Zabrana online klađenja u BiH - All About

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
adnansax
Posts: 511
Joined: 02/02/2010 16:33

#26 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by adnansax »

hypko_nurko wrote:podrzavam zabranu i preporucio bih da se zabrana uvede i na domace kladionice i sve vrste kockanja. kao i na bingo i loto. nema hljeba bez motike :dance:
koji klinac pametujes i trolas samo jbt..uhvati se ti motike malo manje nego klixa..

Bet365 dostupan na logosoftu jos,necu rizikovati :D ,povuci cu ovo sto imam veceras,za svaki slucaj, jer kako vidim nekima su provajderi vec uveli ovu glupost
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#27 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by groove »

.
Last edited by groove on 15/02/2013 21:30, edited 1 time in total.
User avatar
hypko_nurko
Posts: 2385
Joined: 28/12/2011 13:54

#28 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by hypko_nurko »

adnansax wrote:
hypko_nurko wrote:podrzavam zabranu i preporucio bih da se zabrana uvede i na domace kladionice i sve vrste kockanja. kao i na bingo i loto. nema hljeba bez motike :dance:
koji klinac pametujes i trolas samo jbt..uhvati se ti motike malo manje nego klixa..

Bet365 dostupan na logosoftu jos,necu rizikovati :D ,povuci cu ovo sto imam veceras,za svaki slucaj, jer kako vidim nekima su provajderi vec uveli ovu glupost
da Bog da sve pare izgubio na kladionici kad ti je toliko mila :D
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#29 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by pOZz »

leet wrote:Pitanje je da li će kladionice praviti problem ako si npr. na njemačkom VPN-u a isplaćuješ u Bosnu recimo.. Pitajte to :mrgreen:
Ma to je varanje. I za mnogo manje stvari su ljudima zatvarali račune. Pa ja pazim da puno ne igram sa drugog provajdera (ako se zadesim negdje npr. u gradu na nekom wirellesu ili kod druga sa drugim provajderom) da me ne bi slučajno zajebavali pri isplati. S VPN-om se povećava mogućnost prevare kladionica, a one to sigurno neće dozvoliti.

Meni je jedino žao bet365. Bez svih ostalih se može.

Da li postoji ijedan provajder osim HS-a koji je zabranio navedene kladionice?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#30 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by Velkoski »

Ma znam ja sve to i šteta bi bilo da propadne account zbog toga, vjerovatno je najbolje da se strpite jer možda ovo i ne bude konačno.

Na bitchnetovom ADSL-u ništa nije blokirano trenutno.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#31 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by Ajatolah_ »

Groove ba miči to, hoćeš da sve skontaju... :roll: :D
michael83
Posts: 2
Joined: 15/02/2013 19:46

#32 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by michael83 »

Oni u Sjevernoj Koreji imaju veća prava nego mi...sad će da padne i ebay, online bankarstvo i ostalo...baš smo prava država zakona, ljudi milione kradu, ja ne mogu ni da se kladim na 2 eura :?
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#33 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by groove »

joj evo na betfairu veceras slabo nesto prometa ima... :lol:
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#34 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by Ciprol »

zov'te anonymuse :mrgreen:
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#35 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by jasko_ba »

Zabrana online klađenja
Turčilo: Zabrana pristupa internet stranicama nije demokratska metoda
Nakon odluke Ministarstva Finansija BiH da se građanima BiH zabrani pristup inozemnim stranicama za online klađenje, mnogi su istakli da je to početak cenzure interneta u BiH. U Ministarstvu, pak, tvrde da je to način da se spriječi odliv sredstava iz BiH, jer građani ne plaćaju porez na takve vrste igara.

Zakonom o Igrama na sreću Federacije BiH zabranjeno je online klađenje. Bh. priređivači igara na sreću ne smiju svojim klijentima omogućavati klađenje putem interneta, a Ministarstvo finansija FBiH je donijelo odluku da se građanima BiH zabrani pristup inozemnim internet stranicama koje omogućavaju klađenje.

S obzirom na to da građani koji se klade putem interneta ne plaćaju porez državi, Ministarstvo finansija je odlučilo zabraniti pristup na nešto više od deset stranica koje omogućavaju online igre na sreću.

