Yatour!?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#1 Yatour!?

Post by drunken tiger »

Ima li iko u KS da prodaje ovaj Yatour? http://www.yatour.net/
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2 Re: Yatour!?

Post by condy »

Teško da ćeš to kod nas naći još da ga neko prodaje. Imas na e bay-u, tačno za određeno vozilo. Cijena im je malo viša oko 100-120 KM. Treba ti zbog usb priključka, pretpostavljam :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3 Re: Yatour!?

Post by amar1994 »

Ne uzimaj , teska rinaka je svaki , ja uzeo connects2 , radio 2 god kako treba , sad nesto poceo da klikce i prepozna USB svake prestupne , pa pusti 3-4 pjesme pa zaledi :-) . Ovaj je 150KM bio , mogo sam 300 mp3 CDova nasnimit :run:
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#4 Re: Yatour!?

Post by drunken tiger »

amar1994 wrote:Ne uzimaj , teska rinaka je svaki , ja uzeo connects2 , radio 2 god kako treba , sad nesto poceo da klikce i prepozna USB svake prestupne , pa pusti 3-4 pjesme pa zaledi :-) . Ovaj je 150KM bio , mogo sam 300 mp3 CDova nasnimit :run:
Imam megane 2 s komandama za radio na volanu. Šta god da stavim osim yatoura izgubit ću komande i onaj srednji display gdje se pokazuje temperatura i vrijeme. Moguće da će ostati sat i temperatura ali ostalo ode. Imaš li kakvu drugu ideju? Ima li išta da se može upariti s tim komandama a da ne košta 300KM?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5 Re: Yatour!?

Post by amar1994 »

drunken tiger wrote:
amar1994 wrote:Ne uzimaj , teska rinaka je svaki , ja uzeo connects2 , radio 2 god kako treba , sad nesto poceo da klikce i prepozna USB svake prestupne , pa pusti 3-4 pjesme pa zaledi :-) . Ovaj je 150KM bio , mogo sam 300 mp3 CDova nasnimit :run:
Imam megane 2 s komandama za radio na volanu. Šta god da stavim osim yatoura izgubit ću komande i onaj srednji display gdje se pokazuje temperatura i vrijeme. Moguće da će ostati sat i temperatura ali ostalo ode. Imaš li kakvu drugu ideju? Ima li išta da se može upariti s tim komandama a da ne košta 300KM?
Ima rjesenja , samo cek da nadjem :)
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#6 Re: Yatour!?

Post by drunken tiger »

condy wrote:Teško da ćeš to kod nas naći još da ga neko prodaje. Imas na e bay-u, tačno za određeno vozilo. Cijena im je malo viša oko 100-120 KM. Treba ti zbog usb priključka, pretpostavljam :)
Vidio sam na ebay da ima i nije isto za sva vozila. Ma moj fabrički cd me zeza i preskače, zaglavi se cd, neće da očita cd... I sad mi žao da ubacim neki s kojim ću izgubiti komande na volanu i onaj srednji display, a ovaj yatour omogućava korištenje komandi i displaya. Pa sam mislio da ima neko da ovdje to prodaje ali u zaostatku smo.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7 Re: Yatour!?

Post by amar1994 »

drunken tiger wrote:
condy wrote:Teško da ćeš to kod nas naći još da ga neko prodaje. Imas na e bay-u, tačno za određeno vozilo. Cijena im je malo viša oko 100-120 KM. Treba ti zbog usb priključka, pretpostavljam :)
Vidio sam na ebay da ima i nije isto za sva vozila. Ma moj fabrički cd me zeza i preskače, zaglavi se cd, neće da očita cd... I sad mi žao da ubacim neki s kojim ću izgubiti komande na volanu i onaj srednji display, a ovaj yatour omogućava korištenje komandi i displaya. Pa sam mislio da ima neko da ovdje to prodaje ali u zaostatku smo.
koja ti je godina taj megane? Moj ti je savjet da ubacis kakvog pioneera i adapter za komande :wink: :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8 Re: Yatour!?

Post by amar1994 »

Ovako , trebalo bi ti ovaj ili ovaj , zavisno od godine :thumbup:

http://www.connects2.com/Product/ProductItem/CTSRN005.2

ili

http://www.connects2.com/Product/ProductItem/CTSRN004.2

i jos ti treba ovo ako pioneer uzmes , imaju i za sve ostale marke :) http://www.connects2.com/Product/Produc ... IONEERLEAD

Tvoj najbolji prijatelj ce biti ebay ako se odlucis za aftermarket radio i da zadrzis komande na volanu , radio nadji kod nas , a komande preko ebay-a :thumbup:

https://www.olx.ba/artikal/20755766/aut ... oneer-usb/ beton :thumbup: , svaki fab radio je smece u odnosu na ovo :wink:
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#9 Re: Yatour!?

