Za predane Allahu dž.š.

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#1801 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Cregan »

Ha0s wrote:Zar vi nemate neki svoj podforum gdje trazite koja vam je cimpaza u rodu i sl.?
Rasprava medju ljudima koji misle slicno nema smisla, jer tako se ne moze nista novo nauciti. Ja volim pricati s ljudima koji drukcije misle od mene, jer je to jedini nacin da ih razumijem.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#1802 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by nasa »

Ova tema nije predvidjena za raspravu, a svakako je vrijedjanje, rasizam i sl. protivno pravilima foruma pa smatrajte se opomenutim!
finansijska kriza
Posts: 185
Joined: 11/11/2008 09:04

#1803 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by finansijska kriza »

Nama naša vjera, njima njihova....
Ha0s
Posts: 44
Joined: 21/06/2016 01:13

#1804 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Ha0s »

Ebu-Zerr, radijallahu anhu, kazuje da Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, prenosi od Uzvišenog Allaha, koji kaže:
O robovi Moji, ja sam Sebi zabranio nasilje, i vama sam ga učinio zabranjenim, pa ne činite jedni drugima nasilje.
O robovi Moji, svi ste vi u zabludi osim onoga koga Ja uputim, zato od Mene uputu tražite, uputit ću vas.
O robovi Moji, svi ste vi gladni osim onoga koga Ja nahranim, zato tražite od Mene da vas nahranim, nahranit ću vas.
O robovi Moji, svi ste vi neodjeveni osim onoga koga Ja odjenem, zato tražite od Mene da vas odjenem, odjenut ću vas.
O robovi Moji, vi zaista griješite i noću i danju, a Ja praštam sve grijehe, zato tražite od Mene oprost, oprostit ću vam.
O robovi Moji, vi nikada ne možete doći do onoga što bi Meni štetu nanijelo pa da Mi naštetite; niti možete doći do onoga što bi Meni koristilo pa da Mi korist učinite.
O robovi Moji, kada bi prvi i posljednji od vas, i ljudi i džini, bili svi pobožni kao najpobožniji čovjek od vas, to ne bi nimalo povećalo Moju vlast.
O robovi Moji, kada bi prvi i posljednji od vas, i ljudi i džini, bili svi grješnici kao najpokvareniji čovjek od vas, to ne bi nimalo umanjilo Moju vlast.
O robovi Moji, kada bi prvi i posljednji od vas, i ljudi i džini, stali na jedno mjesto i zatražili od Mene, pa da dadnem svakom pojedincu ono što traži, to ne bi umanjilo od onoga što je kod Mene osim koliko zamočena igla u more umanji od mora.
O robovi Moji, sve je do vaših djela koja vam Ja zapisujem, a potom ću vam za njih dati odgovarajuću naknadu. Pa ko nađe dobro, neka zahvali Allahu; a ko nađe nešto drugo, neka kori samoga sebe.

(Bilježi Muslim, br. 6572)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1806 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Smrcak15 »

ovakvi potezima je poslanik pridobio milijarde ljudi da budu sada Muslimani, kao ovaj sirijski musliman u zlatari
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1807 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by arzuhal »

Smrcak15 wrote:ovakvi potezima je poslanik pridobio milijarde ljudi da budu sada Muslimani, kao ovaj sirijski musliman u zlatari
:thumbup: :kiss:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1810 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Idemedosumom »

Image


A ti, o dušo smirena,
vrati se Gospodaru svome zadovoljna, a i On tobom zadovoljan,
pa uđi među robove Moje,
i uđi u Džennet Moj!


Ovi me ajeti uvijek pogode, oči zasuze
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#1811 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vazi »

ELECTRIC CLOUDS wrote:Image
:thumbup:
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#1812 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by vazi »

Idemedosumom wrote:Image


A ti, o dušo smirena,
vrati se Gospodaru svome zadovoljna, a i On tobom zadovoljan,
pa uđi među robove Moje,
i uđi u Džennet Moj!