"S Poreznom upravom FBiH tražili smo načine kako da riješimo taj problem i zaključili smo da je neophodno zabraniti online klađenje. Novi zakon koji je u proceduri i koji bi mogao biti usvojen do kraja godine omogućavat će online klađenje", kazao je za Klix.ba Hajrudin Hadžimehanović, pomoćnik ministra u Sektoru za poreznu politiku i javne prihode.

Na pitanje da li to smatra cenzurom na internetu i da li je postojao neki drugi način da se uredi ova oblast, Hadžimehanović je odgovorio da oni koji igraju online igre na sreću ne plaćaju porez i da su morale biti poduzete mjere da se to zabrani.

Međutim, mnogi smatraju da je ovakav vid zabrane pristupa stranicama početak internet cenzure u BiH.

"Cenzura bilo kojeg tipa je u suprotnosti sa demokratskim principima i stavom da internet pristup mora biti slobodan. Ukoliko je u pitanju oporezivanje korištenja usluga, zakonodavac mora pronaći način da to uradi, ali uskraćivanje prava na pristup internet sadržaju u bilo kojem obliku ne dolazi u obzir", kazao je Darko Brkan iz Udruženja Zašto ne.

Istog mišljenja je i doc. dr. Lejla Turčilo sa fakulteta Političkih nauka u Sarajevu

"Državne institucije ne bi trebale imati vezu s internetom. Osnovna ideja interneta jeste da suverenitet države ne funkcioniše na internetu. Vidjeli smo i ranije da su zemlje koje su pokušale uplitanje u funkcionisanje na internetu proglašene nedemokratskim. Naravno, posve je uredu zabrana pristupa stranicama zbog kojih podliježete zakonskim kaznama, npr. stranicama za pedofiliju ili kriminal, ali online klađenje nije zakonski kažnjivo i ovakav vid zabrane ne spada u demokratske metode", kazala je Turčilo.

Podsjetimo, prema Prijedlogu zakona o igrama na sreću BiH, lutrije, sportske kladionice te automat-klubovi uvest će otvorenu on-line mrežu koja će biti povezana s Poreznom upravom, odnosno sa serverom Uprave za igre na sreću.

Na taj način bi bili uspostavljeni sistemski nadzor i kontrola cjelokupnog ostvarenog prometa te stvoreni uvjeti za povećanje prihoda u budžetu, koji bi se ubirali od priređivanja igara na sreću po osnovu naknada.
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#36 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by groove »

ministar finansija je hrvat ante krajina. koliko sam razumio, jedna od vaznijih kladionica u bosni je iz sirokog.
nije ni cudo za ovakav potez...
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#37 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by Ajatolah_ »

Podsjetimo, prema Prijedlogu zakona o igrama na sreću BiH, lutrije, sportske kladionice te automat-klubovi uvest će otvorenu on-line mrežu koja će biti povezana s Poreznom upravom, odnosno sa serverom Uprave za igre na sreću.

Na taj način bi bili uspostavljeni sistemski nadzor i kontrola cjelokupnog ostvarenog prometa te stvoreni uvjeti za povećanje prihoda u budžetu, koji bi se ubirali od priređivanja igara na sreću po osnovu naknada.
Aha, znači ipak postoji neka šansa da nekad u budućnosti dođe online klađenje? Šta je sa RS-om, važi li ovo za njih?
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#38 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by SSemir »

ja sutra saljem mail bwin-u. i ako ne znate engleski, na vecinu stranica mozete i na nasem jeziku pisati ;) de da posaljemo svim ovim kladionicama sto ih ukidaju. cenzura ovakva kakvu oni uvode nije demokratska i legalna, i sigurno ovi imaju osnove da je ospore. u srbiji su pokusali sa ovakom cenzurom ali nakon zalbi je ukinuta odluka o zabrani. znaci, moze se

i da..neko je spomenuo da smo mi malo trziste za njih i da ih to nece puno interesovati. ne bih se slozio, jer se inostrane kladionice vec reklamiraju na nasim mediji. pa i na klixu je jedno vrijeme bila reklama, cini mi se od bwin?!



nije vise ni stvar u tome da se moramo kladiti u nekoj kladionici, svejedno mi je, i nase i njihove kladionice su iste. nego je stvar principa, jasno je da se ovo radi zbog domaceg lobija, zbog domacih kladionica i njihovih interesa. pa ajmo makar i na ovaj nacin da im pokusamo mi kao gradjani pokvariti planove i poremetiti im njihove talove sa funkcionerima nasim :x
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#39 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by groove »

