Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#35551 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by exampLe. »

almir90 wrote:Jake zarade, ne može se ni domena i hosting kupiti i uraditi profesionalna stranica.

Zar neko u današnje vrijeme još shvaća ozbiljno klikćanje reklama?
U danasnje vrijeme, pogotovo kod nas na balkanu su svi stava "samo krampa i lopata, pusti ublehe cuj internet zarada".

Preko neobuxa/clixsensea/freelanceinga se moze zaraditi ali tu treba uloziti vremena, dok kod nas svi hoce da uzimaju po cvaju dnevno za 2 minute posla, how yes no. :)
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#35552 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by almir90 »

Zarađujem ja preko neta, ne pričam ja o tome. Pričam o ovim ublehama sa klikćanjem reklama, skupljanjem levata (referral-a) da klikću za tebe, ili kupovati one botove i bacati pare. Ide mi na živce kad neko prodaje tu ublehu a koristi besplatnu domenu i ne zna profesionalno srediti stranicu.
SoftaBIH
Posts: 11
Joined: 10/08/2016 17:24

#35553 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by SoftaBIH »

exampLe. wrote: U danasnje vrijeme, pogotovo kod nas na balkanu su svi stava "samo krampa i lopata, pusti ublehe cuj internet zarada".

Preko neobuxa/clixsensea/freelanceinga se moze zaraditi ali tu treba uloziti vremena, dok kod nas svi hoce da uzimaju po cvaju dnevno za 2 minute posla, how yes no. :)
To je to, ovo je strategija, u dvije godine: uložiš, produžiš referale, nadogradiš članstvo, recikliraš neaktivne, bolje plaćene minijobs radiš i to je to. Nije lažnjak, na uloženih 350 dolara, nakon godinu dana i 3 mjeseca, podigao sam 740 dolara i dopunio budžet za auto.
Dakle, može, ali nema preko noći. Sada ponovo radim na tome da isto postignem. Uostalom, nije obaveza, ko želi, proba, ko ne, ne proba to je to. Što se tiče domene, da loše je imati besplatnu, ali krene se od nečega, kasnije se može na .com, .ba i sl. http://zaraditeonline.weebly.com/
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#35554 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by drugtito2011 »

almir90 wrote:Zarađujem ja preko neta, ne pričam ja o tome. Pričam o ovim ublehama sa klikćanjem reklama, skupljanjem levata (referral-a) da klikću za tebe, ili kupovati one botove i bacati pare. Ide mi na živce kad neko prodaje tu ublehu a koristi besplatnu domenu i ne zna profesionalno srediti stranicu.
U pravu si. Jebes posao ako ne znas profesionalno srediti stranicu. :-D
vose99
Posts: 3
Joined: 25/08/2016 01:17

#35555 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by vose99 »

prodajem Rainforest racun i Neobux racun... level 3 je na njemu
vise info na [email protected].
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#35556 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by victom »

exampLe. wrote:
almir90 wrote:Jake zarade, ne može se ni domena i hosting kupiti i uraditi profesionalna stranica.

Zar neko u današnje vrijeme još shvaća ozbiljno klikćanje reklama?
U danasnje vrijeme, pogotovo kod nas na balkanu su svi stava "samo krampa i lopata, pusti ublehe cuj internet zarada".

Preko neobuxa/clixsensea/freelanceinga se moze zaraditi ali tu treba uloziti vremena, dok kod nas svi hoce da uzimaju po cvaju dnevno za 2 minute posla, how yes no. :)
ja sam napravio kuću trospratnicu o klikanja na reklame. A auto sam kupio od rješavanja mikro zadataka.
Last edited by victom on 01/03/2021 06:10, edited 2 times in total.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#35557 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by almir90 »

I ja sam kupio Ferraria klikajući na reklame na Neobux i Clicksense. :lol: :lol: :lol:
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#35558 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by drugtito2011 »

almir90 wrote:I ja sam kupio Ferraria klikajući na reklame na Neobux i Clicksense. :lol: :lol: :lol:
Nemoj odmah Ferrari puno je, al eto za godinu se moglo se skupiti za novog Megana.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#35559 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by almir90 »

drugtito2011 wrote:
Nemoj odmah Ferrari puno je, al eto za godinu se moglo se skupiti za novog Megana.
Sića je to sve. :D
User avatar
mikrozadatak
Posts: 1392
Joined: 27/07/2014 10:52

