Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#51 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by O'zone »

Nakon dana potrage za novim ključem opet dodjem do saznanja da u BiH ništa nije jednostavno. Elem Hudini otpao jer eto "komplikovano je to buraz, naše ampule su veće nema gdje stati u tvoj ključ treba skroz novi ključ, dvije stoje bla, bla, bla....."

Zvao i ABC njihova procedura: pregledaju sve brave da nije koja mijenjana pa ako nije pošalju zahtjev u FR u fabriku pa nakon sedam do dvadesetijedan dan dodju OBA nova ključa jer nije moguće narucit samo jedan pa onda ide na reprogriranje ECU-a i sve to cca trista i kusur KM

Poslao mail i u Ovnak ali mislim da će biti isto.

Elem ostaje ručno otključavanje i zaključavanje do daljnjeg osim ako nemate još kakvu ideju....
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#52 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by Akibh »

O'zone wrote:Nakon dana potrage za novim ključem opet dodjem do saznanja da u BiH ništa nije jednostavno. Elem Hudini otpao jer eto "komplikovano je to buraz, naše ampule su veće nema gdje stati u tvoj ključ treba skroz novi ključ, dvije stoje bla, bla, bla....."

Zvao i ABC njihova procedura: pregledaju sve brave da nije koja mijenjana pa ako nije pošalju zahtjev u FR u fabriku pa nakon sedam do dvadesetijedan dan dodju OBA nova ključa jer nije moguće narucit samo jedan pa onda ide na reprogriranje ECU-a i sve to cca trista i kusur KM

Poslao mail i u Ovnak ali mislim da će biti isto.

Elem ostaje ručno otključavanje i zaključavanje do daljnjeg osim ako nemate još kakvu ideju....
Meni je nesto slicno uradio onaj kod Velikog parka: KEY SERVICE SARAJEVO, KOŠEVO DO BROJA 1. TELEFON: 061 130 376 , 062 769 407. za 100km
a ima i onaj na alipasinom https://www.facebook.com/izradakljuceva.servissella ista cijena bila
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#53 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by konektovan »

Ako je samo daljinsko otkljucavanje/zakljucavanje u pitanju, to se da rijesiti najobicnijim kineskim setom za daljinsko, i kosta ne vise od 50-70 KM.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#54 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by O'zone »

Akibh wrote:
O'zone wrote:Nakon dana potrage za novim ključem opet dodjem do saznanja da u BiH ništa nije jednostavno. Elem Hudini otpao jer eto "komplikovano je to buraz, naše ampule su veće nema gdje stati u tvoj ključ treba skroz novi ključ, dvije stoje bla, bla, bla....."

Zvao i ABC njihova procedura: pregledaju sve brave da nije koja mijenjana pa ako nije pošalju zahtjev u FR u fabriku pa nakon sedam do dvadesetijedan dan dodju OBA nova ključa jer nije moguće narucit samo jedan pa onda ide na reprogriranje ECU-a i sve to cca trista i kusur KM

Poslao mail i u Ovnak ali mislim da će biti isto.

Elem ostaje ručno otključavanje i zaključavanje do daljnjeg osim ako nemate još kakvu ideju....
Meni je nesto slicno uradio onaj kod Velikog parka: KEY SERVICE SARAJEVO, KOŠEVO DO BROJA 1. TELEFON: 061 130 376 , 062 769 407. za 100km
a ima i onaj na alipasinom https://www.facebook.com/izradakljuceva.servissella ista cijena bila
Hvala! Poslao poruku Selli a otići ću do ovog u Koševu ;-)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#55 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by O'zone »

konektovan wrote:Ako je samo daljinsko otkljucavanje/zakljucavanje u pitanju, to se da rijesiti najobicnijim kineskim setom za daljinsko, i kosta ne vise od 50-70 KM.
Jeste ali moraš ugrađivati novi modul a Citroen takav kakav jeste nije baš ljubitelj prčkanja po elektroniKi jer mu pobudalesa BSI. :(
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#56 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by O'zone »

OK! Sad provjerih bateriju što sam stavio...prazna :shock: a provjerena prije postavljanja bila puna (ja sam je provjeravao a baterija nije fuš Renata je) znači elektronika ključa negdje pravi spoj i prazni bateriju :-x Nije ni čudo da ga nisam uspio sinhronizirati :run:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#57 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by O'zone »

