Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kabal1337
Posts: 8309
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#101 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by kabal1337 »

... poznatija kao rs
Sve je ovo izorganizovano, smrdi iznutra kako u federaciji tako i u rs. Udruze se kad treba kes maznut. Ovako mala drzava i lafo ne znaju gdje vozila zavrse.
A sparte i ostale karafeke qrcu sluze. Da se steta moze naplatit od mupa, heh kako bi radili i pronalazili.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32350
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#102 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Bobi »

Pauza wrote: 20/09/2023 14:50
Bobi wrote: 20/09/2023 09:19 Imate video nadzore auta, jeftino, neovisno napajanje strujom 6 mjeseci, u 2-3 sekunde dobiješ notifikaciju i sliku :D. Možeš i pričat s osobom u autu :D. Tajni prekidač napajanja pumpe goriva to može uradit ko ima malo tehničkog znanja u vlastitoj izvedbi. Ako koriste jammer opet dobijete notifikaciju da uredjaj nije na mreži i možeš odmah trčat prema autu :D.
Ne vjerujem da postoji taj sa nezavisnim napajanjem od 6. mjeseci? Moze li konkretan link od modela.
Pa svaka dash cam s motion detection wifi ili 4G konekcijom i opcijama sa notifikacijom to radi. Podrazumjeva se da ne gledas 24 sata dnevno video iz auta nego da radi samo ako registruje pokret. Neke imaju ugradjene baterije a svaku možeš prikopčat na neki powerbank .
User avatar
Laplace
Posts: 10512
Joined: 19/11/2012 18:37

#103 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Laplace »

Najsigurnije je ubaciti kobru na zadnje sjedište, samo je nezgodno voziti.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32350
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#104 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Bobi »

Alfonso97 wrote: 20/09/2023 11:35 Komsija krenuo na more zapratili ih i dole kada su stali da slikaju lola sa pištoljem prišao i rekao daj kljuceve i reci ženi da viče.
Jebeš Brazil za ovo :D, kad je to bilo i koje je auto u pitanju i grad? Kad ovako nesto pročitaš najbolje vozat auto od par hiljada maraka, bilo sta skuplje traume imaš :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32350
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#105 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Bobi »

Laplace wrote: 20/09/2023 16:45 Najsigurnije je ubaciti kobru na zadnje sjedište, samo je nezgodno voziti.
Ne znam, čitam ove razne dogadjje pa se čovjek zamisli gdje živi :D.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3558
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#106 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by JavierBosnia »

A da li je izvodiva opcija ubaciti GPS, tipa samsung tag ubacis ga u naslon za glavu ili ispod sjedista zalijepis. Nisam istrazivao kako to funkcionise mora li se dopunjavati i sl?

Edit: izgleda slabo funkcionise u zatvorenom prostoru i ima domet 15m? Glupost :run:
User avatar
kabal1337
Posts: 8309
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#107 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by kabal1337 »

JavierBosnia wrote: 20/09/2023 23:00 A da li je izvodiva opcija ubaciti GPS, tipa samsung tag ubacis ga u naslon za glavu ili ispod sjedista zalijepis. Nisam istrazivao kako to funkcionise mora li se dopunjavati i sl?

Edit: izgleda slabo funkcionise u zatvorenom prostoru i ima domet 15m? Glupost :run:
ja koliko znam, takvi uredjaji samsung tag, apple tag je vezan za proizvodjaca- sta hocu reci mora u blizini biti samsung ili iphone uredjaj koji ima net kako bi ti javili lokaciju taga.
imas opciju gps lokatora ( sim kartica). opet - gsm i gps blokatori...
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3724
Joined: 23/04/2011 12:21

#108 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Mr.Sojic »

Laplace wrote: 20/09/2023 16:45 Najsigurnije je ubaciti kobru na zadnje sjedište, samo je nezgodno voziti.
:thumbup: :lol:

I ja sam kontao kupiti kakvu Dogu i da malo reži :mrgreen:
User avatar
mirota
Posts: 2383
Joined: 11/01/2018 11:42

#109 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by mirota »

na mom ukradenom pezou 308 nije bio alarm, ali je kao imao neku fabricku blokadu, na kamerama smo posle vidjeli dosla slep sluza u 4 ujutro i samo ga odvukli, srecom kasko, ali 3 mjeseca preganjanja s njima...zato bolje alarm ili zeder ili igla plus kasko
User avatar
Pauza
Posts: 677
Joined: 03/06/2016 11:00

#110 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Pauza »

