Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#1 Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by ahasoho »

Zasto cobra glasi kao najbolji alarm? Sta je to u njemu dobro sto ce lopa sprijeciti vise nego neki drugi alarmi?

Cijena s ugradnjom im je do 350KM sto nije mnogo, ali opet ima alarma i za 150KM.

Je li se u nas ovo sluzbeno ugradjuje ili samo preko samoobucenih majstora?
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#2 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by goran16v »

ahasoho wrote:Zasto cobra glasi kao najbolji alarm? Sta je to u njemu dobro sto ce lopa sprijeciti vise nego neki drugi alarmi?

Cijena s ugradnjom im je do 350KM sto nije mnogo, ali opet ima alarma i za 150KM.

Je li se u nas ovo sluzbeno ugradjuje ili samo preko samoobucenih majstora?
Po kojem kriteriju je Cobra najbolji alarm? Svojevremeno je ista prica vazila i za GT koji je bio cak i skuplji za jedno 100-ju od Cobre.
Koliko ja znam Comel jer ovlasteni za ugradnju prodaju, servis i ugradju Cobre, a radiona je u Velikih Drveta preko puta ulaza u GRAS.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#3 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Maystor »

cijena sa profesionalnom ugradnjom je mnogo veća od 350 KM
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#4 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by goran16v »

Prije par god kas u u jedan auto ugradjivali alarm u Comelu cijena Cobre je bila oko nekih 650 KM
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#5 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by zLatk0 »

Maystor wrote:cijena sa profesionalnom ugradnjom je mnogo veća od 350 KM
Kod njih je u prosjeku komplet sve 400 sa njihovom ugradnjom (prije godinu, godinu ipo)
preludezalude
Posts: 5758
Joined: 07/03/2012 00:09

#6 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by preludezalude »

ahasoho wrote:Zasto cobra glasi kao najbolji alarm? Sta je to u njemu dobro sto ce lopa sprijeciti vise nego neki drugi alarmi?

Cijena s ugradnjom im je do 350KM sto nije mnogo, ali opet ima alarma i za 150KM.

Je li se u nas ovo sluzbeno ugradjuje ili samo preko samoobucenih majstora?
Ne znam odkud ti ideja da Cobra glasi kao najbolji alarm. Cobra, Meta, Vampire, Predator i sve slicna zvucna imena su sve alarmi po funkcijama i sigurnosti slicni ko jaje jajetu. To koliko se cijene kod nas je cisto prodavanje muda pod bubrege. Vani se nabavljaju od 20-50 eura. Ali dok ima kupaca biti ce i cijena.

http://car-alarm-review.toptenreviews.com/
User avatar
zenny
Posts: 885
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#7 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by zenny »

dosta sam se raspitivao i zakljucio da je cobra na najboljem glasu... ima na dobrinji firma koja ugradjuje i rekose mi 550KM najnoviji neki model, dodje neka kartica koja se koristi uz kljuc koja radi na principu WiFi signala i salje signal autu da si u blizi i tek onda se pali... najvjerovatnije cu to zavrsiti u ovih par dana, ne vidim bolju opciju za sad
User avatar
Joker88
Posts: 4398
Joined: 05/08/2012 17:07

#8 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Joker88 »

zbog serije
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#9 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by ahasoho »

Zasto najbolji? em sto sam to cuo, em citao na vise mjesta, em ste ga svi ovdje hvalili. Kao najbolja anti-provalna kombinacija je Zeder + Cobra. Citao sam to u vise postova.

A ne mislim da je isto ugraditi alarm od 100KM. od mnogih sam cuo da su nekome ukrali auto jer je u njemu imao "samo tvornicki alarm". Zato sam pretpostavio da Cobra i slicni alarmi imaju "nesto vise" nego tvornicki alarmi.

U cemu je caka? Ta nije valjda sve u marketingu?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#10 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Bakir1 »

ja ne znam gdje je najbolji i kome je najbolji, znam da je meta najsavremenija sa milion nekih opcija i gluposti 800 KM sa ugradnjom
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#11 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by ahasoho »

a zasto ga kao top izbor stavljaju u kombinaciju sa zederom? kazu da se auto ne moze ukrasti ako ima zeder i cobru.

