Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
glitch
Posts: 3241
Joined: 09/07/2014 03:07

#35501 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by glitch »

Ma batali ,kasnis bar godinu,proslo je vrijeme kad se moglo nesto zaraditi, pogotovo za samo 2-3 sata
dobro je begsoon reko ,kako sad stanje stoji s ocajnom ponudom taskova 50 KM u vrh glave
haris026
Posts: 42
Joined: 29/04/2014 01:32

#35502 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by haris026 »

mislio sam 2-3 sata dnevno
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#35503 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mad_max_ba »

haris026 wrote:mislio sam 2-3 sata dnevno
druže za to ti i govore, Meni je prvi zadatak koji sam mogao raditi izašao u 23:15 i to na turskom :lol: :lol:
haris026
Posts: 42
Joined: 29/04/2014 01:32

#35504 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by haris026 »

pa jbt po vašoj prici ispada da moram raditi 12 sati dnevno za 400 maraka ako sam dobro skontao :)
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#35505 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by mad_max_ba »

haris026 wrote:pa jbt po vašoj prici ispada da moram raditi 12 sati dnevno za 400 maraka ako sam dobro skontao :)
I sve to od kuće :lol: :lol:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#35506 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Bosanac sa dna kace »

haris026 wrote:pa jbt po vašoj prici ispada da moram raditi 12 sati dnevno za 400 maraka ako sam dobro skontao :)
Ima jos jedna finta: kad ti seb' zbavis par referrala od njih kupis neki procenat na svaku pinku koju zarade + ako ti je crowdflower na clixsense onda imas za uradjenih 10 zadataka ili 2 ankete ili 5 zadataka i 2 ankete clixaddon bonus, tu naravno ide i 20 klikova na clixgridu, ako imas elite clanstvo onda je bonus dupli, ili ako si na neobux-u na svaki zaradjeni dolar preko taskova dobijes 15% :)
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#35507 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

haris026 wrote:pa jbt po vašoj prici ispada da moram raditi 12 sati dnevno za 400 maraka ako sam dobro skontao :)
pa vidi, sve zavisi od dosta faktora, kakva je ponuda zadataka taj dan, koliko ti znas da radis, neko ne konta ovaj tip zadataka pa mu treba pola sata po zadatku (ako budes u ovoj grupi batali odmah :D ) takvim se ne isplati raditi osim ako bas nemaju nista pametnije osim toga, zavisi kako poznajes engleski, ako ti moras prevoditi na translate svaku drugu recenicu isto gubljenje vremena, dok ti uradis dva zadatka ostali sve porade i nema ga vise. Naravno zadatci nece tebe cekati da ti dodjes i sjedes da radis, pojave se kad se pojave, ako si tu zaraditi ces, ako nisi neces. Naravno uvijek ima nekih zadataka na listi, ali u nekima previse traze posla a placaju bijedno, tako da ja hvatam ove bolje kad se pojave. Da se moze zaraditi, moze se, i isplati se vise nego recimo crnciti negdje 10-12 sati za iste pare, a ovako sjedis fino kuci, toplo ti ugodno, niko te ne zeza, radis....ali treba vremena i znanja, i truda, jer niko nece tebi objasnjavati kako da radis i sta da radis, svi smo mi sami se ucili i poceli.

Ti ako planiras 2-3 sata dnevno neces nista zaraditi, iz razloga sto su male sanse da ce naici dobro zadatci bas kad ti budes sjedio ta 2-3 sata za kompjuterom. Ne treba puno vremena da se urade zadatci, nego treba biti za kompjuterom kad se pojave, to je najvseci problem, a ti radeci provedes mozda par sati, ali cekajuci zadatke moras provesti bar jos toliko. Ako ti je ovo sve previse komplikovano i zahtjevno idi trazi pravi posao bolje ti je :)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#35508 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Bosanac sa dna kace »

