Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
sabanss
Posts: 4612
Joined: 13/08/2006 11:20

#2601 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sabanss »

skafiskafsnjak wrote: ne stopa mi meni galaxy s7 , isto 4 gb rama :lol: :lol: :lol:

ma gledao sam na onim recenzijama nekim, stopka opasno (bar za moje poimanje stopanja) ahhaha . Nije mi problem dodaati jos 150km pa uzeti mi5... al gledam gearbest, geekbuying, banggood... Nigdje nema standard edicije ( 3 / 32 ).
Jbg ga, ne znam sta radite sa telefonim pa stopaju :D Mi Max i Mi4x u porodici, za moje pojmove ne stopaju... Doduse ne igram se pa pretpostavljam da nema nista niti za opteretiti procesor.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2602 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

skafiskafsnjak wrote:Redmi 4x ... da li stopa imalo pri radu ? normalne apliakcija, facebook , messenger viber i to ?
daj ne zajebaji, ja imam kinezera 2 gige rama mtk 6735 pa te navedene aplikacije pice ko lude :lol:
User avatar
permanentan
Posts: 459
Joined: 30/01/2008 14:11

#2603 Re: Xiaomi mobiteli

Post by permanentan »

agent_zero wrote:
ifus wrote:
agent_zero wrote:Kako mogu prije kupovine provjeriti jeli snapdragon ili mtk verzija procesora na rn4/4x? Piše li negdje na kutiji, poleđini samog mobitela ili se ne može provjeriti bez paljenja istog?
Mislim da je Note 4X samo sa snapdragonom, a Note 4 dolazi u dvije varijante,
Kolega @stachu ima 4x sa mtk procesorom. I njih su počeli "tripati" u 4x :mrgreen:


Nego ljudi, hajde iskreno, jeli iko od vas kasnije uspio prodati ili zamijeniti (za drugi uz doplatu) xiaomi mobitel?
Pisao sam i ovdje kad sam prodavao Mi5, mozda nakon 7 dana javio mi se lik iz B.Luke na pik i prodam ga za 400 KM. A kad sam ga kupovao, pomirio se s tim da ce ostati u familiji :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2604 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

permanentan wrote: Pisao sam i ovdje kad sam prodavao Mi5, mozda nakon 7 dana javio mi se lik iz B.Luke na pik i prodam ga za 400 KM. A kad sam ga kupovao, pomirio se s tim da ce ostati u familiji :)
Znači može se prodati :thumbup:

Nego narode, koliko u najboljem slučaju treba da mobitel stigne ako se naruči online i koliki su mi troškovi carine i poreza?

Koju god piljaru na piku upitam ima li, svi imaju, a kad napišem da bih naručio, onda počne izmotavanje kako tek treba pošiljka da stigne, nazovi sutra i slični fazoni.
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#2605 Re: Xiaomi mobiteli

Post by lokalni_razdjevicar »

agent_zero wrote:
permanentan wrote: Pisao sam i ovdje kad sam prodavao Mi5, mozda nakon 7 dana javio mi se lik iz B.Luke na pik i prodam ga za 400 KM. A kad sam ga kupovao, pomirio se s tim da ce ostati u familiji :)
Znači može se prodati :thumbup:

Nego narode, koliko u najboljem slučaju treba da mobitel stigne ako se naruči online i koliki su mi troškovi carine i poreza?

Koju god piljaru na piku upitam ima li, svi imaju, a kad napišem da bih naručio, onda počne izmotavanje kako tek treba pošiljka da stigne, nazovi sutra i slični fazoni.
imas radnju u mostaru iqmobile koja prodaje telefone kneske
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2606 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

agent_zero wrote:
permanentan wrote: Pisao sam i ovdje kad sam prodavao Mi5, mozda nakon 7 dana javio mi se lik iz B.Luke na pik i prodam ga za 400 KM. A kad sam ga kupovao, pomirio se s tim da ce ostati u familiji :)
Znači može se prodati :thumbup:

Nego narode, koliko u najboljem slučaju treba da mobitel stigne ako se naruči online i koliki su mi troškovi carine i poreza?

Koju god piljaru na piku upitam ima li, svi imaju, a kad napišem da bih naručio, onda počne izmotavanje kako tek treba pošiljka da stigne, nazovi sutra i slični fazoni.
meni je do sad svaki stigao u periodu 15 do 25 dana
a carinu smo apsolvirali nekoliko puta

cijena*1,05*1,17+10+4,5+otvaranje 2,5do 8,5KM kako te zapadne
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2607 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

lokalni_razdjevicar wrote:
agent_zero wrote:
permanentan wrote: Pisao sam i ovdje kad sam prodavao Mi5, mozda nakon 7 dana javio mi se lik iz B.Luke na pik i prodam ga za 400 KM. A kad sam ga kupovao, pomirio se s tim da ce ostati u familiji :)
Znači može se prodati :thumbup:

Nego narode, koliko u najboljem slučaju treba da mobitel stigne ako se naruči online i koliki su mi troškovi carine i poreza?

