Zamjena licne karte

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Rossonero86
Posts: 283
Joined: 24/03/2014 10:35
Location: Ilidža

#1 Zamjena licne karte

Post by Rossonero86 »

Posto na stranici mupa nema nista ocito o novim pravilima jer stoji samo da treba rodni list i uvjerenje o drzavljanstvu,da li je neko u skorije vrijeme vadio licnu kartu? Rece mi u mupu da treba zk obrazac o potrdi vlasnistva osobe koja ja vlasnik kuce na kojoj adresi zivis,drugi mi govore da se mora ici i u mjesnu zajednicu po neku potvrdu,jedni govore da su u sudu uzima zk izvadak a drugi da moze i uopstini pa zna li neko pouzdano sta je tacno? ;-)
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#2 Re: Zamjena licne karte

Post by muminovic »

Rossonero86 wrote:Posto na stranici mupa nema nista ocito o novim pravilima jer stoji samo da treba rodni list i uvjerenje o drzavljanstvu,da li je neko u skorije vrijeme vadio licnu kartu? Rece mi u mupu da treba zk obrazac o potrdi vlasnistva osobe koja ja vlasnik kuce na kojoj adresi zivis,drugi mi govore da se mora ici i u mjesnu zajednicu po neku potvrdu,jedni govore da su u sudu uzima zk izvadak a drugi da moze i uopstini pa zna li neko pouzdano sta je tacno? ;-)
Pa sve je u CIPS-u, ako si skoro vadio pasos, neces se cak morati niti slikat.

Ponesi pasos sa sobom i vidi direktno na salteru. Trebati ti samo obrazac prebivalista kojeg tu mozes dobiti

p.s. i staru licnu
User avatar
Rossonero86
Posts: 283
Joined: 24/03/2014 10:35
Location: Ilidža

#3 Re: Zamjena licne karte

Post by Rossonero86 »

muminovic wrote:
Rossonero86 wrote:Posto na stranici mupa nema nista ocito o novim pravilima jer stoji samo da treba rodni list i uvjerenje o drzavljanstvu,da li je neko u skorije vrijeme vadio licnu kartu? Rece mi u mupu da treba zk obrazac o potrdi vlasnistva osobe koja ja vlasnik kuce na kojoj adresi zivis,drugi mi govore da se mora ici i u mjesnu zajednicu po neku potvrdu,jedni govore da su u sudu uzima zk izvadak a drugi da moze i uopstini pa zna li neko pouzdano sta je tacno? ;-)
Pa sve je u CIPS-u, ako si skoro vadio pasos, neces se cak morati niti slikat.

Ponesi pasos sa sobom i vidi direktno na salteru. Trebati ti samo obrazac prebivalista kojeg tu mozes dobiti

p.s. i staru licnu
Nemam pasos,nemam licnu jer je izgubljena.Meni su rekli u mupu rodni list,uvjerenje o drzavljanstvu i taj neki zk izvadak s dokazom ko je vlasnik kuce gdje zivis.Sad cujem od drugih da treba nesto i u mjesnoj zajednici uzeti,neki kazu zk u sudu,neki kazu zk u opcini pa zato i pitam.Nije mi posta bas blizu i ne mogu izaci s posla a cops radi do dva ja mislim,nigdje nema na internetu zvanicno
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#4 Re: Zamjena licne karte

Post by nlt »

Rossonero86 wrote:
muminovic wrote:
Rossonero86 wrote:Posto na stranici mupa nema nista ocito o novim pravilima jer stoji samo da treba rodni list i uvjerenje o drzavljanstvu,da li je neko u skorije vrijeme vadio licnu kartu? Rece mi u mupu da treba zk obrazac o potrdi vlasnistva osobe koja ja vlasnik kuce na kojoj adresi zivis,drugi mi govore da se mora ici i u mjesnu zajednicu po neku potvrdu,jedni govore da su u sudu uzima zk izvadak a drugi da moze i uopstini pa zna li neko pouzdano sta je tacno? ;-)
Pa sve je u CIPS-u, ako si skoro vadio pasos, neces se cak morati niti slikat.

