Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#276 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by VenomousV »

da si pogledala stranicu prije vidjela bi da je vec spomenut :D
nikala
Posts: 3
Joined: 10/07/2013 15:57

#277 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by nikala »

:-D Sve sampregledala i spomenut je samo jednom tj.na prethodnoj stranici, zato se nesto zapitah :o Svi hvale Spahovica, Divanovica itd... a njega niko, a poznat je kao stari doktor sa iskustvom bar sam ja cula sve pohvalno o njemu. Pa ako neko ima neka iskustva u vezi njega voljela bih cuti ili da mijenjam doktora :sad: pozzzzz
User avatar
Critty Bo
Posts: 397
Joined: 16/04/2011 21:25

#278 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Critty Bo »

nikala wrote::-D Sve sampregledala i spomenut je samo jednom tj.na prethodnoj stranici, zato se nesto zapitah :o Svi hvale Spahovica, Divanovica itd... a njega niko, a poznat je kao stari doktor sa iskustvom bar sam ja cula sve pohvalno o njemu. Pa ako neko ima neka iskustva u vezi njega voljela bih cuti ili da mijenjam doktora :sad: pozzzzz
Pa ako si već kod njega i ako si zadovoljna, zašto mijenjati?

Ja sam kod Divanovića i odličan je doktor.
User avatar
Sunshine'90
Posts: 76
Joined: 20/08/2011 01:49

#279 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Sunshine'90 »

Pozdrav :) Moze li meni neko reci kada se dobije uputnica od ginekologa (Kumrovec) za GAK da se uradi 4D UZ radi dopune misljenja, da li se mora na GAK ici prvo da se naruciti ili se UZ odmah uradi, tj.isti taj dan kad im se javis gore? Je li iko imao iskustva s tim? Hvala puno na odgovoru! :)
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#280 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by LeeLooSA »

Naruci se putem telefona na broj 250-285 za UZ na GAKu. Dobice brzo termin.
Vademecum
Posts: 31
Joined: 05/05/2013 20:14

#281 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Vademecum »

Nova sam na forumu :) Uskoro ću napuniti 19 godina a sad.. Imala sam odnose ( duze od 2 godine smo u vezi ) Nisam dobila dojam da ima neko mlad na forumu kao ja. Htjela bih posjetiti ginekologa prvi put ali ne znam ni koga, ni gdje, ni kako. Pošto mi je prvi put voljela bih da bude malo nježniji ( čitala sam na nekim forumima da kad su grubi a ti se malo trzneš da ti kažu tipa nije te boljelo kad si ga primila, ispričavam se na ovom riječniku ). Bilo bi super kad bi bile preporuke za nekog državnog ali ako baš ne znate nekog "normalnog" onda privatnog. I kako ide to sa pilulama ? Oni odmah preporuče i daju ili moramo pitati ?
Mama mi nije tu a sa ocem ne bih o tome pričala, a sa rodbinom nisam baš povezana toliko :)
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#282 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by kadinica »

Nemoj da ti bude nezgodno, to je normalna situacija.

U JU Zavod za zaštitu žena i materinstva (Skerlićeva, Kumrovec, Ilidža i Vogošća), možeš otvoriti karton, zavisi gdje živiš. Oni ti obave sve preglede i daju kontracepciju. Ovo je varijanta ako ideš sa knjižicom, ali se naručuje i čeka na pregled.
Doktora možeš birati, svi su dosta slični, neko preferira muškarce, neko žene. Nema tu pravila, ako nemaš neki problem, onda je u suštini svejedno.
Imaš ginekologa i u Studentskoj poliklinici (ja sam tamo otišla prvi put). Sad sam se sjetila, ako si student, to je najbolja varijanta, jer nema gužve. Koji doktor sada radi i kakav je nemam pojma, ovaj moj više ne radi.

