Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post Reply
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#126 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

Kejn wrote:
General War wrote: Jesi li ti ikad cuo za naciju- nacionalnost...hoooj ljebe...cuj regionalna odrednica kod malog muje koji je cuo za bosnu od 18 vijeka...
Ne postoji nacija Bosanac, već Bosanac i Hercegovac. Valjda vi u đikanistanu imate internet? (Ono đikanistan ti je za ovo što si me nazvao malim mujom)
Jasmin kaze da cemo imati city internet cijelom tuzlom, valjda taj djikanistan razvijen sta li...vidi ti u tom svom mujostanu da vas BIA lozi bezveze.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#127 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

Kejn wrote:Za razliku od Srba i Hrvata u Bosni, Bošnjaci van Bosne uglavnom imaju i neku poveznicu sa maticom jer se većinom radi o prostorima koji su bili u sklopu Bosanskog Vilajeta te se miletski sistem " Boşnak milet " odnosio i na njih. Također mnogo njih su zaista i Bošnjaci porijeklom iz Bosne koji su izbjegli nakon AU okupacije prema Turskoj te su se zadržavali na određenim mjestima i osnivali svoje zajednice. Takve zajednice imamo i u Palestini, gdje se pojam Bošnjak koristi kako prezime, ili pojam koji označava "plavu i lijepu" osobu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bushnak

Đeneralisimo i Kipranin bi i ovim Bošnjacima rekli šta je ba? Šta hoš? Nisi rođen u Bosni mrš ba! :lol:
Hahaha a sta, Turska nije okupirala Bosnu :D
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#128 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Kejn »

General War wrote: Jasmin kaze da cemo imati city internet cijelom tuzlom,
Đasmine Đasmine gdje ti je Hakala? :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#129 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by BHCluster »

General War wrote:
Kejn wrote:Za razliku od Srba i Hrvata u Bosni, Bošnjaci van Bosne uglavnom imaju i neku poveznicu sa maticom jer se većinom radi o prostorima koji su bili u sklopu Bosanskog Vilajeta te se miletski sistem " Boşnak milet " odnosio i na njih. Također mnogo njih su zaista i Bošnjaci porijeklom iz Bosne koji su izbjegli nakon AU okupacije prema Turskoj te su se zadržavali na određenim mjestima i osnivali svoje zajednice. Takve zajednice imamo i u Palestini, gdje se pojam Bošnjak koristi kako prezime, ili pojam koji označava "plavu i lijepu" osobu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bushnak

Đeneralisimo i Kipranin bi i ovim Bošnjacima rekli šta je ba? Šta hoš? Nisi rođen u Bosni mrš ba! :lol:
Hahaha a sta, Turska nije okupirala Bosnu :D
Zar to nije bilo Osmansko Carstvo? :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#130 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by cyprus »

Kejn wrote:Za razliku od Srba i Hrvata u Bosni, Bošnjaci van Bosne uglavnom imaju i neku poveznicu sa maticom jer se većinom radi o prostorima koji su bili u sklopu Bosanskog Vilajeta te se miletski sistem " Boşnak milet " odnosio i na njih. Također mnogo njih su zaista i Bošnjaci porijeklom iz Bosne koji su izbjegli nakon AU okupacije prema Turskoj te su se zadržavali na određenim mjestima i osnivali svoje zajednice. Takve zajednice imamo i u Palestini, gdje se pojam Bošnjak koristi kako prezime, ili pojam koji označava "plavu i lijepu" osobu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bushnak

Đeneralisimo i Kipranin bi i ovim Bošnjacima rekli šta je ba? Šta hoš? Nisi rođen u Bosni mrš ba! :lol:
A ti bi im dao državljanstvo? :-D

