ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#77 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »

vanjki wrote:Zasto oruzane snage nemaju nisu imale podrsku Eufor-a u akciji spasavanja?

Zasto ce nam ono u Bosni i Hercegovini a ne zele pomoci?

Ljut sam :oops: :oops: :oops:
S obzirom da smo gledali slike barem 4 EUFOR helikoptera u Zenici mislim da je vrijeme da se ime teme prekrsti u:"Zasto je EUFOR reagovao, pa vise ne mogu naprdjivati po forumu...?"
almir1977
Posts: 440
Joined: 02/01/2014 22:29

#78 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by almir1977 »

Ne mogu vjerovati da ljudi ovdje pišu nebuloze da naša vojska nije reagovala 3 dana.

U Maglaju su bili nakon nekoliko sati.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#79 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by vješalica »

šta su sve hrvati i srbi stavili od svoje vojske na raspolaganje od mehanizacije...o tome naša vojska može samo da mašta jer nema para
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#80 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Keiko »

vješalica wrote:šta su sve hrvati i srbi stavili od svoje vojske na raspolaganje od mehanizacije...o tome naša vojska može samo da mašta jer nema para
Kod nas nema para za esencinalnu mahanizaciju, penzije, lijecenje bolesnih, izgradnju i odrzavanje infrastrukture,... Ali zato ima za skuplji vozni park od Bundestagovog i za drzavnu / entitetksku / kantonalnu / opcinsku / ... Administraciju glomazniju od americke.

Hebem ti zivot, u BiH je sve iznenadjenje, od snijega, kise, vjetra, vrucine,... Isto k'o da najnormalinje prirodne pojave padaju s' Marsa, drito u Bosnu. :-)
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#81 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by vješalica »

debilizam totalni,
znači imamo vojsku brojčano,a nemamo ustvari ništa
CZ isto gluho krme,niko ne prati situaciju ne pravi monitoring,ne predviđa ne poduzima da se išta koliko-toliko ublaži,kad vec znamo da se ovo sa vremenom ne može spriječiti...ma ima toga kamara sad će svašta izaći na vidjelo
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#82 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by vješalica »

brigadni general u FTV vijestima objasnio da je manje od 10 iz OSBIH
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#83 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by lajkujMe »

OSBIH je kako ja znam angazovala 7 helikoptera, hrvatska 2, FMUP 1, RS MUP 1, Slovenija 2? Eufor 1 ili 2?
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#84 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Hajlac »

drndalo wrote:
vanjki wrote:Zasto oruzane snage nemaju nisu imale podrsku Eufor-a u akciji spasavanja?

Zasto ce nam ono u Bosni i Hercegovini a ne zele pomoci?

Ljut sam :oops: :oops: :oops:
Ne seraus miki-maus... Letjeli bi helikopteri OS BiH (kako to gordo zvuci, OS, kao registracija camaca na Jablanickom jezeru) da nije gorivo dobijeno od strane tog istog EUFORa (sasvim slucajno znam da su ih juce molili...)... Uvijek nam fali nesto nase, imamo helikoptere, ali ne mogu letiti nocu, pa da mi spasavamo svoje planinare na Zelengori, pa ih Eufor spasi. Onda imamo helikopter s remonta, ali nemamo dijelova, ili goriva, ili posada... Ili naredjenja da polete... Ili........
Samo da bude kristalno jasno - ništa ne poklanjaju već naplaćuju to gorivo. Identično kao u februaru 2012. za one katastrofe s snijegom i hladnoćom.

Problem je u našem sadaka mentalitetu ali i lažnim dobročiniteljima(usluga za uslugu).
Prvo bagru kriminalno-političku govnjivom motkom rastjerati a onda i ove Inzko-like pijavice.
jahhjer
Posts: 243
Joined: 16/05/2014 01:56

#85 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by jahhjer »

Ja sam na slikama vidio najmanje 3 razlicita helikoptera EUFORa. Vidio sam i da pomazu na druge nacine tako da nije istina da ne pomazu i ne rade nista.
User avatar
MissGump
Posts: 212
Joined: 21/12/2010 15:28

#86 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by MissGump »

http://www.euforbih.org/

debili!!, čuj nije EUFOR učestvovao

toliko dezinformacija i na forumu pa to je haos
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#87 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by vješalica »

http://www.wfp.org/news/news-release/wf ... ms-balkans
A further flight is scheduled today to Tuzla, in Bosnia-Herzegovina, with tents and water containers and purification equipment from the Norwegian Government.
In Bosnia-Herzegovina, where floods have exceeded emergency levels in the north, WFP is planning to send life-saving food assistance to 150,000 of the most vulnerable flood-affected people.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#88 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »

Hajlac wrote:
drndalo wrote:
vanjki wrote:Zasto oruzane snage nemaju nisu imale podrsku Eufor-a u akciji spasavanja?