Ponesi pasos sa sobom i vidi direktno na salteru. Trebati ti samo obrazac prebivalista kojeg tu mozes dobiti

p.s. i staru licnu
Nemam pasos,nemam licnu jer je izgubljena.Meni su rekli u mupu rodni list,uvjerenje o drzavljanstvu i taj neki zk izvadak s dokazom ko je vlasnik kuce gdje zivis.Sad cujem od drugih da treba nesto i u mjesnoj zajednici uzeti,neki kazu zk u sudu,neki kazu zk u opcini pa zato i pitam.Nije mi posta bas blizu i ne mogu izaci s posla a cops radi do dva ja mislim,nigdje nema na internetu zvanicno
ZA NOVU LIČNU TI TREBA:( ne znam za mijenjanje, vjerovatno je slično)
1.IZVOD IZ MATIČNE KNJIGE ROĐENIH
2.UVJERENJE O DRŽAVLJANSTVU
3.UVJERENJE IZ MJESNE ZAJEDNICE SA ADRESOM
4.IZVOD IZ SUDA, DA JE KUĆA LEGALIZOVANA, ILI DA JE U PROCESU LEGALIZACIJE. Ako nije ni jedno ni drugo onda uzeti ZK izvadak o zemlji(plaća se 10 KM) i predati tako.
5.UPLATNICA(18 KM).
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#5 Re: Zamjena licne karte

Post by muminovic »

Rossonero86 wrote:
muminovic wrote:
Rossonero86 wrote:Posto na stranici mupa nema nista ocito o novim pravilima jer stoji samo da treba rodni list i uvjerenje o drzavljanstvu,da li je neko u skorije vrijeme vadio licnu kartu? Rece mi u mupu da treba zk obrazac o potrdi vlasnistva osobe koja ja vlasnik kuce na kojoj adresi zivis,drugi mi govore da se mora ici i u mjesnu zajednicu po neku potvrdu,jedni govore da su u sudu uzima zk izvadak a drugi da moze i uopstini pa zna li neko pouzdano sta je tacno? ;-)
Pa sve je u CIPS-u, ako si skoro vadio pasos, neces se cak morati niti slikat.

Ponesi pasos sa sobom i vidi direktno na salteru. Trebati ti samo obrazac prebivalista kojeg tu mozes dobiti

p.s. i staru licnu
Nemam pasos,nemam licnu jer je izgubljena.Meni su rekli u mupu rodni list,uvjerenje o drzavljanstvu i taj neki zk izvadak s dokazom ko je vlasnik kuce gdje zivis.Sad cujem od drugih da treba nesto i u mjesnoj zajednici uzeti,neki kazu zk u sudu,neki kazu zk u opcini pa zato i pitam.Nije mi posta bas blizu i ne mogu izaci s posla a cops radi do dva ja mislim,nigdje nema na internetu zvanicno
Ako si je izgubio ne mozes nista ni pocet dok je ne proglasis izgubljenom i to je procedura za sebe.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58432
Joined: 03/08/2010 19:04

#6 Re: Zamjena licne karte

Post by kakavdanakneiskustvu »

mislim da ne treba nikakvo uvjerenje iz mjesne zajednice
User avatar
Rossonero86
Posts: 283
Joined: 24/03/2014 10:35
Location: Ilidža

#7 Re: Zamjena licne karte

Post by Rossonero86 »

Proglasio sam nevazecom licnu i to je se zavrseno,predato je i u mupu,znaci sad mi treba samo da predam za novu,jucer idem u cips i nigdje apsolutno na oglasnoj ploci im ne pise nista za zl izvadak niti za bilo sta drugo osim rodni list i drzavljanstvo. :skoljka:
User avatar
Rossonero86
Posts: 283
Joined: 24/03/2014 10:35
Location: Ilidža

#8 Re: Zamjena licne karte

Post by Rossonero86 »

Proglasio sam nevazecom licnu i to je se zavrseno,predato je i u mupu,znaci sad mi treba samo da predam za novu,jucer idem u cips van radnog vremena jer je u posti na Ilidzi i nigdje apsolutno na oglasnoj ploci im ne pise nista za zk izvadak niti za bilo sta drugo osim rodni list i drzavljanstvo. :skoljka:
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#9 Re: Zamjena licne karte

Post by muminovic »

Rossonero86 wrote:Proglasio sam nevazecom licnu i to je se zavrseno,predato je i u mupu,znaci sad mi treba samo da predam za novu,jucer idem u cips van radnog vremena jer je u posti na Ilidzi i nigdje apsolutno na oglasnoj ploci im ne pise nista za zk izvadak niti za bilo sta drugo osim rodni list i drzavljanstvo. :skoljka:
Na forumu ces najcesce dobiti netacne podatke, pa skontaj.
User avatar
muha_sa
Posts: 128480
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10 Re: Zamjena licne karte

