Zara u Sarajevu??

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#401 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Krizzia »

otherside wrote:joj Krizzia odvadi malo, zivota ti :D
u azelu su stvari zaista imale zarinu etiketu ali su vecinom izgledale kao second hand.

Pa upravo tako izgleda i ova "prava ekskluzivna" Zara prije peglanja i lickanja ;)
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#402 Re: Odg: Zara u Sarajevu??

Post by romeomoraprezivjeti »

Krizzia wrote:
otherside wrote:joj Krizzia odvadi malo, zivota ti :D
u azelu su stvari zaista imale zarinu etiketu ali su vecinom izgledale kao second hand.

Pa upravo tako izgleda i ova "prava ekskluzivna" Zara prije peglanja i lickanja ;)
Bas tako.:-)

poslano s moga Sonija Ze:-D
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#403 Re: Zara u Sarajevu??

Post by dustaban »

Kad je bila YASSA - puna kasa
a sad ZARA - pez pazara !
:lol:
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#404 Re: Zara u Sarajevu??

Post by nasa »

staradis wrote:Da li neko zna u kojem terminu su kod njih snizenja i doliko % idu?
E ovo je kljucno pitanje.Trebalo bi da daju bar jednom godisnje veliko snizenje recimo u rangu cijena po kojim je azel prodavao njihove stvari, tako rade "vani", a ne nikako da to nuzno mora biti zastarjela kolekcija ili felericno.... azel je prodavao sasvim u skladu sa snizenjima od 75% ili nesto vise, nista neuobicajno....
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#405 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Amy82 »

Mozes vidjeti kad su snjiženja na njihovoj stranici - kad ti se pojavi sekcija Sale na webu. Mislim da ovu novu neće sniziti prije juna/jula - uvijek počnu sa 20ak %, pa vremenom povećavaju %. Tako sam ja to upratila nekako. Kad idem na more, svratim u Mepas :mrgreen: Sad vise ne moram. :mrgreen:
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#406 Re: Zara u Sarajevu??

Post by nasa »

Tako bi trebalo....meni se cini da kod nas je razlika jedino sto, ne samo zara, nabavljaju manje robe, pa onda I kad dodje to snizenje ne ostane kakav izbor....
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#407 Re: Zara u Sarajevu??

Post by mumy »

ocajni su im brojevi,nema nista za viskoke ljude,sve kratko :D
Shopaholic
Posts: 2
Joined: 13/04/2014 17:34

#408 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Shopaholic »

staradis wrote:Cijene su prilagodjene nasim uslovima, Inditex je korporacija i sigurno su dobro istrazili trziste prije nego sto su dosli.
HAHA cijene jesu "prilagodjene".. jedino ako pod tim mislis, da su dobro proucili koliko je nas narod povrsan i zatupljen tim nekim markicama da ce za istu stvar placati mnogo skuplje nego vani ali samo nek je "markirano"...Da Zara jeste skuplja u Švici nego kod nas, neznatno ali jeste, dok su cijene kod nas u SCC skuplje nego u Beogradu, Zagrebu, Italiji, Spaniji (koliko sam ja imala prilike da vidim) Zar je kod nas toliko bolji standard da je kozna torba kod nas skuplja za 52€ nego u Italiji? WTF
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#409 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Čudna sorta »

Baš za tašne znam da sam prošle godine u HR kupila tašnu, nestalo je bilo u Mostaru, cijena identična, znači u marku je bila ista cijena kao kod nas, kao i svega ostalog. A i na njihovoj stranici nije teško uporediti cijene, ne samo sa HR već i sa ostalim državama.

I ne kontam zaista šta je toliko problem sa cijenama u Zari? Šta je sa cijenama u Benettonu, Playlife (farmerke 140,00 KM), Guess (da ne govorim o njihovim cijenama - Guess tašni, a ne bih nijednu uzela ni neko da mi pokloni)... A evo i da spomenem Bellissimu, kupih džemper 50,00 KM, nakon 4-5 pranja je neupotrebljiv. O njihovom (ne)kvalitetu da i ne govorim. :-)

Ja sam stvarno prezadovoljna Zarinim stvarima koje sam do sada uzela, većinom su to pantalone, pamučne košulje, tašne, neki mantili... zaista nemam zamjerki. Za neke stvari smatram da su preskupe, neki im i materijali nisu baš po mom ukusu, ali to ne kupujem i to je to. Ali sad baš da je to neka marka pa da kupujem i plaćam skuplje samo zbog marke, nigdje veze :-)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#410 Re: Zara u Sarajevu??