Skontao i napravio. Glupa gumena tipka za otključavanje ostala deformisana nakon Bogznakolikopritiskanja i konstantno pritiskala mikro prekidač i potrošila bateriju :roll: Malo otvorenog plamena i umjeća tipka napravljenja klika ko nova :mrgreen: E sutra ujutro opet iz početka za sinhronizaciju daljinskog a onda ponovo ganjanje za transponderski čip :mrgreen:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#58 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by O'zone »

Ako koga zanima transponderski čip koji ide u Xsaru picasso a u još hejbet Peugeot i Renault modela od 2000 do 2006 je
Transponder Philips Crypto ID46 ● JMA :TP12 / TPX4 ● PCF7936AS
link

http://transpondery.com/transponder_cat ... talog.html

Cijena bjanko transpondera na Alibabi je 2,6 $ po komadu najmanje se može naručiti 5 komada

link

http://www.alibaba.com/product-detail/I ... 25330.html

Postupak kloniranja koda sa postojećeg ključa na novi traje 3 minute



I onda ja popizdim da to ovdje niko neće ili ne zna da uradi na principu "daj, gotovo, plati, ćao" nego prave od toga nuklearnu fiziku :-x
User avatar
arman1
Posts: 5345
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#59 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by arman1 »

I na kraju kako si zadovoljan Picassom?
strucnjak_kofol
Posts: 183
Joined: 26/08/2015 09:33

#60 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by strucnjak_kofol »

Prijatelju,ovdje niko nece da radi za 20-30 km,kao sto si se uvjerio,svi prave nuklearnu fiziku od toga nebi li uzeli 2-3 stoje,to ti je to
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#61 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by O'zone »

arman1 wrote:I na kraju kako si zadovoljan Picassom?
Prilično. Evo prekucao sa njim već nekih 2xxx km bez problema. Mada primjetio da u određenim situacijama izbacuje malo plavog dima @bitangina dijagnoza "gumice ventila" Al još uvijek čekam da prodam svoje auto http://www.olx.ba/artikal/18301486/skod ... nzin-plin/ pa da ulažem u ovo :mrgreen: Jedna stvar je evidentna Picasso nije namjenjen za gradske vožnje nego za magistralne pravce i autoput gdje je udobnost i potrošnja fenomenalna. Sve u svemu još nisam požalio.

E da! Još se zajebajem sa ključem sa daljinskim. U međuvremenu sam skontao da elektronika u ključu izgleda pravi problem jer iscrpi bateriju za cca 3-4 dana pa bi bio zahvalan za informaciju da li ima negdje neki elektroničar koji je voljan da se zajebava sa time?
strucnjak_kofol wrote:Prijatelju,ovdje niko nece da radi za 20-30 km,kao sto si se uvjerio,svi prave nuklearnu fiziku od toga nebi li uzeli 2-3 stoje,to ti je to
A znam jbg-a. Naručio ja sebi transponder čip sa E-bay-a stigao za sedam dana, pokupio sve otišao kod drugog ključara (prilično jaka ključarska radnja sa modernim spravicama) i kažem mu "samo mi napravi klon transpondera odnosno presnimi podatke sa jednog transpondera koji koritim na ovaj drugi koji sam nabavio" i tu poče ono "joooj jarane znaaaaš nije ti to 100% sigurno al ako uzmeš ovaj naš transponder dođe te to 60 markica radit će 100%" rekoh neću Vaš transponder imam svoj i onda opet " a može ti auto ne htjeti uopšte upaliti jer ne znamo koliko je ključeva prijavljeno na BSI" pa rekoh "pravite klon a ne novi transponder sa novom šifrom! Automobil ne razaznaje koji sam ja ključ ubacio u bravu čita jedan te isti transponder mogu jbni transponder isčupati iz ključa i zaljepit ga za kontakt bravu i narezati hiljadu ključeva i svaki će paliti a mogu i napraviti hiljadu kopija transpondera i svaki će biti očitan ako jedan jedini" i oni se opet vratiše na priču da je sa njihovim transponderom to 100% sigurno ali sa mojim nije i ja se pokupim i izađem.