SSemir wrote:ja sutra saljem mail bwin-u. i ako ne znate engleski, na vecinu stranica mozete i na nasem jeziku pisati ;) de da posaljemo svim ovim kladionicama sto ih ukidaju. cenzura ovakva kakvu oni uvode nije demokratska i legalna, i sigurno ovi imaju osnove da je ospore.
a bwinu je toliko stalo do ljudskih prava i demokratije :lol: pa oni rade sa korisnika sta zele: limitiraju i izbacuju kako je njima cejf :D
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#40 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by Herr Flick »

Koji jad od drzave i vlasti,hoce porez od stranih kladionica,a ni ove domace im nisu platile dug ukupnog poreza preko 20 miliona KM,wwin-4 miliona,premier 15 milona,itd... :-) :-)
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#41 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by Ajatolah_ »

SSemir wrote:ja sutra saljem mail bwin-u. i ako ne znate engleski, na vecinu stranica mozete i na nasem jeziku pisati ;) de da posaljemo svim ovim kladionicama sto ih ukidaju. cenzura ovakva kakvu oni uvode nije demokratska i legalna, i sigurno ovi imaju osnove da je ospore. u srbiji su pokusali sa ovakom cenzurom ali nakon zalbi je ukinuta odluka o zabrani. znaci, moze se
Ja sam pisao bet-at-homeu, poslao im Klixovu vijest da vide o čemu se radi, dao im RAK-ov mail koji im može bolje pojasniti stvari, i pitao ih ono pitanje za VPN, tj. može li neko biti prijavljen iz BiH a dolaziti sa druge IP adrese. Napiši im i ti isto. Mrsko mi bilo slati Expektu, već sam isti mail prekopirao na onaj servis chat, i ovaj je rekao da će proslijediti.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#42 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by skenderija04 »

Nazvao sam Betfair i rekli su mi da oni jos nemaju nikakvu obavijest o zabrani i da ce do daljnjeg klijenti iz BiH moci normalno ucestvovati u igrama koje oni organizuju. U slucaju bilo kakve promjene igraci iz BiH bice obavjesteni mailom.
User avatar
htcxone
Posts: 2187
Joined: 01/11/2012 12:54

#43 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by htcxone »

da zabrane kladionice i turske serije, digla bi se narodna masa i vlast bi ova bila obješena ispred muzeja :D
Dok je kladare i tuskih suza sve ce nam biti dobro :oops:
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#44 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by pOZz »

htcxone wrote:da zabrane kladionice i turske serije, digla bi se narodna masa i vlast bi ova bila obješena ispred muzeja :D
Dok je kladare i tuskih suza sve ce nam biti dobro :oops:
Ali si izvuk'o turske serije... :oops:

Neki praktično žive od kladionice. ;-) Naravno, od online, ne od ovih škutora koji te limitiraju na milion načina.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#45 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by phillie »

A u Avazu naslov: Odzvonilo stranim online-kladionicama i isti tekst koji sve vrti i na netu. Mislim u jednu ruku drago mi je sto se stiti "domaca proizvodnja" sto strana preduzeca nece imati "prednost" nad domacim preduzecima, sto se sprijecava odliv kapitala bh. gradjana. Ali...paradoksalno je da BiH koja na svakom cosku ima izvore pitke vode, sto mineralne sto obicne a opet uvozimo 5 miliona KM vrijednosti razne radenske, jamnice, jane i ostale picke materine.

Zakljucak: Mrs pi.ka vam materina lobisticka, radite svoj posao!
kladionicari
Posts: 13
Joined: 07/07/2012 00:04
Contact:

#46 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by kladionicari »

pOZz wrote:
leet wrote:Pitanje je da li će kladionice praviti problem ako si npr. na njemačkom VPN-u a isplaćuješ u Bosnu recimo.. Pitajte to :mrgreen:
Ma to je varanje. I za mnogo manje stvari su ljudima zatvarali račune. Pa ja pazim da puno ne igram sa drugog provajdera (ako se zadesim negdje npr. u gradu na nekom wirellesu ili kod druga sa drugim provajderom) da me ne bi slučajno zajebavali pri isplati. S VPN-om se povećava mogućnost prevare kladionica, a one to sigurno neće dozvoliti.

