Zamjena, DA ili NE???

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#26 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by dgL_ »

NediM17 wrote:
dgL_ wrote: Neediiiiimmm :)

Porediti tu Kiu i jettu je kao porediti yuga i dvicu u svoje vrijeme...
100%, narocito ako je Jetta presla 300+kkm.
Preci ce milion... Nikad mi to nije bio problem... Danasnja auta pomjeraju granicu... Ti we zapitaj sto je jetta 2007.g. I kia 2012. Npr. Isto para...

Nedim...pa to nisi ti...
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#27 Re: RE: Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by jasko__ »

NediM17 wrote:
dgL_ wrote: Neediiiiimmm :)

Porediti tu Kiu i jettu je kao porediti yuga i dvicu u svoje vrijeme...
100%, narocito ako je Jetta presla 300+kkm.
230.000 1000000%
Ja znam kad ju je rođak kupio 2010-te, na satu bilo 120.000, provjereno

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
NediM17
Posts: 21693
Joined: 05/11/2009 11:49

#28 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by NediM17 »

dgL_ wrote:
NediM17 wrote:
dgL_ wrote: Neediiiiimmm :)

Porediti tu Kiu i jettu je kao porediti yuga i dvicu u svoje vrijeme...
100%, narocito ako je Jetta presla 300+kkm.
Preci ce milion... Nikad mi to nije bio problem... Danasnja auta pomjeraju granicu... Ti we zapitaj sto je jetta 2007.g. I kia 2012. Npr. Isto para...

Nedim...pa to nisi ti...
Zato sto je puna Bosna takvih kao ti. :lol:

@jasko___
Ma nisam nista rekao za konkretno taj primjerak. Govorim opcenito.
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#29 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by jasko__ »

Jučer sam ja otišao kod rođaka i dogovorio sa njim da zamjenimo auta na mjesec dana..taman dok on sebi nađe tog novog kojeg je zacrtao, nek voza mog Audija..a i da ja vozam neko vrijeme Jettu pa da se odlučim zvanično
Nešto me buni, mislim sitnica je al et...nulirao sam TRIP kilometražu i od tada sam prešao nekih 100 km..nije mi jasan podatak na Board computeru..prosječna potrošnju mi počne mjeriti svaki put iznova kada palim auto...krene od 10 l i pada do nekih 5,5-6 litara...evo jutros npr tako krenuo iznova a sinoć kad sam ugasio bilo je na 5,7 l....znači ne pokazuje mi od ukupnih 100 km od nuliranja nego npr od zadnjeg paljenja...to tako treba ili??? Jer znam da mi na Fiatu nije tako bilo :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#30 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by amar1994 »

jasko__ wrote:Jučer sam ja otišao kod rođaka i dogovorio sa njim da zamjenimo auta na mjesec dana..taman dok on sebi nađe tog novog kojeg je zacrtao, nek voza mog Audija..a i da ja vozam neko vrijeme Jettu pa da se odlučim zvanično
Nešto me buni, mislim sitnica je al et...nulirao sam TRIP kilometražu i od tada sam prešao nekih 100 km..nije mi jasan podatak na Board computeru..prosječna potrošnju mi počne mjeriti svaki put iznova kada palim auto...krene od 10 l i pada do nekih 5,5-6 litara...evo jutros npr tako krenuo iznova a sinoć kad sam ugasio bilo je na 5,7 l....znači ne pokazuje mi od ukupnih 100 km od nuliranja nego npr od zadnjeg paljenja...to tako treba ili??? Jer znam da mi na Fiatu nije tako bilo :D
mislim da trebas namjetiti negdje na ukupan prosjek ili tako nesto , meni recimo racuna dok je na kontaktu da trosi gorivo :D , pa mi tako juce skoci sa 6,9 na 7,3 , ugasen auto :-) :lol: :lol:
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#31 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by jasko__ »

samo da napomenem da znam razliku između trenutne poštrošnje i prosječne...ovo mi se dešava kad gledam prosječnu :-D :-D :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#32 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by amar1994 »

pa to i kazem , prosjecnu trebas podesiti , ako je moguce :)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#33 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by mali_milojica »

