Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2926 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Treba biti realan, kvalitet izrade nije ni blizu. Kazu na mi5 da je nazad staklo, zakleo bih se da je ovo plastika. Npr dok se u s7 bas primjeti da je staklo...
Ali za 480km, prezadovoljan
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#2927 Re: Xiaomi mobiteli

Post by probook »

He1972 wrote:XIAOMI brand sale na gearbestu.

https://www.gearbest.com/promotion-xiao ... 9eEALw_wcB

:thumbup:
Gearbestu odavno ne vjerujem sto se tice "popusta".

Jednom sam nesto bezveze trazio i nadjem na gearbest kao popust nzm ti ni ja koliko cini mi se 70%. Srecom bezveze taj isti artikal potrazim po netu i vidim da je to regularna cijena. Toliko o njihovim famoznim popustima.
User avatar
Quaresma
Posts: 6698
Joined: 19/07/2010 16:37

#2928 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Quaresma »

TFD wrote: Meni se iskreno ne da ništa čačkat, a zadnji mobitel mi je bio Moto G tako da mi je stock andorid odlično sjeo i ja lično ne želim MIUI.
I Xperia ima near stock iskustvo, tako da sam i ja zavolio takav android. ali sam evo sad ohladio od Xiaomija, video snimanje je katastrofa, bar je zvuk blago rečeno očajan. instant turn off.
TFD
Posts: 74
Joined: 14/09/2017 14:45

#2929 Re: Xiaomi mobiteli

Post by TFD »

Quaresma wrote:
TFD wrote: Meni se iskreno ne da ništa čačkat, a zadnji mobitel mi je bio Moto G tako da mi je stock andorid odlično sjeo i ja lično ne želim MIUI.
I Xperia ima near stock iskustvo, tako da sam i ja zavolio takav android. ali sam evo sad ohladio od Xiaomija, video snimanje je katastrofa, bar je zvuk blago rečeno očajan. instant turn off.
Ja sam imao Motorolu 3 godine a slikanje mi i nije neki prioritet. Na fb imam 3 slike a instagrama nemam. O viedu da ne pričam, to mi nije ni kraj pameti.

Meni je bitno 64 GB interne memorije, 4 Gb rama i solidan displej za gledanje jutuba.
User avatar
Quaresma
Posts: 6698
Joined: 19/07/2010 16:37

#2930 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Quaresma »

meni je bitno, nije da snimam nesto puno, ali ne zelim ocajan zvuk, nedo Bog onda nesto snimiti gdje je veca buka, ja sam mislio da je ovaj problem proslost i da svi danas imaju relativno respektabilne ugradjene mikrofone.


Svakako nisam planirao zadrzavati telefon dugo kod sebe, u tom slucaju bih proslijedio osobi koja ce slikati i snimati dijecu, i tu bi dobro uskocilo tih 64GB uz kojeg bih dodao jos eventualno brzu MicroSD karticu od 32GB
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#2931 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

zlo zlo wrote:2ampera.. možeš komotno. :D to je to, mogu se s istima punit.
Yep,samo kad je QC u pitanju onda punjač diže napon a smanjuje struju..
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#2932 Re: Xiaomi mobiteli

Post by dugonja »

Quaresma wrote:.... ali sam evo sad ohladio od Xiaomija, video snimanje je katastrofa, bar je zvuk blago rečeno očajan. instant turn off.
koji model Xaomija je uopšte u pitanju ?
almir266
Posts: 8
Joined: 10/04/2017 18:55

#2933 Re: Xiaomi mobiteli

Post by almir266 »

Da li sad uzeti ovaj redmi note 4x ili cekati da izadje note 5 hoce li brzo?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2934 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

dugonja wrote:
Quaresma wrote:.... ali sam evo sad ohladio od Xiaomija, video snimanje je katastrofa, bar je zvuk blago rečeno očajan. instant turn off.
koji model Xaomija je uopšte u pitanju ?
Ovo veze nema s realnošću.
sabanss
Posts: 4598
Joined: 13/08/2006 11:20

