Zamorac

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Nanananana
Posts: 138
Joined: 10/06/2014 15:00

#1 Zamorac

Post by Nanananana »

Namjeravam da kupim zamorca, i imam par pitanja.
1. Mogu li jesti sijeno za glodare iz DM-a? Kupujem to sijeno hrčcima da bi od njega napravili gnijezdo.
2. Koliko hrane mu treba davati dnevno?
3. Koliko cesto mu se rezu kandze?
4. Gdje mogu naci bas veliki kavez? Na internetu sam vidjela da neki koriste "C&C" (cubes and coroplast) kaveze, da li se imaju kupiti gdje u Sarajevu?
5. Koliko cesto se kupaju zamorci?

To je to za sad, mozda se sjetim jos nekog pitanja. ;-)
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#2 Re: Zamorac

Post by Sarayman »

Imao sam zamorca i mogu ti savjetovati sljedeće:

1. Kupi samo totalno pitomog zamorca ili ručno hranjenog otkako je bio beba, a nikako onog kojeg ćeš ganjati da bi ga uzela u ruku.
2. Budi spremna na zamjenu "posteljine" svaki 3. dan. U protivnom ćeš imati neugodan miris njegovog urina u čitavoj prostoriji i što više budeš probijala ovaj rok, to je smrad jači. Ako ne možeš ovo ispoštovati, odustani od zamorca!
3. Oni ne jedu sijeno, već žive u njemu (posteljina). Jedu mješavinu sjemenki.
4. Kupi kavez koji se lako čisti, sjetićeš me se ako postupiš suprotno. Ja sam imao ovakav: http://jiggleypiggley.webs.com/zoozone- ... 5B1%5D.jpg Samo skineš plastike sa strane i digneš gornji dio u kojem možeš poklopiti zamorca dok čistiš donji dio.

Što se kupanja, noktiju i količine hrane tiče, to ćeš lako pronaći na internetu. Ovo iznad sam ti napisao jer nemaš gdje pročitati..
Post Reply