Sad nećeš vjerovati ganjam štele naokolo preko ljudi koje znam za ključara koji je voljan da samo odradi klon transpondera :lol: :lol: :lol: OVO JE BOSNA :bih:
citroen xm
Posts: 18131
Joined: 17/04/2012 22:57

#62 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by citroen xm »

Šta bi tek bilo da ganjaš posao u Sipi... :lol: :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#63 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by O'zone »

citroen xm wrote:Šta bi tek bilo da ganjaš posao u Sipi... :lol: :lol:
Ma to bih prije vjeruj mi :mrgreen:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#64 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by sunceKOtepsija »

O'zone wrote:
arman1 wrote:I na kraju kako si zadovoljan Picassom?
Prilično. Evo prekucao sa njim već nekih 2xxx km bez problema. Mada primjetio da u određenim situacijama izbacuje malo plavog dima @bitangina dijagnoza "gumice ventila" Al još uvijek čekam da prodam svoje auto http://www.olx.ba/artikal/18301486/skod ... nzin-plin/ pa da ulažem u ovo :mrgreen: Jedna stvar je evidentna Picasso nije namjenjen za gradske vožnje nego za magistralne pravce i autoput gdje je udobnost i potrošnja fenomenalna. Sve u svemu još nisam požalio.

E da! Još se zajebajem sa ključem sa daljinskim. U međuvremenu sam skontao da elektronika u ključu izgleda pravi problem jer iscrpi bateriju za cca 3-4 dana pa bi bio zahvalan za informaciju da li ima negdje neki elektroničar koji je voljan da se zajebava sa time?
strucnjak_kofol wrote:Prijatelju,ovdje niko nece da radi za 20-30 km,kao sto si se uvjerio,svi prave nuklearnu fiziku od toga nebi li uzeli 2-3 stoje,to ti je to
A znam jbg-a. Naručio ja sebi transponder čip sa E-bay-a stigao za sedam dana, pokupio sve otišao kod drugog ključara (prilično jaka ključarska radnja sa modernim spravicama) i kažem mu "samo mi napravi klon transpondera odnosno presnimi podatke sa jednog transpondera koji koritim na ovaj drugi koji sam nabavio" i tu poče ono "joooj jarane znaaaaš nije ti to 100% sigurno al ako uzmeš ovaj naš transponder dođe te to 60 markica radit će 100%" rekoh neću Vaš transponder imam svoj i onda opet " a može ti auto ne htjeti uopšte upaliti jer ne znamo koliko je ključeva prijavljeno na BSI" pa rekoh "pravite klon a ne novi transponder sa novom šifrom! Automobil ne razaznaje koji sam ja ključ ubacio u bravu čita jedan te isti transponder mogu jbni transponder isčupati iz ključa i zaljepit ga za kontakt bravu i narezati hiljadu ključeva i svaki će paliti a mogu i napraviti hiljadu kopija transpondera i svaki će biti očitan ako jedan jedini" i oni se opet vratiše na priču da je sa njihovim transponderom to 100% sigurno ali sa mojim nije i ja se pokupim i izađem.

Sad nećeš vjerovati ganjam štele naokolo preko ljudi koje znam za ključara koji je voljan da samo odradi klon transpondera :lol: :lol: :lol: OVO JE BOSNA :bih:
jel moguce to sam uradit, kakva oprema treba?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#65 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by O'zone »

O'zone wrote:
Postupak kloniranja koda sa postojećeg ključa na novi traje 3 minute


sunceKOtepsija wrote: jel moguce to sam uradit, kakva oprema treba?
Evo ti sprave na videu iznad i postupka kako se kopira transponder. Znači jedna tipka "Read" druga tipka "Write". Postupak ubaciš ključ koji ima funkcionalan transponder koji inače koristiš za paljenje vozila i pritisneš tipku "Read" uređaj tada pročita kod sa transpondera i spremi ga u memoriju zatim ubaciš ključ sa novim transponderom i pritisneš "write" i uređaj prekopira kod na taj drugi transponder i eto ga gotov posao cca 3 minute

Ovo vrijedi za starije transpondere i imobilizatore noviji su dosta sofisticiraniji i treba malo više posla oko njih tako da i uređaji postaju komplikovaniji i komplikovaniji. Trenutno broj jedan u Europi Italijanska SILCA

http://www.silca.biz/en/products/key-re ... vices.html

Cijene uređaja općenito idu od 99 $ pa do preko 3 000 $
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#66 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by junior3 »

