mokri san je Virovitica - Karlovac - Karlobag.
Tačno ondje gdje su došli kao turski vazali. To ne može biti slučajnost. Samo povijest i omalovažavanje Crnogoraca i Bosanaca da su izmišljene nacije najbolji je dokaz te tvrdnje.
Što se Hrvata tiče oni opet imaju furku da su iznad balkanskog gliba i superiorniji u odnosu na druge dvije nacije. Pa njihova netrepeljivost proističe iz želje za bolesnim dokazivanjem.
Tipični kompleksi malih evropskih nebitnih naroda. Hrvati su takodjer imali pokušaje i asimiliranja na ovim prostorima... ali jalove...
Austrijanca nikad nećeš u svakodnevnom prepucavanju čuti da želi povratiti granice nekadašnje monarhije :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#17 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by Alfons Kauders »

saale wrote:Vidite ja mislim da je ovo kljuc nasih problema, I OK nemoraju je voljeti., ALI ZASTO JE MRZE,?
Zato jer su od malih nogu uceni da ne postuju ono sto nije njihovo, zato jer mrze cinjenicu da su Srbi i Hrvati, a pri tom ne zive u Beogranu ni Zagrebu, vec Sokocu ili Listici.

Posto Sokolac i Listica bas i nisu u tom rangu, za to su naravno krive balije, a nikako oni sami... Jer da nema balija, Mostar bi bio veci od Dubrovnika i Splita zajedno, a iz Beograda bi se za Banja Luku picilo u shopping i trbuhom za kruhom.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#18 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by SaraFina »

Alfons Kauders wrote:
saale wrote:Vidite ja mislim da je ovo kljuc nasih problema, I OK nemoraju je voljeti., ALI ZASTO JE MRZE,?
Zato jer su od malih nogu uceni da ne postuju ono sto nije njihovo, zato jer mrze cinjenicu da su Srbi i Hrvati, a pri tom ne zive u Beogranu ni Zagrebu, vec Sokocu ili Listici.

Posto Sokolac i Listica bas i nisu u tom rangu, za to su naravno krive balije, a nikako oni sami... Jer da nema balija, Mostar bi bio veci od Dubrovnika i Splita zajedno, a iz Beograda bi se za Banja Luku picilo u shopping i trbuhom za kruhom.
Balije ih podsjećaju na narod kojem oni realno, ni jedni ni drugi neće biti nikad u povjesnom smislu ni do koljena. Turke. Ja nisam turkofilna uopće, ostavili su nam par raspadajućih mostova i neke gradjavine... no definitivno turska povijest i osvajanje se proučava,i ne samo u Turskoj.
Koga imaju susjedi odnosno komšije? Neke mitske ličnosti koje su nepismeni guslari pretvorili u epske junake.
Srpska vladajuća kasta je Bajazitu dala princezu Oliveru za beneficije. Zamisli ti ako se "trgovalo " ženom Oliverinog ranga i poslalo je se u harem. ... kako su prolazile žene iz nižih društvenih klasa - slojeva?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by insomnia78 »

A sta ti imas sa turskom povjescu i osvajanjima?
Cuj koga imaju susjedi i komsije :D :lol:
Naslovnica
Posts: 27664
Joined: 20/03/2013 15:38

#20 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by Naslovnica »

SaraFina wrote:
Alfons Kauders wrote:
saale wrote:Vidite ja mislim da je ovo kljuc nasih problema, I OK nemoraju je voljeti., ALI ZASTO JE MRZE,?
Zato jer su od malih nogu uceni da ne postuju ono sto nije njihovo, zato jer mrze cinjenicu da su Srbi i Hrvati, a pri tom ne zive u Beogranu ni Zagrebu, vec Sokocu ili Listici.