Dobro, hajd ostavimo te ljude sa strane (mada ne znam ni zašto bi tim Bushnaqima Bosna bila matična država, kad generacijama žive negdje drugo i o Bosni mnogi vjerovatno ne znaju ništa)... Evo imaš danas Bošnjake koji nemaju apsolutno ničeg historijskog sa Bosnom, niti ih porijeklo veže, niti šta... Zašto bi njima Bosna bila matična država? :-) Ne kontam...
Last edited by cyprus on 16/09/2017 23:05, edited 2 times in total.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#131 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Kejn »

Joj lafo Tuzlak Bosanac, a samo fali da na kraju rečenice kaže klao vas je slatko đeneral Ratko :lol:
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#132 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Kejn »

cyprus wrote: Evo imaš danas Bošnjake koji nemaju apsolutno ničeg historijskog sa Bosnom, niti ih porijeklo veže, niti šta... Zašto bi njima Bosna bila matična država? :-) Ne kontam...
Jesi li li čuo za nacionalizam možda :-) Na kraju krajeva ne mogu ja ljudima braniti da budu Bošnjaci. Imali veze sa Bosnom ili ne...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#133 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

BHCluster wrote:
General War wrote:
Kejn wrote:Za razliku od Srba i Hrvata u Bosni, Bošnjaci van Bosne uglavnom imaju i neku poveznicu sa maticom jer se većinom radi o prostorima koji su bili u sklopu Bosanskog Vilajeta te se miletski sistem " Boşnak milet " odnosio i na njih. Također mnogo njih su zaista i Bošnjaci porijeklom iz Bosne koji su izbjegli nakon AU okupacije prema Turskoj te su se zadržavali na određenim mjestima i osnivali svoje zajednice. Takve zajednice imamo i u Palestini, gdje se pojam Bošnjak koristi kako prezime, ili pojam koji označava "plavu i lijepu" osobu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bushnak

Đeneralisimo i Kipranin bi i ovim Bošnjacima rekli šta je ba? Šta hoš? Nisi rođen u Bosni mrš ba! :lol:
Hahaha a sta, Turska nije okupirala Bosnu :D
Zar to nije bilo Osmansko Carstvo? :lol:
Pa sta kmecis po drugim temama onda kad u tom istom osmanskom carstvu srbi okupirali bosnu... :mrgreen:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#134 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

Kejn wrote:
cyprus wrote: Evo imaš danas Bošnjake koji nemaju apsolutno ničeg historijskog sa Bosnom, niti ih porijeklo veže, niti šta... Zašto bi njima Bosna bila matična država? :-) Ne kontam...
Jesi li li čuo za nacionalizam možda :-) Na kraju krajeva ne mogu ja ljudima braniti da budu Bošnjaci. Imali veze sa Bosnom ili ne...
Evo ga sad nacionalizam...pa sta su konji ili grah :mrgreen:
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#135 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by kockakockica »

Tema je otvorena kao sto pise u naslovu o Bosnjacima Balkana, pa i sire ako bude potrebno. Smisao teme nije izmisljanje, vrijedjanje i provociranje Bosnjaka kao sto to rade pojedini nepozvani gosti.
Zasto moderacija ne reaguje? Zasto pokretac teme nema na raspolaganju alate da posamara ovu virtualnu nejac na odgovarajuci nacin?

Dokle ce se trpiti velikohrvatski i velikosrpski sovinizam, pa cak i na ovakvim temama edukativnog karaktera?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#136 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

Kejn wrote:Joj lafo Tuzlak Bosanac, a samo fali da na kraju rečenice kaže klao vas je slatko đeneral Ratko :lol:
Ode nas istoricar u kelje... :thumbup:
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#137 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by BHCluster »

General War wrote:
BHCluster wrote:
General War wrote: Hahaha a sta, Turska nije okupirala Bosnu :D
Zar to nije bilo Osmansko Carstvo? :lol:
Pa sta kmecis po drugim temama onda kad u tom istom osmanskom carstvu srbi okupirali bosnu... :mrgreen:
Kazes Turska okupirala Bosnu kada?
Last edited by BHCluster on 16/09/2017 23:12, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#138 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by cyprus »

