Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#176 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by nasa »

Pa i ovo ti je slicno, zelis da utjeces na ponudu, sta je tu lose, slicno kao daljinski i onaj paket programa koje biras
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#177 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by vade_mecum »

nasa wrote:Pa i ovo ti je slicno, zelis da utjeces na ponudu, sta je tu lose, slicno kao daljinski i onaj paket programa koje biras
nije ni blizu. isto bi bilo kada bi se javila grupa koja se trudi da zabrani knjigu od npr. nives celzijus koju te btw niko ne tjera da kupis. isto tako, niko te ne tjera da gledas ovo sranje od programa.

shvati da farma, BB, maldivi, picke materine nisu uzrok nego posljedica drustva u kojem zivimo.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#178 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by nasa »

Pa posljedica je svasta nesto, npr.politicari ali ti opet imas pravo da kritikujes, protestujes na neke njihove poteze itd.Nije bas da ti je jedini izbor da cekas sljedece izbore ili da se pomiris da vecina ljudi bira jedno te isto kao i s tv ponudom.
Imas ti pravo gledati, imam ja pravo na razne nacine reci da je to smece pa i nekom nebitnom peticijom
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#179 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by vade_mecum »

mislim da mjesas babe i zabe jer u ozbiljnim demokratijama politicar gleda na narod kao na svog poslodavca i postoji odredjeni stepen odgovornosti od izabranog politicara prema narodu ali i naroda prema politicaru ali avaj,odosmo od teme jer ne mozes porediti politicke izbore sa programskom semom neke TV kuce.

imam i ja pravo praviti peticiju kako se npr. history channel pokvario sa kojekavim storage wars, pawn stars i slicnim glupostim ili mogu jednostavno okrenuti na viasat history koji trenutno pusta emisiju o srednjovjekovnim zamkovima ili skinuti nesto sa torrenta.

ista stvar je i sa dnevnim novinama koje normalnom covjeku sluzi da pokrije parket kada radi molerske radove. mozes pisati peticije i govoriti kako je novinarstvo u klincu ali shvati da kako novine imaju ciljanu grupu citatelja, tako i reality emisije imaju ciljanu publiku.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#180 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by nasa »

Pa imaju i ovi nekakvu odgovornost, nije da nam ti programi dolaze za djabe, a nije ni bezveze da postoji RAK
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#181 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by vade_mecum »

pa nije ni RAK komisija za šund i dobar ukus, a ti programi dolaze skoro pa dzaba. jedina stvar koju mozes uraditi je pisati svom kablovskom operatoru ali oni ce ti preporuciti parental lock ili da ukines program jer na tebe jednu koja je protiv ovoga dodje cca 20 kojima je ovo vrh.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#182 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by nasa »

Pa nema veze,meni je drago da budem i jedna, koja ce poptpisati peticiju ili napisati los komentar i sl., u odnosu na 20 000 onih koji glasaju za te budalastine...bolje i to nego samo pricate narod hoce, narod gleda jer takvom logikom nije nam daleko da Narodno pozoriste pretvore u mol, pijacu ili da nastupi Maca jer narod otkida na njen smisao za komediju....
A mislim i da nisi u pravu, njima je itekako stalo da zadrze termin emitovanja i da budu prihvatljivi sto vecem broju ljudi i na sto vecem prostoru...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63412
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#183 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by BarbaDue »

vade_mecum wrote:
BarbaDue wrote:Ponavljam, meni ne smeta Farma, prilično sam operisan od tog poroka već mi je žao gledalaca jer slušaju i gledaju šta posljednji šljam planete radi i priča.
gdje si moralna vertikala, nisam te prepoznao
Evo me legendo. Šima, kakav si k'o čoek? :mrgreen:
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#184 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by KIseljak12 »

nasa wrote:Pa nema veze,meni je drago da budem i jedna, koja ce poptpisati peticiju ili napisati los komentar i sl., u odnosu na 20 000 onih koji glasaju za te budalastine...bolje i to nego samo pricate narod hoce, narod gleda jer takvom logikom nije nam daleko da Narodno pozoriste pretvore u mol, pijacu ili da nastupi Maca jer narod otkida na njen smisao za komediju....
A mislim i da nisi u pravu, njima je itekako stalo da zadrze termin emitovanja i da budu prihvatljivi sto vecem broju ljudi i na sto vecem prostoru...
Zar nema Maca, doajen BH glumista, vec nekakvu predstavu gdje je ko fol smijesan?

Krse li neki zakon? - Kazniti ih po zakonu.
Ne postoji zakon za koji mislis da bi trebao postojati? - Vrsi pritisak na one za koje glasas da donesu zakon.
Sve ostalo je mlacenje prazne slame.