Posto Sokolac i Listica bas i nisu u tom rangu, za to su naravno krive balije, a nikako oni sami... Jer da nema balija, Mostar bi bio veci od Dubrovnika i Splita zajedno, a iz Beograda bi se za Banja Luku picilo u shopping i trbuhom za kruhom.
Balije ih podsjećaju na narod kojem oni realno, ni jedni ni drugi neće biti nikad u povjesnom smislu ni do koljena. Turke. Ja nisam turkofilna uopće, ostavili su nam par raspadajućih mostova i neke gradjavine... no definitivno turska povijest i osvajanje se proučava,i ne samo u Turskoj.
Koga imaju susjedi odnosno komšije? Neke mitske ličnosti koje su nepismeni guslari pretvorili u epske junake.
Srpska vladajuća kasta je Bajazitu dala princezu Oliveru za beneficije. Zamisli ti ako se "trgovalo " ženom Oliverinog ranga i poslalo je se u harem. ... kako su prolazile žene iz nižih društvenih klasa - slojeva?
A koga to MI imamo?!
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#21 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by SaraFina »

insomnia78 wrote:A sta ti imas sa turskom povjescu i osvajanjima?
Cuj koga imaju susjedi i komsije :D :lol:
Ajd Isaaa' ti ne dapri. Kako nema? To nikad nisi čuo da za bosanskog muslimana - Bošnjaka upotrebljava se Termin Turčin?
Ako nisi pregledaj Mladićev čuveni govor pred Srebrenicom od koga je želi vratiti Srbima.
Dakle Bošnjak simbolizira Turčina i osvajača u dobrom slučaju, u lošem poturicu koja je prodala vjeru za večeru.
Tako mi djedove ikone na tavanu, praviš se grbav :)
I da koga imaju? Kraljevića Marka turskog vazala?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#22 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by SaraFina »

Naslovnica wrote:
SaraFina wrote:
Balije ih podsjećaju na narod kojem oni realno, ni jedni ni drugi neće biti nikad u povjesnom smislu ni do koljena. Turke. Ja nisam turkofilna uopće, ostavili su nam par raspadajućih mostova i neke gradjavine... no definitivno turska povijest i osvajanje se proučava,i ne samo u Turskoj.
Koga imaju susjedi odnosno komšije? Neke mitske ličnosti koje su nepismeni guslari pretvorili u epske junake.
Srpska vladajuća kasta je Bajazitu dala princezu Oliveru za beneficije. Zamisli ti ako se "trgovalo " ženom Oliverinog ranga i poslalo je se u harem. ... kako su prolazile žene iz nižih društvenih klasa - slojeva?
A koga to MI imamo?!
Ja se osjećam kao novootkriveni evropski brend. Pripadnica nacije neopterećene prošlošću. Ne bi se mijenjala s nekim ko u novijoj povijesti ima genocid na plećima kao teret recimo. ..
Ali to sam ja samo.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by insomnia78 »

SaraFina wrote:
insomnia78 wrote:A sta ti imas sa turskom povjescu i osvajanjima?
Cuj koga imaju susjedi i komsije :D :lol:
Ajd Isaaa' ti ne dapri. Kako nema? To nikad nisi čuo da za bosanskog muslimana - Bošnjaka upotrebljava se Termin Turčin?
Ako nisi pregledaj Mladićev čuveni govor pred Srebrenicom od koga je želi vratiti Srbima.
Dakle Bošnjak simbolizira Turčina i osvajača u dobrom slučaju, u lošem poturicu koja je prodala vjeru za večeru.
Tako mi djedove ikone na tavanu, praviš se grbav :)
I da koga imaju? Kraljevića Marka turskog vazala?
Koga imas ti?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#24 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by SaraFina »

Ne treba mi niko u povjesnom smislu da bi se osjećala prihvaćenom. Super mi je ovako jer sam kao pripadnica nacije neopterećene prošlošću.

Ne treba mi Ratko Mladić ni Radovan Karadžić... oni su balast na plećima.
Ni Marko K... :D

Zamisli.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#25 Re: ZastO Hrvati I Srbi ne vole BiH?

Post by insomnia78 »

Da vjerovatno zato kao pandan komsijama i susjedima, koji, eto nemaju nista navodis turska osvajanja koja citav svijet izucava
Last edited by insomnia78 on 08/06/2017 13:13, edited 1 time in total.
Post Reply