Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#2201 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

Zato kazem, ako provjeris na zvanicnoj stranici :D I naravno, antutu pokrenuti da bude dileji srce na mjestu.
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#2202 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sehro »

jahac96 wrote:ako neko hoce Xiaomi Redmi note 3 pro 3/32 i 16mp kamera, nek mi se javi, dajem ga za male pare odlicno ocuvan i koristen 3mjeseca
Sve tip top odlican mobitel samo sada hocu neki bolji xiaomi ili lenovo
Pošalji cijenu u pp.
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#2203 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kazo »

Sehro wrote:
jahac96 wrote:ako neko hoce Xiaomi Redmi note 3 pro 3/32 i 16mp kamera, nek mi se javi, dajem ga za male pare odlicno ocuvan i koristen 3mjeseca
Sve tip top odlican mobitel samo sada hocu neki bolji xiaomi ili lenovo
Pošalji cijenu u pp.
Moze i meni cijena, ako nisi prodao.
User avatar
permanentan
Posts: 459
Joined: 30/01/2008 14:11

#2204 Re: Xiaomi mobiteli

Post by permanentan »

Imate li neki provjeren shop odakle narucujete maske za mi5, preporuka za neku kvalitetnu masku?
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2205 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

nemamo MI5 :mrgreen:

ja narucivao s bangooda
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#2206 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zlo zlo »

permanentan wrote:Imate li neki provjeren shop odakle narucujete maske za mi5, preporuka za neku kvalitetnu masku?
http://www.ebay.com/itm/Ringke-FUSION-S ... 1V6thLbZCA

ova cristal mi kupili kod ovog trgovca za mi5 maska je jako kvalitetna, ni blizu nisu obični silikonski
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#2207 Re: Xiaomi mobiteli

Post by odokativan »

recenzija
Xiaomi Mi5s plus nakon pola godine upotrebe
http://mob.hr/xiaomi-mi-5s-plus-6-mjeseci-kasnije/
Azrail
Posts: 605
Joined: 11/11/2004 19:48

#2208 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Azrail »

exampLe. wrote:A sta, ovdje das 9 glava i koliko imas garancije, i kakva je to garancija ako je uopste i imas?

Iphone 7 je sad nov 1300KM i imas godinu dana internacionalne garancije, kad se pokvari odneses ga u Mekline i ako se desi da se ne moze popraviti dobijes nov uredjaj.

Sta dobijes sa Xiaomiem od 9 glava?

Napijes se, ispadne ti telefon, pukne ti ekran/ode maticna i sl. Iphone odneses na servis i napravis, Xiaomi uzmes i bacis u kantu zajedno sa tih 900-1000KM koje si dao za njega. :lol:
Koja to garancija pokriva fizičko oštećenje?
jahac96
Posts: 471
Joined: 06/03/2012 14:18

#2209 Re: Xiaomi mobiteli

Post by jahac96 »

Azrail wrote:
exampLe. wrote:A sta, ovdje das 9 glava i koliko imas garancije, i kakva je to garancija ako je uopste i imas?

Iphone 7 je sad nov 1300KM i imas godinu dana internacionalne garancije, kad se pokvari odneses ga u Mekline i ako se desi da se ne moze popraviti dobijes nov uredjaj.

Sta dobijes sa Xiaomiem od 9 glava?

Napijes se, ispadne ti telefon, pukne ti ekran/ode maticna i sl. Iphone odneses na servis i napravis, Xiaomi uzmes i bacis u kantu zajedno sa tih 900-1000KM koje si dao za njega. :lol:
Koja to garancija pokriva fizičko oštećenje?
Sto je ovog lika neko zehebao da ce dobiti garanciju na fizicka ostecenja. E moj drug znam ja kakvi su ti u meklinu nedo Bog sa njima imati posla...
Pazi ovo pukne ti displej na xiaomi kupis nov novcat za 30KM i zamijenis sam ako nisi totalni idiot ili odneses u neki servis popravit ce ti za 20-30KM sa tvojim dijelom. Dok za svaki drugi mobitel uzet ce sigurno preko 200KM zavisno o kojem telefonu je rijec.
Izmedju ostalog ako slomis xiaomi nece ti biti zao jer nije skup kao iphone koji kada popravis dodas jos toliko i mogao si novi kupiti.
Jedino xiaomi toliko skup je mozda mi mix ja ne znam o kakvih 900 ti pricas
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#2210 Re: Xiaomi mobiteli