#2935 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sabanss »

Quaresma wrote:
I Xperia ima near stock iskustvo, tako da sam i ja zavolio takav android. ali sam evo sad ohladio od Xiaomija, video snimanje je katastrofa, bar je zvuk blago rečeno očajan. instant turn off.
Brate, sa prvim dijelom izjave si se diskreditirao za ostatak rasprave :D

Ne znam koju si Xperiu imao, ja sam koristio dvije i to ima vise bloatwarea i od Samsunga. Da ne spominjem update koji je telefon napravio neupotrebljivo sporim i za koji ima je trebalo skoro 10 mjeseci da ga isprave (Xperia SP)
TFD
Posts: 74
Joined: 14/09/2017 14:45

#2936 Re: Xiaomi mobiteli

Post by TFD »

Ko mi prenese informaciju da je Mi A1 došo kod nas dobije kilu krompiruše :kontrabas:
User avatar
Quaresma
Posts: 6698
Joined: 19/07/2010 16:37

#2937 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Quaresma »

sabanss wrote:
Quaresma wrote:
I Xperia ima near stock iskustvo, tako da sam i ja zavolio takav android. ali sam evo sad ohladio od Xiaomija, video snimanje je katastrofa, bar je zvuk blago rečeno očajan. instant turn off.
Brate, sa prvim dijelom izjave si se diskreditirao za ostatak rasprave :D

Ne znam koju si Xperiu imao, ja sam koristio dvije i to ima vise bloatwarea i od Samsunga. Da ne spominjem update koji je telefon napravio neupotrebljivo sporim i za koji ima je trebalo skoro 10 mjeseci da ga isprave (Xperia SP)
Xperia Z5, bujrum pa prebroj.
agent_zero wrote:
dugonja wrote:
Quaresma wrote:.... ali sam evo sad ohladio od Xiaomija, video snimanje je katastrofa, bar je zvuk blago rečeno očajan. instant turn off.
koji model Xaomija je uopšte u pitanju ?
Ovo veze nema s realnošću.
nego, ako vec imas neki xiaomi, snimi video, i da čujemo kvalitetu zvuka.

U pitaju je Model Mi5x odnosno Mi A1
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#2938 Re: Xiaomi mobiteli

Post by choxnox »

skafiskafsnjak wrote:Treba biti realan, kvalitet izrade nije ni blizu. Kazu na mi5 da je nazad staklo, zakleo bih se da je ovo plastika. Npr dok se u s7 bas primjeti da je staklo...
Ali za 480km, prezadovoljan
Nista, cekic u sake i ispitaj iz prve ruke pa nam sa S7 uslikaj i postavi ovdje slike rezultata :lol:
User avatar
madesa
Posts: 4216
Joined: 26/07/2013 02:37

#2939 Re: Xiaomi mobiteli

Post by madesa »

raja trebA MI pomoc u vezi redmi 4x. Prednja kamera nema bljeskavice dok kad instaliram neku drugu kamera aplikaciju onda ima ?
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2940 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

madesa wrote:raja trebA MI pomoc u vezi redmi 4x. Prednja kamera nema bljeskavice dok kad instaliram neku drugu kamera aplikaciju onda ima ?
odakle ti blic na prednjoj strani :?

jedino da kamera koristi display ko blic
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2941 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

Bljeskavica?! :mrgreen:
User avatar
madesa
Posts: 4216
Joined: 26/07/2013 02:37

#2942 Re: Xiaomi mobiteli

Post by madesa »

kloniran wrote:
madesa wrote:raja trebA MI pomoc u vezi redmi 4x. Prednja kamera nema bljeskavice dok kad instaliram neku drugu kamera aplikaciju onda ima ?
odakle ti blic na prednjoj strani :?