Post by basicm »

drunken tiger wrote:Ima li iko u KS da prodaje ovaj Yatour? http://www.yatour.net/
Ja sam imao xcarlink u meganu, isti klinac. Radi dobro, ali kvalitet zvuka je slabiji i raspored pjesama je po njegovom cejfu unutar foldera. Ali opet bolje od cd-a. Zna zalutati po piku nekad to.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10 Re: Yatour!?

Post by amar1994 »

basicm wrote:
drunken tiger wrote:Ima li iko u KS da prodaje ovaj Yatour? http://www.yatour.net/
Ja sam imao xcarlink u meganu, isti klinac. Radi dobro, ali kvalitet zvuka je slabiji i raspored pjesama je po njegovom cejfu unutar foldera. Ali opet bolje od cd-a. Zna zalutati po piku nekad to.
mana CD-a je vrucina i rupe na nasim cestama , inace usb kvalitetom nikad ne moze pric CD-u :wink: , njemu je najbolje aftermarket i adaptere kupit , povezat i bolje ce mu svirat i hvatat stanice nego fabricki :thumbup:

vala sam bacio pare , svaki folder moras nazvat ko debil CD01 , CD02 ....... :lol: :lol:
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#11 Re: Yatour!?

Post by basicm »

Samo sto to kosta bezobrazno puno, i onda onaj novi sljasti i moras se lopova cuvati. Ne isplati se, bolje usb i neka svira kako moze. Doduse zamjenom zvucnika se moze korigovati malo zvuk, ja sam mijenjao fabricke za neke pioneer pa je zvucalo bolje, a lahko se uradi, megane je sav na zabice, saraf za bajram vidis samo.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12 Re: Yatour!?

Post by amar1994 »

basicm wrote:Samo sto to kosta bezobrazno puno, i onda onaj novi sljasti i moras se lopova cuvati. Ne isplati se, bolje usb i neka svira kako moze. Doduse zamjenom zvucnika se moze korigovati malo zvuk, ja sam mijenjao fabricke za neke pioneer pa je zvucalo bolje, a lahko se uradi, megane je sav na zabice, saraf za bajram vidis samo.
:thumbup: :mrgreen:

ma cuj :evil: , na ovom se sve lako skida isto , zvucnici su ok :D , al eto vidis mene zajebaje ovaj usb changer , moram provjerit kablove , back to the CD-s :skoljka:
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#13 Re: Yatour!?

Post by basicm »

Da ti nije do sticka? Npr na ovom mom je mogao raditi samo onaj jeftini :)

Ili vidi ima li reset cacaklicom.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#14 Re: Yatour!?

Post by amar1994 »

basicm wrote:Da ti nije do sticka? Npr na ovom mom je mogao raditi samo onaj jeftini :)

Ili vidi ima li reset cacaklicom.
gdje bi bio taj reset , probao sa svim , jednostavno nece da ga prepozna , mozda i pretjerujem , svaki je bio od 8GB :-)

Image

nazad mozda , pomagaj haha :lol:
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#15 Re: Yatour!?

Post by basicm »

Kazem pogledaj mozda ima, ja bih prvo stick drugi probao, ipak je to sve smece pa im ne znas logiku.
I da, č ć i gluposti, onda bitrate, sve to zna handriti.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#16 Re: Yatour!?

Post by amar1994 »

basicm wrote:Kazem pogledaj mozda ima, ja bih prvo stick drugi probao, ipak je to sve smece pa im ne znas logiku.
I da, č ć i gluposti, onda bitrate, sve to zna handriti.
smece od 150KM :lol: :run:
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#17 Re: Yatour!?

Post by basicm »

amar1994 wrote:
basicm wrote:Kazem pogledaj mozda ima, ja bih prvo stick drugi probao, ipak je to sve smece pa im ne znas logiku.
I da, č ć i gluposti, onda bitrate, sve to zna handriti.
smece od 150KM :lol: :run:
E pa moje smece je bilo 250, ali opet smece.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#18 Re: Yatour!?

Post by amar1994 »

basicm wrote:
amar1994 wrote:
basicm wrote:Kazem pogledaj mozda ima, ja bih prvo stick drugi probao, ipak je to sve smece pa im ne znas logiku.
I da, č ć i gluposti, onda bitrate, sve to zna handriti.
smece od 150KM :lol: :run:
E pa moje smece je bilo 250, ali opet smece.
evo sam probao i dva manja sticka , ma kakvi nista , cak mi je i korumpirao neke pjesme :lol: :lol: , nista probat jos mogu sa istekavanjem i ustekavanjem glavnog FAT kabla :-) :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#19 Re: Yatour!?