Kejn wrote:
cyprus wrote: Evo imaš danas Bošnjake koji nemaju apsolutno ničeg historijskog sa Bosnom, niti ih porijeklo veže, niti šta... Zašto bi njima Bosna bila matična država? :-) Ne kontam...
Jesi li li čuo za nacionalizam možda :-) Na kraju krajeva ne mogu ja ljudima braniti da budu Bošnjaci. Imali veze sa Bosnom ili ne...
Naravno da sam čuo za tu bolest... Žao mi je samo što se čini vrlo malo na njenoj prevenciji i liječenju...

Nego, zašto bi iko trebao braniti tim ljudima da budu Bošnjaci... Nema razloga - ako se oni osjećaju Bošnjacima - oni jesu Bošnjaci... Nije to nikakav problem... Problem je samo kada se hoće iskonstruisat da im je Bosna i Hercegovina matična država, a ne država u kojoj žive...
Last edited by cyprus on 16/09/2017 23:13, edited 1 time in total.
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#139 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by kockakockica »

Uobicajena bosanska radnja u jednom od kvartova Istanbula

Image

:thumbup:
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#140 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Kejn »

cyprus wrote:
Kejn wrote:
cyprus wrote: Evo imaš danas Bošnjake koji nemaju apsolutno ničeg historijskog sa Bosnom, niti ih porijeklo veže, niti šta... Zašto bi njima Bosna bila matična država? :-) Ne kontam...
Jesi li li čuo za nacionalizam možda :-) Na kraju krajeva ne mogu ja ljudima braniti da budu Bošnjaci. Imali veze sa Bosnom ili ne...
Naravno da sam čuo za tu bolest... Žao mi je samo što se čini vrlo malo na njenoj prevenciji i liječenju...

Nego, zašto bi iko trebao braniti tim ljudima da budu Bošnjaci... Nema razloga - ako se oni osjećaju Bošnjacima - oni jesu Bošnjaci... Nije to nikakav problem... Problem je samo kada se hoće iskonstruirat da im je Bosna i Hercegovina matična država, a ne država u kojoj žive...
Pa Bosna će biti Bošnjačka država vjerovatno u budućnosti ako se nastave ovakvi trendovi i ako ne bude nekog rata gdje bi se opet moglo ponoviti etničko čišćenje nad Bošnjacima. Zaista ne vidim u čemu bi bio problem da svi Bošnjaci svijeta, ali i oni koji to nisu ali se tako izjašnjavaju i osjećaju nemaju svoje pravo na matičnu državu i povezanost sa istom. Nismo mi ni Kurdi ni Palestinci koliko bi god to neki voljeli da budem (ovo se odnosi na tebe Tuzlak :D )
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#141 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

kockakockica wrote:Tema je otvorena kao sto pise u naslovu o Bosnjacima Balkana, pa i sire ako bude potrebno. Smisao teme nije izmisljanje, vrijedjanje i provociranje Bosnjaka kao sto to rade pojedini nepozvani gosti.
Zasto moderacija ne reaguje? Zasto pokretac teme nema na raspolaganju alate da posamara ovu virtualnu nejac na odgovarajuci nacin?

Dokle ce se trpiti velikohrvatski i velikosrpski sovinizam, pa cak i na ovakvim temama edukativnog karaktera?
Nikakav problem sto se tice ljudi kako ce se zvati...vec problem svojatanja bosne...sovinizam nije boljka srba i hrvata.
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#142 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by kockakockica »

General War wrote:
kockakockica wrote:Tema je otvorena kao sto pise u naslovu o Bosnjacima Balkana, pa i sire ako bude potrebno. Smisao teme nije izmisljanje, vrijedjanje i provociranje Bosnjaka kao sto to rade pojedini nepozvani gosti.
Zasto moderacija ne reaguje? Zasto pokretac teme nema na raspolaganju alate da posamara ovu virtualnu nejac na odgovarajuci nacin?