Da ne gledas trip B koji racuna od paljenja,vrati na trip A to je ukupna od resetiranja. Valjda je tako na VW,ne znam.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#34 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by agent_zero »

vozackii wrote:
NediM17 wrote:Za deset godina staru kompaktnu limuzinu koja nije nista posebno i do 15 hiljada? Dok je ovaca, bice i vune. I 10 milja je previse.
Kolko bi ti strucnjak odredio cijenu ako je nova eto recimo oko 40.000 bila ? Cim vozis kiu mora da si vrli poznavaoc. :P
Čim ti tako podrugljivo pričaš i Kiji, vidi se da veze nemaš.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#35 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by agent_zero »

dgL_ wrote:
NediM17 wrote:Ne znam, ne kupujem izjebane njemacke lEmozine.

Ako hocete evo vam Cee'd 1.6 CRDi, prvi vlasnik, redovno odrzavan, malo preko 70 hiljada preso, a dobijete ga za cijenu njemackog groba. Bagatelnih 14kKM.

Nego @vozackii je li ti se prestao Svabo gasiti u voznji svaka dva-tri sata?

I topla preporuka tim kupcima tek razradjenih lEmozina od 300kkm da odu na eko test pa vide prolazi li, jer ako ne moze proci sad, kako ce tek 2020.g.
Neediiiiimmm :)

Porediti tu Kiu i jettu je kao porediti yuga i dvicu u svoje vrijeme...
A i ti pojma nemaš, nego lupaš k'o Maksim po diviziji.
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#36 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by dgL_ »

agent_zero wrote:
dgL_ wrote:
NediM17 wrote:Ne znam, ne kupujem izjebane njemacke lEmozine.

Ako hocete evo vam Cee'd 1.6 CRDi, prvi vlasnik, redovno odrzavan, malo preko 70 hiljada preso, a dobijete ga za cijenu njemackog groba. Bagatelnih 14kKM.

Nego @vozackii je li ti se prestao Svabo gasiti u voznji svaka dva-tri sata?

I topla preporuka tim kupcima tek razradjenih lEmozina od 300kkm da odu na eko test pa vide prolazi li, jer ako ne moze proci sad, kako ce tek 2020.g.
Neediiiiimmm :)

Porediti tu Kiu i jettu je kao porediti yuga i dvicu u svoje vrijeme...
A i ti pojma nemaš, nego lupaš k'o Maksim po diviziji.
Ja nemam veze, ti genije... Ok?

Hahahaahahha...
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#37 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by condy »

jasko__ wrote:Jučer sam ja otišao kod rođaka i dogovorio sa njim da zamjenimo auta na mjesec dana..taman dok on sebi nađe tog novog kojeg je zacrtao, nek voza mog Audija..a i da ja vozam neko vrijeme Jettu pa da se odlučim zvanično
Nešto me buni, mislim sitnica je al et...nulirao sam TRIP kilometražu i od tada sam prešao nekih 100 km..nije mi jasan podatak na Board computeru..prosječna potrošnju mi počne mjeriti svaki put iznova kada palim auto...krene od 10 l i pada do nekih 5,5-6 litara...evo jutros npr tako krenuo iznova a sinoć kad sam ugasio bilo je na 5,7 l....znači ne pokazuje mi od ukupnih 100 km od nuliranja nego npr od zadnjeg paljenja...to tako treba ili??? Jer znam da mi na Fiatu nije tako bilo :D
Imaš tipku na desnoj ručici od brisača, sa unutrašnje donje strane, i nju pritisneš ali kratko. Ima dva načina prikazivanja prosječne potrošnje. Na prikazu 1 ( koji ti gledaš ), pokaziva prosječnu potrošnju svaki put iznova kad upališ auto, a na prikazu 2. pokazuje prosjek od zadnjeg reseta, koji ti prikaže kad tu tipku pritisneš na ručici.... :wink:
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#38 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by jasko__ »

