Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post Reply
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#101 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Sara03 »

mO k3 wrote:@ Sara nikakva manipulacija :) samo sam te navukao na tanak led da pokažeš svoje lice
Znači ono drugo je u pitanju. :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#102 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by cyprus »

Kejn wrote:
cyprus wrote:
Kejn wrote:Možda zato što više ne koristimo starobosanski jezik :roll: Jesi li ikad razmislio o tome?
Jedini mitolog ovdje si ti i ovaj đeneralisimo. Mada i mitolozi barem postave neki dokument tu i negdje...
A kakav si ti dokument to postavio koji podupiru tvoje teze, života ti? :mrgreen:

Možeš ti to zvat starobosanskim, ali princip je isti - način na koji se desila transformacija Bošnjani u Bošnjake, na isti način je došlo do transformacije Bošnjaka u Bosance... Samo su oni koji su otišli iz Bosne prije ove druge transformacije zadržali to "Bošnjak"...
Bosanci ne postoje. Bosanac je ili konj ili stabljika graha. Što se tiče dokumenata, svak ko prati moj rad na ovom forumu i ko može provjeriti moj profil, ima uvid u argumente i dokumentaciju koju sam postavljao, kako bi podupirao argumentaciju o Bošnjačkom etnicitetu....

Vratimo se na temu...
A što mi treba u životu da pratim tvoj rad na forumu :lol:

PS Dok Bosna postoji, postoje i Bosanci... To o konjima i grahu neću ni komentarisati, jer ti izgleda nisi ni svjestan koliko time potkopavaš i vlastiti identitet, tj. onaj kojem navodno pripadaš... Većina Bošnjaka su ujedno i Bosanci, i nisam siguran da li bi oni bili sretni sa ovom tvojom klasifikacijom...
Last edited by cyprus on 16/09/2017 22:25, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#103 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by mO k3 »

Sara03 wrote:
mO k3 wrote:@ Sara nikakva manipulacija :) samo sam te navukao na tanak led da pokažeš svoje lice
Znači ono drugo je u pitanju. :lol:
Ah sar'ce hoćeš da te upoznam sa @ picijem ??? :mrgreen:
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#104 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Kejn »

Što se tiče Goranaca, nažalost (nisam zagovornik nacionalizacije svih slavenskih muslimana na balkan u Bošnjake) oni se sve više i više izjašnjavaju kao Bošnjaci. Na srpskog wikipediji ćete čak naći i rečenicu poput: "Goranci su danas izloženi stravičnom pritisku od Bošnjaka, da se sve više i više izjašnjavaju kao Bošnjaci". Vjerujem da Goranci moraju sačuvati svoj etnički prefiks i ne smiju biti nacionalizirani od strane Bošnjaka (kao što su pravoslavci i katolici u Bosni nacionalizirani u Srbe i Hrvate). Ja smatram da pod svaku cijenu moramo očuvati bogatstvo i raznovrsnost Balkana. Smatram da je Balkan sa jednom etničkom grupom poput Goranaca, koji razvijaju svoj identiet zasebno bez Bošnjačkog i Srpskog uplitanja, mnogo bogatije mjesto.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#105 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Kejn »

cyprus wrote:
PS Dok Bosna postoji, postoje i Bosanci... To o konjima i grahu neću ni komentarisati, jer ti izgleda nisi ni svjestan koliko time potkopavaš i vlastiti identitet, tj. onaj kojem navodno pripadaš... Većina Bošnjaka su ujedno i Bosanci, i nisam siguran da li bi oni bili sretni sa ovom tvojom klasifikacijom...
Većina Bošnjaka, za razliku od tebe dobro zna razliku između Bosanca i Bošnjaka. I ja sam ponosno i Bosanac ali ne u onom smislu u kojem bi ti volio da budem.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#106 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

Kejn wrote:
cyprus wrote:
Kejn wrote:Možda zato što više ne koristimo starobosanski jezik :roll: Jesi li ikad razmislio o tome?
Jedini mitolog ovdje si ti i ovaj đeneralisimo. Mada i mitolozi barem postave neki dokument tu i negdje...
A kakav si ti dokument to postavio koji podupiru tvoje teze, života ti? :mrgreen:

Možeš ti to zvat starobosanskim, ali princip je isti - način na koji se desila transformacija Bošnjani u Bošnjake, na isti način je došlo do transformacije Bošnjaka u Bosance... Samo su oni koji su otišli iz Bosne prije ove druge transformacije zadržali to "Bošnjak"...
Bosanci (u etničkom smislu) ne postoje. Bosanac je ili konj ili stabljika graha. Što se tiče dokumenata, svak ko prati moj rad na ovom forumu i ko može provjeriti moj profil, ima uvid u argumente i dokumentaciju koju sam postavljao, kako bi podupirao argumentaciju o Bošnjačkom etnicitetu....