Post by ladyblue18 »

Ono sto sam ja vidjela, a obisla sam cijelu radnju, skontala sam da ih ne zovem bez razloga sezonsko smece, jer od stvari koje sam vidjela svidjele su mi se samo dvije jakne koje su naravno basnoslovno skupe.
Ostaloj odjeci sam se grohotom smijala.
I ono malo pristojnih stvari koje imaju stvarno su poskupe tako da mene Zara osim eventualno na snizenjima nece vidjeti.
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#411 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Čudna sorta »

Zato se i kaže da se o ukusima ne raspravlja. :)

Razumijem da se nekome ne sviđaju njihove stvari, i da misle da su smeće, i šta sve ne... ali sad priča o "površnosti i zatupljenosti nekim markicama" za ljude koji to kupuju, mislim k'o da je to sad neka marka pa ćemo dati ne znam ni ja koju cijenu samo zato što je to Zara :roll:
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#412 Re: Zara u Sarajevu??

Post by MrsJ »

Moze se i u Zari kupiti stvari sa normalnom cijenom, ali je cinjenica da ima jako puno i onih stvari koje ne vrijede okacene cijene. Meni je cijena za svecanu cipkanu haljinu koju sam kupila neki dan i vise nego realna i pristupacna (80 KM). Kome cijene ne odgovaraju ili mu se ne svidja garderoba neka ne ulazi, ali je vrijedjanje ljudi koji tu kupuju i vise nego bezobrazno.
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#413 Re: Zara u Sarajevu??

Post by romeomoraprezivjeti »

Ko koga vrijedja??? Vrijedja se zara,a ne oni koji tu kupuju. ;-)

poslano s moga Sonija Ze:-D
Shopaholic
Posts: 2
Joined: 13/04/2014 17:34

#414 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Shopaholic »

Čudna sorta wrote:Zato se i kaže da se o ukusima ne raspravlja. :)

Razumijem da se nekome ne sviđaju njihove stvari, i da misle da su smeće, i šta sve ne... ali sad priča o "površnosti i zatupljenosti nekim markicama" za ljude koji to kupuju, mislim k'o da je to sad neka marka pa ćemo dati ne znam ni ja koju cijenu samo zato što je to Zara :roll:


Ne mislim da su smeće, odjeca ovog brenda je prisutna u mom garderoberu i tu u jako velikom broju.. Samo kazem da su bezrazložno, štaviše apsurdno cijene veće kod nas nego vani, a sad koliko jesmo zatupljeni ili nismo govori cinjenica da su se poceli kopirati i nositi fake majice sa natpisom Zara :roll:
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#415 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Čudna sorta »

Ima li neko iz Mostara i da zna ima li ova tašna slučajno kod vas u Zari? Bilo koja boja...

Image
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#416 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Mis mekinjas »

Inace u poslovnim skolama vam se uci o Zari. Ta firma ne ponavlja kolekcije. I u slucaju da u Sarajevu se nesto ne proda oni samo posalju robu u dio svijeta gdje ce se to prodati.
Vidim vrijedja se Zara. :-)
Meni je Zara super. Imam brdo stvari iz Zare, kupljeno po punoj cijeni i snizenjima. Ja te stvari nosim non stop. Niti gube boju niti se otezu, materijali su super.... A za dudovu svilu koju svugdje naplacuju kao da je suho zlato sam jako malo love dala, a bogom dana je za ljeto. Doduse, u Sarajevu mi se nista nije svidjelo, bila jedna haljina, vidjeh kasno da je ostala jedna, na njihovoj aplikaciji, sutradan, cao.
Btw torba iznad nema nigdje blizu Sa da se kupi.
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#417 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Čudna sorta »

Znam, nema ni u Mostaru, danas sam zvala da provjerim. :|

I ja sam, posebno sad otkad su se ovdje otvorili, nakupovala masu nekih stvari kod njih, i ja sam baš zadovoljna...

