Zara u Sarajevu??

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#451 Re: Zara u Sarajevu??

Post by sadie_forever »

konektovan wrote:U zemlji k'o sto je BiH, u kojoj caruje neznanje i primitivizam, zara dodje k'o Dior mnogim, nazalost. :sad: To sam cuo od jedne uvazene gospoje. :mrgreen:

a i HM :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#452 Re: Zara u Sarajevu??

Post by _BataZiv_0809 »

Zara je ipak svjetski brend koji daleko nadilazi nase horizonte. To sto zatalasa raznorazne komplekse, nije do nje :wink:
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#453 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Mutivoda »

Zara, kao eto neki "predstavnik" te brze mode, štancanja novih kolekcija, trendova, bez obzira što spada u "jeftine", "pristupačne" brendove, u BiH je za većinu naroda skupa. Nepristupačna. Osim eto možda kad su im sniženja.
I većinom to nije "neznanje i primitivizam", nego jebeno siromaštvo, neimaština.
I šta njega boli neka stvar je l' to visoka moda, il' ne, kad ti njemu kažeš da si običnu bijelu pamučnu majicu sa natpisom "queen" kupio za 50-60KM. Njemu je to - pedeset, šezdeset maraka. Petina, šestina plate.
I naravno da će izgledati kao nešto ekskluzivno.
Al jok, primitivac ne zna šta je Zara i da je smeće kakvih ima. E super.

jbo vas Zara. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#454 Re: Zara u Sarajevu??

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote:Zara je ipak svjetski brend koji daleko nadilazi nase horizonte. To sto zatalasa raznorazne komplekse, nije do nje :wink:

Svjetski brend po kolicini proizvodnje, o kvaliteti, kopiranju da ne govorim. Oni ne namecu nikskve nove trendove, vec poostojeca dizajnerska rijesenja drugih donosr u svoje trgovine, ali za neuporedivo manje novca, ali opet po meni, dosta skuplje nego sto bi trebale biti. Moze se naici i na fin komad odjece, i sam sam kupio neke stvari tamo, iskljucivo na snjizenjima, jer samo tako ima smisla i kupovati, ali dizati zaru u nebesa, nema smisla.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#455 Re: Zara u Sarajevu??

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote:
Svjetski brend po kolicini proizvodnje, o kvaliteti, kopiranju da ne govorim. Oni ne namecu nikskve nove trendove, vec poostojeca dizajnerska rijesenja drugih donosr u svoje trgovine, ali za neuporedivo manje novca, ali opet po meni, dosta skuplje nego sto bi trebale biti. Moze se naici i na fin komad odjece, i sam sam kupio neke stvari tamo, iskljucivo na snjizenjima, jer samo tako ima smisla i kupovati, ali dizati zaru u nebesa, nema smisla.
Ne treba nista dizati u nebesa, osim zenskih nogu :wink:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#456 Re: Zara u Sarajevu??

Post by P308 »

Darko12 wrote:Vrše li u Zari povrat novca ukoliko nam se npr. odjevni predmet ne sviđa?
Vrse. Ili povrat novca ili zamjena za nesto drugo. Rok je 30 dana od dana kupovine ali pod uslovom da etiketu niste skidali.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#457 Re: Zara u Sarajevu??

Post by artime »

Ja samo znam da su im farmerke/plavi jeans - pravo kvalitetne.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#458 Re: Zara u Sarajevu??

Post by _BataZiv_0809 »

Mutivoda wrote:Zara, kao eto neki "predstavnik" te brze mode, štancanja novih kolekcija, trendova, bez obzira što spada u "jeftine", "pristupačne" brendove, u BiH je za većinu naroda skupa. Nepristupačna. Osim eto možda kad su im sniženja.
I većinom to nije "neznanje i primitivizam", nego jebeno siromaštvo, neimaština.
I šta njega boli neka stvar je l' to visoka moda, il' ne, kad ti njemu kažeš da si običnu bijelu pamučnu majicu sa natpisom "queen" kupio za 50-60KM. Njemu je to - pedeset, šezdeset maraka. Petina, šestina plate.
I naravno da će izgledati kao nešto ekskluzivno.
Al jok, primitivac ne zna šta je Zara i da je smeće kakvih ima. E super.