#35560 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mikrozadatak »

drugtito2011 wrote:
almir90 wrote:I ja sam kupio Ferraria klikajući na reklame na Neobux i Clicksense. :lol: :lol: :lol:
Nemoj odmah Ferrari puno je, al eto za godinu se moglo se skupiti za novog Megana.
sjoooo Francuza kupiti?
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#35561 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by drugtito2011 »

mikrozadatak wrote:
drugtito2011 wrote:
almir90 wrote:I ja sam kupio Ferraria klikajući na reklame na Neobux i Clicksense. :lol: :lol: :lol:
Nemoj odmah Ferrari puno je, al eto za godinu se moglo se skupiti za novog Megana.
sjoooo Francuza kupiti?
htio kupiti traktor al nije bilo dovoljno $
Mike Ross
Posts: 630
Joined: 15/02/2015 22:45

#35562 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Mike Ross »

Pozdrav....

Gdje se sada raja druzi, poslije fijaska sa FB grupom. Nisam bio aktivan vise od godinu dana, evo pomalo se ukljucujem, nemojte me tjerati da skupljam informacije na https://www.ana.rs/forum/index.php?topic=203773.0 previse pink boje za moj ukus...
Mike Ross
Posts: 630
Joined: 15/02/2015 22:45

#35563 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Mike Ross »

veca11 wrote:Pozdrav,
Ovo je moje iskustvo sa internet zaradom.
Trenutno zarađujem od 200-300KM mjesečno. Rješavam taskove na Neobuxu.
Stranica https://www.neobux.com/m/v/?rh=7665636176656361
Klikanjem reklama zaradi se oko 5 centi dnevno ali taskovima se može zaraditi i do 50 KM što je moj rekord. Na opciji u Neobuxu Offers/ Mini Jobs otvara se prozor TASKOVA koji su trenutno dostupni. Bitno je registrovati se na CrowdFlower ( pratiti instrukcije ) i to je to; otvoriti Paypal ili Payza račun za prebacivanje zarađenog novca na svoj bankovni račun (potpuno sigurno jer ja ove račune koristim preko 7 godina). Preporučujem Paypal jer je provizija najmanja.
U početku u mom slućaju nije bilo puno taskova ali redovnom provjerom i rješavanjem onih taskova koji su mi bili dostupni polako sam zarađivao. Bitno je znati malo engleski i što tačnije rješavati taskove/ankete/ kako se već prevode.Nakon riješenih određeni broj dobiva se Prvi nivo pa sve do Trećeg gdje ja imam oko 70 taskova aktivnih od 1 centa do 80 centi po tasku. Postane prava zaraza.Početak je bitan i biti strpljiv u što tačnijem rješavanju da se unaprijedi u Prvi nivo i počne zarađivati ozbiljnije. Ako nema odmah taskova ne odustajte provjerite sutra za par dana i tako dalje,ništa ne gubite do Prvog beđa.Onda sve samo ide.
Ja sam trenutno golden membeship na Neobuxu jer dobivam 30% bonusa na svaku anketu, obični članovi dobivaju 15%. Ja nisam zaradio ništa na iznajmljivanju referala uvijek sam bio u gubitku a član sam preko 8 godina. Kada se unaprijedi nivo na CrowdFlower u Prvi novo, tada možete razmišljati o Golden membeshipu,prije ne. Golden član se može postati i klikanjem na reklame jer svaki klik daje jedan bod. Potrebno ih je 30000.Puno, ali ja sam dvaput već na bodove postao golden. Puno bodova sam izgubio na rent referala i tu sam izgubio. Golden član na klikanju reklama zaradi oko 11 centi dnevno to je oko 35$ godišnje što je pola cijene nadogradnje ostalo se isplati samo ako dogurate do nivoa da dnevno zaradite par dolara i više. Jednostavna matematika.Kad vidite da se isplati samo onda postanite golden član koji košta 70$ za Božić i oko Uskrsa ili kad imaju promocije.Generalno se ne treba opterećavati postankom goldena. Samo Vas vezuje da budete stalno aktivni.
Iskreno, ni ja nisam vidio neku priliku u taskovima već sam klikao reklame na raznim stranicama i zarada je bila oko 0.5 $ dnevno max.Nisam dobivao baš nekih anketa na CrowdFlower-u i na kraju sam odustao i provjeravati ih. Prošle jeseni sam slućajno otvorio CrowdFlower da vidim ima li anketa kad tamo nekih 15-20 anketa. Jedna po jedna od 1 centa anketa i dobio sam Prvi nivo. Nove ankete i vrijednije. Danas nemam vremena da ih sve odradim, mogao bih danonoćno raditi. Važno je da se stalno javljaju neke nove ankete. Nekih ima vrlo malo pa treba imati sreće da ih ubodemo. Neke su tu stalno samo je potrebno pročitati instrukcije o rješavanju. Zato treba češće provjeravati. Ja ih provjeravam i poslije 15 minuta.
Sve u svemu ja sam zadovoljan dodatnim mjesečnim prihodom. Poslije dugogodišnjeg lutanja konačno sam našao način kako da svoj trud unovčim.
Probajte, sretno , ne odustajte i ne ulažite svoj novac...
[email protected]
batali NB, goldene, rentanje referala i ostale dzigabeze... regaj se na Elite i radi stress free
User avatar
mikrozadatak
Posts: 1392
Joined: 27/07/2014 10:52