Post by odokativan »

i za novije i bolje modele Xiaomija nema displeja za 30 KM
minimalno stoja, dvije
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#2211 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

zlo zlo wrote: ova cristal mi kupili kod ovog trgovca za mi5 maska je jako kvalitetna, ni blizu nisu obični silikonski
Samo da prijavim da sam kupio još jedan Mi5S 3/64 sa procomp.ba pa valjda stigne sutra-prekosutra...
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#2212 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zlo zlo »

valjuga wrote:
zlo zlo wrote: ova cristal mi kupili kod ovog trgovca za mi5 maska je jako kvalitetna, ni blizu nisu obični silikonski
Samo da prijavim da sam kupio još jedan Mi5S 3/64 sa procomp.ba pa valjda stigne sutra-prekosutra...
opaaaa kome je taj? :mrgreen: da znam dal se moram ulizivat? :lol: :lol:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#2213 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

A kako znaš da nije meni? :P
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#2214 Re: Xiaomi mobiteli

Post by odokativan »

valjuga wrote:
zlo zlo wrote: ova cristal mi kupili kod ovog trgovca za mi5 maska je jako kvalitetna, ni blizu nisu obični silikonski
Samo da prijavim da sam kupio još jedan Mi5S 3/64 sa procomp.ba pa valjda stigne sutra-prekosutra...
koja para ?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#2215 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zlo zlo »

valjuga wrote:A kako znaš da nije meni? :P
ako je tebi, kad mi dođe op3 da ga isprobam? :lol:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#2216 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

zlo zlo wrote:
valjuga wrote:A kako znaš da nije meni? :P
ako je tebi, kad mi dođe op3 da ga isprobam? :lol:
Ovaj,prodao sam OP3 a čekam OP5,a da odgovorim i odokativnom glede cijene mi5s,ja mislim da me izašao malo ispod 580 kermi.
OP3 je predobar fon,brutalno je brz,ja sam ponekad čak i kacigu morao nositi zbog vjetra u lice :mrgreen:
Last edited by valjuga on 23/05/2017 22:50, edited 1 time in total.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#2217 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zlo zlo »

ccccccccc
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#2218 Re: Xiaomi mobiteli

Post by exampLe. »

Azrail wrote:
exampLe. wrote:A sta, ovdje das 9 glava i koliko imas garancije, i kakva je to garancija ako je uopste i imas?

Iphone 7 je sad nov 1300KM i imas godinu dana internacionalne garancije, kad se pokvari odneses ga u Mekline i ako se desi da se ne moze popraviti dobijes nov uredjaj.

Sta dobijes sa Xiaomiem od 9 glava?

Napijes se, ispadne ti telefon, pukne ti ekran/ode maticna i sl. Iphone odneses na servis i napravis, Xiaomi uzmes i bacis u kantu zajedno sa tih 900-1000KM koje si dao za njega. :lol:
Koja to garancija pokriva fizičko oštećenje?
Ne pokriva nijedna, govorim uopsteno o servisu, ko ce ti popravit Xiaomia, gdje su ti toliki servisi za njega?
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#2219 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sabanss »

exampLe. wrote: Ne pokriva nijedna, govorim uopsteno o servisu, ko ce ti popravit Xiaomia, gdje su ti toliki servisi za njega?
Necu ni Iphone popraviti u servisu kad ti kazu cijenu ekrana. Telefon kupio u Univerzalnom za milju i onda dati ovlastenom 600 KM za ekran?

Xiaomi ces popraviti kako si ga i kupio. Na internet, naruci ekran/maticnu/mikrofon ili sta vec i zamijeni. Servisiranje mobitela se ionako odavno svelo na mijenjanje cijelih komponenti.
Azrail
Posts: 605
Joined: 11/11/2004 19:48

#2220 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Azrail »

exampLe. wrote:
Azrail wrote:
exampLe. wrote:A sta, ovdje das 9 glava i koliko imas garancije, i kakva je to garancija ako je uopste i imas?

Iphone 7 je sad nov 1300KM i imas godinu dana internacionalne garancije, kad se pokvari odneses ga u Mekline i ako se desi da se ne moze popraviti dobijes nov uredjaj.

Sta dobijes sa Xiaomiem od 9 glava?

Napijes se, ispadne ti telefon, pukne ti ekran/ode maticna i sl. Iphone odneses na servis i napravis, Xiaomi uzmes i bacis u kantu zajedno sa tih 900-1000KM koje si dao za njega. :lol:
Koja to garancija pokriva fizičko oštećenje?
Ne pokriva nijedna, govorim uopsteno o servisu, ko ce ti popravit Xiaomia, gdje su ti toliki servisi za njega?
U tom slučaju ćeš bolje proći sa Xiaomijem, jer će te ekran za iPhone koštati skuplje nego čitav Xiaomi :D
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#2221 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

exampLe. wrote:
Azrail wrote:
exampLe. wrote:A sta, ovdje das 9 glava i koliko imas garancije, i kakva je to garancija ako je uopste i imas?

