ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#26 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by VjecitiStudent »

Zašto svi naši šupci koji od nas platu primaju da se brinu o ovakvim stvarima nikada ništa ne urade?
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#27 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »

Posto znam ponesto o tome, oni uvijek reaguju kada se jasno precizira sta treba, sta se moze, i kada... Sami od sebe niti mogu niti smije letiti i skidati ljude s krovova u npr. Maglaju... Vojska je to, ko zna kako to treba da funkcionise, onda zna kako bi to trebalo biti, dogovor na sastanku, oficir za vezu, mi cemo OVO, vi ONO, da bi mogli da se sporazumijevaju sa lokalcima, morao bi biti neko nas s njima u letjelici, po mogucnosti neki letac, koji zna u regionu prepreke, ili barem zna citati kartu...
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#28 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by muha_sa »

XXS wrote:
ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???
Vazda neko drugi kriv.
Pitanje je zasto mi nismo u stanju da pomognemo sami sebi?
dok se dogovorimo jel u nadleznosti opštine, kantona, federacije, r.s.---ovaj glomazni aparat ne bi ni Švica izdrzala niti bi se oni bolje snašli---sad baška što sjede podobni a sposobni u mišjoj rupi :-)
sad ko ce izdat naredbu u O.S. pitanje je--ko od konstitutivnih :-) fino su nam skrojili pa se jebemo i još cemo se godinama jebavat--ko prezivi :-)
User avatar
Referent za ONO i DSZ
Posts: 343
Joined: 12/10/2006 15:12
Location: Sarajevo
Contact:

#29 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Referent za ONO i DSZ »

EUFOR je dosada toliko puta pomogao i uradio te je spremniji i opremljeniji od svih nasih "udruzenja" koji su zaduzeni za ovakve i slicne situacije.
Glavno pitanje koje ovaj narod treba da se zapita je kako to da EUFOR uspije naspram nase "azbahe" koja milione sprca po tom osnovu a kad zatreba skoro nigdje nikoga.
Rafterski klub iz Konjica pomaze Maglaju :shock: :shock: :skoljka:
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#30 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by cpu_fan »

Nek' nisu, poslije požara mjesec dana su nam ovi naši mazali oći nabavkom kanadera pa se ušutili. Sad će opet mjesec dana pričata o protupoplavnim mjerema pa će se ušutiti. A mi k'o ovce.
REALISTA77
Posts: 135
Joined: 12/05/2014 09:16

#31 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by REALISTA77 »

samo budala moze reci da nasa vlast je spremno docekala ovakve i slicne stvari,ali ovo je katastrofa koja se RIJETKO desava u ovom obimu i mnogo spremnije zemlje bi bile u problemu,i NIKO ne prebacuje krivnju ni na koga drugoga,naravno da se sami moramo vaditi iz problema,ALI mi kao zemlja smo jos protektorat i EUFOR je tu,i naravno da je normalno da se u ovakvim situacijama prikljuce svi da pomazu pa tako i EUFOR,jer inace koji ce nam kurac ovdje,ne rijesava politicka pitanja,ne pomaze u ovakvim situacijama,koji ce nam onda kurac ovdje!!!A opet kazem BUDALA je ko od svijeta ocekuje pomoc (nesto ce pomoci)ali boli svijet cuna i za nas i za bilo koga,ovi stranci samo kupe pare,i gledaju kako ce :izet: sto vise nasih rospija!!!
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#32 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by cpu_fan »

Ma problem je što smo mi navikli da će neko drugi završiti nešto umjesto nas. Izgleda da smo mi i Crnogorci zamjenili mjesta u vicevima. I činjenica je da mi nemamo civilne zaštite. To je samo jedna informativna agencija.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »

Koga je bolan vise briga za tudjim parama (placaju ih njihove zemlje, ne mi), pozitivno je sto ih trose ovdje, da ne trose, bilo bi nam jos gore, koga je briga ko tu koga :izet: ? Kao sto rekoh, da nisu dali gorivo, *urac bi helikopteri OS letili, jer tolike zalihe goriva imaju...
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#34 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by muha_sa »

cpu_fan wrote:Ma problem je što smo mi navikli da će neko drugi završiti nešto umjesto nas. Izgleda da smo mi i Crnogorci zamjenili mjesta u vicevima. I činjenica je da mi nemamo civilne zaštite. To je samo jedna informativna agencija.
ti neki drugi su nam i skrojili ovakvo uredjenje koje nema ni jedna zemlja te su itekako odgovorni i s pravom od njih ocekujemo da nešto urade osim što povremeno odu u U.N. i tamo vaze kako se mi ne mozemo dogovorit.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by VjecitiStudent »

cpu_fan wrote:Nek' nisu, poslije požara mjesec dana su nam ovi naši mazali oći nabavkom kanadera pa se ušutili. Sad će opet mjesec dana pričata o protupoplavnim mjerema pa će se ušutiti. A mi k'o ovce.
+1
Ako se malčice prisjetimo, mi ovakve nevolje, snijeg, požar, poplave, u različitom obimu, imamo svake godine. Organizovanost nadležnih se ni za milimetar nije poboljšala, a milione i milione našeg novca svake godine potroše.
E pa dosta je.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#36 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »

A ovi nasi sto uzimaju pare po tom uredjenju ne treba nista da rade ? Osim da se voze u Audijima...?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#37 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by VjecitiStudent »

muha_sa wrote:
cpu_fan wrote:Ma problem je što smo mi navikli da će neko drugi završiti nešto umjesto nas. Izgleda da smo mi i Crnogorci zamjenili mjesta u vicevima. I činjenica je da mi nemamo civilne zaštite. To je samo jedna informativna agencija.
ti neki drugi su nam i skrojili ovakvo uredjenje koje nema ni jedna zemlja te su itekako odgovorni i s pravom od njih ocekujemo da nešto urade osim što povremeno odu u U.N. i tamo vaze kako se mi ne mozemo dogovorit.
Popustite malo više i sa uređenjem. Nije Daytonsko uređenje krivo što je Maglaj jučerašnju poplavu dočekao sa jednim, neispravnim čamcem.
Milioni se svake godine odvajaju za civilnu zaštitu, gdje su????
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#38 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by VjecitiStudent »

drndalo wrote:A ovi nasi sto uzimaju pare po tom uredjenju ne treba nista da rade ? Osim da se voze u Audijima...?
Kako im Daytonsko uređenje nije prepreka da svake dvije godine sebi Audije kupuju, na svim nivoima, od općine do vrha države.
Ima li ko odgovora?
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#39 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by muha_sa »

drndalo wrote:A ovi nasi sto uzimaju pare po tom uredjenju ne treba nista da rade ? Osim da se voze u Audijima...?
pošto smi mi protektorat zna se ko im je to omogucio i ko je u stanju za 24 sata sve ovo da rješi, al hoce kurac---bolje im ovdje neg da idu u Burundi.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#40 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »

Sami sebi omogucili dobrim glasanjem i "zastitom vitalnog nacionalnog interesa" u Audiju i na Poljinama...
ratamahatta
Posts: 374
Joined: 15/07/2010 16:42
Location: Tu i tamo, mada vise tu nego tamo......

#41 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by ratamahatta »

muha_sa wrote:
cpu_fan wrote:Ma problem je što smo mi navikli da će neko drugi završiti nešto umjesto nas. Izgleda da smo mi i Crnogorci zamjenili mjesta u vicevima. I činjenica je da mi nemamo civilne zaštite. To je samo jedna informativna agencija.
ti neki drugi su nam i skrojili ovakvo uredjenje koje nema ni jedna zemlja te su itekako odgovorni i s pravom od njih ocekujemo da nešto urade osim što povremeno odu u U.N. i tamo vaze kako se mi ne mozemo dogovorit.

Sve je to ok, al valjda se mozemo dogovoriti da nema potrebe imati 10 Audia 8 ispred VM-a, a da nam rafteri posudjuju camce.
KOme i za sta placamo poreze (nemas zdravstveno, socijalno, pomoc u ovakvim slucajevima....), placamo da se oni provozaju i isprobaju najnovije modele raznih Audija,Skoda isl.
Za sta sluzi OS i njihovi camci, da paradiraju ispred curica svako ljeto na raznim jezerima i rijekama, lafo neke vjezbe.....vjezbe za sta????!!!
I ponovo ce sutra biti kuku nemamo mi jadni mali, a racun za veceru politickih guzonja se zna platiti i po 10 000 KM iz budzeta bez da se neko pocese po guzici.
I ponovo kad nam neko/nesto cvoku opali, mi cemo ociju punih suza po sobi traziti kakvog stranca da ga za suknju uhvatimo.....
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#42 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Drinski »

odgovor je jasan: zato so oni cekaju da svaki radi svoj posao, pa tek ako taj koji radi svoj posao pozove ih, onda bi reagovali.

mandali temu.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#43 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by VjecitiStudent »

Jebeni čamac košta svega nekoliko hiljada, kojih nigdje nije bilo, a mi ćemo sad zapomagati oko helikoptera EUFOR-a.
REALISTA77
Posts: 135
Joined: 12/05/2014 09:16

#44 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by REALISTA77 »

Pa onda PAMETNJAKOVICI koji kurac ste ovdje na forumu,zar ne trebate biti bilo gdje da pomazete jadnom narodu,nego serete ovdje na forumu,moralna OBAVEZA svakog gradjanina je da pomaze svome narodu,a vi ako vec necete,nemojte niti SRATI I PAMETOVATI u ovako teskim situacijama,sve DOKTORI NAUKA NA FORUMU,LANDOKRHANI,NARAVNO svaki covjek od krvi i mesa kada je ovakva prirodna nepogoda u pitanju ce OCEKIVATI pomoc od bilo kojeg drugog ljudskog bica,zasluzio to ili ne,jer je NORMALNA OD BOGA DANA reakcija svakog drugog bica da suosjeca sa ljudima u OVAKVIM situacijama,stoko forumska ODJEBI :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
ratamahatta
Posts: 374
Joined: 15/07/2010 16:42
Location: Tu i tamo, mada vise tu nego tamo......