condy wrote:
jasko__ wrote:Jučer sam ja otišao kod rođaka i dogovorio sa njim da zamjenimo auta na mjesec dana..taman dok on sebi nađe tog novog kojeg je zacrtao, nek voza mog Audija..a i da ja vozam neko vrijeme Jettu pa da se odlučim zvanično
Nešto me buni, mislim sitnica je al et...nulirao sam TRIP kilometražu i od tada sam prešao nekih 100 km..nije mi jasan podatak na Board computeru..prosječna potrošnju mi počne mjeriti svaki put iznova kada palim auto...krene od 10 l i pada do nekih 5,5-6 litara...evo jutros npr tako krenuo iznova a sinoć kad sam ugasio bilo je na 5,7 l....znači ne pokazuje mi od ukupnih 100 km od nuliranja nego npr od zadnjeg paljenja...to tako treba ili??? Jer znam da mi na Fiatu nije tako bilo :D
Imaš tipku na desnoj ručici od brisača, sa unutrašnje donje strane, i nju pritisneš ali kratko. Ima dva načina prikazivanja prosječne potrošnje. Na prikazu 1 ( koji ti gledaš ), pokaziva prosječnu potrošnju svaki put iznova kad upališ auto, a na prikazu 2. pokazuje prosjek od zadnjeg reseta, koji ti prikaže kad tu tipku pritisneš na ručici.... :wink:
Eh to sam pritiskao, ima 1 i 2..ali nisam primjetio razliku...znači 2 je prosjek od zadnjeg reseta TRIP-a...ok hvala ti puno, pogledaću opet
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#39 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:Za deset godina staru kompaktnu limuzinu koja nije nista posebno i do 15 hiljada? Dok je ovaca, bice i vune. I 10 milja je previse.
http://www.olx.ba/artikal/24366183/mazd ... l-2012god/

prva ruka 15000KM :-) :-)

Stvarno lud moras biti pa dati za 5-6 god starije auto istu sumu :cry: :run:
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#40 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by Filter »

amar1994 wrote:
NediM17 wrote:Za deset godina staru kompaktnu limuzinu koja nije nista posebno i do 15 hiljada? Dok je ovaca, bice i vune. I 10 milja je previse.
http://www.olx.ba/artikal/24366183/mazd ... l-2012god/

prva ruka 15000KM :-) :-)

Stvarno lud moras biti pa dati za 5-6 god starije auto istu sumu :cry: :run:
jbga jeni bosva :D

btw dobra mazgica :)
preludezalude
Posts: 5634
Joined: 07/03/2012 00:09

#41 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by preludezalude »

dgL_ wrote:
preludezalude wrote:
jasko__ wrote:Vozim Audi A4 B6 karavan, 2002 godina, 1.9tdi, 74kw, 290.000 na satu provjereno

Nudi mi se mogucnost zamjene za Jettu 2007 godina ,limuzina, 1.9tdi 77kw, 230.000 na satu provjereno
Opremom su tu negdje

Doplata od nekih 2500-3000..da li bi vi mijenjali da ste na mom mjestu..isplati li se???


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Apsolutno NE. Po meni to ti je s konja na magarca. Nista posebno neces dobiti osim 5 godina mladje auto, a s obzirom da se radi o 10 i 15 godina starosti automobila, neces dobiti nista posebno mlado auto. Ja bih radije prodao audija i dodao 3 hiljadarke i kupio mladjeg audija.
Osim 5 godina nista? Hahahaha

Kakav si ti bio prije 5 godina? Hahahaha
Jarane, da se ovdje radi od zamjeni auta starog 8 godina za auto staro 3 godine...to bi bila druga prica. Danas, auto staro 15 godina i auto staro 10 godina, ne mora igrati nikakvu uogu u odredjivanju sta je bolje.
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#42 Re: Zamjena, DA ili NE???

Post by dgL_ »

preludezalude wrote:
dgL_ wrote:
Kakav si ti bio prije 5 godina? Hahahaha
Jarane, da se ovdje radi od zamjeni auta starog 8 godina za auto staro 3 godine...to bi bila druga prica. Danas, auto staro 15 godina i auto staro 10 godina, ne mora igrati nikakvu uogu u odredjivanju sta je bolje.
Pa ne mora.. Imas auta starih 15 godina koja su bolja od auta starih 5-6 godina, a ne mora ni to... Nije pravilo naravno... Ima vise parametara za mjerenje... Ali 5 godina nije malo... (Ako uzmemo u obzir da su oba auta ok kao sto kaze lik...

Prije 5 godina izlazio svaki boziji vikend do sabaha... Sad Bogami tesko... Ostarilo se :) hahaha
Post Reply