A za dudovu svilu, kako održavaš? Nedavno kupih bluzu, i piše da može samo na hemijsko... kontam hoće li joj šta biti ako bih je oprala u mlakoj vodi... da je ne nosim stalno na hemijsko.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#418 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Mis mekinjas »

I mene upozorili da ide na hemijsko, pa to i radim. Nisam je sama prala.
User avatar
alchak.ba
Posts: 21073
Joined: 20/06/2012 09:11
Location: mrduša donja

#419 Re: Zara u Sarajevu??

Post by alchak.ba »

Kako upratih u Mostaru je bolji izbor nego u Sarajevu.
O Zagrebu da ne pricam.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#420 Re: Zara u Sarajevu??

Post by vjesticanametli »

Shopaholic wrote:
staradis wrote:Cijene su prilagodjene nasim uslovima, Inditex je korporacija i sigurno su dobro istrazili trziste prije nego sto su dosli.
HAHA cijene jesu "prilagodjene".. jedino ako pod tim mislis, da su dobro proucili koliko je nas narod povrsan i zatupljen tim nekim markicama da ce za istu stvar placati mnogo skuplje nego vani ali samo nek je "markirano"...Da Zara jeste skuplja u Švici nego kod nas, neznatno ali jeste, dok su cijene kod nas u SCC skuplje nego u Beogradu, Zagrebu, Italiji, Spaniji (koliko sam ja imala prilike da vidim) Zar je kod nas toliko bolji standard da je kozna torba kod nas skuplja za 52€ nego u Italiji? WTF

:lol: :lol: prilagoĐŽene malo sutra kao i beneton ...........obicne gluposti.....kod nas zara usminkana do bola i svi nafurani na to.........vani sve pobacano gore nego outlet :lol: ulazi probavas izlazis :mrgreen: a o snizenjima necu ni da govorim.....dok je ovaca bice i Fune :mrgreen: sto rece lejdi gore 2 normalne stvari sam vidjela

orsay isto .....vani sve jeftinije nego kod nas
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#421 Re: Zara u Sarajevu??

Post by paladinka »

Nije tacno to sto pises o zari da je kao outlet , svugdje je koncept isti, roba je ili na stalcima ili na stolovima poredana, naravno kad je rasprodaja , jest haos i razbacano iz razloga jer raja navali i rasturi svu tu robu ( jednostavno radnice ne mogu stici ) . Ja nisam neki veliki fan od Zare , ali kad je rasprodaja odem i kupim za sestru stvari ,( ona voli tu marku ) to bude takva guzva i redovi pred kasom, da mogu i shvatiti da radnice ne mogu sve stici. Ali sad vecinom narucujem online, sad na rasprodaji sam kupila 2 tole , 5 majica i jednu tuniku i to me je izaslo 240 maraka, ja mislim da je to dobar deal :-) .
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#423 Re: Zara u Sarajevu??

Post by vjesticanametli »

rekoh da je nekada gore u zari nego u outletu.......jedino je kod nas to aman zaman markica neka isto kao i beneton itd. prnjetine obicne koje su kod nas toliko navikane i onda curice trce i placaju 3x vecu cijenu od one koja je za tu istu stvar istaknuta u istoj radnji ali u DE ili negdje drugo.....drugi put cu slikati razbacane prnje po svetoj zari :D
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#424 Re: Zara u Sarajevu??

Post by Ali_G »

Koja je to Zara konkretno kao outlet? Ja bijah u Bg, Pg, Zg, Barceloni, Becu i sve izgledaju kao ova nasa.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#425 Re: Zara u Sarajevu??

Post by vjesticanametli »

vama bas treba crtati :-) kazem: RAZBACANO BUDE NEKADA PA IZGLEDA GORE NEGO U OUTLETU NEKOM HALOOOOOOOO

konkretno u hamburgu sam to vidjela ..... ili da i ovo napisem velikim slovima :run:
Post Reply