jbo vas Zara. :mrgreen:
Pa da to je to otprilike. S tim da je jednako popularno biti i Zara ovisnik, kao i totalni protivnik. Nema sredine. Sto ce reci da nema ravnodusnih kad je ona u pitanju. Sto u konacnici implicira da im marketnig odjel zasluzuje astronomske plate.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#459 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Connaisseur Karlin »

sadie_forever wrote:
konektovan wrote:U zemlji k'o sto je BiH, u kojoj caruje neznanje i primitivizam, zara dodje k'o Dior mnogim, nazalost. :sad: To sam cuo od jedne uvazene gospoje. :mrgreen:

a i HM :D
oba su istog kvaliteta :) tocnije receno, cijene su prevsoke za jedan prosjecan kvalitet , a puno prozivoda su ispod prosecjenog kvaliteta :)
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#460 Re: Zara u Sarajevu??

Post by LikeLike »

Ne mogu da vjerujem da za Zaru kazete da je skupa :D Sto je najgore vecina koja pise nikad nije ni usla nesto da kupi, a nadju se pametovati ovdje :D

Mozemo sad nabrojati kamaru skupljih, a losijih radnji od zare :D Nije zara kriva sto nasa raja ima plate 500KM pa su im skupe pantalone od 80-100KM :)

Ne moras nosit brendiranu robu ako nemas pare, imate teranovu pa se oblacite za dzabe :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#461 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Connaisseur Karlin »

LikeLike wrote:Ne mogu da vjerujem da za Zaru kazete da je skupa :D Sto je najgore vecina koja pise nikad nije ni usla nesto da kupi, a nadju se pametovati ovdje :D

Mozemo sad nabrojati kamaru skupljih, a losijih radnji od zare :D Nije zara kriva sto nasa raja ima plate 500KM pa su im skupe pantalone od 80-100KM :)

Ne moras nosit brendiranu robu ako nemas pare, imate teranovu pa se oblacite za dzabe :lol:
Zara je preskupa jer je kvalitet odjece kao sa pijace :D
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#462 Re: Zara u Sarajevu??

Post by LikeLike »

Connaisseur Karlin wrote:
LikeLike wrote:Ne mogu da vjerujem da za Zaru kazete da je skupa :D Sto je najgore vecina koja pise nikad nije ni usla nesto da kupi, a nadju se pametovati ovdje :D

Mozemo sad nabrojati kamaru skupljih, a losijih radnji od zare :D Nije zara kriva sto nasa raja ima plate 500KM pa su im skupe pantalone od 80-100KM :)

Ne moras nosit brendiranu robu ako nemas pare, imate teranovu pa se oblacite za dzabe :lol:
Zara je preskupa jer je kvalitet odjece kao sa pijace :D
Hajd nemoj s*at majke ti :D

Zara ima bas bas kvalitetnih stvari, evo ja konkretno se oblacim i u slabijim i u boljim radnjama od zare i mislim da je skroz OK sa cijena, a kvalitet odlican.

Koji konkretno odjevni predmeti su po tvom misljenju nekvalitetni? Odnosno da im je kvalitet kao sa pijace?
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#463 Re: Zara u Sarajevu??

Post by LikeLike »

P308 wrote:
Darko12 wrote:Vrše li u Zari povrat novca ukoliko nam se npr. odjevni predmet ne sviđa?
Vrse. Ili povrat novca ili zamjena za nesto drugo. Rok je 30 dana od dana kupovine ali pod uslovom da etiketu niste skidali.
Smiju se etikete skinuti, samo se ne smije odsijeci ili otkinuti ona usivena etiketa sa unutrasnje strane :)
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#464 Re: Zara u Sarajevu??

Post by konektovan »

LikeLike wrote:Ne mogu da vjerujem da za Zaru kazete da je skupa :D Sto je najgore vecina koja pise nikad nije ni usla nesto da kupi, a nadju se pametovati ovdje :D

Mozemo sad nabrojati kamaru skupljih, a losijih radnji od zare :D Nije zara kriva sto nasa raja ima plate 500KM pa su im skupe pantalone od 80-100KM :)

Ne moras nosit brendiranu robu ako nemas pare, imate teranovu pa se oblacite za dzabe :lol:
Drago nam je zbog tebe. :wink:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#465 Re: Zara u Sarajevu??

Post by KB9 »

u zari valjaju samo pojedini parfemi

sve ostalo je klasicni fus
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#466 Re: Zara u Sarajevu??

