Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

LikeLike
Posts: 1923
Joined: 10/09/2013 15:59

#351 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by LikeLike »

Zadnje dvije godine sam, nazalost, imala raznih ginekoloskih problema, pa sam bila u prilici da se susrećem sa raznim ginekolozima. Prvo cu poceti od onih koje u sirokom luku treba zaobilaziti :twisted: AMIRA FRLJAK i NEJRA PASIC. Amira Frljak kojoj je prezime frljavo kao i ona sama me je naručivala svako 15 dana na kontrole jer je uvidjela da sam neiskusna i isprepadana pa da me sto vise "izmuze" za pare. Zbog ranice na grlicu koju je ona zanemarila sam godinu dana poslije radila konizaciju, koju sam mozda mogla i izbjeci. Zena telefonira konstantno tokom pregleda, jako je arogantna i naplatice ti cak i poziv telefonom za najobičniji savjet ili informaciju, zatim me isprepadala za jajnike koji su se ispostavili zdravim, samo da bi mi uvalila kontracepcijske pilule tvrtke s kojom posluje. E pa neces vise FRLJAKUSO, neces dokle god ima dobrih i iskusnih doktora.
E sad malo o doktorima koji zaslužuju duboki naklon od mene i mnogih zena.
Doktor Sevko Spahovic koji me je na vrijeme spasio, i zahvaljujući njemu sad cekam jednog malog andjela. Jeste da je panicar, ali neka je, spor je ali detaljan, znan, nježan, ljubazan, preglede minimalno naplacuje, toliko toga odradi od sebe, posavjetuje, živio on nama jos 100 godina! Najbolji citolog definitivno.
Doktor Divanovic, za kojeg sam cula samo rijeci hvale, iskusan i dobar doktor, neki se žale na njegovu "ljubaznost" ali bitnije je da pregled odradi kvalitetno i uputi nam konstruktivne kritike nego da se smješka i pise recepte za kolače.
Doktorica Jadranka Dizdarevic, stručna i temeljita, zna zena svoj posao da radi, prezauzeta je ali vrijedi sacekati i odraditi pregled kod nje. Preporuka za trudnice.
Sve sam najbolje cula za doktora Godinjaka i Masica, ali ličnog iskustva s njima nemam, pa ne mogu puno toga reci.
Sto se tice mladih doktora,izdvojicu Nedzada Nakasa, koji je po mišljenju mnogih "starih lisaca" najtalentovaniji i najbolji doktor mladje generacije. Prije svega dobar covjek, doktor, saljivdzija, zna i voli svoj posao. Šteta sto je prešao na Jezero, inace ga nikad ne bih mijenjala.
Nadam se da ce nekome pomoci ovaj opsezni post kao sto su i meni vasi :)
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#352 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/12/2016 14:56, edited 1 time in total.
User avatar
LaLuna
Posts: 2175
Joined: 20/11/2013 14:20

#353 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by LaLuna »

Nisrin wrote:Znate li sad cijenu za cijeli pregled kod Spahovica? Nekad je bio 100KM...
prije par mjeseci je bilo toliko. ne vjerujem da se nesto promijenilo ... meni je on stvarno divan doktor :thumbup:
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#354 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/12/2016 14:56, edited 1 time in total.
User avatar
LaLuna
Posts: 2175
Joined: 20/11/2013 14:20

#355 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by LaLuna »

Nisrin wrote:
LaLuna wrote:
Nisrin wrote:Znate li sad cijenu za cijeli pregled kod Spahovica? Nekad je bio 100KM...
prije par mjeseci je bilo toliko. ne vjerujem da se nesto promijenilo ... meni je on stvarno divan doktor :thumbup:

pregled, papa test i UZ? ja moram i kolposkopiju :D
da, da, i kolposkopija. mislila sam da se podrazumijeva kao dio sistematskog
User avatar
LaLuna
Posts: 2175
Joined: 20/11/2013 14:20

#356 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by LaLuna »

Nisrin wrote:
LaLuna wrote:
Nisrin wrote:Znate li sad cijenu za cijeli pregled kod Spahovica? Nekad je bio 100KM...
prije par mjeseci je bilo toliko. ne vjerujem da se nesto promijenilo ... meni je on stvarno divan doktor :thumbup:

pregled, papa test i UZ? ja moram i kolposkopiju :D
Nisrin, jesi bila kod Spahovica? Jesu li se promijenile cijene, cisto da znamo :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#357 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/12/2016 14:56, edited 1 time in total.
LikeLike
Posts: 1923
Joined: 10/09/2013 15:59

#358 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by LikeLike »

100km kompletan pregled (uzv, papa i kolposkopija) zadnju godinu sam kod njega tako da se cijena nije promijenila, meni je cak sondom pregledao organe od sebe, divan ciko :)
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#359 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by azurna_obala »

Zna li iko kako doći do ginekologa na GAK-u, da li se može ići gore na preglede, ako nisi u 30-i nekoj sedmici? Zvala sam više puta, samo me upute na ambulantu, pa na ultrazvuk i niko se ne javlja :roll:
Isto pitanje za Vojnu bolnicu? Ne znam kakvo je stanje tamo ni ko radi, ni da li je uopšte moguće imati ginekologa tamo?
DMagnificent
Posts: 12
Joined: 10/03/2016 14:06