Nit je ko Semira tjerao u emisiju, a dobro je znao sta se tu desava. Samim time sto je pristao da ucestvuje u takvom necemu dovoljno govori. Nit je nesto on bolji od njih niti oni od njega. Isto tako niko te ne tjera da gledas to.

Ne gledam TV, ne citam novine, niti bih preporucio ikome.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#185 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by nasa »

Ma sta me briga sta ucesnici jedni drugim govore I zasto ucestvuje, to me nasikira ko lanjski snijeg ali mi smeta da se prikazuje usred bijela dana I da se ljudima servira kao zabavni program, a ono program uz koji treba ici upozorenje...Ne trazim nikakav zakon vec prema postojecim da zabrane ermitovanje sadrzaja koji je govor mrznje, da neprikladne sadrzaje emituju s upozorenjem I u terminima predvidjenim za to I sl.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#186 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by Towelie »

Da nije Farme, bilo bi nesto drugo. Pogledajte samo kakav rejting i udeo u gledanosti imaju rijalitiji. A kakav neka naucna emisija. Ni za porediti.
Do naroda je, ono sto se trazi, to se i pusta.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#187 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by bull21 »

Towelie wrote:Da nije Farme, bilo bi nesto drugo. Pogledajte samo kakav rejting i udeo u gledanosti imaju rijalitiji. A kakav neka naucna emisija. Ni za porediti.
Do svijeta je, ono sto se trazi, to se i pusta.
fixed.

Trebali bi barem znati da ova rijaliti pomama nije samo kod nas već svugdje na svijetu.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#188 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by radiša »

kad razmislim malo bolje sto zabranjivat,ako ti se ne dopada ne gledas i gotovo,nek gleda ko hoce.ovo silovanje turskim serijama je isto nasilje pa se niko ne buni.
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#189 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by vade_mecum »

BarbaDue wrote:
vade_mecum wrote:
BarbaDue wrote:Ponavljam, meni ne smeta Farma, prilično sam operisan od tog poroka već mi je žao gledalaca jer slušaju i gledaju šta posljednji šljam planete radi i priča.
gdje si moralna vertikala, nisam te prepoznao
Evo me legendo. Šima, kakav si k'o čoek? :mrgreen:
ko coek odlican, a ti? jesi li koga skino sa BB ili farme, izveo na pravi put? :D
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#190 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by vade_mecum »

radiša wrote:kad razmislim malo bolje sto zabranjivat,ako ti se ne dopada ne gledas i gotovo,nek gleda ko hoce.ovo silovanje turskim serijama je isto nasilje pa se niko ne buni.
:thumbup:

ma jok ba, to ti je in ko onomad kad glumac emir h. rece kako srpske prekodrinske kurve zavode bosnjacke mladice svojom muzikom za bajram, a oni mladi, naivni i neiskusni ne znaju reci ne :lol:
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#191 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by nasa »

Towelie wrote:Da nije Farme, bilo bi nesto drugo. Pogledajte samo kakav rejting i udeo u gledanosti imaju rijalitiji. A kakav neka naucna emisija. Ni za porediti.
Do naroda je, ono sto se trazi, to se i pusta.
Onaj vas Samir nece vise iz Pazara daleko!
Zabavni program na balkanski nacin :D

I turske serije su smece, i indijske ali ne promovisu jaaaaa saaammm rasistaaaa, ubiccuuuuu vassss sveeeee :lol:
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#192 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by nasa »

vade_mecum wrote:
radiša wrote:kad razmislim malo bolje sto zabranjivat,ako ti se ne dopada ne gledas i gotovo,nek gleda ko hoce.ovo silovanje turskim serijama je isto nasilje pa se niko ne buni.
:thumbup:

ma jok ba, to ti je in ko onomad kad glumac emir h. rece kako srpske prekodrinske kurve zavode bosnjacke mladice svojom muzikom za bajram, a oni mladi, naivni i neiskusni ne znaju reci ne :lol:
E bas ti je to bezveze, kakve veze ima Bajram, mladice i sl. vala sad mi je jasno sto gledas te programe :D
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#193 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by vade_mecum »

nasa wrote:
vade_mecum wrote:
radiša wrote:kad razmislim malo bolje sto zabranjivat,ako ti se ne dopada ne gledas i gotovo,nek gleda ko hoce.ovo silovanje turskim serijama je isto nasilje pa se niko ne buni.
:thumbup:

ma jok ba, to ti je in ko onomad kad glumac emir h. rece kako srpske prekodrinske kurve zavode bosnjacke mladice svojom muzikom za bajram, a oni mladi, naivni i neiskusni ne znaju reci ne :lol:
E bas ti je to bezveze, kakve veze ima Bajram, mladice i sl. vala sad mi je jasno sto gledas te programe :D
ko kaze da gledam? ako kazem da ovi sto su kontra farme i potpisnici peticije licemjeri ne znaci nuzno da podrzavam farmu, pink i publiku koja gleda farmu :roll:

a ima veze u smislu da nismo dovoljno sposobni da razdvojimo dobro od lose pa sad treba RAK da radi posao roditelja i odlucuje sta je kvalitetan, a sta nekvalitetan TV program mada se x puta gore stvari prikazuju u prime timu ali ljudi se ni 1% ne trzaju.
Last edited by vade_mecum on 05/12/2015 00:39, edited 1 time in total.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#194 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by klixo »

radiša wrote:kad razmislim malo bolje sto zabranjivat,ako ti se ne dopada ne gledas i gotovo,nek gleda ko hoce.ovo silovanje turskim serijama je isto nasilje pa se niko ne buni.
E odavno nisam cuo glupljeg poredjenja :lol: :run:
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#195 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by nasa »

vade_mecum wrote:
nasa wrote:
vade_mecum wrote: ma jok ba, to ti je in ko onomad kad glumac emir h. rece kako srpske prekodrinske kurve zavode bosnjacke mladice svojom muzikom za bajram, a oni mladi, naivni i neiskusni ne znaju reci ne :lol:
E bas ti je to bezveze, kakve veze ima Bajram, mladice i sl. vala sad mi je jasno sto gledas te programe :D
ko kaze da gledam? ako kazem da ovi sto su kontra farme i potpisnici peticije licemjeri ne znaci nuzno da podrzavam farmu, pink i publiku koja gleda farmu :roll:
Pa sto je onda problem da napises da ne podrzavas?

I pazi da ucesnici i gledatelji farme garant gledaju turske serije, pa nikako ne kontam tvoju nedosljednost, brani sve ili nista, nekako mi se cini da ti to razdvajas, samo ne znam kojom logikom!Ako se drzis principa ljudi traze ljudi gledaju onda su i sapunice jos pozeljnnije...
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#196 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by vade_mecum »

nasa wrote:
vade_mecum wrote:
nasa wrote: E bas ti je to bezveze, kakve veze ima Bajram, mladice i sl. vala sad mi je jasno sto gledas te programe :D
ko kaze da gledam? ako kazem da ovi sto su kontra farme i potpisnici peticije licemjeri ne znaci nuzno da podrzavam farmu, pink i publiku koja gleda farmu :roll:
Pa sto je onda problem da napises da ne podrzavas?

I pazi da ucesnici i gledatelji farme garant gledaju turske serije, pa nikako ne kontam tvoju nedosljednost, brani sve ili nista, nekako mi se cini da ti to razdvajas, samo ne znam kojom logikom!Ako se drzis principa ljudi traze ljudi gledaju onda su i sapunice jos pozeljnnije...
pa naravno da nepodrzavam i naravno da mislim da je smece ali ne na nacin da cu potpisivati peticije koje mozes objesiti o neku stvar i cmizdriti RAK-u kako programska sema jedne TV kuce vrijedja moju inteligenciju nego na nacin da cu uzeti daljinski i servirati sebi i svom djetetu neki smislen sadrzaj od kojeg cemo mozda oboje imati neku korist.

kontas u cemu je razlika? pasivno vs. aktivno djelovanje.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#197 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by radiša »

a sto ne podrzavas nasu realnost?
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#198 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by nasa »

@v.m.
Dobro, ne smeta ti da ljudi gledaju ali ti smeta da ne gledaju i potpisu peticiju, skontala sam sve ok :thumbup:


@radisa

Zato sto nasa realnost ne pruza mogucnost izbora, nasi programi ne nude nista osim uvoznog sadrzaja i licenciranih programa koji su smece.Kad mi budemo ko Amerikanci na 10 tona smeca proizveli i 5 tona odlicnih stvari onda cu prihvatiti da kod nas ljudi fakat biraju Farmu.
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#199 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by vade_mecum »

ne podrzavam u smislu da mi se jebe za parove, BB i farmu i da uopce ne razmisljam o tome kao sto me nije zanimao npr koncert zorice brunclik u zetri. ni jedna od tih stvari ne stvara obavezu niti mi skace po glavi da bi mi smetala niti me ugrozava,a iskreno, postoje i pametniji nacini kako potrositi vrijeme (filozofiranje u sitne sate na forumu ne spada u njih :D )
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#200 Re: Zabranite Farmu 6 -Nasilje nad drugačijim

Post by nasa »

Pogotovo kad branis Farmu :D
Post Reply