Zasto ce nam ono u Bosni i Hercegovini a ne zele pomoci?

Ljut sam :oops: :oops: :oops:
Ne seraus miki-maus... Letjeli bi helikopteri OS BiH (kako to gordo zvuci, OS, kao registracija camaca na Jablanickom jezeru) da nije gorivo dobijeno od strane tog istog EUFORa (sasvim slucajno znam da su ih juce molili...)... Uvijek nam fali nesto nase, imamo helikoptere, ali ne mogu letiti nocu, pa da mi spasavamo svoje planinare na Zelengori, pa ih Eufor spasi. Onda imamo helikopter s remonta, ali nemamo dijelova, ili goriva, ili posada... Ili naredjenja da polete... Ili........
Samo da bude kristalno jasno - ništa ne poklanjaju već naplaćuju to gorivo. Identično kao u februaru 2012. za one katastrofe s snijegom i hladnoćom.
Sta ima, gorivo na poklon ? Gdje to ima ? Kod Rusa mozda kad im trebas... Naravno da ce se gorivo koje se uzme morati vratiti, ne platiti, jer je takav bio zahtjev, npr. 20 t. ste dobili, 20 t. vratite... Vise nego posteno...Imate helikoptere, nemate gorivo ? Interesantno...A svaki remont helikoptera kosta kao nekoliko stotina tona goriva... Sustina je da su nam zalihe goriva bile tolike, da kada smo podigli 7 letjelica, ode gorivo u 2 dana, pa onda "daj Eufore goriva"...

Kada im je odobreno, uz jedini uslov da slijecu u bazu na tankovanje direkt, jok, hoce nasi samo u cisterni da ga vuku vani... Ne znam zasto, sumnjam da su malverzacije, ali lakse je logisticki sipati odmah tu, nego izvoziti cisterne do Butila ili Rajlovca, pa ih tamo presipati, pa tek onda sipati u letjelice. A Eufor od pada svoje letjelice prije par godina, sa gorivom se ne sali, da bi bili sigurni u cistocu goriva, stalno ga kontrolisu, i na ulazu, i u rezervoarima, i na sipanju... A kada bi se desilo da izadje vani, pa padne tudji helikopter, nece da dodju u situaciju dal' je do goriva koje oni vise ne kontrolisu...
jahhjer wrote:Ja sam na slikama vidio najmanje 3 razlicita helikoptera EUFORa. Vidio sam i da pomazu na druge nacine tako da nije istina da ne pomazu i ne rade nista.
Na ovoj slici imaju 4 njihova komada u isto vrijeme u Zenici na zemlji...

Image
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#89 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Hajlac »

drndalo wrote:
Hajlac wrote:
drndalo wrote:[
Ne seraus miki-maus... Letjeli bi helikopteri OS BiH (kako to gordo zvuci, OS, kao registracija camaca na Jablanickom jezeru) da nije gorivo dobijeno od strane tog istog EUFORa (sasvim slucajno znam da su ih juce molili...)... Uvijek nam fali nesto nase, imamo helikoptere, ali ne mogu letiti nocu, pa da mi spasavamo svoje planinare na Zelengori, pa ih Eufor spasi. Onda imamo helikopter s remonta, ali nemamo dijelova, ili goriva, ili posada... Ili naredjenja da polete... Ili........
Samo da bude kristalno jasno - ništa ne poklanjaju već naplaćuju to gorivo. Identično kao u februaru 2012. za one katastrofe s snijegom i hladnoćom.
Sta ima, gorivo na poklon ? Gdje to ima ? Kod Rusa mozda kad im trebas... Naravno da ce se gorivo koje se uzme morati vratiti, ne platiti, jer je takav bio zahtjev, npr. 20 t. ste dobili, 20 t. vratite... Vise nego posteno...Imate helikoptere, nemate gorivo ? Interesantno...A svaki remont helikoptera kosta kao nekoliko stotina tona goriva... Sustina je da su nam zalihe goriva bile tolike, da kada smo podigli 7 letjelica, ode gorivo u 2 dana, pa onda "daj Eufore goriva"...

Kada im je odobreno, uz jedini uslov da slijecu u bazu na tankovanje direkt, jok, hoce nasi samo u cisterni da ga vuku vani... Ne znam zasto, sumnjam da su malverzacije, ali lakse je logisticki sipati odmah tu, nego izvoziti cisterne do Butila ili Rajlovca, pa ih tamo presipati, pa tek onda sipati u letjelice. A Eufor od pada svoje letjelice prije par godina, sa gorivom se ne sali, da bi bili sigurni u cistocu goriva, stalno ga kontrolisu, i na ulazu, i u rezervoarima, i na sipanju... A kada bi se desilo da izadje vani, pa padne tudji helikopter, nece da dodju u situaciju dal' je do goriva koje oni vise ne kontrolisu...
jahhjer wrote:Ja sam na slikama vidio najmanje 3 razlicita helikoptera EUFORa. Vidio sam i da pomazu na druge nacine tako da nije istina da ne pomazu i ne rade nista.
Glasnogovorniče, 'si čuo kad za termin donacija/pomoć u slučaju elementarnih nepogoda???