shadowchaser wrote:
pa vidi, sve zavisi od dosta faktora, kakva je ponuda zadataka taj dan, koliko ti znas da radis, neko ne konta ovaj tip zadataka pa mu treba pola sata po zadatku (ako budes u ovoj grupi batali odmah :D ) takvim se ne isplati raditi osim ako bas nemaju nista pametnije osim toga, zavisi kako poznajes engleski, ako ti moras prevoditi na translate svaku drugu recenicu isto gubljenje vremena, dok ti uradis dva zadatka ostali sve porade i nema ga vise. Naravno zadatci nece tebe cekati da ti dodjes i sjedes da radis, pojave se kad se pojave, ako si tu zaraditi ces, ako nisi neces. Naravno uvijek ima nekih zadataka na listi, ali u nekima previse traze posla a placaju bijedno, tako da ja hvatam ove bolje kad se pojave. Da se moze zaraditi, moze se, i isplati se vise nego recimo crnciti negdje 10-12 sati za iste pare, a ovako sjedis fino kuci, toplo ti ugodno, niko te ne zeza, radis....ali treba vremena i znanja, i truda, jer niko nece tebi objasnjavati kako da radis i sta da radis, svi smo mi sami se ucili i poceli.

Ti ako planiras 2-3 sata dnevno neces nista zaraditi, iz razloga sto su male sanse da ce naici dobro zadatci bas kad ti budes sjedio ta 2-3 sata za kompjuterom. Ne treba puno vremena da se urade zadatci, nego treba biti za kompjuterom kad se pojave, to je najvseci problem, a ti radeci provedes mozda par sati, ali cekajuci zadatke moras provesti bar jos toliko. Ako ti je ovo sve previse komplikovano i zahtjevno idi trazi pravi posao bolje ti je :)
Ja uglavnom fatam ankete, i anketa najvise bude cetvrtkom i petkom poslije 08:00 izutra, barem sto se tice Turske, bude ono i ostalim danima, ali tada nekad ulovim 3-4, zavisi. Nove zadatke pustaju svake sedmice po americkom vremenu u ponedjeljak 15:20 sto je u BiH 21:20 i ti se zadaci vrte stalno dok se ne urade, naravno nekad se zna potrefit bruka zadataka a nekad nista. I sve zavisi od geografskog podrucja. One plave video reklame recimo bude nekad izutra u 08:00 ili nekad navece oko 19:00 radnim danima, barem sto se tice ovdje gdje sam ja.
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#35510 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

Bosanac sa dna kace wrote:
shadowchaser wrote:
pa vidi, sve zavisi od dosta faktora, kakva je ponuda zadataka taj dan, koliko ti znas da radis, neko ne konta ovaj tip zadataka pa mu treba pola sata po zadatku (ako budes u ovoj grupi batali odmah :D ) takvim se ne isplati raditi osim ako bas nemaju nista pametnije osim toga, zavisi kako poznajes engleski, ako ti moras prevoditi na translate svaku drugu recenicu isto gubljenje vremena, dok ti uradis dva zadatka ostali sve porade i nema ga vise. Naravno zadatci nece tebe cekati da ti dodjes i sjedes da radis, pojave se kad se pojave, ako si tu zaraditi ces, ako nisi neces. Naravno uvijek ima nekih zadataka na listi, ali u nekima previse traze posla a placaju bijedno, tako da ja hvatam ove bolje kad se pojave. Da se moze zaraditi, moze se, i isplati se vise nego recimo crnciti negdje 10-12 sati za iste pare, a ovako sjedis fino kuci, toplo ti ugodno, niko te ne zeza, radis....ali treba vremena i znanja, i truda, jer niko nece tebi objasnjavati kako da radis i sta da radis, svi smo mi sami se ucili i poceli.