Post by muha_sa »

Rossonero86 wrote:Proglasio sam nevazecom licnu i to je se zavrseno,predato je i u mupu,znaci sad mi treba samo da predam za novu,jucer idem u cips i nigdje apsolutno na oglasnoj ploci im ne pise nista za zl izvadak niti za bilo sta drugo osim rodni list i drzavljanstvo. :skoljka:
frišak pa znam proceduru :-D

supruga izgubila licnu :-) :-)

-rodni list

-državljanstvo

-potvrda iz Mupa stanovanja da je izgubljena licna karta na ime to i to.

izvadili sve :-D potvrda u Mupu N.Grad u Švrakinom dobili tako što smo se javili policajcu na recepciji--on nam dao obrazac koji smo tu na licinom mjestu popunili, kad smo popunili taj obrazac dali istom ciki na recepciji i on odnjeo u kancelariju do recepcije gdje mu je kolega izlisto i isprinto da je to ta osoba i reko na da dodjemo sutra po potvrdu----otišAo ja i uzeo ptvrdu :-D sad ona (supruga) treba otic u CIPS--uplatit, predat te papire i vozdra
User avatar
Rossonero86
Posts: 283
Joined: 24/03/2014 10:35
Location: Ilidža

#11 Re: Zamjena licne karte

Post by Rossonero86 »

Ja sad zvao cips na ilidzi i ljudi mi rekli rodni list,drzavljanstvo,potrvda iz mjesne zajednice o mjestu prebivalista i zk izvod o potvrdi zemljista ili kuce :-x :-x pa sve im retardirano,jel se ovaj zk izvadak moze uzeti samo na sudu jel zna neko?
User avatar
Rossonero86
Posts: 283
Joined: 24/03/2014 10:35
Location: Ilidža

#12 Re: Zamjena licne karte

Post by Rossonero86 »

muha_sa wrote:
Rossonero86 wrote:Proglasio sam nevazecom licnu i to je se zavrseno,predato je i u mupu,znaci sad mi treba samo da predam za novu,jucer idem u cips i nigdje apsolutno na oglasnoj ploci im ne pise nista za zl izvadak niti za bilo sta drugo osim rodni list i drzavljanstvo. :skoljka:
frišak pa znam proceduru :-D

supruga izgubila licnu :-) :-)

-rodni list

-državljanstvo

-potvrda iz Mupa stanovanja da je izgubljena licna karta na ime to i to.

izvadili sve :-D potvrda u Mupu N.Grad u Švrakinom dobili tako što smo se javili policajcu na recepciji--on nam dao obrazac koji smo tu na licinom mjestu popunili, kad smo popunili taj obrazac dali istom ciki na recepciji i on odnjeo u kancelariju do recepcije gdje mu je kolega izlisto i isprinto da je to ta osoba i reko na da dodjemo sutra po potvrdu----otišAo ja i uzeo ptvrdu :-D sad ona (supruga) treba otic u CIPS--uplatit, predat te papire i vozdra
pa jel moguce da ti nije niko trazio zk izvadak i potvrdu iz mjesne zajednice? meni sad rekli u cipsu da mora :oops:
User avatar
muha_sa
Posts: 128480
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#13 Re: Zamjena licne karte

Post by muha_sa »

ne kontam kakve veze ima zk izvadak sa licnom :-)

zk sam vadio prije godinu dvije u sudu i to ulaz iliti šalter sala s donje strane prema BBI
User avatar
muha_sa
Posts: 128480
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#14 Re: Zamjena licne karte

Post by muha_sa »

nit smo licnu oglašavali nevažecom nit smo neki papir u mjesnoj tražili

napisah gore šta su joj rekli da donese u CIPS N.Grad
User avatar
Rossonero86
Posts: 283
Joined: 24/03/2014 10:35
Location: Ilidža

#15 Re: Zamjena licne karte

Post by Rossonero86 »

Ne kontam u cemu je fora da u dvije razlicite opstine traze razlicite papire za licnu :oops:
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#16 Re: Zamjena licne karte

Post by nlt »

Rossonero86 wrote:Ja sad zvao cips na ilidzi i ljudi mi rekli rodni list,drzavljanstvo,potrvda iz mjesne zajednice o mjestu prebivalista i zk izvod o potvrdi zemljista ili kuce :-x :-x pa sve im retardirano,jel se ovaj zk izvadak moze uzeti samo na sudu jel zna neko?
samo na sudu, ali prvo kupi one neke takse 10 KM, da ne stojiš dva puta u redu
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#17 Re: Zamjena licne karte