Bobi wrote: 20/09/2023 16:39
Pauza wrote: 20/09/2023 14:50

Ne vjerujem da postoji taj sa nezavisnim napajanjem od 6. mjeseci? Moze li konkretan link od modela.
Pa svaka dash cam s motion detection wifi ili 4G konekcijom i opcijama sa notifikacijom to radi. Podrazumjeva se da ne gledas 24 sata dnevno video iz auta nego da radi samo ako registruje pokret. Neke imaju ugradjene baterije a svaku možeš prikopčat na neki powerbank .
Ovo nije tačno, kako si ti napisao. Zašto, jer upravo imam high end dash cameru u autu, i to instaliranu od stručne osobe u Komel firmi. To što ti pričaš je način povezivanja, transfera podataka 4g ili wifi, a ovdje je pitanje struje, tj. napajanja. A to da staviš power bank je presmiješno i donekle i opasno.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32350
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#111 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Bobi »

Pauza wrote: 26/09/2023 10:49
Bobi wrote: 20/09/2023 16:39

Pa svaka dash cam s motion detection wifi ili 4G konekcijom i opcijama sa notifikacijom to radi. Podrazumjeva se da ne gledas 24 sata dnevno video iz auta nego da radi samo ako registruje pokret. Neke imaju ugradjene baterije a svaku možeš prikopčat na neki powerbank .
Ovo nije tačno, kako si ti napisao. Zašto, jer upravo imam high end dash cameru u autu, i to instaliranu od stručne osobe u Komel firmi. To što ti pričaš je način povezivanja, transfera podataka 4g ili wifi, a ovdje je pitanje struje, tj. napajanja. A to da staviš power bank je presmiješno i donekle i opasno.
Što je opasno, litijumska baterija :D ? Elon, praviš opasna auta :D, Ja ti lijepo kažem, postoje uredjaji koji mogu nadziratii auto i prenositi upozorenje preko wifi ili neke gsm mreže do vlasnika vozila i to sve sa nezavisnim napajanjem. Powerbank je samo jedna mogucnost sa nekim jetinim uredjajem koji ili nema bateriju ili je malog kapaciteta. Dash cam nije nikakva nauka montirat u autu dobiješ upustvo s tri slike step by step :D.
User avatar
Pauza
Posts: 677
Joined: 03/06/2016 11:00

#112 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Pauza »

Bobi wrote: 26/09/2023 11:21
Pauza wrote: 26/09/2023 10:49

Ovo nije tačno, kako si ti napisao. Zašto, jer upravo imam high end dash cameru u autu, i to instaliranu od stručne osobe u Komel firmi. To što ti pričaš je način povezivanja, transfera podataka 4g ili wifi, a ovdje je pitanje struje, tj. napajanja. A to da staviš power bank je presmiješno i donekle i opasno.
Što je opasno, litijumska baterija :D ? Elon, praviš opasna auta :D, Ja ti lijepo kažem, postoje uredjaji koji mogu nadziratii auto i prenositi upozorenje preko wifi ili neke gsm mreže do vlasnika vozila i to sve sa nezavisnim napajanjem. Powerbank je samo jedna mogucnost sa nekim jetinim uredjajem koji ili nema bateriju ili je malog kapaciteta. Dash cam nije nikakva nauka montirat u autu dobiješ upustvo s tri slike step by step :D.
Normalno da je opasno postaviti bateriju na mjesto gdje to nije predviđeno, em se grije na vjetrobranskom staklu, em će ti eksplodirati, em jer bi te u slučaju sudara ta baterija "ubila" po glavi.
Drugo, ti si rekao da "sve" dash camere tako rade, i to nije tačno. I normalno da poistoje ti uređaji koji snimaju, ali ne dash camere. Imam ja Xiaomi takav uređaj, koji možeš ostaviti gdje god i snima, ali to nije dash cam. Ja imam jednu od najkvalitetnijih i najskupljih dash camera i nije preporučljivo povezati na akumulator za konstantno napajanje. To isto piše u uputstvu, ali ti kaže i stručni autoelektričar. Treće, dash kameru je jednostavno postaviti na "upaljač" i o tome ti govoriš kad kažeš "step by step" i to niko ozbiljan neće tako uraditi, već odeš kod autoelektričara koji to fino poveže i gdje se žice i kablovi više ne vide. Ako povežeš na upaljač zaboravi da će imati napajanje jer kada ugasiš auto, nastaje i prekid struje na upaljaču.
User avatar
Truba
Posts: 82192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#113 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Truba »

mirota wrote: 21/09/2023 09:28 na mom ukradenom pezou 308 nije bio alarm, ali je kao imao neku fabricku blokadu, na kamerama smo posle vidjeli dosla slep sluza u 4 ujutro i samo ga odvukli, srecom kasko, ali 3 mjeseca preganjanja s njima...zato bolje alarm ili zeder ili igla plus kasko
to je ono što ja govorim
ako žele odšlepaće ti kola
jesi ih ono našao parkirana u nekoj garaži malo dalje
ili sam te pobrkao s nekim drugim forumašom

na skali od 1 do 5 kobra je 4+

dakle odvratit će sve klošare, amatere i poluprofesionalce jer ne znaju
ali i profesionalce i udruženee profesionalce što im je lakše maznuti isto auto bez alarma

najbolja je kombinacija kasko+kobra
i naravno dzukela u dvorištu :D

garaža ne valja jer prikrije zvukove... kobra se isključi nakon nekog vremena sama
nije od onih alarma kad puke petarda cijelu noć zuje
Bobi
Forum administrator
Posts: 32350
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#114 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Bobi »