#45 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by ratamahatta »

REALISTA77 wrote:Pa onda PAMETNJAKOVICI koji kurac ste ovdje na forumu,zar ne trebate biti bilo gdje da pomazete jadnom narodu,nego serete ovdje na forumu,moralna OBAVEZA svakog gradjanina je da pomaze svome narodu,a vi ako vec necete,nemojte niti SRATI I PAMETOVATI u ovako teskim situacijama,sve DOKTORI NAUKA NA FORUMU,LANDOKRHANI,NARAVNO svaki covjek od krvi i mesa kada je ovakva prirodna nepogoda u pitanju ce OCEKIVATI pomoc od bilo kojeg drugog ljudskog bica,zasluzio to ili ne,jer je NORMALNA OD BOGA DANA reakcija svakog drugog bica da suosjeca sa ljudima u OVAKVIM situacijama,stoko forumska ODJEBI :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Sta bi drugar, kakav je ovo prenos?
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#46 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »

REALISTA77 wrote:Pa onda PAMETNJAKOVICI koji kurac ste ovdje na forumu,zar ne trebate biti bilo gdje da pomazete jadnom narodu,nego serete ovdje na forumu,moralna OBAVEZA svakog gradjanina je da pomaze svome narodu,a vi ako vec necete,nemojte niti SRATI I PAMETOVATI u ovako teskim situacijama,sve DOKTORI NAUKA NA FORUMU,LANDOKRHANI,NARAVNO svaki covjek od krvi i mesa kada je ovakva prirodna nepogoda u pitanju ce OCEKIVATI pomoc od bilo kojeg drugog ljudskog bica,zasluzio to ili ne,jer je NORMALNA OD BOGA DANA reakcija svakog drugog bica da suosjeca sa ljudima u OVAKVIM situacijama,stoko forumska ODJEBI :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Govoris o sebi ?
REALISTA77
Posts: 135
Joined: 12/05/2014 09:16

#47 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by REALISTA77 »

ratamahatta wrote:
REALISTA77 wrote:Pa onda PAMETNJAKOVICI koji kurac ste ovdje na forumu,zar ne trebate biti bilo gdje da pomazete jadnom narodu,nego serete ovdje na forumu,moralna OBAVEZA svakog gradjanina je da pomaze svome narodu,a vi ako vec necete,nemojte niti SRATI I PAMETOVATI u ovako teskim situacijama,sve DOKTORI NAUKA NA FORUMU,LANDOKRHANI,NARAVNO svaki covjek od krvi i mesa kada je ovakva prirodna nepogoda u pitanju ce OCEKIVATI pomoc od bilo kojeg drugog ljudskog bica,zasluzio to ili ne,jer je NORMALNA OD BOGA DANA reakcija svakog drugog bica da suosjeca sa ljudima u OVAKVIM situacijama,stoko forumska ODJEBI :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Sta bi drugar, kakav je ovo prenos?
Jel ljudi vide kakva je ovo KATASTROFA,ovo smo gledali negdje daleko na tv nekada,i izgledalo je nevjerovatno,ovaj narod SADA pati,a kako ce tek patiti u narednom vremenu obzirom kako smo ekonomski JADNI,i umjesto da se POMAZE,na sve strane imamo PAMETNJAKOVICA pun klinac,SVE univerzitetlije jbt,napuhani,i u bih i dijaspori,POMOZITE NARODU,ako hocete,AKO NE,onda bar dajte doprinos i ZASUTITE!!!ne ti drug, :-D nego ovi pametnjakovici... :bih:
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#48 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by drndalo »

Ja odoh sad sta pomoci, a i ti bi mogao, osim da samo zastavama mases...
User avatar
Obuca9
Posts: 9617
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#49 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Obuca9 »

insomnia78 wrote:Tacno nama ne treba nista pomagati
Kamaru puta su ljudi slali helikoptere u razne akcije spasavanja i daj sad ih pljuni


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Haj' nam ti Francuz pametuj živ bio, evenimoiuen du mau auphodine alalide.
Alkos
Posts: 2722
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#50 Re: ZASTO EUFOR NIJE REAGOVAO???

Post by Alkos »

Zašto nije reagovao '92 ili '93? Zato što ih boli qrac.

A i mi vazda čekamo da nam neko pomogne i riješi naše probleme...
Post Reply