Zakon o zastiti potrosaca !!?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

cepheid
Posts: 2
Joined: 28/04/2013 10:43

#26 Re: Zakon o zastiti potrosaca !!?

Post by cepheid »

Pozdrav.

ja zaista nigdje ne mogu da nadjem to u zakonu o zastiti potrosaca, ili mi jednostavno ne ide od ruke pravna terminologija? :mrgreen:

Uglavnom, kupih neki poklon u zlatarni, dobih racun, a onda mi teta kaze da, ako je poklon, nada se da ce odgovarati jer ovdje ne vrse zamjene, a naravno, ni povrate novca. Logika mi nalaze da imam pravo na zamjenu ako neki proizvod nije koristen, ma sta god to bilo? Ili? :skoljka:
U slucaju da se to bude trebalo zamijeniti, imam li ja tu pravo da se pozovem na neki zakon i da zaprijetim ispekcijom?
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#27 Re: Zakon o zastiti potrosaca !!?

Post by zavezata-vreca »

Zakon o zastiti potrosaca ... Imas 7 dana da vratis proizvod ako ti ne odg. Naravno pod uslovom da nije ostecen tvojom krivicom. Ukoliko ne zeli da zamijeni ili vrati novac pomeni im inspekciju pa ces vidjeti njihovu reakciju
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#28 Re: Zakon o zastiti potrosaca !!?

Post by O'zone »

zavezata-vreca wrote:Zakon o zastiti potrosaca ... Imas 7 dana da vratis proizvod ako ti ne odg. Naravno pod uslovom da nije ostecen tvojom krivicom. Ukoliko ne zeli da zamijeni ili vrati novac pomeni im inspekciju pa ces vidjeti njihovu reakciju
To je koliko ja znam vezano samo za slučaj ukoliko je proizvod oštećen odnosno da se u tom periodu primjeti neka "falinka" koja nije uočena na početku.

Što se tiče zamjena i povrata novca za kupljene proizvode na principu "et nako sad mi se ne đasvi" ili "ja dobio pa nije moj stil" nigdje se koliko ja znam u zakonu ne spominje i čisto je stvar vlasnika trgovačkog objekta da li će vratiti novac ili zamjeniti robu.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#29 Re: Zakon o zastiti potrosaca !!?

Post by yasaq »

Ima li negdje ili neko slučajno verziju zakona prevedenu na engleski ? pls
Post Reply