U jedno sam sigurna - niko tvoj strah ili nelagodu neće komentarisati na način kako si navela. To su urbane legende.
User avatar
Critty Bo
Posts: 397
Joined: 16/04/2011 21:25

#283 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Critty Bo »

Imaš i asocijaciju Xy u Danijela Ozme kod Mamčeta, dr. Kurtović radi ponedjeljkom i četvrtkom poslijepodne, pristupačan je i nije grub. Ne treba ti knjžica i ne plaćaš ništa. Na godišnjem su do kraja avgusta.
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#284 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by lavorpunvode »

Vademecum wrote:citala sam na nekim forumima da kad su grubi a ti se malo trzneš da ti kažu tipa nije te boljelo kad si ga primila, ispričavam se na ovom riječniku
vjerujem da je zaista bilo tako. slicne "sale" je prosipao ginekolog kod kojeg sam ja prvi put isla, ne mogu opisati koliko je to negativno iskustvo za djevojku koja je u takvom grcu zbog prvog pregleda... krajnje neumjesno, neprikladno i FUJ. Jaranica koja je bila sa mnom plakala je od smijeha na te superlude provale, a ja sam samo molila Boga da se sto prije isparim i pobjegnem iz ordinacije. Zbog toga ti je moj savjet da trazis zenu ginekologa, bar za taj prvi pregled, ipak vjerujem da su one malo svjesnije situacije i toga kako se ti u tom trenutku osjecas.
Ellenora
Posts: 2
Joined: 05/10/2013 22:38

#285 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Ellenora »

VenomousV wrote:valja :D
jako fin ciko, pristupacan, njezan, odgovara na pitanja itd :D
Slazem se! sve pohvale dr Hadžiomeroviću. Čovjek je fin, nježan, stručan sa bogatim radnim iskustvom. Ima predivan odnos sa pacijentima, sve lijepo objasni-čak mi je i crtao da ja kao laik skontam. :lol: PAPA test košta 50KM bude gotov za max 7 dana i radi ga dr citolog Anja Tomić-Čiča koja je također stručna. Ginekološki pregled sa UZ je isto 50 KM. I dojke radi, ne znam tačno koliko kosta. Ordinacija je čista i lijepa. Meni i mojoj mami, sestri i tetkama je puno pomogao. Poslije njegovih pregleda osjecam se sigurno, a to je najvaznije.
programerka
Posts: 13
Joined: 27/05/2011 15:09

#286 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by programerka »