Ti ako planiras 2-3 sata dnevno neces nista zaraditi, iz razloga sto su male sanse da ce naici dobro zadatci bas kad ti budes sjedio ta 2-3 sata za kompjuterom. Ne treba puno vremena da se urade zadatci, nego treba biti za kompjuterom kad se pojave, to je najvseci problem, a ti radeci provedes mozda par sati, ali cekajuci zadatke moras provesti bar jos toliko. Ako ti je ovo sve previse komplikovano i zahtjevno idi trazi pravi posao bolje ti je :)
Ja uglavnom fatam ankete, i anketa najvise bude cetvrtkom i petkom poslije 08:00 izutra, barem sto se tice Turske, bude ono i ostalim danima, ali tada nekad ulovim 3-4, zavisi. Nove zadatke pustaju svake sedmice po americkom vremenu u ponedjeljak 15:20 sto je u BiH 21:20 i ti se zadaci vrte stalno dok se ne urade, naravno nekad se zna potrefit bruka zadataka a nekad nista. I sve zavisi od geografskog podrucja. One plave video reklame recimo bude nekad izutra u 08:00 ili nekad navece oko 19:00 radnim danima, barem sto se tice ovdje gdje sam ja.
ma kakve reklame, nema tu zarade, ne lozi raju bezveze, mozda za podrucije turske i bude nekih ponuda i reklama i videa sto se placaju, ali za Bonsu nema nista, ako hoce sta da zaradi moze zaraditi samo na zadatcima, referale, reklame i te gluposti moze slobodno zaboraviti, nema od toga nista

Najbolja stranica za raditi je Crowdflower Elite jer ne uzimaju procenat i skupji su zadatci, ali nek se registruje i na Clixsense i Neobux jer tamo nekad bude zadataka sto nema na elite, ali kad dobije levele najbolje raditi samo na elite jer sve ostale uzimaju procenat od zarade, na elite nema reklama ni referala ali zato ne uzimaju procenat i isti zadatci su bolje placeni nego na svim ostalim kanalima

P.S. imas dobru temu na srbijanskom forumu o ovome, pa mozes i sa njima da pricas, koliko vidim oni su puno aktivniji nego mi, ovdje je ova tema zamrla http://www.ana.rs/forum/index.php?topic=203773.49485
User avatar
majstorjUVE
Posts: 156
Joined: 23/01/2015 18:01

#35511 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by majstorjUVE »

Ljudi jesteli vidjeli novosti na Clixu?
Nema vise Paypal isplate :sad: :sad:
ukinuli su suradnju i sada nam ostaje samo Payoneer.
Ja nemam pojma kako to ide ali evo registrovao sam se i sada cekam neku karticu od njih :? :? :? :? :?
Ako je neko na*ebo kao ja i zeli probat evo link:

https://share.payoneer.com/nav/jB8Exd5u ... 6UQjb6Xnw2

daj javite jeli ovo pouzdano i kako ide
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#35512 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by perfect_guy »

s novom godinom su dodali payoneer i sad ode paypal (šta li je stvarna pozadina?)

imam taj payoneer, 30$ je godišnje, plus ovo:
Image

s druge strane, konkretno raiffeisen uzima 8KM godišnje za Visu + 2 mjesečno za račun, i to je već 32 KM godišnje, i onda 1% na svaku konverziju deviza.

Za prebacivanje na paypal je naknada 2%, a za payoneer fiksno 2$ (dakle iznad 100$ se isplati)




https://share.payoneer.com/nav/PzgPUCex ... 9oH8hC6uQ2
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#35513 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

payoneer se isplati samo ako imas velike sume da povlacis, pa ti nije bitno sto ti uzimaju proviziju prilikom svake isplate
ja ni ne radim na CS pa me ovo nije plaho pogodilo, ali eto pametno bi bilo ovi koji rade na PTC sajtovima da se prebace na Elite, dok jos mogu test web prebaciti
User avatar
majstorjUVE
Posts: 156
Joined: 23/01/2015 18:01