2012. za onog snijega naše vlasti su kukale o cijeni goriva, nakon čega je EUFOR posudio isto.

Bankrot država + ovolike katastrofe + čitav svijet se digao na noge s donacijama a ono diže nos na pomen donacije goriva :roll:
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#90 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Hajlac »

MissGump wrote:http://www.euforbih.org/

debili!!, čuj nije EUFOR učestvovao

toliko dezinformacija i na forumu pa to je haos
Prva dva dana ove katastrofe NIJE djelovao! Fino su se izvlačili standardima potrebnim za letenje, nedostatkom zahtjeva upućenih od domaćih struktura vlasti(vjerovatno da bi mogli isporučiti 'fakturu'...) itd. Kad je vrag odnio šalu i počele negativne reakcije, digli su guzice.

U srijedu 14-og, nakon ogromnih padavina prethodne noći, počelo je bujanje rijeka i plavljenje. Sljedećeg dana 15-og, OSBiH helikopteri su počeli evakuisati ljude u zadnji čas sa već potopljenih mjesta poput Maglaja.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/reporter ... /140515075
EUFOR se tek treći dan - 16-og uključio u pomaganje, i to naveče - nakon još izgovora ranije taj dan:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/eufor-os ... /140516063
http://www.klix.ba/vijesti/bih/evakuaci ... /140516167
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#92 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Googlerica »

Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#93 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Googlerica »

Hajlac wrote: EUFOR se tek treći dan - 16-og uključio u pomaganje, i to naveče - nakon još izgovora ranije taj dan:
nije tacno :!:
Four EUFOR helicopters yesterday conducted 72 flights to evacuate 291 persons. Three trucks during the night were transporting food, water and clothes to the Red Cross in the Maglaj area and assisted in the dissemination
U toku dana ,4 helikoptera EUFOR-a djelovala su na podrucju Zenice, Maglaja, Tuzle i Samca, ucestvujuci u operacijama evakuacije trudnica, bolesnika i drugih ugrozenih poplavama.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#94 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »


Glasnogovorniče, 'si čuo kad za termin donacija/pomoć u slučaju elementarnih nepogoda???

2012. za onog snijega naše vlasti su kukale o cijeni goriva, nakon čega je EUFOR posudio isto.

Bankrot država + ovolike katastrofe + čitav svijet se digao na noge s donacijama a ono diže nos na pomen donacije goriva :roll:
Da sam bogdo i placen za ovo ne bi bilo lose...

DONACIJA je nesto sto ti moze pokloniti neko ko to ima u budzetu ili je i on dobio guzovace pa prenese tebi... Vojska je budzetska organizacija, koja (pazi sad) placa to isto gorivo nasim dobavljacima, koji na tome i zarade... I trese pare predvidjene u svom budzetu, svojih zemalja, za svoju misiju u BiH... Ako bi to donirali, onda to vise oni ne bi imali, a posao njihovog budzeta je da IMAJU ! Kao sto bi posao budzeta nase zemlje, entiteta, kanntona bio da imaju rezerve za "nedajboze" situacije, ali ih nemaju...

Imal ista da mi ne trazimo za donaciju ? Ima, Audiji se redovno kupuju sa budzetom predvidjenih linija... Pa bi se tako trebali kupovati i helikopteri, i dijelovi, i remont, i gorivo...

Bankrot drzava ? To bi komandanta Eufora trebalo interesovati, pa da malo pogura budzet drzave iz svoje kase ?

Kada su poceli letjeti ? Ne znam, nije mi to ni vazno, naravno da je primarni zadatak prvo nasih da lete i spasavaju nas, pa tek onda i stranaca... Znam da su letili, i naletali se... Jesu li mogli vise ? Jesu, uvijek moze bolje/vise... Jesu li nasi mogli vise/bolje ? Jesu, uvijek moze bolje/vise... Procitaj ponovo sagu o gorivu... Nasi ostaju bez goriva, traze ga od Eufora na posudbu (nisu trazili na oprost), Eufor sutradan odobrava zahtjev, kaze saljite letjelice na tankanje u bazu, jok, mi bismo to da vozimo cisternama vani... Trazis, dobijes, odbijes... Bas onako ozbiljno... Ko je spasavao prije neku zimu planinare na Zelengori nocu ? Nasi ? Nisu jer nemaju helikoptere opremljene za nocno letenje, pa su ih austrijanci izvadili po noci, a do ujutro je pitanje dal bi prezivili, posto su fasovali od lavine... Zlotvori pravi... :roll:
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#95 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Straza »

Pravo pitanje je sta je poduzeo i sta radi ovaj smrdljivi skot? 25.000€ plate i tako iz godine u godinu.
Odluka nula
Savjeta nula
....