PS. ovo "ne moze ukrasti" shvatite kao ne moze ukrasti u vecini slucajeva. znam da ako te je neko miknuo, da ce ti ukrasti auto ma koja zastita je na njemu
preludezalude
Posts: 5758
Joined: 07/03/2012 00:09

#12 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by preludezalude »

Pusti mahalske price ovaj alarm je najbolji, onaj je los i slicno. Ako trazis nesto kvalitetno, u ovom slucaju alarm, onda odes lijepo na net i potrazis recenzije i misljenja. Postavio sam link sa top 10 alarma Nigdje nisam vidio Cobra alarm. Ne kazem da je to los alarm, ali nije nista posebno, tacnije to je cista klasika.
User avatar
drndalo
Posts: 22927
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#13 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by drndalo »

Sustina problema fabrickih alarma, i prednost naknadno ugradjenih, je standardna izvedba iz fabrike, gdje kada lopovi skontaju "rupu", bjesomucno je iskoristavaju...

Kod ovih drugih bi bilo pametno teziti nekim nestandardnim rjesenjima prilikom ugradnje, koje lopovi ne bi trebali da imaju vrmena da pokusavaju rijesiti... Cobra trenutno cini mi se jedina od "velikih" talijanskih marki ima redovnu dobavu, za razliku od Meta-e ili GT-a, kojih vec godinama nema...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#14 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Bakir1 »

zato fino stavis metu sa gps om i plivajucim kodom na fabricki alarm i neka svira radio :D
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#15 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by goran16v »

drndalo wrote:Sustina problema fabrickih alarma, i prednost naknadno ugradjenih, je standardna izvedba iz fabrike, gdje kada lopovi skontaju "rupu", bjesomucno je iskoristavaju...

Kod ovih drugih bi bilo pametno teziti nekim nestandardnim rjesenjima prilikom ugradnje, koje lopovi ne bi trebali da imaju vrmena da pokusavaju rijesiti... Cobra trenutno cini mi se jedina od "velikih" talijanskih marki ima redovnu dobavu, za razliku od Meta-e ili GT-a, kojih vec godinama nema...
GT kao nesto ugradjuje, servisira i prodaje Necko u krugu Strojorada, sto se ostalih tice Dexter odavno ne postoji, a mislim da je Billy davno prestao sa ugradnjom. Vampira odnosno Metu je nekad ugradjivao lik u Paromlinskoj kod ZIS-a i radio je kao sat. Kasnije sam cuo da se to preselilo negdje kod Turskog koledza na Vracama, ali i da je taj lik navodno umro. Ne zamjerite mi ako sam to slabo cuo i sahranio zivog covjeka.
User avatar
Edin H.
Posts: 47275
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#16 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Edin H. »

User avatar
zenny
Posts: 885
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#17 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by zenny »

nadjite neku stranicu gdje porede alarma s nasih prostora... nisam nesto oko tih alarma ali nisam cuo ni za jedan od ovih, zasto bi uopste bila cobra na listi
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#18 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by goran16v »

zenny wrote:nadjite neku stranicu gdje porede alarma s nasih prostora... nisam nesto oko tih alarma ali nisam cuo ni za jedan od ovih, zasto bi uopste bila cobra na listi
Nisam cackao po stranici ali ako su cijene u USD onda predpostavljam da je stranica americka tako da nema nista cudno sto nema poznatih imena.
preludezalude
Posts: 5758
Joined: 07/03/2012 00:09

#19 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by preludezalude »

Mislis, poznatih imena nama sa ovih prostora. Nama sa ovih prostora, dolazi u 90% slucajeva samo jeftina roba. Druga je stvar posto se onda prodaje kod nas.
Stranica cija god da je, predstavlja najbolje alarme.
Naslov je: "2013 Best Car Alarm Security System Comparisons and Reviews"

Ako neko ima neku drugu stranicu neka postavi link pa da vidimo. Istinu ako govorimo, ova stranica spominje samo 6 modela alarma. Mozda je Cobra medju 10 najboljih, to ne znam. Ali ako neko ima neki link sa malo vecom top listom alarma, neka postavi. I mene interesuju misljenja.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#21 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by sema911s »

zasto je cobra najbolja??

zasto svi kazu da je golf bolji od c4 il obratno,.,
imas njihovu reklamu na svakom koraku,. radnji isto tako gdje rade poprilicno dobro,. kada sam ugradjivao na g4 plastike ispod volana koliko god ja bio pazljiv slomim ih dok oni nisu,.
najbolji su zato sto im je usluga najbolja od ostalih gdje cekas po nekoliko dana,. a i kada nazoves da pitas za termin objasne sta i kako radi,. meni je kuci dolazi njihov serviser jer je auto bilo poludilo(usla voda u njeg)

cijena je prihvatljiva,. taj neki novi sa karticom kosta oko 500km a koliko sam cuo da se kodovi vrlo tesko mogu provalit jer jer kartica poprilicno zasticena
preludezalude
Posts: 5758
Joined: 07/03/2012 00:09