#35514 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by majstorjUVE »

shadowchaser wrote:payoneer se isplati samo ako imas velike sume da povlacis, pa ti nije bitno sto ti uzimaju proviziju prilikom svake isplate
ja ni ne radim na CS pa me ovo nije plaho pogodilo, ali eto pametno bi bilo ovi koji rade na PTC sajtovima da se prebace na Elite, dok jos mogu test web prebaciti
Jeli uzimaju proviziju kad se prebacuje s njihove stranice na karticu i koliko?
Znam da je sa bankomata oko 3 dolara
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#35515 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

majstorjUVE wrote:
shadowchaser wrote:payoneer se isplati samo ako imas velike sume da povlacis, pa ti nije bitno sto ti uzimaju proviziju prilikom svake isplate
ja ni ne radim na CS pa me ovo nije plaho pogodilo, ali eto pametno bi bilo ovi koji rade na PTC sajtovima da se prebace na Elite, dok jos mogu test web prebaciti
Jeli uzimaju proviziju kad se prebacuje s njihove stranice na karticu i koliko?
Znam da je sa bankomata oko 3 dolara
ne znam stvarno, nemam payoneer, mozda nabavim uskoro
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#35516 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

Ja imam Payoneer, dobio sam već 3 uplate sa ClixSense-a, dizao lovu sa bankomata sa njihovom Mastercard karticom, kupovao na netu i sve radi kako treba. Sviđa mi se što je fee za povlačenje fiksan $2 što mi se definitivno isplati kad povlačim veće iznose. Treba max 2 tjedna da kartica dođe na adresu jednom kad se registrira, godišnja naknada za vođenje računa je $29, povlačenje na bankomatu $3.15/transakciji, za kupovinu u trgovini ili netu, nema naknade.

Ako želite povlačiti na bankovni račun fee je 2% na totalni iznos.
Osobno to ne bi preporučio jerbo vam porezna kad tad može postavljati pitanja, kao što je to bio slučaj kod mene dok sam povlačio na PayPal pa na bankovni račun. Nakon toga sam prešao na PayToo i sad na Payoneer(koji mi se definitvno više sviđa i povoljniji je od PayToo).

Ako se registrirate preko ovog linka dobijete $25 bonusa kad skupite $100 isplata na Payoneer (što je super jer skoro pokrije godišnju članarinu).
Last edited by babaroga1x on 09/02/2017 15:09, edited 1 time in total.
User avatar
majstorjUVE
Posts: 156
Joined: 23/01/2015 18:01

#35517 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by majstorjUVE »

babaroga1x wrote:Ja imam Payoneer, dobio sam već 3 uplate sa ClixSense-a, dizao lovu sa bankomata sa njihovom Mastercard karticom, kupovao na netu i sve radi kako treba. Sviđa mi se što je fee za povlačenje fiksan $2 što mi se definitivno isplati kad povlačim veće iznose. Treba max 2 tjedna da kartica dođe na adresu jednom kad se registrira, godišnja naknada za vođenje računa je $29, povlačenje na bankomatu $3.15/transakciji, za kupovinu u trgovini ili netu, nema naknade.

Ako želite povlačiti na bankovni račun fee je 2% na totalni iznos.
Osobno to ne bi preporučio jerbo vam porezna kad tad može postavljati pitanja, kao što je to bio slučaj kod mene dok sam povlačio na PayPal pa na bankovni račun. Nakon toga sam prešao na PayToo i sad na Payoneer(koji mi se definitvno više sviđa i povoljniji je od PayToo).