jedino da kamera koristi display ko blic
Da, na to sam mislio
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2943 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Evo jos malo za poredjenje :)

mi5

Image

s7

Image
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2944 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

mi5

Image

s7

Image
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2945 Re: Xiaomi mobiteli

Post by avaks »

Realno S7 je bolji ali jbg ipak je na njemu jedna od najboljih kamera 2016te ako nije i najbolja a još uvijek je sigurno u top 5.
Mi5 za svoju cijenu ne zaostaje toliko i kamera definitivno nije za odbaciti po ovim tvojim primjerima :thumbup:
Sada kakav je u radu ne znam ali za cijenu od 480KM definitivno dobar izbor :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#2946 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

U normalnom radu, isti je kao s7. Ne znam sad nacin kako da ga opteretim, ali ne vjerujem da bi zaostao puno. Gledao sam antutu testove, u par hiljada je rezultat sa s7. Antutu mi ne znaci nista, ali eto moze se porediti.

Kamera je za te pare vrh. Nov s7 se ne moze naci ispod 750-800KM ja mislim.
TFD
Posts: 74
Joined: 14/09/2017 14:45

#2947 Re: Xiaomi mobiteli

Post by TFD »

Jesul tvoja kolica? :mrgreen:

Mi5 sasma dovoljan, za te pare ekstra mob. Meni uvijek izvlači živce kad porede na yt mobitele iz različitih cjenovnih rangova i onda puno komentara tipa iphone 7 il sasmung 8 bolja a poredili ih sa duplo jeftinijim mobiteli
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2948 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

Stigao 8.5.8.0 stable putem OTA. :wink:
User avatar
Rene Higuita
Posts: 910
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#2949 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Rene Higuita »

Mi 5 nudi flagship iskustvo, ali ne po flagship cijeni. Tako kazu ozbiljni svjetski i regionalni autoriteti kao sto su: Android Authority, GSM Arena, racunalo.com, mob.hr, smartphonehrvatska.com, a na kraju ima I user experience koji ide u prilog tome. Jedina razlika u kvaliteti izmedju Samsunga I Xiaomija je u softverskom procesiranju slike sa kamere. Samsung je to doveo do savrsenstva. Ali ni to nije tolika razlika, ona se samo vidi u losijim svjetlosnim uslovima. Ako uzmemo u obzir da je u losim svjetlosnim uslovima S7 za 10, Mi5 je bez problema za 8,5.
Xiaomi kao brend apsolutno parira bilo kojem etabliranom brendu I po fizickoj kvalieti izrade, hardverskim komponentama I MIUI softvareom.
Xiaomi je trenutno u istom hardverskom segmentu duplo jeftiniji od Samsunga, ali ni to nece biti jos dugo tako, jer su krenuli u globalnu ekspanziju, a to nosi svoje troskove, sto ce se odraziti I na cijene njihovih smartphona. Ali opet ce kao brend jos dugo biti povoljniji.
Na kraju, broj korisnika Xiaomija i MIUI govori sam za sebe. Ne zovu ih bezveze Apple of China.
Xiaomi, Oppo, Vivo, Huawei su vrhunski kineski proizvodjaci smart tehnike i druge elektronske opreme.
http://www.androidauthority.com/xiaomi- ... ew-685776/

http://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_5-review-1411.php
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2950 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

avaks wrote:Realno S7 je bolji ali jbg ipak je na njemu jedna od najboljih kamera 2016te ako nije i najbolja a još uvijek je sigurno u top 5.
Mi5 za svoju cijenu ne zaostaje toliko i kamera definitivno nije za odbaciti po ovim tvojim primjerima :thumbup:
Sada kakav je u radu ne znam ali za cijenu od 480KM definitivno dobar izbor :mrgreen:
samsung ima bolju softversku obradu slike, a senzori su tu negdje, na samsungu je vjerovatno bolja optika pa su zato jasnije slike
samo samsung malo pregoni sa osvjetljenjem slike i zivljim bojama, meni nekako vjestacki izgledaju slike
Post Reply