Obišla sam više ginekologa u Sarajevu i mogu reći da ni sama ne znam kome dalje...
Vezano za par navikanih ljekara....
Prvo sam, čitajući pozitivne komentare, otišla kod dr Spahovića prije par godina. Simpatičan čikica, fino je razgovarao i detaljno me pregledao, dao mi dijagnozu "čokoladne ciste" i preporuku da istu odmah ukolnim. Kada sam našla neku vezu da odem na laparoskopiju i došla na kliniku, utvrdili su da ciste nema, dakle nije mogla biti ta vrsta cise, jer takve ne mogu pući same. Nakon što sam ponovno došla kod njega, bilo mu je vidno krivo što je dao krivu dijagnozu i rekao mi da pošto ja nastojim ostati trudna, a on ne vodi trudnice, da potražim drugog ljekara. Bez obzira na sve, na mene je kao čovjek ostavio fin utisak, iako sam čula i još neka loša iskustva sa dr Spahovicem u poslednje vrijeme, jer je kao već ostario.
Zatim sam, opet prema preporukama foruma, otišla kod dr Divanovića. Ne znam dal je stručan, jer od tri puta koliko sam dolazila, nije se pokazao, a nije me ni pregledao... Svaki put sam platila 30KM za KONSULTACIJE! Znam da ne može raditi besplatno, ali mislim da je 30KM previše za to što mi je prvi put rekao koje nalaze da donesem, drugi put prepisao te nalaze na papir sa logom njegove ordinacije i rekao da uradim još neke i treći put sve rezultate ponovno prepisao i rekao mi da nađem endokrinologa?!!! Dakle, bez ikakve terapije, savjeta, pregleda mog stanja, 90KM!!! Pri tome je bio jaaako neljubazan, na svako moje pitanje odgovarao drsko i neljubazno, kao da sam morala znati ono što pitam. Ja sam bila stvarno šokirana i ne bih mogla ići kod njega da je ne znam kakav stručnjak, jer se poslije izlaska iz njegove ordinacije osjećam kao IDIOT!
Onda sam krenula kod dr Hadziomerovica i kod njega sam išla jedno vrijeme. On mi je bio OK, odgovarao je fino na pitanja, ali je problem s njim što nema neki dugoročniji plan za pacijenta(išla sma mjesečno na folikulometrije). Meni se jednom omišljao dal će mi dati neku injekciju, pa kao hajde neću ovaj put, nego idući, a naravno idući je potpuno zaboravio i sve ispočetka, stalno sam se vrtila u krug i gubila vrijeme. Pored toga, on je jako često odsutan, a mijenja ga doktorica, koja nema informacije o mom stanju i pregleda kao da si prvi put došao. Dodatno je meni bio problem što imam blagi poremećaj rada štitne žlijezde, pa me uporedo vodila i njegova žena, internista, i svaki put mi radila ekg iako nikad u životu mi ekg nije bio loš, uvijek kaže da je to školski primjer dobrog ekg-a. Pa u čemu je onda bila poenta da ga radi svaki put?! Elem, nadavala sam se para na te preglede, a samo sam gubila vrijeme, čini mi se...
Onda sam išla i kod par ljekara u drugim gradovima, ali mi nije zgodno zbog praćenja ovulacije, pa sam sada krenula kod dr Mehmedbasica, odnosno dr Maje koja radi kod njega. Prvi utisak je pozitivan, odmah mi je rekla plan za narednih nekoliko mjeseci, što me malo ohrabrilo, pa vidjećemo šta dalje....
Da, nekada davnoo, u Kumrovecu mi je radila kolposkopiju dr Anja Tomić(čini mi se da se tako zvala) i mogu reći da je krasna doktorica, za mene je bila pravo iznenađenje u odnosu na ostale doktore u javnom sektoru, jako nježna, prijatna i pozitivna žena...

Izvinite na dugom postu :)
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#287 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Alhemicarkaa »

programerka, tebi treba tzv MPO ginekolog (ginekolog specijaliziran za medicinski potpomognutu oplodnju) i bio je samo gubitak vremena odlazak kod Spahovića, Divanovića i Hadžiomerovića. Neću ulaziti u to kakvi su kao doktori, vjerovatno su dobri, ali nisam bila na pregledu ni kod jednog, ali to što su neke žene prezadovoljne sa njima, pri čemu su se javljale zbog klasičnih ginekoloških problema, ne znači da mogu pomoći oko problema sa začećem.
Znam da je doktor Divanović rekao mojoj prijateljici nakon pregleda svih nalaza - sad kad smo izvadili sve nalaze ja znam šta je problem, ali nažalost ja ti u tome ne mogu pomoći jer se ne bavim sterilitetom.
Šta je konkretno kod tebe problem? Možeš i na pp, možda te mogu uputiti na pravi put (prošla sam sve to puta dva :wink: ). Za početak ću ti reči da je Maja dobar izbor. Ali samo za početak.
programerka
Posts: 13
Joined: 27/05/2011 15:09

#288 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by programerka »