Meni je jedino žao bet365. Bez svih ostalih se može.

Da li postoji ijedan provajder osim HS-a koji je zabranio navedene kladionice?
Ja zivim u Svajcarskoj ali cesto dolazim u Bosnu.Na Bet365 se logujem i u Bosni i Svajcarskoj,i svuda ,ljetos sam bio u hrvatskoj na moru,logovao sam se iz hrvatske itd i nikad nisam imao nikakvih problema.Kladim se sa velikim sumama i isplacujem velike sume.Isto na Betfar se logujem od svuda i Pinncale ,nikad nisam imao problema
Tako da se slobodno moze koristiti proxi i VPN
Njima je bito da verifikujes identitet,prvi put kad otvoris racun,posaljes skenirane ili uslikane dokumente,dokazes da si to ti i da nisi mladji od 18.I to je to. A sto se tice isplate,oni nikad nece isplatiti osim onim metodom kojim je uplaceno,znaci ako si uplatio moneybookersom ,pare ce biti isplacene na taj isti moneybokers,neteller na taj isti netteler,karticom na tu istu karticu itd
kladionicari
Posts: 13
Joined: 07/07/2012 00:04
Contact:

#47 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by kladionicari »

Evo stigao mi odgovor sa bet-at-home
Kladionice, koje imaju licencu za klađenje u jednoj od članica Europske unije, imaju mogućnost da svoje aktivnosti provode na cijelom teritoriju EU. Europski sud pravde već je izrekao nekoliko presuda kojima je preinačio represivne odluke pojedinih država prema kladionicama iz EU.
posto je Bosna potpisala sporazum o stabilizaciji i pridruzivanju sa EU i tezi ka ulasku u EU ovaj pokusaj zabrane je u suprotnosti sa EU vrednostima i zakonima
prosle godine je ovo isto pokusala srbija,crna gora isto ali nisu uspjeli da zabrane,isto je pokusala slovenija samo 3 mjeseca je vazila zabrana

tako da nista od ovoga

evo i anonymusy su se oglasili kada su srbijanci pokusali zabraniti
[youtube]http://www.youtube.com/embed/vld4vzOeiG0[/youtube]
Last edited by kladionicari on 16/02/2013 18:05, edited 4 times in total.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#48 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by skenderija04 »

@ kladionicar

Ovo je tacno ako zabrana vazi za kladjenje u Bosni i Hercegovini. Izgleda da je tako, jer se zabrana sprovodi na papanski nacin, zabranom ulaska na stranice. U tom slucaju je onako kako ti kazes.
Ako zabrana vazi za drzavljane Bosne i Hercegovine ,onda ce ici malo teze. Bicemo u istoj poziciji kao i Talijani, Francuzi i mnogi drugi koji se mogu kladiti preko interneta na stranicama koje ce imati dozvolu za rad u svojim drzavama , placaju istima porez i podnose izvjestaj drzavi o klijentima. To je nagovijestio ovaj delegat iz ministarstva u objesnjenju odluke. Kako smo mi malo trziste, mislim da je ovima u ministarstvu vise u interesu ugasiti stranice i da se raja kladi u lokalnim kladionicama. Ako budu trazili od stranih kladionica neke pausale ili bilo koju drugu zajebanciju, ove velike ce ih odjebati. Racunaju da od deset ljudi koji se klade na netu par njih ce se zamajavati oko IP adresa i sl, a vecina ce prosetati do kladionice.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#49 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by Ajatolah_ »

Nije zabranjeno Bosancima i Hercegovcima da se klade, već su provideri obavezni zabraniti pristup onim navedenim online kladionicama.
@skenderija koji ministar, može link?
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#50 Re: Zabrana online klađenja u BiH - All About

Post by skenderija04 »

EdoI wrote:Nije zabranjeno Bosancima i Hercegovcima da se klade, već su provideri obavezni zabraniti pristup onim navedenim online kladionicama.
@skenderija koji ministar, može link?
Ovaj isti iz gore navedenog teksta. Nije ministar, neki iz ministarstva. Clanak iz klixa.

Inace ova zabrana, na nacin kako se sprovodi, nije problematicna.
Post Reply