Vratimo se na temu...
...i kao etnicka skupina, bosnjaci polazu pravo na BiH koliko i romi, samo sto romima ne pada napamet da proglasavaju Bosnu maticnom drzavom svih roma.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#107 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by cyprus »

Kejn wrote:I ja sam ponosno i Bosanac
Reče čovjek koji je JEDAN post ranije kazao kako su Bosanci vrsta konja i graha...

Shizofrenija level 100...
Last edited by cyprus on 16/09/2017 22:32, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#108 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by mO k3 »

@ dzenerale pa tako reci , a koja nam je to matična država ??
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#109 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Kejn »

mO k3 wrote:@ dzenerale pa tako reci , a koja nam je to matična država ??
Pa Anatolija... :lol: Koja će biti Boga ti :D
Last edited by Kejn on 16/09/2017 22:37, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#110 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

mO k3 wrote:@ dzenerale pa tako reci , a koja nam je to matična država ??
Gdje si se rodio kralju?
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#111 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Kejn »

cyprus wrote:
Kejn wrote:I ja sam ponosno i Bosanac
Reče čovjek koji je JEDAN post ranije kazao kako su Bosanci vrsta konja i graha...

Shizofrenija level 100...
Bosanac jeste vrsta konja i graha ali je i regionalna odrednica za osobu porijeklom iz Bosne. Nije etnička odrednica, nije bila, niti će ikada biti. Ja sam ponosni Bosanac u smislu regionalne odrednice koju, na kraju krajeva, i sam koristim. Sad sam bio valjda jasan.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#112 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

cyprus wrote:
Kejn wrote:I ja sam ponosno i Bosanac
Reče čovjek koji je JEDAN post ranije kazao kako su Bosanci vrsta konja i graha...

Shizofrenija level 100...
Jadna bosna sa ovakima... :-) jos ima i radove :zoka:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#113 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by mO k3 »

General War wrote:
mO k3 wrote:@ dzenerale pa tako reci , a koja nam je to matična država ??
Gdje si se rodio kralju?
Čuj kralju :lol: nego mi reci sta sam ti priupitao ;)
Alfaromeo
Posts: 302
Joined: 18/08/2005 10:48

#114 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Alfaromeo »

Nema Bosne i Hercegovine bez
Bosanaca i Hercegovaca
Da li Bosnjaci imaju vise prava na BiH od Srba ili Hrvata
Ne
Zalosno je ovo sve , ali barem danas imamo
izjednacene odnose po pitanju nacionalizma i sovinizma
sva 3 naroda u BiH
Utrka rame uz rame
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#115 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by cyprus »

mO k3 wrote:@ dzenerale pa tako reci , a koja nam je to matična država ??
Tendencija da se postojeće etničke grupe poistovjećuju sa državama kroz koncept tzv. matičnih država je ne samo besmislena, nego je i glavni uzrok proljevanja krvi na Balkanu... Šta ima Srbin iz Šipova sa Srbijom? Šta ima Hrvat iz Viteza sa Hrvatskom? Šta ima Bošnjak iz Prizrena sa Bosnom? Zašto bi to bile njihove matične države? Po kojem rezonu?

Ali izgleda da vi zaista nemate pojma koliko sa ovom pričom o matičnoj državi idete velikosrbima i velikohrvatima na ruku... Baš ono blage veze...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#116 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

Kejn wrote:
cyprus wrote:
Kejn wrote:I ja sam ponosno i Bosanac
Reče čovjek koji je JEDAN post ranije kazao kako su Bosanci vrsta konja i graha...

Shizofrenija level 100...
Bosanac jeste vrsta konja i graha ali je i regionalna odrednica za osobu porijeklom iz Bosne. Nije etnička odrednica, nije bila, niti će ikada biti. Ja sam ponosni Bosanac u smislu regionalne odrednice koju, na kraju krajeva, i sam koristim. Sad sam bio valjda jasan.
Jesi li ti ikad cuo za naciju- nacionalnost...hoooj ljebe...cuj regionalna odrednica kod malog muje koji je cuo za bosnu od 18 vijeka...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#117 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

mO k3 wrote:
General War wrote:
mO k3 wrote:@ dzenerale pa tako reci , a koja nam je to matična država ??
Gdje si se rodio kralju?
Čuj kralju :lol: nego mi reci sta sam ti priupitao ;)
Pa hajd polako da ti nacrtam...ako sam sebe persiras onda ako ste se Vi rodili u bosni onda ste bosanci, a ako ste se rodili na sar planini ili pesteru...niste bosanci...budite bosnjaci sta me briga.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#118 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Kejn »