Alhemicarkaa wrote:programerka, tebi treba tzv MPO ginekolog (ginekolog specijaliziran za medicinski potpomognutu oplodnju) i bio je samo gubitak vremena odlazak kod Spahovića, Divanovića i Hadžiomerovića. Neću ulaziti u to kakvi su kao doktori, vjerovatno su dobri, ali nisam bila na pregledu ni kod jednog, ali to što su neke žene prezadovoljne sa njima, pri čemu su se javljale zbog klasičnih ginekoloških problema, ne znači da mogu pomoći oko problema sa začećem.
Znam da je doktor Divanović rekao mojoj prijateljici nakon pregleda svih nalaza - sad kad smo izvadili sve nalaze ja znam šta je problem, ali nažalost ja ti u tome ne mogu pomoći jer se ne bavim sterilitetom.
Šta je konkretno kod tebe problem? Možeš i na pp, možda te mogu uputiti na pravi put (prošla sam sve to puta dva :wink: ). Za početak ću ti reči da je Maja dobar izbor. Ali samo za početak.
Hvala ti na interesu:))
Ma kod mene je taj izbor bio manje-više spontan... kod Spahovića sam išla i ranije redovno, onda sam se udala u međuvremenu i htjela ostati trudna, pa sam otišla Divanoviću. On mi se nikako nije svidio, a i preporučio mi je da idem endokrinologu, pa sam otišla Hadžiomeroviću...
Ja imam povišen TSH hormon i pijem letrox već 1,5g i držim ga pod kontrolom, a pored toga imam i blagi oblik inzulinske rezistencije, pa uzimam i siofor vezano za to. Uradila sam tonu nalaz (za većinu ne znam ni šta predstavljaju), pored standardnih hormona, AMH, vremena koagulacije, prosjeka šećera, TORCH, razne briseve, svi nalazi su OK i ginekolozi kod kojih sam do sada bila misle da nema neke veće prepreke za zaćeće, više je kao psihički.... Osim ako nije problem sa začepljenim jajovodima , nekako me sad toga strah...
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#289 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by The Realist »

programerka wrote: Hvala ti na interesu:))
Ma kod mene je taj izbor bio manje-više spontan... kod Spahovića sam išla i ranije redovno, onda sam se udala u međuvremenu i htjela ostati trudna, pa sam otišla Divanoviću. On mi se nikako nije svidio, a i preporučio mi je da idem endokrinologu, pa sam otišla Hadžiomeroviću...
Ja imam povišen TSH hormon i pijem letrox već 1,5g i držim ga pod kontrolom, a pored toga imam i blagi oblik inzulinske rezistencije, pa uzimam i siofor vezano za to. Uradila sam tonu nalaz (za većinu ne znam ni šta predstavljaju), pored standardnih hormona, AMH, vremena koagulacije, prosjeka šećera, TORCH, razne briseve, svi nalazi su OK i ginekolozi kod kojih sam do sada bila misle da nema neke veće prepreke za zaćeće, više je kao psihički.... Osim ako nije problem sa začepljenim jajovodima , nekako me sad toga strah...
Pa može se i to testirati, a nije da se ne može ni ta situacija riješiti. Naravno da nije lijepo, da budem blag i "razumijem" brigu tvoju, ali hvala Bogu da to ne mora značiti kraj puta :) .
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#290 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by fantom slobode »

Za after day pilulu samo kod Mehmedbasica...on je svakako usput...
programerka
Posts: 13
Joined: 27/05/2011 15:09

#291 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by programerka »

The Realist wrote:
programerka wrote: Hvala ti na interesu:))
Ma kod mene je taj izbor bio manje-više spontan... kod Spahovića sam išla i ranije redovno, onda sam se udala u međuvremenu i htjela ostati trudna, pa sam otišla Divanoviću. On mi se nikako nije svidio, a i preporučio mi je da idem endokrinologu, pa sam otišla Hadžiomeroviću...
Ja imam povišen TSH hormon i pijem letrox već 1,5g i držim ga pod kontrolom, a pored toga imam i blagi oblik inzulinske rezistencije, pa uzimam i siofor vezano za to. Uradila sam tonu nalaz (za većinu ne znam ni šta predstavljaju), pored standardnih hormona, AMH, vremena koagulacije, prosjeka šećera, TORCH, razne briseve, svi nalazi su OK i ginekolozi kod kojih sam do sada bila misle da nema neke veće prepreke za zaćeće, više je kao psihički.... Osim ako nije problem sa začepljenim jajovodima , nekako me sad toga strah...
Pa može se i to testirati, a nije da se ne može ni ta situacija riješiti. Naravno da nije lijepo, da budem blag i "razumijem" brigu tvoju, ali hvala Bogu da to ne mora značiti kraj puta :) .
Ma kakav kraj, Bože sačuvaj, pa ja sam tek na početku:))) Sad trenutno me "strah" HSG-a, jer mi je još rano da o tome razmišljam, ima još "metoda" koje bi se prije toga mogle i trebale isprobati... Elem, odosmo mi od teme:))) Nisam htjela ovo pretvoriti u analizu svog problema, samo sam dala mišljenje o ginekolozima kod kojih sam bila, ali hvala svima koji se trudite pomoći:))
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#292 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by radenska »