A "prva glava" u kuci


Image
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#96 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Hajlac »

Googlerica wrote:
Hajlac wrote: EUFOR se tek treći dan - 16-og uključio u pomaganje, i to naveče - nakon još izgovora ranije taj dan:
nije tacno :!:
Four EUFOR helicopters yesterday conducted 72 flights to evacuate 291 persons. Three trucks during the night were transporting food, water and clothes to the Red Cross in the Maglaj area and assisted in the dissemination
U toku dana ,4 helikoptera EUFOR-a djelovala su na podrucju Zenice, Maglaja, Tuzle i Samca, ucestvujuci u operacijama evakuacije trudnica, bolesnika i drugih ugrozenih poplavama.
Glasnogovornice, obrati se redakciji klix-a s demantijem jer su oni 16-og iza 12PM prenijeli sljedeću vijest:

"Loše vrijeme i niski oblaci spriječili su pokretanje zračnih operacija, ali Snage Evropske unije (EUFOR) ostaju u stanju pripravnosti, saopćeno je iz štaba EUFOR-a u kampu Butmir.
Zračne snage EUFOR-a održavaju stalne kontakte sa Zračnim snagama BiH koje detaljno poznaju teren radi koordinacije današnjih mogućih evakuacija. Čim se vremenski uvjeti poprave, EUFOR će biti u pripravnosti da počne zračne operacije s tri helikoptera od kojih su dva opremljena vitlo sistemima. "

Za tvoju informaciju, puno prije nego su se udostojili tok 16-og iza 4PM, OSBiH helikopteri su uprkos inferiornim sredstvima za rad spašavali ljude, tačnije dan prije.

Saće biti da klix laže i manipuliše činjenicama :run:
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#97 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Hajlac »

Straza wrote:Pravo pitanje je sta je poduzeo i sta radi ovaj smrdljivi skot? 25.000€ plate i tako iz godine u godinu.
Odluka nula
Savjeta nula
....

A "prva glava" u kuci

Image
Taj se samo brine za "investitore" ala, zemljačke mu, austrijske banke i (su)vlasnike Lutrije BiH...
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#98 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Googlerica »

Hajlac wrote:
Googlerica wrote:
Hajlac wrote: EUFOR se tek treći dan - 16-og uključio u pomaganje, i to naveče - nakon još izgovora ranije taj dan:
nije tacno :!:
Four EUFOR helicopters yesterday conducted 72 flights to evacuate 291 persons. Three trucks during the night were transporting food, water and clothes to the Red Cross in the Maglaj area and assisted in the dissemination
U toku dana ,4 helikoptera EUFOR-a djelovala su na podrucju Zenice, Maglaja, Tuzle i Samca, ucestvujuci u operacijama evakuacije trudnica, bolesnika i drugih ugrozenih poplavama.
Glasnogovornice, obrati se redakciji klix-a s demantijem jer su oni 16-og iza 12PM prenijeli sljedeću vijest:

"Loše vrijeme i niski oblaci spriječili su pokretanje zračnih operacija, ali Snage Evropske unije (EUFOR) ostaju u stanju pripravnosti, saopćeno je iz štaba EUFOR-a u kampu Butmir.
Zračne snage EUFOR-a održavaju stalne kontakte sa Zračnim snagama BiH koje detaljno poznaju teren radi koordinacije današnjih mogućih evakuacija. Čim se vremenski uvjeti poprave, EUFOR će biti u pripravnosti da počne zračne operacije s tri helikoptera od kojih su dva opremljena vitlo sistemima. "

Za tvoju informaciju, puno prije nego su se udostojili tok 16-og iza 4PM, OSBiH helikopteri su uprkos inferiornim sredstvima za rad spašavali ljude, tačnije dan prije.

Saće biti da klix laže i manipuliše činjenicama :run:
ama,hajde ti meni reci,sto se ti nerviras :lol:

OSBIh su poceli akciju 150og,EUFOR je krenuo 16og u podne :) ti si napisao,da su stupili navece,znaci nije istina,posatvial sam broj letova i spasenih osoba :)
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#99 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by detroit-mercy »

Straza wrote:Pravo pitanje je sta je poduzeo i sta radi ovaj smrdljivi skot? 25.000€ plate i tako iz godine u godinu.
Odluka nula
Savjeta nula
....

A "prva glava" u kuci


Image
Ovo kmecanje da drugi nesto uradi za nas je vec postalo degutantno.
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#100 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 13:24, edited 1 time in total.
Post Reply