Pauza wrote: 26/09/2023 11:33
Bobi wrote: 26/09/2023 11:21

Što je opasno, litijumska baterija :D ? Elon, praviš opasna auta :D, Ja ti lijepo kažem, postoje uredjaji koji mogu nadziratii auto i prenositi upozorenje preko wifi ili neke gsm mreže do vlasnika vozila i to sve sa nezavisnim napajanjem. Powerbank je samo jedna mogucnost sa nekim jetinim uredjajem koji ili nema bateriju ili je malog kapaciteta. Dash cam nije nikakva nauka montirat u autu dobiješ upustvo s tri slike step by step :D.
Normalno da je opasno postaviti bateriju na mjesto gdje to nije predviđeno, em se grije na vjetrobranskom staklu, em će ti eksplodirati, em jer bi te u slučaju sudara ta baterija "ubila" po glavi.
Drugo, ti si rekao da "sve" dash camere tako rade, i to nije tačno. I normalno da poistoje ti uređaji koji snimaju, ali ne dash camere. Imam ja Xiaomi takav uređaj, koji možeš ostaviti gdje god i snima, ali to nije dash cam. Ja imam jednu od najkvalitetnijih i najskupljih dash camera i nije preporučljivo povezati na akumulator za konstantno napajanje. To isto piše u uputstvu, ali ti kaže i stručni autoelektričar. Treće, dash kameru je jednostavno postaviti na "upaljač" i o tome ti govoriš kad kažeš "step by step" i to niko ozbiljan neće tako uraditi, već odeš kod autoelektričara koji to fino poveže i gdje se žice i kablovi više ne vide. Ako povežeš na upaljač zaboravi da će imati napajanje jer kada ugasiš auto, nastaje i prekid struje na upaljaču.
Nisam rekao "sve" nego svaka koja ima dodatne opcije :D, neces postaviti kameru na vidljivo mjesto, powerbank neces staviti na sunce ili na vjetrobransko staklo, mnogi uredjaji u autu su 24 sata pod naponom kao i mnoge sigurnosne kamere, auto električar ce ti reci samo da ti naplati i da je more slatko kao i da imas "haj end kameru" :D.
User avatar
Pauza
Posts: 677
Joined: 03/06/2016 11:00

#115 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Pauza »

Bobi wrote: 26/09/2023 15:02
Pauza wrote: 26/09/2023 11:33

Normalno da je opasno postaviti bateriju na mjesto gdje to nije predviđeno, em se grije na vjetrobranskom staklu, em će ti eksplodirati, em jer bi te u slučaju sudara ta baterija "ubila" po glavi.
Drugo, ti si rekao da "sve" dash camere tako rade, i to nije tačno. I normalno da poistoje ti uređaji koji snimaju, ali ne dash camere. Imam ja Xiaomi takav uređaj, koji možeš ostaviti gdje god i snima, ali to nije dash cam. Ja imam jednu od najkvalitetnijih i najskupljih dash camera i nije preporučljivo povezati na akumulator za konstantno napajanje. To isto piše u uputstvu, ali ti kaže i stručni autoelektričar. Treće, dash kameru je jednostavno postaviti na "upaljač" i o tome ti govoriš kad kažeš "step by step" i to niko ozbiljan neće tako uraditi, već odeš kod autoelektričara koji to fino poveže i gdje se žice i kablovi više ne vide. Ako povežeš na upaljač zaboravi da će imati napajanje jer kada ugasiš auto, nastaje i prekid struje na upaljaču.
Nisam rekao "sve" nego svaka koja ima dodatne opcije :D, neces postaviti kameru na vidljivo mjesto, powerbank neces staviti na sunce ili na vjetrobransko staklo, mnogi uredjaji u autu su 24 sata pod naponom kao i mnoge sigurnosne kamere, auto električar ce ti reci samo da ti naplati i da je more slatko kao i da imas "haj end kameru" :D.

Citiram: "Pa svaka dash cam s..."

Ti bi se prepirao a i dobro ti ide. Plus hoćeš da pod*ebavaš. Sretno ti i hajde dobro, ti si u pravu.
Post Reply