Post by nlt »

Ilidža ti traži sve, N. GRAD ne
User avatar
Rossonero86
Posts: 283
Joined: 24/03/2014 10:35
Location: Ilidža

#18 Re: Zamjena licne karte

Post by Rossonero86 »

nlt wrote:
Rossonero86 wrote:Ja sad zvao cips na ilidzi i ljudi mi rekli rodni list,drzavljanstvo,potrvda iz mjesne zajednice o mjestu prebivalista i zk izvod o potvrdi zemljista ili kuce :-x :-x pa sve im retardirano,jel se ovaj zk izvadak moze uzeti samo na sudu jel zna neko?
samo na sudu, ali prvo kupi one neke takse 10 KM, da ne stojiš dva puta u redu
Ne znam jel im treba ovo samo na uvid zk jer inace se moze uzeti neovjereno,u mupu su mi rekli cini mi se samo na uvid.
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#19 Re: Zamjena licne karte

Post by nlt »

Rossonero86 wrote:
nlt wrote:
Rossonero86 wrote:Ja sad zvao cips na ilidzi i ljudi mi rekli rodni list,drzavljanstvo,potrvda iz mjesne zajednice o mjestu prebivalista i zk izvod o potvrdi zemljista ili kuce :-x :-x pa sve im retardirano,jel se ovaj zk izvadak moze uzeti samo na sudu jel zna neko?
samo na sudu, ali prvo kupi one neke takse 10 KM, da ne stojiš dva puta u redu
Ne znam jel im treba ovo samo na uvid zk jer inace se moze uzeti neovjereno,u mupu su mi rekli cini mi se samo na uvid.
na uvid
User avatar
Rossonero86
Posts: 283
Joined: 24/03/2014 10:35
Location: Ilidža

#20 Re: Zamjena licne karte

Post by Rossonero86 »

Posto sam skroz na drugom kraju grada i prava je pegla ici do grada,da li znas mozda moze li na uvid kupoprodajni ugovor,urbanisticka ili nesto slicno na uvid da se dokaze da je to zemljista i kuca u vlasnistvu oca?
User avatar
muha_sa
Posts: 128480
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#21 Re: Zamjena licne karte

Post by muha_sa »

Rossonero86 wrote:Posto sam skroz na drugom kraju grada i prava je pegla ici do grada,da li znas mozda moze li na uvid kupoprodajni ugovor,urbanisticka ili nesto slicno na uvid da se dokaze da je to zemljista i kuca u vlasnistvu oca?
jel ti pegla otic u taj tvoj CIPS pa njih pitat :? :? il nas zajebaješ :lol:

http://mup.ks.gov.ba/gradjanjstvo/gstanja/licna-karta
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#22 Re: Zamjena licne karte

Post by underground »

Rossonero86 wrote:Posto sam skroz na drugom kraju grada i prava je pegla ici do grada,da li znas mozda moze li na uvid kupoprodajni ugovor,urbanisticka ili nesto slicno na uvid da se dokaze da je to zemljista i kuca u vlasnistvu oca?
ZK izvadak sada traze ako mijenjas mjesto prebivalista, pa za novu adresu...u Sarajevu se ZK izvadak moze dobiti u centru, kod centralnog zatvora, tamo izdaju ZK, samo moras kupiti 10 KM takse i izdaju ti na licu mjesta

Ne moze nista drugo, striktno sada traze ZK izvadak...pojma nemam zasto
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58432
Joined: 03/08/2010 19:04

#23 Re: Zamjena licne karte

Post by kakavdanakneiskustvu »

Rossonero86 wrote:Ne kontam u cemu je fora da u dvije razlicite opstine traze razlicite papire za licnu :oops:


niđe veze,u zenici ne treba nikakva potvrda iz m. zajednice
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#24 Re: Zamjena licne karte

Post by O'zone »

Još malo pa uzorak krvi, urina i stolice. Dokaz da ti je praprapradedo boravio na tlu BiH barem 3 godine u kontinuitetu, obavezna visina od minimalno 178 do maksimalno 210 cm i da znaš sastav vijeća ministara s lijeva na desno od mjesta predsjedavajućeg vijeća...
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#25 Re: Zamjena licne karte

Post by alibegoa »

Ko da ste s Marsa pali. To za potvrde je uvedeno da se ne bi Bošnjaci mogli ići prijavljivati u RS pred izbore i slične prilike.
Post Reply