Post by LikeLike »

konektovan wrote:
LikeLike wrote:Ne mogu da vjerujem da za Zaru kazete da je skupa :D Sto je najgore vecina koja pise nikad nije ni usla nesto da kupi, a nadju se pametovati ovdje :D

Mozemo sad nabrojati kamaru skupljih, a losijih radnji od zare :D Nije zara kriva sto nasa raja ima plate 500KM pa su im skupe pantalone od 80-100KM :)

Ne moras nosit brendiranu robu ako nemas pare, imate teranovu pa se oblacite za dzabe :lol:
Drago nam je zbog tebe. :wink:
Jesam nesto pogresno rekao ? :)
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#467 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Mis mekinjas »

Mogu ljudi pricati sta hoce, ali gdin Ortega zna posao.
Nije Zara skupa, skup je Petersyn, skup je Hermes, to su stvari za koje niko od nas ovdje nema love. A kad pricamo o kvaliteti pricamo o kupcu. Ko ne zna kupice nekvalitetno.
Ja vala kupujem i u Zari i u Massimu, jos se nisam zeznula ni bacila pare.
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#468 Re: Zara u Sarajevu??

Post by konektovan »

Mis mekinjas wrote:Mogu ljudi pricati sta hoce, ali gdin Ortega zna posao.
Nije Zara skupa, skup je Petersyn, skup je Hermes, to su stvari za koje niko od nas ovdje nema love. A kad pricamo o kvaliteti pricamo o kupcu. Ko ne zna kupice nekvalitetno.
Ja vala kupujem i u Zari i u Massimu, jos se nisam zeznula ni bacila pare.
Kako da ne. Ima pogone u Mijanmaru, Bangladesu, Vijetnamu, stanca krpe i krpice za sve uzraste, izuzetno nestandarizovanog kvaliteta, kopira jace brandove, a opet te krpice budu na kraju skupe kao finalni proizvod, obzirom na kvalitet. Tamo gdje Ortega uzima, uzima na ogromnoj ponudi artikala. Zavrsna obrada velikog broja krpica je mizerija, ali hebiga, mr. Ortega moze placati kiriju i u najskupljim centrima bez problema. Ali, nije sam, haman i ovi ostali se ne razlikuju puno, springfield, new yorker, waikiki, h&m, lindex, benetton, sluze se istim receptom,..
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#469 Re: Zara u Sarajevu??

Post by LikeLike »

konektovan wrote:
Mis mekinjas wrote:Mogu ljudi pricati sta hoce, ali gdin Ortega zna posao.
Nije Zara skupa, skup je Petersyn, skup je Hermes, to su stvari za koje niko od nas ovdje nema love. A kad pricamo o kvaliteti pricamo o kupcu. Ko ne zna kupice nekvalitetno.
Ja vala kupujem i u Zari i u Massimu, jos se nisam zeznula ni bacila pare.
Kako da ne. Ima pogone u Mijanmaru, Bangladesu, Vijetnamu, stanca krpe i krpice za sve uzraste, izuzetno nestandarizovanog kvaliteta, kopira jace brandove, a opet te krpice budu na kraju skupe kao finalni proizvod, obzirom na kvalitet. Tamo gdje Ortega uzima, uzima na ogromnoj ponudi artikala. Zavrsna obrada velikog broja krpica je mizerija, ali hebiga, mr. Ortega moze placati kiriju i u najskupljim centrima bez problema. Ali, nije sam, haman i ovi ostali se ne razlikuju puno, springfield, new yorker, waikiki, h&m, lindex, benetton, sluze se istim receptom,..
Previse se ti zamaras glupostima, koga briga gdje se pravi, kako se pravi, koliko njih kosta? Kupi sta ti se svidi i uzivaj. :D Po cemu si ti zakljucio da je kvalitet nestandardizovan? :D Kupujes li ti uopste stvari u zari i slicnim radnjama? :D Kako mozes u isti kos sa zarom stavljati radnje kao sto su new yorker i waikiki ??? :lol:

Hajde pokazi nam te tvoje stvari koje si kupio u zari, a ne valjaju ti???

Ili samo supljiras i hejtas :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#470 Re: Zara u Sarajevu??

Post by konektovan »

Ne supljiram, ne hejtam, samo sam realan. Imam par stvari iz zare, i za cijenu koliko su placene, kvalitet je ispodprosjecan. Svaki put, makaze u ruke i sjeci visak konca, od kojeg su mogli jos jednu jaknu zakrpiti. Kupujem malcu u zari dosta stvari, i izuzev simpaticnog dizajna, ne moze se govoriti o uber kvaliteti. Sad Kupujem iskljucivo na snizenjima, kad su cijene koliko toliko u skladu sa kvalitetom.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#471 Re: Zara u Sarajevu??