Iphone 7 je sad nov 1300KM i imas godinu dana internacionalne garancije, kad se pokvari odneses ga u Mekline i ako se desi da se ne moze popraviti dobijes nov uredjaj.

Sta dobijes sa Xiaomiem od 9 glava?

Napijes se, ispadne ti telefon, pukne ti ekran/ode maticna i sl. Iphone odneses na servis i napravis, Xiaomi uzmes i bacis u kantu zajedno sa tih 900-1000KM koje si dao za njega. :lol:
Koja to garancija pokriva fizičko oštećenje?
Ne pokriva nijedna, govorim uopsteno o servisu, ko ce ti popravit Xiaomia, gdje su ti toliki servisi za njega?
Nije mi to glavno zanimanje al evo ja volim popravljat stvari samo nek se javi Xiaomdžija meni :thumbup: popravio sam par tih kineza do sad,THL,UMI,Xiaomi redmi note 4G,pa onda Samsung S4,LG G2,LG G3 i to sve jaranima uz minimalnu naknadu...
Azrail
Posts: 605
Joined: 11/11/2004 19:48

#2222 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Azrail »

Danas je bar lako popraviti telefon :)


Nedavno jednoj poznanici crkao zvučnik na HOMTOM-u, odnijela i lik joj zamijenio zvučnik za 10KM. Znači novi zvučnik i ruke 10KM!
odokativan
Posts: 189
Joined: 20/05/2017 20:00

#2223 Re: Xiaomi mobiteli

Post by odokativan »

detaljna recenzija Mi6
http://mob.hr/xiaomi-mi-6-recenzija/

Image
Image
Image

pošto im je uvjek, kao i svim kinezima bila problematična kamera, izdvojitću samo dio o tome
Kao što smo rekli, Mi 6 nije prvi Xiaomi s dvije stražnje kamere, ali sigurno je najnapredniji. Glavna od te dvije kamere ima leću od 27 mm i otvor blende je f/1,8, a sporedna 56 mm i f/2,6. Kao i na iPhoneu 7 Plus, druga kamera ima dvostruki optički zoom, što znači “približavanje” predmeta bez kompromitiranja kvalitete fotografije.

Osim velikih novosti na stražnjoj strani kućišta, imamo i novu selfie kameru. Umjesto 4 MP je rezolucija narasla na 8 MP, no razlika nije onolika koliko se čini na prvi pogled budući da su prije pikseli bili veličine 2 µm.

Mi 5 je imao optičku stabilizaciju, a Mi 5s ju je izgubio i zbog toga nismo bili previše sretni. Srećom, vratila se na Mi 6, a to znači manje mutnih fotografija, pogotovo kad želite nešto uhvatiti na brzinu.

Sučelje je generalno isto kao kod drugih Xiaomi smartfona s MIUI 8, uz par dodataka. jedan od njih je ikona za pokretanje portretnog načina koji zamućuje predmete u pozadini, a druga za korištenje optičkog zooma. Naravno, tu je i niz načina snimanja, uključujući i ručni gdje sami možete podešavati parametre. U postavkama se nalazi opcija vodenog žiga koji može biti datum ili oznaka da je fotografirano Mi Dual kamerom. Većina korisnika će ga vjerojatno isključiti. Dvije stvari nedostaju, a to su automatski HDR i RAW snimanje, no možda se to ispravi putem softverskog ažuriranja.
Kvaliteta fotografija snimljenih danju gotovo uopće ne zaostaje za osjetno skupljim konkurentima, a noćne su ipak malo slabije kvalitete. Daleko od toga da su loše, baš naprotiv, najbolje su do sada na jednom Xiaomi smartfonu. Vidi se koliko se napredovalo po pitanju dinamičkog kontrasta jer je moguće znatno uspješnije snimiti izrazito kontrastne scene.
Image
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#2224 Re: Xiaomi mobiteli

Post by pirpa »

Pozz raja, naručio sam preko aliexpress-a, Redmi 4x 2GB RAM 16GB ROM ...
pa me interesuju vaša iskustva sa stranicomhttp://www.aliexpress.com i brzinom dostave pošiljke ....i koliko da očokujem da će me doći carina :mrgreen:
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#2225 Re: Xiaomi mobiteli

Post by papebih »

pirpa wrote:Pozz raja, naručio sam preko aliexpress-a, Redmi 4x 2GB RAM 16GB ROM ...
pa me interesuju vaša iskustva sa stranicomhttp://www.aliexpress.com i brzinom dostave pošiljke ....i koliko da očokujem da će me doći carina :mrgreen:
Jedno 20-30 dana. Koliko si ga platio na to 10% carine, 17% pdv, 10 KM taksa, 10 KM nekih gluposti
Post Reply