Kod kojeg privatnog doktora ili doktorice da ödem na pregled. Znaci interesuje me papa test sa ultrazvucnim pregledom i koliko kosta to zadovoljstvo. Kakva je ta nidzara
Joomica
Posts: 1
Joined: 13/02/2014 12:09

#293 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by Joomica »

Poz, je li moze neko da mi preporuci dobrog privatnog ginekologa u Istocnom Sarajevu? Please :))) :-) :)
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#294 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by CherryLips »

radenska wrote:Kod kojeg privatnog doktora ili doktorice da ödem na pregled. Znaci interesuje me papa test sa ultrazvucnim pregledom i koliko kosta to zadovoljstvo. Kakva je ta nidzara
Ja nekad lani na kontrolu isla kod dr.Slakovic (kod Mehmedbasica),100 KM. Ja bila bas zadovoljna...kontam sad opet nekad otici.
A mene zanima ko je dobar za UZ dojke,nekad pred trudnocu sam radila pregled,sto ce reci prije dvije godine. Bebaca jos dojim i ne znam koliko ce se dobro moci dojke pregledati..?
User avatar
knjizevnica1984
Posts: 24
Joined: 11/08/2010 16:39

#295 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by knjizevnica1984 »

Ja sam sad u šoku, iskreno.
Do prije 5 minuta sam se klela u Spahovića, sad pročitah da ne vodi trudnice, a meni baš to treba! Treba mi drugo mišljenje, pošto sam išla kod dr. Alme Pašić u Vogošći, pa nisam pretjerano zadovoljna. Ne daje mi nikakve informacije, kada postavim pitanje o bolu koji mi se povremeno javi u donjem dijelu stomaka, odgovori mi da to "Ne bi trebalo", što znam i bez nje...
Helem, mislila sam ići Spahoviću, ali očito ne mogu.

P.S. Mogu još samo da kažem da mi je prijateljica imla loše iskustvo sa Nejrom Pašić, bila je jako neljubazna, čak i drska, skoro da ne povjerujete da se tako jedna privatna doktorica ponaša (žena je pitala nešto u vezi sa vaginalnim pregledom na početku trudnoće, jer je čula da se to kao ne smije, što je ovu razjarcalo, pa joj je rekla da slijedeći put se malo bolje informiše, pa neće postavljati tako bespotrebna pitanja - HALLLLO?? :?: ZA SVOJE PARE IMAM PRAVO DA TE PITAM ŠTA GOD HOĆU, a osim toga da znam odgovore na pitanja, sigurno ne bih davala TEBI pare da slušam govna kako izlaze iz usta), da je u domu zdravlja pa haj, mada ni to NE ODOBRAVAM, jer svako dobija plaću za ono što radi, niko ne volontira!!!! Zato žene, ne idite Nejri Pašić kod Bosmala. :run:
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#296 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by otherside »

knjizevnica1984 wrote:Ja sam sad u šoku, iskreno.
Do prije 5 minuta sam se klela u Spahovića, sad pročitah da ne vodi trudnice, a meni baš to treba! Treba mi drugo mišljenje, pošto sam išla kod dr. Alme Pašić u Vogošći, pa nisam pretjerano zadovoljna. Ne daje mi nikakve informacije, kada postavim pitanje o bolu koji mi se povremeno javi u donjem dijelu stomaka, odgovori mi da to "Ne bi trebalo", što znam i bez nje...
Helem, mislila sam ići Spahoviću, ali očito ne mogu.