#22 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by preludezalude »

sema911s wrote:zasto je cobra najbolja??

zasto svi kazu da je golf bolji od c4 il obratno,.,
imas njihovu reklamu na svakom koraku,. radnji isto tako gdje rade poprilicno dobro,. kada sam ugradjivao na g4 plastike ispod volana koliko god ja bio pazljiv slomim ih dok oni nisu,.
najbolji su zato sto im je usluga najbolja od ostalih gdje cekas po nekoliko dana,. a i kada nazoves da pitas za termin objasne sta i kako radi,. meni je kuci dolazi njihov serviser jer je auto bilo poludilo(usla voda u njeg)

cijena je prihvatljiva,. taj neki novi sa karticom kosta oko 500km a koliko sam cuo da se kodovi vrlo tesko mogu provalit jer jer kartica poprilicno zasticena
Kakve ima sad veze radnja gdje se ugradjuje i kvaliteta alarma? Kakve ima veze to sto si ti slomio plastike, a covjek sto je ugradjivao nije, sa kvalitetom alarma.
Ovdje govorimo o Cobra alarmima, a ne o servisima koji ugradjuju alarme.
Mislim, Cobra alarm nije los alarm. Ja sam koristio Meta alarm ranije, sto je u globalu jaaaako slicna stvar ali drugo pakovanje. Alarm je bio dobar, posluzio je svrsi, malo ultrazvucni senzori su zezali, ali u principu dobar alarm.
Ali tvrditi da je Cobra najbolji je bas bez veze i bez argumenata. Treba malo proguglati i lako se nadje koji su najbolji.
frankwhite
Posts: 169
Joined: 27/05/2009 13:07
Location: Sarajevo

#23 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by frankwhite »

ma nidje mi veze ovi linkovi za top 10 alarma, jer 1. ovi alarmi nisu prosli kroz testove ove ex-yu mafije i 2. koliko sam vidio ovim uredjajima na prvom linku nije osnovna svrha alarm, nego neka druga sminka otvaranje vrata, display na kljucu i sl. 3. vecina ovih alarma ako sam fino vidio ima one gps fazone, sto onda ne mozemo porediti sa cobrom, nego sa onim tim security alarm sistemom sa gps pracenjem.

ne branim cobru, al eto nema mi smisla googlat za alarm, najbolje popricati sa rajom o iskustvima i sl.
dyanan
Posts: 28
Joined: 16/10/2009 21:27

#24 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by dyanan »

preludezalude wrote:Mislis, poznatih imena nama sa ovih prostora. Nama sa ovih prostora, dolazi u 90% slucajeva samo jeftina roba. Druga je stvar posto se onda prodaje kod nas.
Stranica cija god da je, predstavlja najbolje alarme.
Naslov je: "2013 Best Car Alarm Security System Comparisons and Reviews"

Ako neko ima neku drugu stranicu neka postavi link pa da vidimo. Istinu ako govorimo, ova stranica spominje samo 6 modela alarma. Mozda je Cobra medju 10 najboljih, to ne znam. Ali ako neko ima neki link sa malo vecom top listom alarma, neka postavi. I mene interesuju misljenja.
Stranica je iz SAD-a, Utah od komapanije TechMediaNetwork, Inc. (TechMediaNetworkor TMN is a company based in Ogden, Utah - wikipedia). svi znamo da vecina stvari sto vazi u americi nema veze sa evropom, pogotove stvari kao sto je auto alarm. Prema tome, navedenu listu mozete zaboraviti...
User avatar
Qler
Posts: 23708
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#25 Re: Zasto cobra glasi kao najbolji alarm?

Post by Qler »

To sto neko napisa da imaju karticu koja radi kao wifi :D:D

Mislim da je to obicna RF kartica. To je pravo jeftino i jednostavno za ugraditi. A mnogo je prakticno. Ja sam mislio sebi to ugraditi, ali nikad vremena da nadjem. Stavis jedan prekidac na zicu od pumpe goriva, sa rfid prekidacem, i ta kartica i to je to..
Post Reply