Dokle ce se trpiti velikohrvatski i velikosrpski sovinizam, pa cak i na ovakvim temama edukativnog karaktera?
Nikakav problem sto se tice ljudi kako ce se zvati...vec problem svojatanja bosne...sovinizam nije boljka srba i hrvata.

Bosnu svojataju jedino oni koji sa Bosnom nikada veze nisu imali. Do juce bili vlasi, danas naki Srbi. Mislim, meni ne smeta zovite se kako god hocete, ali kad vec pitas, pa da ti odgovorim reko :-D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#143 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

Kejn wrote:
cyprus wrote:
Kejn wrote:
Jesi li li čuo za nacionalizam možda :-) Na kraju krajeva ne mogu ja ljudima braniti da budu Bošnjaci. Imali veze sa Bosnom ili ne...
Naravno da sam čuo za tu bolest... Žao mi je samo što se čini vrlo malo na njenoj prevenciji i liječenju...

Nego, zašto bi iko trebao braniti tim ljudima da budu Bošnjaci... Nema razloga - ako se oni osjećaju Bošnjacima - oni jesu Bošnjaci... Nije to nikakav problem... Problem je samo kada se hoće iskonstruirat da im je Bosna i Hercegovina matična država, a ne država u kojoj žive...
Pa Bosna će biti Bošnjačka država vjerovatno u budućnosti ako se nastave ovakvi trendovi i ako ne bude nekog rata gdje bi se opet moglo ponoviti etničko čišćenje nad Bošnjacima. Zaista ne vidim u čemu bi bio problem da svi Bošnjaci svijeta, ali i oni koji to nisu ali se tako izjašnjavaju i osjećaju nemaju svoje pravo na matičnu državu i povezanost sa istom. Nismo mi ni Kurdi ni Palestinci koliko bi god to neki voljeli da budem (ovo se odnosi na tebe Tuzlak :D )
Ne znam jel ta logika proizasla sa sleta u Cevljanovicima, ali puno ti je nepoznanica u tvojoj konstataciji...ako ti ne vidis tu problem onda je sasvim prirodno da o srbi i hrvati to isto pokusavaju...nama bosancima preostaje da cekamo da se umorite, jer tobe necete doci. :mrgreen
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#144 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by cyprus »

Kejn wrote:
cyprus wrote:
Kejn wrote:Jesi li li čuo za nacionalizam možda :-) Na kraju krajeva ne mogu ja ljudima braniti da budu Bošnjaci. Imali veze sa Bosnom ili ne...
Naravno da sam čuo za tu bolest... Žao mi je samo što se čini vrlo malo na njenoj prevenciji i liječenju...

Nego, zašto bi iko trebao braniti tim ljudima da budu Bošnjaci... Nema razloga - ako se oni osjećaju Bošnjacima - oni jesu Bošnjaci... Nije to nikakav problem... Problem je samo kada se hoće iskonstruirat da im je Bosna i Hercegovina matična država, a ne država u kojoj žive...
Pa Bosna će biti Bošnjačka država vjerovatno u budućnosti ako se nastave ovakvi trendovi i ako ne bude nekog rata gdje bi se opet moglo ponoviti etničko čišćenje nad Bošnjacima. Zaista ne vidim u čemu bi bio problem da svi Bošnjaci svijeta, ali i oni koji to nisu ali se tako izjašnjavaju i osjećaju nemaju svoje pravo na matičnu državu i povezanost sa istom. Nismo mi ni Kurdi ni Palestinci koliko bi god to neki voljeli da budem (ovo se odnosi na tebe Tuzlak :D )
Bojim se da špekulacije nisu relevantan argument za bilo šta... Ne bi bilo prvi put da mokri snovi nacionalista odu u tri pičke materine... A bojim se da demografski i migracijski trendovi nisu povoljni ni za koga, pa ni za Bošnjake... Može se uvjetno govoriti samo o tome da su nešto manje nepovoljni...

