Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#151 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by славянин »

Sinapsa wrote:
славянин wrote:Vagam izmedju NS i SBB :D - cilj mi je samo da SDA sjase - bit ce gusto :D
Kakav si sa hadzijom?
Kojim hadzijom - ima ih mnogo :D
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#152 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by Sinapsa »

@ Amidza,

Ma znam ja to, ali pretpostavljam da je hadzija izazvao @vanillin interes :D

znam iz druge ruke :D
Last edited by Sinapsa on 05/10/2018 23:14, edited 1 time in total.
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#153 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by Sinapsa »

славянин wrote:
Sinapsa wrote:
славянин wrote:Vagam izmedju NS i SBB :D - cilj mi je samo da SDA sjase - bit ce gusto :D
Kakav si sa hadzijom?
Kojim hadzijom - ima ih mnogo :D
Pa sa hadzijom Hadzikadicem :D jednim, jedinim...Ha? :D
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#154 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by славянин »

Pa dobar je super sve - glasat mogu za predsjednistvo ali mislim da je to nebitan segment vlasti ... kantoni i federalni nivo .. tu se vedri i oblaci :roll:
User avatar
Dinostula
Posts: 3608
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#155 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by Dinostula »

Kurt Kobejn - Nasa Stranka
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#156 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by Akibh »

славянин wrote:Pa dobar je super sve - glasat mogu za predsjednistvo ali mislim da je to nebitan segment vlasti ... kantoni i federalni nivo .. tu se vedri i oblaci :roll:
Samo ne za SDA, SDP i SBB, nemojte za govnare
User avatar
Helghan
Posts: 28
Joined: 16/05/2013 15:24
Location: 71210

#157 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by Helghan »

Hvala na savjetima :thumbup: :bih:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#158 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by kiligonzales »

Evo na drugoj temi napisah da cu glasati za
Komsica,
DF,
DF,
i NBL.

Promjena misljenja. :D

I onda skontam, koji cu kurac raditi to, prvom ukazo povjerenje dva puta, prica ista identicna bila ko sada, za DF nisam glaso doduse nijednom jer mi je prva velika stranka za koju sam jednom i nikad vise glasao bila SDP, poslje je uslijedio raspad. Do tada sam imao naviku glasanja za male stranke. Osto je NBL Hadzibajricev za Kanton jer je u Starom Gradu pokazao da je mangup veci od nekih sarajevskih mangupa.

Ide glas Hadzikadicu kud puklo da puklo jer je onako osvjezenje na politickoj sceni, obrazovan je, iako malo baca na Austin Powersa, ipak Selima Beslagica nesto volim, a i neke uvijek drage ljude iz Nase stranke koje poznajem, a poznati su mi po dobroti i postenju i nesto kontam zasto bih glasao za nekoga koga licno ne poznajem, a njih znam, pa onda bolje da glas za parlament BiH i FBiH dam njima, iako nismo sa nekim stavovima na jednakoj talasnoj duzini.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#159 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by Hajvan »

Predsjedništvo: Mirsad Hadžikadić
Državni parlament: posto nema extremno radilkalne stranke onda ide glas za Miki Mausa (najvjerovatnije cu ponistiti listic)
Federalni parlament: Miki Maus (najvjerovatnije cu ponistiti listic)
Kanton: Naša Stranka
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#160 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by славянин »

Zna li iko ima li kakvo ispotivanje javnog mijenja - ko vodi gdje koliko procenata se predvidja za parlamente i za predsjednistvo.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#161 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by triconja »

Nek sam vidio da smrcak propagira za nekog drugog umjesto za sda, znaci mogu miran mrijet :D
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#162 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by Sinapsa »