#361 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by DMagnificent »

azurna_obala wrote:Zna li iko kako doći do ginekologa na GAK-u, da li se može ići gore na preglede, ako nisi u 30-i nekoj sedmici? Zvala sam više puta, samo me upute na ambulantu, pa na ultrazvuk i niko se ne javlja :roll:
Isto pitanje za Vojnu bolnicu? Ne znam kakvo je stanje tamo ni ko radi, ni da li je uopšte moguće imati ginekologa tamo?
I mene to jako zanima. Zar sada stvarno moramo ici po ambulantama i cekati po dva mjeseca na termin, a zna se da trudnica u tacno odredjenim smdmicama mora raditi odredjene preglede. Neki dan zovem Vojnicko da se zakazem za pregled jer sam saznala da sam trudna, kaze nista prije Augusta... tada cu aBd vec uveliko biti u nekom 14/15 sedmici :? :? :?
LikeLike
Posts: 1923
Joined: 10/09/2013 15:59

#362 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by LikeLike »

Za Klinički sam cula da ne primaju trudnice prije 30. sedmice, a ja svoju trudnocu vodim privatno i u Vojnoj bolnici, imaju jos ginekologa na raspolaganju i primaju normalno trudnice samo treba imati uputnicu :)
DMagnificent
Posts: 12
Joined: 10/03/2016 14:06

#363 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by DMagnificent »

LikeLike wrote:Za Klinički sam cula da ne primaju trudnice prije 30. sedmice, a ja svoju trudnocu vodim privatno i u Vojnoj bolnici, imaju jos ginekologa na raspolaganju i primaju normalno trudnice samo treba imati uputnicu :)
Hvala na odgovoru, imas li nekog doktora u Vojnoj za preporuciti? :) :-D
User avatar
maki222
Posts: 113
Joined: 31/03/2010 12:14

#364 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by maki222 »

Pozdrav,
Jel iko od vas bio kod Dr. Gusic u Skerlicevoj...samo se kod njega ne treba naruciti, a zuri mi se. Hvalaaa :-D
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#365 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Klitemnestraaa »

Moze li mi neko preporuciti ginekologa privatno za prvi odlazak ginicu? Mene je taaakooooo strah pa bih nekoga ko zna raditi s mladima, da je njezan i da se moze normalno pricati.
martymcfly
Posts: 75
Joined: 23/01/2014 08:37

#366 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by martymcfly »

Zdravo svima, da li ovdje ima djevojaka kojima je dijagnosticiran vaginalni vestibulitis? Kako se nosite s tim, ima li stvari koje vama pomazu, imate li dovoljno podrske ljekara/prijatelja/partnera?
Zer0
Posts: 99
Joined: 02/08/2013 20:25

#367 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Zer0 »

Da neko slučajno ne zna od kog datuma je dr. Divanovic na godisnjem i koji mu je aktuelni broj telefona?
User avatar
A_R
Posts: 82
Joined: 16/08/2012 14:01

#368 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by A_R »

Zer0 wrote:Da neko slučajno ne zna od kog datuma je dr. Divanovic na godisnjem i koji mu je aktuelni broj telefona?
033/641-666
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#369 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Queen_of_hearts »

Može li neko poslati br. od Spahovića ili napisati ovdje.
Prima li sada pacijente, nije na godišnjem i sl.?
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#370 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/12/2016 14:51, edited 1 time in total.
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#371 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Queen_of_hearts »

Nisrin wrote:
Queen_of_hearts wrote:Može li neko poslati br. od Spahovića ili napisati ovdje.
Prima li sada pacijente, nije na godišnjem i sl.?

Ako si bila kod nekog drugog, nece te primiti "jer je protiv njegovih principa, da on "uzima" pacijente od svojih kolega" pa da ne trosis dzaba vrijeme!
U prevodu: čiko sam u godinama, al mi sujeta ne dozvoljava da to priznam, pa ću izvaliti ovakvu notornu glupost radije nego reći da nemam kapaciteta za više pacijenata. Gospodin dakle prima samo "djevojcice" koje još nisu bile kod ginekologa :lol: :lol: Haj nek mu bude......
Ne odoh svakako,

Otišla sam kod Hadziomerovića. Fin čiko, šega, šala....i meni sve dobro na pregledu, pa mi je dojam pravo dobar. :thumbup: :thumbup:
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#372 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 28/11/2016 11:12, edited 1 time in total.
Italijanka
Posts: 2
Joined: 03/11/2016 22:23

#373 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Italijanka »

Zna li neko gdje sada radi dr Maja Slaković koja je nekad radila kod Mehmedbašića? Zvala sam ordinaciju Mehmedbašić i samo su mi rekli da tamo više ne radi.
mali_balon
Posts: 11275
Joined: 12/09/2012 09:57

#374 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by mali_balon »

Italijanka wrote:Zna li neko gdje sada radi dr Maja Slaković koja je nekad radila kod Mehmedbašića? Zvala sam ordinaciju Mehmedbašić i samo su mi rekli da tamo više ne radi.

Navodno je sad kod dr. Hadziomerovica.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#375 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by julisiz es grant »

mali_balon wrote:
Italijanka wrote:Zna li neko gdje sada radi dr Maja Slaković koja je nekad radila kod Mehmedbašića? Zvala sam ordinaciju Mehmedbašić i samo su mi rekli da tamo više ne radi.

Navodno je sad kod dr. Hadziomerovica.
Čuj to, to nešto odskora valjda...vidim da je sa svoje stranice još nisu izbrisali. Mada se taj scenario mogao naslutiti, jer je Mehmedbašićev sin završio specijalizaciju, ima već neko vrijeme. Ipak bi bilo puno, 4 ginekologa. A možda i nije to razlog.
Post Reply