A problem u ovome o čemu govoriš je sljedeći: na taj način stvaraš od Bošnjaka izvan Bosne uljeze u državama gdje žive i kojima objektivno pripadaju, a istovremeno uljezima proglašavaš i nebošnjake u Bosni... I onda samo treba iskra da se krene u "čišćenje" uljeza ili u najboljem slučaju "humana preseljenja"... To je ono što je problem, i čemu svaka nacionalistička bolest u svojoj konačnici teži...
Last edited by cyprus on 16/09/2017 23:26, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#145 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

kockakockica wrote:
General War wrote:
kockakockica wrote:Tema je otvorena kao sto pise u naslovu o Bosnjacima Balkana, pa i sire ako bude potrebno. Smisao teme nije izmisljanje, vrijedjanje i provociranje Bosnjaka kao sto to rade pojedini nepozvani gosti.
Zasto moderacija ne reaguje? Zasto pokretac teme nema na raspolaganju alate da posamara ovu virtualnu nejac na odgovarajuci nacin?

Dokle ce se trpiti velikohrvatski i velikosrpski sovinizam, pa cak i na ovakvim temama edukativnog karaktera?
Nikakav problem sto se tice ljudi kako ce se zvati...vec problem svojatanja bosne...sovinizam nije boljka srba i hrvata.

Bosnu svojataju jedino oni koji sa Bosnom nikada veze nisu imali. Do juce bili vlasi, danas naki Srbi. Mislim, meni ne smeta zovite se kako god hocete, ali kad vec pitas, pa da ti odgovorim reko :-D
Kao sto rekoh jadna je bosna sa vama...i tom logikom
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#146 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Kejn »

Možemo li se na temu vratiti pls.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#147 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by BHCluster »

General War wrote: Kao sto rekoh jadna je bosna sa vama...i tom logikom
Kad ce te se vise jednom probuditi i razumjeti da su vremena prosla kad ste mogli Bosnjacima naredjivati. :lol:
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#148 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Kejn »

Mada moram priznati da mi je ovaj narod enigma
https://en.wikipedia.org/wiki/Bosniaks_ ... n_Hungary)

Koliko sam ja shvatio radi se o katolicima iz Bosne, koji su došli u Mađarsku 300 godina prije Hrvatskog nacionalnog pokreta. Enigma je što se izjašnjavaju kao Bošnjak- Hrvat. Ja vjerujem da se radi o Bošnjacima koji su samo pohrvaćeni za vrijeme hrvatskog nacionalnog pokreta. Ono isto ko kad u BIRI u Bihaću mikseru iz Kine naljepe naljepnicu "made in BiH".
Vjerovatno bi i ovi Bošnjaci u Palestini bili Bošnjaci (Hrvati u Palestini) da su ih se na vrijeme dočepali Starčevićevi pravaši :D
Al hebiga.... Daleko je Palestina :D
Last edited by Kejn on 16/09/2017 23:42, edited 1 time in total.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#149 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Kejn »

.
Lug
Posts: 2527
Joined: 09/02/2009 15:27

#150 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Lug »

cyprus wrote:A problem u ovome o čemu govoriš je sljedeći: na taj način stvaraš od Bošnjaka izvan Bosne uljeze u državama gdje žive i kojima objektivno pripadaju, a istovremeno uljezima proglašavaš i nebošnjake u Bosni... I onda samo treba iskra da se krene u "čišćenje" uljeza ili u najboljem slučaju "humana preseljenja"... To je ono što je problem, i čemu svaka nacionalistička bolest u svojoj konačnici teži...
naravno, sto bi kvarili vec postojece stanje koje je idealno za Bosnje.. :roll:
Post Reply