Koju god piljaru na piku upitam ima li, svi imaju, a kad napišem da bih naručio, onda počne izmotavanje kako tek treba pošiljka da stigne, nazovi sutra i slični fazoni.
imas radnju u mostaru iqmobile koja prodaje telefone kneske
Znam da ima li za 419KM mobitel koji je kod drugih od 310 do 330. :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2608 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

kloniran wrote:meni je do sad svaki stigao u periodu 15 do 25 dana
a carinu smo apsolvirali nekoliko puta

cijena*1,05*1,17+10+4,5+otvaranje 2,5do 8,5KM kako te zapadne
Ništa, puno mi je to čekati.

Ima li neko EU skladište, tipa honorbuy i slično gdje može stići za nekoliko dana?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#2609 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

agent_zero wrote:
kloniran wrote:meni je do sad svaki stigao u periodu 15 do 25 dana
a carinu smo apsolvirali nekoliko puta

cijena*1,05*1,17+10+4,5+otvaranje 2,5do 8,5KM kako te zapadne
Ništa, puno mi je to čekati.

Ima li neko EU skladište, tipa honorbuy i slično gdje može stići za nekoliko dana?
Zavisno od dostupnosti, pogledaj aliexpress, geekbuying i te... Pise ti ako ima EU warehouse.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31560
Joined: 16/04/2011 18:46

#2610 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

kloniran wrote:
skafiskafsnjak wrote:Redmi 4x ... da li stopa imalo pri radu ? normalne apliakcija, facebook , messenger viber i to ?
daj ne zajebaji, ja imam kinezera 2 gige rama mtk 6735 pa te navedene aplikacije pice ko lude :lol:
Pa pitam, nisam rekao da imam i da stopa. Gledao sam par recenzija... kliknu npr playstore..otvara nako 3 sec..
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2611 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

diablobih wrote:
agent_zero wrote:
kloniran wrote:meni je do sad svaki stigao u periodu 15 do 25 dana
a carinu smo apsolvirali nekoliko puta

cijena*1,05*1,17+10+4,5+otvaranje 2,5do 8,5KM kako te zapadne
Ništa, puno mi je to čekati.

Ima li neko EU skladište, tipa honorbuy i slično gdje može stići za nekoliko dana?
Zavisno od dostupnosti, pogledaj aliexpress, geekbuying i te... Pise ti ako ima EU warehouse.
Hvala.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2612 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

skafiskafsnjak wrote:
kloniran wrote:
skafiskafsnjak wrote:Redmi 4x ... da li stopa imalo pri radu ? normalne apliakcija, facebook , messenger viber i to ?
daj ne zajebaji, ja imam kinezera 2 gige rama mtk 6735 pa te navedene aplikacije pice ko lude :lol:
Pa pitam, nisam rekao da imam i da stopa. Gledao sam par recenzija... kliknu npr playstore..otvara nako 3 sec..
Pa zato što mu je slab cpu. Snapdragon serija 4 je low end. Još uvijek se izrađuje u 28nm procesu.
sabanss
Posts: 4612
Joined: 13/08/2006 11:20

#2613 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sabanss »

agent_zero wrote:
skafiskafsnjak wrote:
Pa pitam, nisam rekao da imam i da stopa. Gledao sam par recenzija... kliknu npr playstore..otvara nako 3 sec..
Pa zato što mu je slab cpu. Snapdragon serija 4 je low end. Još uvijek se izrađuje u 28nm procesu.
Moram se izviniti. Ja sam cijelo vrijeme mislio da pricate o Note 4X koji ima Snapdragon 625. Ovaj radi kako treba, serija 4 ne znam, nisam imao priliku da vidim na djelu.

Zar ima verzija sa Snapdragon 4 procesorom i 4 GB rama?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2614 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

sabanss wrote:
agent_zero wrote:
skafiskafsnjak wrote:
Pa pitam, nisam rekao da imam i da stopa. Gledao sam par recenzija... kliknu npr playstore..otvara nako 3 sec..
Pa zato što mu je slab cpu. Snapdragon serija 4 je low end. Još uvijek se izrađuje u 28nm procesu.
Moram se izviniti. Ja sam cijelo vrijeme mislio da pricate o Note 4X koji ima Snapdragon 625. Ovaj radi kako treba, serija 4 ne znam, nisam imao priliku da vidim na djelu.

Zar ima verzija sa Snapdragon 4 procesorom i 4 GB rama?
Priča se o redmi 4x.