Ovi me ajeti uvijek pogode, oči zasuze
:thumbup: prelijepo, stvarno
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#1814 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by dr.gog »

ELECTRIC CLOUDS wrote:Image
Šta znači savladati, i šta znači drvo, i šta znače slike u kontekstu navedenog ajeta?....Čisto da pitam, samo kratki odgovor, da ne kvarim temu.
User avatar
ELECTRIC CLOUDS
Posts: 313
Joined: 06/12/2016 19:56

#1815 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by ELECTRIC CLOUDS »

dr.gog wrote:
ELECTRIC CLOUDS wrote:Image
Šta znači savladati, i šta znači drvo, i šta znače slike u kontekstu navedenog ajeta?....Čisto da pitam, samo kratki odgovor, da ne kvarim temu.
Pravda nakon toliko ucinjene nepravde, zlocina , turture;jedina preostala protekcija (samo vojna pomoc koju U.S. pruza Izraelu godisnje iznosi $3.15 milijardi) ; sadasnja situacija na suprot navedene iz hadisa.Mislim da je dovoljno kratko i jasno.
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#1816 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by dadinjo33 »

Da se samo kratko nadovežem...što se tiče Bakiu-l-Garkada ("garkadnjak", garkadski vrt), poznatog medinskog groblja iz Muhamedovog vremena gdje su pokopani neki od njemu najbližih rođaka i prijatelja, zanimljivo je da su muslimani za potrebe širenja svog groblja (Bakiu-l-Garkad) uzurpirali susjedno jevrejsko groblje. Pa je time upitno i čiji je garkad.

Image
truth87
Posts: 30
Joined: 12/12/2016 09:39

#1817 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by truth87 »

ELECTRIC CLOUDS wrote:Image
Iti kao musliman vjeruješ u ovaj hadis koji je pun mržnje prema jevrejima?
truth87
Posts: 30
Joined: 12/12/2016 09:39

#1818 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by truth87 »

Umjesto da prikrivaš tu sramotu od hadisa ti je javno iznosiš i muslimani trebaju prestati od sebe praviti žrtve jer nisu im za njihove neuspjehe krivi cionisti, jevreji, amerika a ni bilo ko drugi već oni su glavni krivci i njihovi izvori i da se zna i sam sam musliman ali ne odobravam ovakve stvari i izvore koji se nalaze u našoj vjeri.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#1819 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Towelie »

truth87 wrote:Umjesto da prikrivaš tu sramotu od hadisa ti je javno iznosiš i muslimani trebaju prestati od sebe praviti žrtve jer nisu im za njihove neuspjehe krivi cionisti, jevreji, amerika a ni bilo ko drugi već oni su glavni krivci i njihovi izvori i da se zna i sam sam musliman ali ne odobravam ovakve stvari i izvore koji se nalaze u našoj vjeri.
A zasto bi prikrivao? Sve i da nekako sakrijes od ostalih ovaj i slicne diskutabilne hadise, ti znas da oni postoje. Znas da su kao takvi izvor Islama. Mozes li to od sebe sakriti je pravo pitanje.

Mada, u eri informacija, ne mozes ni od ostalih to sakriti vise. :D
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1821 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by mad_max_ba »

Towelie wrote:
truth87 wrote:Umjesto da prikrivaš tu sramotu od hadisa ti je javno iznosiš i muslimani trebaju prestati od sebe praviti žrtve jer nisu im za njihove neuspjehe krivi cionisti, jevreji, amerika a ni bilo ko drugi već oni su glavni krivci i njihovi izvori i da se zna i sam sam musliman ali ne odobravam ovakve stvari i izvore koji se nalaze u našoj vjeri.
A zasto bi prikrivao? Sve i da nekako sakrijes od ostalih ovaj i slicne diskutabilne hadise, ti znas da oni postoje. Znas da su kao takvi izvor Islama. Mozes li to od sebe sakriti je pravo pitanje.

Mada, u eri informacija, ne mozes ni od ostalih to sakriti vise. :D
Hadisi izvor islama ???????
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#1822 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Towelie »

Hadisi izvor islama ???????
Mainstream Islama apsolutno jesu.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1823 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by Idemedosumom »

.
LikoZeko
Posts: 56
Joined: 26/08/2014 17:25

#1824 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by LikoZeko »

ima danas svakakvih propovjednika Islama, koji mogu samo odbiti od istog.

Prelijepo je slusati uputu od svecenika koji je primio Islam, sada Sejha Yusufa.

uzivajte vi koji ste u nedoumici

https://www.youtube.com/watch?v=M93d0wGQrcA
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1825 Re: Za predane Allahu dž.š.

Post by arzuhal »

Sunce prosu zrake na krovove stare,
a šah dana nali vino u pehare,
vino pij! mujezin već na sabah zove:
"Išrebu!" se ori u svet sa munare
Post Reply