Post by KB9 »

bershka > zara

jos jeftinija za nekih 30-40%
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#472 Re: Zara u Sarajevu??

Post by konektovan »

KB9 wrote:bershka > zara

jos jeftinija za nekih 30-40%
Ma tu je to negdje sve, isti gazda, samo ponuda drugacija.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#473 Re: Zara u Sarajevu??

Post by KB9 »

konektovan wrote:
KB9 wrote:bershka > zara

jos jeftinija za nekih 30-40%
Ma tu je to negdje sve, isti gazda, samo ponuda drugacija.
poenta je ta da je zara primjetno skuplja bez ikakve potrebe
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#474 Re: Zara u Sarajevu??

Post by LikeLike »

konektovan wrote:Ne supljiram, ne hejtam, samo sam realan. Imam par stvari iz zare, i za cijenu koliko su placene, kvalitet je ispodprosjecan. Svaki put, makaze u ruke i sjeci visak konca, od kojeg su mogli jos jednu jaknu zakrpiti. Kupujem malcu u zari dosta stvari, i izuzev simpaticnog dizajna, ne moze se govoriti o uber kvaliteti. Sad Kupujem iskljucivo na snizenjima, kad su cijene koliko toliko u skladu sa kvalitetom.
Izgleda da ne kupujemo iste stvari, ja ne nosim eleganciju, kupujem u zari samo u onom dijelu gdje su trenerke, malo izderane pantalone i kozne jakne. Valjda ces skontati koji je to cosak u zari :D Pantalona imam 3-4 ne znam koje su udobnije i kvalitetnije. Trenerke isto, jakne odlicne.

Za dijete stvari kupujem u zari i lindexu. U lindexu jesu malo kvalitetnije stvari, ali je zara dosta jeftinija.

Ne kazem ja da je zara jeftina ili da je najbolja radnja, ali daleko od toga da je skupa. Pogotovo ko nosi eleganciju moze jeftino da prodje. :)
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#475 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Mis mekinjas »

konektovan wrote:
Mis mekinjas wrote:Mogu ljudi pricati sta hoce, ali gdin Ortega zna posao.
Nije Zara skupa, skup je Petersyn, skup je Hermes, to su stvari za koje niko od nas ovdje nema love. A kad pricamo o kvaliteti pricamo o kupcu. Ko ne zna kupice nekvalitetno.
Ja vala kupujem i u Zari i u Massimu, jos se nisam zeznula ni bacila pare.
Kako da ne. Ima pogone u Mijanmaru, Bangladesu, Vijetnamu, stanca krpe i krpice za sve uzraste, izuzetno nestandarizovanog kvaliteta, kopira jace brandove, a opet te krpice budu na kraju skupe kao finalni proizvod, obzirom na kvalitet. Tamo gdje Ortega uzima, uzima na ogromnoj ponudi artikala. Zavrsna obrada velikog broja krpica je mizerija, ali hebiga, mr. Ortega moze placati kiriju i u najskupljim centrima bez problema. Ali, nije sam, haman i ovi ostali se ne razlikuju puno, springfield, new yorker, waikiki, h&m, lindex, benetton, sluze se istim receptom,..
Imaju svi pogone tamo. Jeftina radna snaga. To je tako. To samo budale po nasim drzavama misle da vrijede vise na svim nivoima pa im je ispod casti sve raditi. U istom Mijanmaru se tuku nogom u gizicu kad dobiju posao bilo gdje. Nije to za pohvalu ali to je tako i emocije treba iskljuciti. Finalni proizvod je uvijek skup, i nikad ne vrijedi toliko koliko je kostao u proizvodnji.
Inace Inditex je jedna od rijetkih kompanija koja je zavrsila u poslovnim knjigama, no ovo nije tema toga. Imaju oni puno stvari koje su brilijantno napravljene.
Jednom sam bila na biranju kolekcije Benettona. Kupovina izgleda ovako. Dodjes i neko te pita otkud si, ti kazes a oni na sve iste marame samo u odabranoj kolicini komada Benetton etikete polijepe.
I dalje, svugdje ima smeca i svugdje ima super stvari za kupiti. Do kupca je.
Post Reply