Ako se registrirate preko ovog linka dobijete $25 bonusa kad skupite $100 isplata na Payoneer (što je super jer skoro pokrije godišnju članarinu).
Dakle povlacenje sa stranice na karticu je 2$? I sa bankomata je 3.15 i nema jos nekih dodatnih troskova? Konverzija i to?
MadridiisTa
Posts: 122
Joined: 30/03/2014 18:48

#35518 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by MadridiisTa »

pozz društvo, pokušavao sam na CF zaraditi šta, ali fkt malo izbacuje zadatke, dok sam pratio bilo je 1 ili nijedan zadatak dnevno. Imam nekih 12-13h dnevno koje provodim na netu, pa ima li ko kakav način zarade a da to nisu clixsense, neobux i slični. hvala
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#35519 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

majstorjUVE wrote:
babaroga1x wrote:Ja imam Payoneer, dobio sam već 3 uplate sa ClixSense-a, dizao lovu sa bankomata sa njihovom Mastercard karticom, kupovao na netu i sve radi kako treba. Sviđa mi se što je fee za povlačenje fiksan $2 što mi se definitivno isplati kad povlačim veće iznose. Treba max 2 tjedna da kartica dođe na adresu jednom kad se registrira, godišnja naknada za vođenje računa je $29, povlačenje na bankomatu $3.15/transakciji, za kupovinu u trgovini ili netu, nema naknade.

Ako želite povlačiti na bankovni račun fee je 2% na totalni iznos.
Osobno to ne bi preporučio jerbo vam porezna kad tad može postavljati pitanja, kao što je to bio slučaj kod mene dok sam povlačio na PayPal pa na bankovni račun. Nakon toga sam prešao na PayToo i sad na Payoneer(koji mi se definitvno više sviđa i povoljniji je od PayToo).

Ako se registrirate preko ovog linka dobijete $25 bonusa kad skupite $100 isplata na Payoneer (što je super jer skoro pokrije godišnju članarinu).
Dakle povlacenje sa stranice na karticu je 2$? I sa bankomata je 3.15 i nema jos nekih dodatnih troskova? Konverzija i to?
Klasika kao i kod PayPal-a kad ti preračunava valute. Kod PayPala je preračunavala Visa, ovdje preračunava Mastercard.
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#35520 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

ovo dugo nisam vidio...

za one bez levela

992114 Is This 'Company Name' Actually A Person's Name? (Easy.)
User avatar
djordje5
Posts: 49
Joined: 09/06/2009 20:35

#35521 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by djordje5 »

Pozz narode

Imam pitanje, dali je moguce na neobuxu i crowdfloweru biti prijavljen sa jednim emailom a na fb s drugim, i dali je tako moguc pristup crowdfloweru?

pozz
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#35522 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

opet zadaci za početnike

993529 [Vr Job 2] Help Us Determine If A Post Is Relevant To A Company
993531 [Vr Job 3] Help Us Determine If A Post Is Relevant To A Company
993533 [Vr Job 4] Help Us Determine If A Post Is Relevant To A Company
User avatar
babaroga1x
Posts: 885
Joined: 29/04/2014 14:42

#35523 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by babaroga1x »

djordje5 wrote:Pozz narode

Imam pitanje, dali je moguce na neobuxu i crowdfloweru biti prijavljen sa jednim emailom a na fb s drugim, i dali je tako moguc pristup crowdfloweru?

pozz
moraš imati fb account za prijavu i rad taskova...

ako želiš imaš drugi fb koji koristiš za zezanje i druženje,ali s njim ne smiješ se logirati na cf...
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#35524 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by drugtito2011 »

djordje5 wrote:Pozz narode

Imam pitanje, dali je moguce na neobuxu i crowdfloweru biti prijavljen sa jednim emailom a na fb s drugim, i dali je tako moguc pristup crowdfloweru?

pozz
Ne moraš imati Fb za CF. Evo ti link za ulaz https://make.crowdflower.com/sessions/new
User avatar
djordje5
Posts: 49
Joined: 09/06/2009 20:35

#35525 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by djordje5 »

Rjeseno, otvorio sam nalog na FB na svoje ime i prezime registrovao se na CF, e sad..radim preko neobuxa, tj. klikcem vec desetak dana, a na CF sam usao evo ima sad dva dana, pratim na neobuxu job offer cijeli dan, uopste nista..dali je to normalno s obzirom da je pocetak..mislim jasno mi je da je svaki pocetak tezak..ali ovo mi nekako bas bas...
Post Reply