Ali taj sa 4gb, 64gb rama i roma je za samo za indiju. Kineska i globalna verzija su max 3/32.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#2615 Re: Xiaomi mobiteli

Post by pirpa »

Kod mene je osnovna verzija redmi 4x i do sad nisam imao nikakvih problema sa pokretanjem bilo kakve aplikacije ili igrice...
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#2616 Re: Xiaomi mobiteli

Post by papebih »

Samo da kazem za miui 9 da zdere bateriju. Iskreno se nadam da ce u stable to biti bolje jer ovo je stecaj, sa 8h sot na 6h je palo
zokislav
Posts: 122
Joined: 17/01/2011 23:19
Location: http://bit.ly/povrat_novca
Contact:

#2617 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zokislav »

To ti vjerovatno neka aplikacija ili servis srče bateriju...
Kod mene je sve normalno + čini mi se da dosta brži u radu.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2618 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

Jel iko ima redmi note 4x snapdragon 64gb sa sony senzorom?

Jeli sigurica ako uzem snapdragon 32 ili 64gb verziju da će me zaobići omnivison senzor? Jer na jednom forumu sam pročitao da valjda samo 16gb verzije mogu zapasti omnivision senzori.

Ima li ko upućeniji da pojasni?
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#2619 Re: Xiaomi mobiteli

Post by papebih »

zokislav wrote:To ti vjerovatno neka aplikacija ili servis srče bateriju...
Kod mene je sve normalno + čini mi se da dosta brži u radu.
Iste su mi aplikacije kao i dok sam imao miui 8. Danas sam koristio malo vise navigaciju i primjetno je da mu treba vise da nadje gps i brze ga gubi nego na miui. Jest brzi, ali zbog baterije i gps ja se do kraja vikenda vracam na miui 8 stable i cekam stabilnu devetku do kraja godine
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#2620 Re: Xiaomi mobiteli

Post by papebih »

papebih wrote:
zokislav wrote:To ti vjerovatno neka aplikacija ili servis srče bateriju...
Kod mene je sve normalno + čini mi se da dosta brži u radu.
Iste su mi aplikacije kao i dok sam imao miui 8. Danas sam koristio malo vise navigaciju i primjetno je da mu treba vise da nadje gps i brze ga gubi nego na miui 8. Jest brzi, ali zbog baterije i gps ja se do kraja vikenda vracam na miui 8 stable i cekam stabilnu devetku do kraja godine
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2621 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

agent_zero wrote:Jel iko ima redmi note 4x snapdragon 64gb sa sony senzorom?

Jeli sigurica ako uzem snapdragon 32 ili 64gb verziju da će me zaobići omnivison senzor? Jer na jednom forumu sam pročitao da valjda samo 16gb verzije mogu zapasti omnivision senzori.

Ima li ko upućeniji da pojasni?

90% je da ce te zapasti samsung senzor, ja kako sam citao sony senzor je bio samo u prvoj seriji note 4x, zato svi na recenzijama hvale note 4x kameru, ostalo pice samsung i omnivision
note4 sd 4/64 je trebao doći sa sony kamerom jer je on ustvari note 4x, potpuno identičan noteu 4x, ali me zapao samsung
zokislav
Posts: 122
Joined: 17/01/2011 23:19
Location: http://bit.ly/povrat_novca
Contact:

#2622 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zokislav »

agent_zero wrote:Jel iko ima redmi note 4x snapdragon 64gb sa sony senzorom?

Jeli sigurica ako uzem snapdragon 32 ili 64gb verziju da će me zaobići omnivison senzor? Jer na jednom forumu sam pročitao da valjda samo 16gb verzije mogu zapasti omnivision senzori.

Ima li ko upućeniji da pojasni?
Jaaako su male šanse da te zapadne Sony senzor.
Inace je jako mala razlika izmedju njih i mislim da se ne bi trebao zamarati s tim...
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2623 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

razlika između samsung senzora i sony senzora je tolika da samsung ni u jedan svoj bolji telefon ne stavlja samsung senzor, u sve bolje telefone stavljaju sony senzore :-)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2624 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

Nema koju radnju nisam nazvao (osim ovih skupljih), niko nema note 4x crni 32 ili 64gb verziju sa snapdragonom. Ako ne nađem početkom iduće hefte, jedino da gledam onda redmi 4x sa 3gb rama. Jeli ima neko da koristi taj, pa da čujem iskustva (mada sd 435 i nije neka sreća :| )
User avatar
Rene Higuita
Posts: 914
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#2625 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Rene Higuita »

agent_zero wrote:Nema koju radnju nisam nazvao (osim ovih skupljih), niko nema note 4x crni 32 ili 64gb verziju sa snapdragonom. Ako ne nađem početkom iduće hefte, jedino da gledam onda redmi 4x sa 3gb rama. Jeli ima neko da koristi taj, pa da čujem iskustva (mada sd 435 i nije neka sreća :| )
Jesi zvao Procomp?
Ako vec nema note 4x, razmisli o Redmi 4 Prime. Redmi 4 Prime dodje sa Snapdragonom 625, a isti je cjenovni razred kao note 4x. Za klasu bolje telefon od Redmi 4 x. Redmi 4 Prime radi kao sat, nema stekanja. A ako vec hoces note 4 x pogledaj na Aliexpres, Gearbest isl.
Post Reply