Zamjena stakla Galaxy S3

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Alkos
Posts: 2722
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#1 Zamjena stakla Galaxy S3

Post by Alkos »

Pozdrav,

Imate li nekoga preporučiti da zna zamijeniti staklo na Galaxy S3 i sličnim modelima, a da to nakon zamjene liči na nešto (bez otiska prstiju, dlaka i slično)? Mnogi me upozoravaju da se ne isplati mijenjati samo staklo jer to ne zna niko odraditi tako dobro kao da je original u pitanju, već da mijenjam kompletan displey što mi je skuplja varijanta.

Hvala svima na odgovoru i pomoći.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#2 Re: Zamjena stakla Galaxy S3

Post by the_stick »

ja sam prosle godine slomio staklo na s4 i gdje god sam isao rekli su mi da se samo staklo ne moze zamijeniti, tj. da se mora sve promijeniti, i staklo i display i touch screen...

da ti ustedim sate hodanja, dok su mi svi kvazi serviseri trazili po 400-500 km, kod ovlastenog samsung servisera, agramservis - smartson, sve skupa je zamjena kostala 300 km, a garancija nije prekinuta...

znaci, to je bilo prije godinu dana za s4... pretpostavljam da bi godinu dana kasnije to sve skupa trebalo biti dosta povoljnije, pogotovo za s3...

sretno
Alkos
Posts: 2722
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#3 Re: Zamjena stakla Galaxy S3

Post by Alkos »

Hvala puno na pomoći. Ja sam našao na piku neke servisere, svi rade zamjenu stakla, ali ne znam koliko sam siguran nekome dati da to odradi. On sad radi besprijekorno, ne šteka ništa, samo što je napuklo... Radije ga ne bih ni mijenjao ako će mi šta sfušerit. :D

Smartson je u hrasnom jel tako?
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4 Re: Zamjena stakla Galaxy S3

Post by febo_acm »

Alkos wrote:Hvala puno na pomoći. Ja sam našao na piku neke servisere, svi rade zamjenu stakla, ali ne znam koliko sam siguran nekome dati da to odradi. On sad radi besprijekorno, ne šteka ništa, samo što je napuklo... Radije ga ne bih ni mijenjao ako će mi šta sfušerit. :D

Smartson je u hrasnom jel tako?
Da, sa druge strane zgrade u kojoj je Raifeissen ako se ne varam. Odmah do one škole za djecu sa posebnim potrebama.
Alkos
Posts: 2722
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#5 Re: Zamjena stakla Galaxy S3

Post by Alkos »

febo_acm wrote:
Alkos wrote:Hvala puno na pomoći. Ja sam našao na piku neke servisere, svi rade zamjenu stakla, ali ne znam koliko sam siguran nekome dati da to odradi. On sad radi besprijekorno, ne šteka ništa, samo što je napuklo... Radije ga ne bih ni mijenjao ako će mi šta sfušerit. :D

Smartson je u hrasnom jel tako?
Da, sa druge strane zgrade u kojoj je Raifeissen ako se ne varam. Odmah do one škole za djecu sa posebnim potrebama.
:thumbup:
Alkos
Posts: 2722
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#6 Re: Zamjena stakla Galaxy S3

Post by Alkos »

Još nisam uspio riješiti ovaj problem... :( Išao sam do Smartsona i cijena je 250 KM, što mi je stvarno puno (toliko košta polovan telefon). Ne znam stvarno šta da radim. Telefon mogu koristiti, ali me stvarno nervira ova pukotina.

Ima li iko rješenje, pomoć, savjet? Hvala.
User avatar
Kraj price
Posts: 243
Joined: 26/10/2014 14:54

#7 Re: Zamjena stakla Galaxy S3

Post by Kraj price »

Code: Select all

http://www.pik.ba/artikal/13075129/zamjena-stakla-za-samsung-s3-s4-note/
90km
Ljudi se bave tim ne vidim razlog sto bi ti sfuserili?Ako sumnjas u sviju nemoj ga ni pravit onda.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#8 Re: Zamjena stakla Galaxy S3

Post by the_stick »

Alkos wrote:Još nisam uspio riješiti ovaj problem... :( Išao sam do Smartsona i cijena je 250 KM, što mi je stvarno puno (toliko košta polovan telefon). Ne znam stvarno šta da radim. Telefon mogu koristiti, ali me stvarno nervira ova pukotina.

Ima li iko rješenje, pomoć, savjet? Hvala.
hahaha.. ti jos nisi rijesio problem, a ja opet razbio staklo na s4... doduse, ovaj put 'samo' staklo - prosli put je bio komplet display... u smartsonu opet kazu mora komplet display - 290 km... drug mi rece da su njemu u fontele za s3 zamijenili samo staklo, a danas mi javio da mi to mogu odraditi i za s4... trebalo bi bio oko 100 km...
Alkos
Posts: 2722
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#9 Re: Zamjena stakla Galaxy S3

Post by Alkos »

Ne mogu da vjeruje, ko da sam ti ureko telefon :D

A šta kaže drug kako su to odraditi u fontele? jeli zadovoljan? nema onih balončića, zalijepljeno dobro, touch reaguje na dodir? :)
rossoneri83
Posts: 38
Joined: 30/12/2008 12:30

#10 Re: Zamjena stakla Galaxy S3

Post by rossoneri83 »

pozdrav
nadjoste li nekog ko zna zamjeniti staklo na S4 :skoljka:
Alkos
Posts: 2722
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#11 Re: Zamjena stakla Galaxy S3

Post by Alkos »

Ja ću sutra dati da mi se zamijeni staklo na S3, pa ako budem zadovoljan kako je odrađeno javim ti se u inbox. Nadam se da će biti sve ok :D
rossoneri83
Posts: 38
Joined: 30/12/2008 12:30

#12 Re: Zamjena stakla Galaxy S3

Post by rossoneri83 »

haj javi
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#13 Re: Zamjena stakla Galaxy S3

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 28/06/2016 21:08, edited 1 time in total.
Alkos
Posts: 2722
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#14 Re: Zamjena stakla Galaxy S3

Post by Alkos »

Ja sam zamijenio kod momka koji radi u fontele, poprilično sam zadovoljan kako je odrađeno. Rossoneri je uradio kod istih, ali on nije zadovoljan, njemu su nešto sjebali...
Post Reply