General War wrote: Jesi li ti ikad cuo za naciju- nacionalnost...hoooj ljebe...cuj regionalna odrednica kod malog muje koji je cuo za bosnu od 18 vijeka...
Ne postoji nacija Bosanac, već Bosanac i Hercegovac. Valjda vi u đikanistanu imate internet? (Ono đikanistan ti je za ovo što si me nazvao malim mujom)
Last edited by Kejn on 16/09/2017 22:45, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#119 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by mO k3 »

Koji ono biser reče bosanski Bošnjaci :mrgreen:
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#120 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by BHCluster »

General War wrote:Srbija je uvela nastavu na bosanskom, mnogo prije nego turska kao fakultativni predmet nakon dvjesta godina..sta je to ba... :lol:
PC je dio BiH...a bosnjaci su konstutivni, tako pitaj ove svoje sto je to tako, a ne daju ni hrvati bosanski a bosnjaka pede*s posto :wink:

U srbiji zvanicno ne postoji bosanski jezik, cemu lazi?
Last edited by BHCluster on 16/09/2017 22:47, edited 1 time in total.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#121 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Kejn »

Alfaromeo wrote:Nema Bosne i Hercegovine bez
Bosanaca i Hercegovaca
Da li Bosnjaci imaju vise prava na BiH od Srba ili Hrvata
Ne
Zalosno je ovo sve , ali barem danas imamo
izjednacene odnose po pitanju nacionalizma i sovinizma
sva 3 naroda u BiH
Utrka rame uz rame
Nemoj samo zaboraviti pokazati srednji prst Bakiru usput.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#122 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

cyprus wrote:
mO k3 wrote:@ dzenerale pa tako reci , a koja nam je to matična država ??
Tendencija da se postojeće etničke grupe poistovjećuju sa državama kroz koncept tzv. matičnih država je ne samo besmislena, nego je i glavni uzrok proljevanja krvi na Balkanu... Šta ima Srbin iz Šipova sa Srbijom? Šta ima Hrvat iz Viteza sa Hrvatskom? Šta ima Bošnjak iz Prizrena sa Bosnom? Zašto bi to bile njihove matične države? Po kojem rezonu?

Ali izgleda da vi zaista nemate pojma koliko sa ovom pričom o matičnoj državi idete velikosrbima i velikohrvatima na ruku... Baš ono blage veze...
Pa to im hiljadu puta naturam da razmisle sta seru, al ne dopire to do njih...sami sebi lete u kost dvadeset godina...a nadaju se drugacijem rezultatu...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#123 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by General War »

mO k3 wrote:Koji ono biser reče bosanski Bošnjaci :mrgreen:
Biser je brkati nacionalnu i etnicku pripadnost...pa me ne cudi.
Alfaromeo
Posts: 302
Joined: 18/08/2005 10:48

#124 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Alfaromeo »

Kejn wrote:
Alfaromeo wrote:Nema Bosne i Hercegovine bez
Bosanaca i Hercegovaca
Da li Bosnjaci imaju vise prava na BiH od Srba ili Hrvata
Ne
Zalosno je ovo sve , ali barem danas imamo
izjednacene odnose po pitanju nacionalizma i sovinizma
sva 3 naroda u BiH
Utrka rame uz rame
Nemoj samo zaboraviti pokazati srednji prst Bakiru usput.
Nema sanse da to uradim.
Zasto bi?!
Bake me zanima kao i Dodik ili Covic
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#125 Re: Zaboravljeni Bošnjaci države Kosovo, Albanije, Turske, Bugarske, j. i sj. Sandzaka

Post by Kejn »

Za razliku od Srba i Hrvata u Bosni, Bošnjaci van Bosne uglavnom imaju i neku poveznicu sa maticom jer se većinom radi o prostorima koji su bili u sklopu Bosanskog Vilajeta te se miletski sistem " Boşnak milet " odnosio i na njih. Također mnogo njih su zaista i Bošnjaci porijeklom iz Bosne koji su izbjegli nakon AU okupacije prema Turskoj te su se zadržavali na određenim mjestima i osnivali svoje zajednice. Takve zajednice imamo i u Palestini, gdje se pojam Bošnjak koristi kako prezime, ili pojam koji označava "plavu i lijepu" osobu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bushnak

Đeneralisimo i Kipranin bi i ovim Bošnjacima rekli šta je ba? Šta hoš? Nisi rođen u Bosni mrš ba! :lol:
Post Reply