Post by amar1994 »

basicm wrote:
E pa moje smece je bilo 250, ali opet smece.
nasnimio 2 CD-a , nabacao i foldera i raznih mp3 sa čćšžđ , is topa ga ucita , nit ledi nit ista :D
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#20 Re: Yatour!?

Post by basicm »

amar1994 wrote:
basicm wrote:
E pa moje smece je bilo 250, ali opet smece.
nasnimio 2 CD-a , nabacao i foldera i raznih mp3 sa čćšžđ , is topa ga ucita , nit ledi nit ista :D
I do cega bi?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21 Re: Yatour!?

Post by amar1994 »

basicm wrote:
amar1994 wrote:
basicm wrote:
E pa moje smece je bilo 250, ali opet smece.
nasnimio 2 CD-a , nabacao i foldera i raznih mp3 sa čćšžđ , is topa ga ucita , nit ledi nit ista :D
I do cega bi?
ma do govneta izgleda , do njega je , nece da cita :-) , probat cu jos nesto al mislim da je za smeca , dugo je i radio circa 2god :-)
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#22 Re: Yatour!?

Post by NediM17 »

Ja ipak mislim da je to vise do vas.

Malo se igrajte, ne vjerujem da moze citati velike memorije, druga stvar, te stvari rijetko citaju nesto sto nije FAT/FAT32 fajl sistema. ;-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#23 Re: Yatour!?

Post by amar1994 »

Vjeruj mi Nedime , sve sam probao jednostavno nece , koda je zaledio , a mrsko mi rastavljat da izvucem kablove pa da ih ponovo stavim :-) , sad za sad CD pa kad upekne , onda cu probat da ne polomim plastiku :)
intercepter
Posts: 18
Joined: 07/06/2017 04:09

#24 Re: Yatour!?

Post by intercepter »

amar1994 wrote: https://www.olx.ba/artikal/20755766/aut ... oneer-usb/ beton :thumbup: , svaki fab radio je smece u odnosu na ovo :wink:
Mislim kolega da nisi u pravu.Ja inače u A6 imam Concert 1 autoradio sa BOSE sistemom i samo onaj ko je imao takav ili slican sistem zna šta je pravi zvuk i da ga je nemoguće postići sa aftermarket uređajima i zvučnicima.Slično je i sa ostalim originalnim autoradijima jer imaju dobar zvuk,odlično ''hvataju'' stanice i nerijetko imaju poseban oblik koji se odlično uklapa sa tablom i nemoguće je ubaciti aftermarket radio a da se ne pokvari izgled.

Moj radio je kao što sam napisao Audijev Concert 1,što znači da je kasetaš ali sam ga prepravio odličnim modulom koji je mnogo jeftiniji od yatour-a i sličnih,a koji se kao što vidim po komentarima i nisu nešto pokazali.I ako je tačno kao što kolege pišu da je zvuk mnogo lošiji,nekad neće da čitaju ili sporo čitaju,pa čak se i kvare a preskupi su onda je to obično bacanje para.Jedina mana je što ovaj modul može ugraditi samo elektroničar.Modul posjeduje USB,SD,Bluetooth i radio prijemnik koji se može koristiti ako originalni nije ispravan.Tako da mogu na njega spojiti mobilni,laptop ili tablet i koristiti google mape ili neku drugu instaliranu navigaciju a ujedno i puštati spotove,filmove ili MP3 fajlove.Zvuk je perfektan što se može osjetiti samo na boljim audio sistemima kakav je ovaj u mome autu i mogu reći da nema nikakve razliike u odnosu na CD.Znači bitno je samo kakvog kvaliteta je MP3 fajl koji puštam na njemu.Promjena pjesama je trenutna tako da nema nikakvog čekanja da nešto očita.Meni je se svidio u potpunosti i možete i vi pogledati na sljedećem linku kako sve radi.Uz video sam ubacio titl pa ga uključite ako vam je isključen.

https://www.youtube.com/watch?v=0qaUwklggwU
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#25 Re: Yatour!?

Post by supercali »

Pretjera ga ti da aftermarket uredjajima i zvucnicima ne mozes postici takav zvuk
Ja cu ti reci da sa aftermarket uredjajima i zvucnicima mozes dobiti bolje samo sto to kosta
Post Reply