P.S. Mogu još samo da kažem da mi je prijateljica imla loše iskustvo sa Nejrom Pašić, bila je jako neljubazna, čak i drska, skoro da ne povjerujete da se tako jedna privatna doktorica ponaša (žena je pitala nešto u vezi sa vaginalnim pregledom na početku trudnoće, jer je čula da se to kao ne smije, što je ovu razjarcalo, pa joj je rekla da slijedeći put se malo bolje informiše, pa neće postavljati tako bespotrebna pitanja - HALLLLO?? :?: ZA SVOJE PARE IMAM PRAVO DA TE PITAM ŠTA GOD HOĆU, a osim toga da znam odgovore na pitanja, sigurno ne bih davala TEBI pare da slušam govna kako izlaze iz usta), da je u domu zdravlja pa haj, mada ni to NE ODOBRAVAM, jer svako dobija plaću za ono što radi, niko ne volontira!!!! Zato žene, ne idite Nejri Pašić kod Bosmala. :run:
za knjizevnicu imas divan vokabular :D
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#297 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by idic »

Da li neko zna radi li doktor Spahović briseve vagine i cerviksa i po kojoj cijeni?
User avatar
knjizevnica1984
Posts: 24
Joined: 11/08/2010 16:39

#298 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by knjizevnica1984 »

otherside wrote:
knjizevnica1984 wrote:Ja sam sad u šoku, iskreno.
Do prije 5 minuta sam se klela u Spahovića, sad pročitah da ne vodi trudnice, a meni baš to treba! Treba mi drugo mišljenje, pošto sam išla kod dr. Alme Pašić u Vogošći, pa nisam pretjerano zadovoljna. Ne daje mi nikakve informacije, kada postavim pitanje o bolu koji mi se povremeno javi u donjem dijelu stomaka, odgovori mi da to "Ne bi trebalo", što znam i bez nje...
Helem, mislila sam ići Spahoviću, ali očito ne mogu.

P.S. Mogu još samo da kažem da mi je prijateljica imla loše iskustvo sa Nejrom Pašić, bila je jako neljubazna, čak i drska, skoro da ne povjerujete da se tako jedna privatna doktorica ponaša (žena je pitala nešto u vezi sa vaginalnim pregledom na početku trudnoće, jer je čula da se to kao ne smije, što je ovu razjarcalo, pa joj je rekla da slijedeći put se malo bolje informiše, pa neće postavljati tako bespotrebna pitanja - HALLLLO?? :?: ZA SVOJE PARE IMAM PRAVO DA TE PITAM ŠTA GOD HOĆU, a osim toga da znam odgovore na pitanja, sigurno ne bih davala TEBI pare da slušam govna kako izlaze iz usta), da je u domu zdravlja pa haj, mada ni to NE ODOBRAVAM, jer svako dobija plaću za ono što radi, niko ne volontira!!!! Zato žene, ne idite Nejri Pašić kod Bosmala. :run:
za knjizevnicu imas divan vokabular :D
Hvala na zapažanju. Svi se koriste vulgarizmima, samo što to književnici i književnice rade nesputano i otvoreno. :-D Drugi i druge glume moralne ljude i jezičke čistunce. :D
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#299 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by otherside »

knjizevnica1984 wrote:
otherside wrote:
za knjizevnicu imas divan vokabular :D
Hvala na zapažanju. Svi se koriste vulgarizmima, samo što to književnici i književnice rade nesputano i otvoreno. :-D Drugi i druge glume moralne ljude i jezičke čistunce. :D
drugi i druge mozda ne koriste vulgarizme koji spadaju u kanalizacione eseje pa im zapadnu za oko.
nismo svi toliko nacitani :D
User avatar
knjizevnica1984
Posts: 24
Joined: 11/08/2010 16:39

