Za predane Allahu dž.š.

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#1851 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Nocty »

raoul duke wrote:Arzuhal, dozvolio si da se tema Ateizam pretvori u raspravu o perpetomobilima i kojekakvim hadisima

Bilo bi korektno da urgiras jer ipak si moderator na cijelom podforumu a ne samo "o Allahu" :wink:
ko je tebi ukro djem iz krofne?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1852 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Idemedosumom »

Đuk prati i ovu temu :lol:

neka, neka, šućur Allahu :thumbup:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1853 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by arzuhal »

raoul duke wrote:Arzuhal, dozvolio si da se tema Ateizam pretvori u raspravu o perpetomobilima i kojekakvim hadisima

Bilo bi korektno da urgiras jer ipak si moderator na cijelom podforumu a ne samo "o Allahu" :wink:
Kada dođu ateisti na temu na kojoj se diskutuje o stvarima religije, počnu pričat stvari koje "nemaju baš veze s temom" i slično, pa im vjernici zbog toga prigovore, slijedi sasvim regularan možebitni odgovor: ovo nije ni tema a ni forum rezervisan samo za vjernike, haj na IslamBosna pa egleniši s braćom i sestrama, ovdje ima svako prava da učestvuje ako poštuje pravila.

Tako i pisanje vjernika na temi Ateizam.

To važi jednako za sve. Sve dok se ne vrijeđaju međusobno i poštuju pravila. Može neko biti dosadan i naporan u svojim stavovima, ali ukoliko je u okvirima teme i pravilima foruma, štaš... :mrgreen:
User avatar
ELECTRIC CLOUDS
Posts: 313
Joined: 06/12/2016 19:56

#1854 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by ELECTRIC CLOUDS »

Image

'Dua al-kerb' (dova u nevoljama i nedaći)
Zabilježio Buhari i Muslim od Ibn Abbasa, radijallahu anhuma, da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, običavao da kaže, kada je osjećao tegobu:
ا إلَهَ إلاَّ اللَّهُ الْعَظـيمُ الْحَلِـيمْ، لا إلَهَ إلاَّ اللَّهُ رَبُّ العَـرْشِ العَظِيـمِ، لا إلَهَ إلاَّ اللَّهُ رَبُّ السَّمَـوّاتِ ورّبُّ الأَرْضِ ورَبُّ العَرْشِ الكَـريم
"La ilahe illellahu-l-Azimu-l-Haleem, la ilahe illellah rabbu-l-Arši-l-azim, la ilahe ilellahu rabbu-s-semavati ve rabbu-l-erd ve rabbu-l-Arši-l-kerim (Nema boga osim Allaha, Velicanstvenog i Blagog; Nema boga osim Allaha, Gospodara Arša velicanstvenog; Nema boga osim Allaha, Gospodara nebesa i Gospodara zemlje i Gospodara Arša plemenitog)."
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#1856 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vazi »

ELECTRIC CLOUDS wrote:Image
:thumbup:
Nije vazda lahko ...
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5608
Joined: 12/10/2014 01:12

#1857 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by skupljac_zeljeza »

Hor Ummet iz Zemuna.

User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#1858 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vazi »

User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#1859 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Sanchez22 »

vazi wrote:Vrijedi pogledati i poslusati ovog divnog hafiza

Otklonio mi je neke nedoumice,vrijedi slusanja :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#1866 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Quaresma »

U nedelju dolazi Mishary Rashid Al-Afasi u Sarajevo, Akšam će klanjati prvo u Begovoj, pa će onda jaciju u Fahdovoj džamiji, poslije toga će se učiti u Kur´anu.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#1867 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vazi »

Quaresma wrote:U nedelju dolazi Mishary Rashid Al-Afasi u Sarajevo, Akšam će klanjati prvo u Begovoj, pa će onda jaciju u Fahdovoj džamiji, poslije toga će se učiti u Kur´anu.
https://m.youtube.com/watch?v=pE37tMrQCXA
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#1869 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vazi »

Ko nosi titulu sejh, ja to bas ne kontam najbolje ?
Inace, je li bilo lijepo slusati ga uzivo kako uci ?
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#1870 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Quaresma »




ja bio u Fahdovoj, kakav glas ima MashAllah, prelijepo, ono se rijecima ne moze opisati, nekako sam se suzdrzao da suzu ne ispustim.

malo mi krivo bilo radi organizacije, ne znam kako je vani bilo ispred Fahdove, ali je bilo dosta ljudi koji su stajali, trebali su nesto postaviti kao ispred Begove neke tepihe.

melem za usi. :bih:
User avatar
ELECTRIC CLOUDS
Posts: 313
Joined: 06/12/2016 19:56

#1873 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by ELECTRIC CLOUDS »

Mjesto imama ze vrijeme teravih namaza Makkah 1438-2017
Image
Post Reply