славянин wrote:Pa dobar je super sve - glasat mogu za predsjednistvo ali mislim da je to nebitan segment vlasti ... kantoni i federalni nivo .. tu se vedri i oblaci :roll:
Shvatam ja tebe i u pravu si....tako bi trebalo biti u jednoj zdravoj drzavi. Ali sa druge strane, svi su ti nivoi do sada uglavnom zakazivali.... Hocu reci, vjerujem da jedan cestit covjek, iskren, pametan i sposoban, na jednoj prominentnoj poziciji....da takav jedan covjek moze narodu vratiti samopouzdanje. Takav covjek inspirise druge ljude. Vraca im vjeru u sopstvenu snagu. Daje im do znanja da upravo oni mogu nesto promijeniti. Da je njihov glas djelotvoran. Pa barem kao signal ovom odvratnom partiokratskom sistemu - rak rani BiH. Svaki covjek ima dvije valute: novcanu valutu (km, euro, dolar...) i jednu drugu vrijedniju valutu - valutu postovanja. Svaki covjek zeli da ga se postuje, da neko njega i njegovu sudbinu uzima za ozbiljno. Hadzikadic, vjerujem, upravo to nudi ljudima - postovanje, i zeli da ljudima vrati dostojanstvo. Takav covjek je uzor za druge. A tu lezi ogroman potencijal promjene narativa. Partije su vec pocele da preuzimaju njegove ideje. Pa upravo je Fahrud IN preuzeo od njega ideju snizavanja oporezivanja firmi po radniku na 40%....Samo jedan primjer. Hadzikadic bi trebao da bude pocetak promjena i trebamo puno vise takvih ljudi....
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#163 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by Smrcak15 »

triconja wrote:Nek sam vidio da smrcak propagira za nekog drugog umjesto za sda, znaci mogu miran mrijet :D
A kakva crna SDA, grobari mog naroda :-)
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#164 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by Sinapsa »

kiligonzales wrote:Evo na drugoj temi napisah da cu glasati za
Komsica,
DF,
DF,
i NBL.

Promjena misljenja. :D

I onda skontam, koji cu kurac raditi to, prvom ukazo povjerenje dva puta, prica ista identicna bila ko sada, za DF nisam glaso doduse nijednom jer mi je prva velika stranka za koju sam jednom i nikad vise glasao bila SDP, poslje je uslijedio raspad. Do tada sam imao naviku glasanja za male stranke. Osto je NBL Hadzibajricev za Kanton jer je u Starom Gradu pokazao da je mangup veci od nekih sarajevskih mangupa.

Ide glas Hadzikadicu kud puklo da puklo jer je onako osvjezenje na politickoj sceni, obrazovan je, iako malo baca na Austin Powersa, ipak Selima Beslagica nesto volim, a i neke uvijek drage ljude iz Nase stranke koje poznajem, a poznati su mi po dobroti i postenju i nesto kontam zasto bih glasao za nekoga koga licno ne poznajem, a njih znam, pa onda bolje da glas za parlament BiH i FBiH dam njima, iako nismo sa nekim stavovima na jednakoj talasnoj duzini.
Svaka cast @Kili :thumbup:
Last edited by Sinapsa on 05/10/2018 23:40, edited 2 times in total.
User avatar
felix10
Posts: 86
Joined: 19/06/2013 10:57

#165 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by felix10 »

Hadzikadic naravno, svjetlosna godina ispred ostalih koji mu nisu ni do koljena po svim parametrima, a i nije mi ni marke uzeo nikad za razliku od ostalih.

Vas glas je ogledalo vas samih i ako zelite da se poistovjecujete sa krezavim Sefikom, Fahrom zvani koalicija ili rumenim demagogom Denisom udrite

Ostali nivoi NS
User avatar
plain vanilla
Posts: 66855
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#166 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by plain vanilla »

Sinapsa wrote:@ Amidza,

Ma znam ja to, ali pretpostavljam da je hadzija izazvao @vanillin interes :D

znam iz druge ruke :D
Jasta je, crkoh od znatizelje.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#167 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by It_is_a_Leclerc »

SDP i Naša Stranka.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66855
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#168 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by plain vanilla »

славянин wrote:Zna li iko ima li kakvo ispotivanje javnog mijenja - ko vodi gdje koliko procenata se predvidja za parlamente i za predsjednistvo.
Na forumu ubjedljivo vodi NS, osim za clana Predsjednistva.
Ove ankete na portalima su narucene, svi ubjedljivo pobjedjuju :mrgreen:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#169 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by Challenger_ »

Ima par likova kojima bih bez dvoumljenja mogao dati glas na kantonalnom nivou, a na državnom - ni u snu. Niko. Seljoberska paradigma, nula bodova.
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#170 Re: Za koga ćete glasati - kratko i jasno

Post by Sinapsa »

plain vanilla wrote:
Sinapsa wrote:@ Amidza,

Ma znam ja to, ali pretpostavljam da je hadzija izazvao @vanillin interes :D

znam iz druge ruke :D
Jasta je, crkoh od znatizelje.
sorry, onda sam te zamijenio...
Locked