O zone, koliko to malo dimi? Troši li ulje, imam sličan problem, sumnjam na gumice.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#67 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by O'zone »

junior3 wrote:O zone, koliko to malo dimi? Troši li ulje, imam sličan problem, sumnjam na gumice.
A najbolje to skontaš kad voziš niz brdo u brzini odnosno kočiš motorom i onda na dnu brda staneš desetak sekundi pa sa malo jačim gasom kreneš obično ostane oblak plavog dima i to ti je najbolji znak i ujutro pri prvom paljenju zna malo zadimiti plavičasto ali nije kondenz nego baš ulje osjeti se i miris spaljenog ulja. inače u ostatku vožnje nikakvog dima nema bez obzira koliko forsirao motor i na kojim ga obrtajima vrtio.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#68 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by junior3 »

To je to otprilike. Kod mene izbaci nešto dima kad se prvi put upali u 1 i 2 brzina onda ništa, pa posle na kočenju motorom, ne baš uvijek, ali u zadnje vrijeme sve češće.

Još će biti dobra ako su gumice, fali mi da karike odu. :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#69 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by O'zone »

junior3 wrote:To je to otprilike. Kod mene izbaci nešto dima kad se prvi put upali u 1 i 2 brzina onda ništa, pa posle na kočenju motorom, ne baš uvijek, ali u zadnje vrijeme sve češće.

Još će biti dobra ako su gumice, fali mi da karike odu. :D
Karike kad odu onda koliko ja znam dimi cijelo vrijeme. Bilo kako bilo glavu bi trebalo skinut a tome slijedi vjerovatno ravnanje iste plus novi dihtung glave pa na to dodaj gumice ventila pa eventualnu obradu dosjeda ako su stradali pa mozda i samih ventila zbog sakupljanja onih eventualnih naslaga na njima (zaboravio kako se zovu ).

S druge strane mogu se zamjeniti samo gumice bez ičeg ovog navedenog :) ali eto kad se radi daj da se radi kako treba.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#70 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by junior3 »

Najebali smo nas dvojica kako ja vidim. :D

Koliko tu treba keša uložiti otprilike?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#71 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by O'zone »

junior3 wrote:Najebali smo nas dvojica kako ja vidim. :D

Koliko tu treba keša uložiti otprilike?
Pa zavisi koje je auto. Kod mene to izdaje u najboljoj opciji 4 KM po gumici ventila a ima ih 16 pa na to dihtung glave 80 KM pa ako zatreba ravnanje glave mislim da je to 50-60 KM mada nemam pojma i ruke nisu ispod 100 KM jer ima toga tonu rascupat. Zbirno negdje cca 300 KM to je u slučaju da se ne otkrije još neki defekt kad se skine glava.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#72 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by madner »

Ozone je mogao otvoriti biznis a on ovdje odaje male tajne velikih hohstaplera. :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#73 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by O'zone »

madner wrote:Ozone je mogao otvoriti biznis a on ovdje odaje male tajne velikih hohstaplera. :D
Imam ja biznis već otvoren a ovo cigancenje mi je smrt i nikad se ne BiH bavio sa njim (zato valjda nikad neće bit gazde od mene :D )
User avatar
arman1
Posts: 5345
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#74 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by arman1 »

Smiješno je da nakon 6-7 godina kako imam ovu vozilicu odgovorno tvrdim da ju je jeftinije održavati nego njegovo veličanstvo GII. Ovih dana pazario još jednu. Nadam se da nije mačak u vreći.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#75 Re: Xsara Picasso - Nova i lijepa tema

Post by madner »

O'zone wrote:
madner wrote:Ozone je mogao otvoriti biznis a on ovdje odaje male tajne velikih hohstaplera. :D
Imam ja biznis već otvoren a ovo cigancenje mi je smrt i nikad se ne BiH bavio sa njim (zato valjda nikad neće bit gazde od mene :D )
Pa svaki auto servis radi tako, prodaje manje vise opskurno znanje.
S tim da nece niko popraviti tipku, nego ce ti naplatiti novi kljuc. :D
Post Reply