#35564 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mikrozadatak »

veca11 wrote:Pozdrav,
Ovo je moje iskustvo sa internet zaradom.
Trenutno zarađujem od 200-300KM mjesečno. Rješavam taskove na Neobuxu.
Boldirano, ti ga baš pretjera, odvadi malo prijatelju
mekses
Posts: 44
Joined: 28/06/2013 01:06

#35565 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mekses »

kakva je situacija sa TW.. da li ce pustati za nove clanove?
User avatar
Slo Burner
Posts: 5297
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#35566 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Slo Burner »

mekses wrote:kakva je situacija sa TW.. da li ce pustati za nove clanove?
Ma pustali ili ne, ovih dana ili uradis jedan zadatak ili ne uradis, katastrofa
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#35567 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zakasnila »

Raja ima li kod vas TW, otvara li sta? Vidim na njihovom forumu neki se hvale po 30-50 komada, dok kod nekih 0. Kod mene ako uradim 1 dobro je :?
mekses
Posts: 44
Joined: 28/06/2013 01:06

#35568 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mekses »

Ja radim vec dva tri mjeseca i jos se nisam susreo sa TW.. a kao sto mogu procitati da je tu zarada najbolja, pa zato i pitam... I kako izgleda uopste kad ti izbaci TW, kako prepoznas taj zadatak?
Mike Ross
Posts: 630
Joined: 15/02/2015 22:45

#35569 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Mike Ross »

TW slabo....
Image
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2881
Joined: 03/03/2011 09:12

#35570 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by AhmetShabo »

zakasnila wrote:Raja ima li kod vas TW, otvara li sta? Vidim na njihovom forumu neki se hvale po 30-50 komada, dok kod nekih 0. Kod mene ako uradim 1 dobro je :?
nema, meni je accaoutn cak blocked, pojma nemam zasto
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#35571 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by zakasnila »

AhmetShabo wrote:
zakasnila wrote:Raja ima li kod vas TW, otvara li sta? Vidim na njihovom forumu neki se hvale po 30-50 komada, dok kod nekih 0. Kod mene ako uradim 1 dobro je :?
nema, meni je accaoutn cak blocked, pojma nemam zasto
Jesi im pisao? Nadam se da je to neka greska.
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2881
Joined: 03/03/2011 09:12

#35572 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by AhmetShabo »

zakasnila wrote:
AhmetShabo wrote:
zakasnila wrote:Raja ima li kod vas TW, otvara li sta? Vidim na njihovom forumu neki se hvale po 30-50 komada, dok kod nekih 0. Kod mene ako uradim 1 dobro je :?
nema, meni je accaoutn cak blocked, pojma nemam zasto
Jesi im pisao? Nadam se da je to neka greska.
ma vjeruj mi da me nije ni briga. Evo zadnjih mjesesci nista od tw-a. totalno je pao. Eventualno sam dobijao po jedan na dan od par koraka.
Prelose skroz.
Blocked mi je kao zbog nekod nedavnog posla. Imao sam rejection, nidje veze, samo jedan rejection
usrali su nesto da valja
Mike Ross
Posts: 630
Joined: 15/02/2015 22:45

#35573 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Mike Ross »

1018706 E-Commerce Image Annotation

Nije los, moze se raditi...
Mike Ross
Posts: 630
Joined: 15/02/2015 22:45

#35574 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Mike Ross »

1001391 Is This Business Assigned The Correct Category?
Ovaj pusta na refresh, ako niste ga vec odradili, submit poslije 30 sec. samo vici yes. prosli ID je bio max oko 250.
Image

Latest ID za Polar, ide na refresh:
1018592 Judge The Sentiment Of Posts And Comments About Polar (Heart Rate Monitor And Sports Training Computer Brand)
Image
Mike Ross
Posts: 630
Joined: 15/02/2015 22:45

#35575 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Mike Ross »

Dobar....

1020328 Find Sponsored Youtube Videos - May 2017 - <10K
Image
Post Reply