#300 Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Post by knjizevnica1984 »

programerka wrote:Obišla sam više ginekologa u Sarajevu i mogu reći da ni sama ne znam kome dalje...
Vezano za par navikanih ljekara....
Prvo sam, čitajući pozitivne komentare, otišla kod dr Spahovića prije par godina. Simpatičan čikica, fino je razgovarao i detaljno me pregledao, dao mi dijagnozu "čokoladne ciste" i preporuku da istu odmah ukolnim. Kada sam našla neku vezu da odem na laparoskopiju i došla na kliniku, utvrdili su da ciste nema, dakle nije mogla biti ta vrsta cise, jer takve ne mogu pući same. Nakon što sam ponovno došla kod njega, bilo mu je vidno krivo što je dao krivu dijagnozu i rekao mi da pošto ja nastojim ostati trudna, a on ne vodi trudnice, da potražim drugog ljekara. Bez obzira na sve, na mene je kao čovjek ostavio fin utisak, iako sam čula i još neka loša iskustva sa dr Spahovicem u poslednje vrijeme, jer je kao već ostario.
Zatim sam, opet prema preporukama foruma, otišla kod dr Divanovića. Ne znam dal je stručan, jer od tri puta koliko sam dolazila, nije se pokazao, a nije me ni pregledao... Svaki put sam platila 30KM za KONSULTACIJE! Znam da ne može raditi besplatno, ali mislim da je 30KM previše za to što mi je prvi put rekao koje nalaze da donesem, drugi put prepisao te nalaze na papir sa logom njegove ordinacije i rekao da uradim još neke i treći put sve rezultate ponovno prepisao i rekao mi da nađem endokrinologa?!!! Dakle, bez ikakve terapije, savjeta, pregleda mog stanja, 90KM!!! Pri tome je bio jaaako neljubazan, na svako moje pitanje odgovarao drsko i neljubazno, kao da sam morala znati ono što pitam. Ja sam bila stvarno šokirana i ne bih mogla ići kod njega da je ne znam kakav stručnjak, jer se poslije izlaska iz njegove ordinacije osjećam kao IDIOT!
Onda sam krenula kod dr Hadziomerovica i kod njega sam išla jedno vrijeme. On mi je bio OK, odgovarao je fino na pitanja, ali je problem s njim što nema neki dugoročniji plan za pacijenta(išla sma mjesečno na folikulometrije). Meni se jednom omišljao dal će mi dati neku injekciju, pa kao hajde neću ovaj put, nego idući, a naravno idući je potpuno zaboravio i sve ispočetka, stalno sam se vrtila u krug i gubila vrijeme. Pored toga, on je jako često odsutan, a mijenja ga doktorica, koja nema informacije o mom stanju i pregleda kao da si prvi put došao. Dodatno je meni bio problem što imam blagi poremećaj rada štitne žlijezde, pa me uporedo vodila i njegova žena, internista, i svaki put mi radila ekg iako nikad u životu mi ekg nije bio loš, uvijek kaže da je to školski primjer dobrog ekg-a. Pa u čemu je onda bila poenta da ga radi svaki put?! Elem, nadavala sam se para na te preglede, a samo sam gubila vrijeme, čini mi se...
Onda sam išla i kod par ljekara u drugim gradovima, ali mi nije zgodno zbog praćenja ovulacije, pa sam sada krenula kod dr Mehmedbasica, odnosno dr Maje koja radi kod njega. Prvi utisak je pozitivan, odmah mi je rekla plan za narednih nekoliko mjeseci, što me malo ohrabrilo, pa vidjećemo šta dalje....
Da, nekada davnoo, u Kumrovecu mi je radila kolposkopiju dr Anja Tomić(čini mi se da se tako zvala) i mogu reći da je krasna doktorica, za mene je bila pravo iznenađenje u odnosu na ostale doktore u javnom sektoru, jako nježna, prijatna i pozitivna žena...

Izvinite na dugom postu :)
Hvala na informacijama. Treba se sve reći. :)
Post Reply