Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
cakaniboy
Posts: 197
Joined: 31/03/2017 19:23

#2151 Re: Xiaomi mobiteli

Post by cakaniboy »

IcedFlame wrote:
kloniran wrote:pa isplativo na akcijama uzeti

eno gledam u procomp
xiaomi jeftiniji nego da ga narucis iz kine
u slucaju da ode na carinu :-)
jes da nemaju svih boja na stanju ali su poprilicno povoljni
A da pogledas maloprodajne cijene?
a da ti malo s razumijevanjem čitaš
te cijene su za one koji hoće na rate
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#2152 Re: Xiaomi mobiteli

Post by IcedFlame »

.
User avatar
kloniran
Posts: 12185
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2153 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

IcedFlame wrote:
kloniran wrote:pa isplativo na akcijama uzeti

eno gledam u procomp
xiaomi jeftiniji nego da ga narucis iz kine
u slucaju da ode na carinu :-)
jes da nemaju svih boja na stanju ali su poprilicno povoljni
A da pogledas maloprodajne cijene?
zvao ih ja i ono su cijene za keš, nekih telefona nemaju na stanju a neki mogu biti u radnji za dan dva i nemaju u svim ponuđenim bojama
Dzevy
Posts: 198
Joined: 20/09/2011 17:10

#2154 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Dzevy »

kloniran wrote:uzmi one dvije male zabice na konektoru i izvuci ih malo one se otpuste i bude labava konekcija sa telefonom
Bojim se da je problem u necemu drugom, evo sad pokusava puniti ali sam 18% ne mrda vec 15min, stvarno ne znam u cemu moze biti problem, pokaze struju punjenja na 700mA pa onda spada polako do otp 100mA, nekad je samo 10mA. Ne znam sta moze biti problem. Koristio punjac od Huawei slicno pokazuje struju punjenja, fkt nezz u cemu moze biti problem..
Kontam da vratim na fabricke postavke da vidim sta ce se desiti.. bas me razocaralo ovo da nakon manje od 6mj se vec nesto pokvari :shock: :shock:
User avatar
kloniran
Posts: 12185
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2155 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

Dzevy wrote:
kloniran wrote:uzmi one dvije male zabice na konektoru i izvuci ih malo one se otpuste i bude labava konekcija sa telefonom
Bojim se da je problem u necemu drugom, evo sad pokusava puniti ali sam 18% ne mrda vec 15min, stvarno ne znam u cemu moze biti problem, pokaze struju punjenja na 700mA pa onda spada polako do otp 100mA, nekad je samo 10mA. Ne znam sta moze biti problem. Koristio punjac od Huawei slicno pokazuje struju punjenja, fkt nezz u cemu moze biti problem..
Kontam da vratim na fabricke postavke da vidim sta ce se desiti.. bas me razocaralo ovo da nakon manje od 6mj se vec nesto pokvari :shock: :shock:
e steta
Dzevy
Posts: 198
Joined: 20/09/2011 17:10

#2156 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Dzevy »

Pokusat cu jos da vratim na fabricke postavke pa cemo vidjeti sta i kako dalje.
Najgore je sto je SE, sad nezz zbog toga sto je veci dimenzijama da li je i baterija drugacija a i modul punjenja drugaciji... kriza :D
cakaniboy
Posts: 197
Joined: 31/03/2017 19:23

#2157 Re: Xiaomi mobiteli

Post by cakaniboy »

Xiaomi Mi 6 rasprodan za nekoliko sekundi u Kini!
http://www.balkangadgets.com/xiaomi-mi- ... di-u-kini/
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#2158 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

cakaniboy wrote:Xiaomi Mi 6 rasprodan za nekoliko sekundi u Kini!
http://www.balkangadgets.com/xiaomi-mi- ... di-u-kini/
A budimo realni,poskup je mi 6 a ništa specijalno.U Evropi će mu bit cijena vjerovatno preko 500$ plus carina i porez...
cakaniboy
Posts: 197
Joined: 31/03/2017 19:23

#2159 Re: Xiaomi mobiteli

Post by cakaniboy »

zavisi s koje se strane gleda
kao prvo Xioami se profiliro u eksluzivan kineski brend uz huawei, što i jeste, s obzirom da je počeo proizvodit i vlastiti chipset !! a to znači i veći apetiti za profitom
dalje, ipak je to tek drugi mob na svjetskom tržištu koji ima highend hardver,tj. snapdragon 835 a da je dostupan odmah za kupiti (npr. sony je prije predstavio svoj flagshio sa sd835, ali nema ga u prodaji)
onda, još uvjek je duplo jeftiniji od drugog moba koji ima isti sd 835, tj. s8
ili znatno jeftiniji od LG G6 koji vozi na starom sd821
tako da...

dok je tako brzo plano na kineskom tržištu, imat će očigledno prođu

da su bogdom poradili na boljem dizajnu, bio bi top
ovako po meni lično, ništa posebno
Azrail
Posts: 605
Joined: 11/11/2004 19:48

#2161 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Azrail »

Je li ko od vas imao problema sa mikrofonom i kako je to riješio? Vidim da je to čest problem na dosta Xiaomi telefona.

U mom slučaju je Redmi 3S sa Global Stable ROM 8.1.1.0(MALMIDI). Počelo se dešavati prije sedmicu dana, a do tada je 4 mjeseca radilo sve super.

Mikrofon ne radi u normalnom telefonskom pozivu, radi na viberu, sound recorderu...

Probao sam foru sa kamerom da se snima u portrait mode, factory reset, reboot, soundabout, deaktiviranje ok google... Još samo možda da flashujem
User avatar
kloniran
Posts: 12185
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2162 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

Bangood vise ne salje telefone za BiH :shock:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#2163 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zlo zlo »

mora da se peho registrirao kod njih :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31499
Joined: 16/04/2011 18:46

#2164 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Sa ovim su Boga mi pogodili ...samo da cijena malo "opadne" :D :D

User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#2165 Re: Xiaomi mobiteli

Post by radiša »

Puce petica ko grisini :lol:
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#2166 Re: Xiaomi mobiteli

Post by spree »

kloniran wrote:Bangood vise ne salje telefone za BiH :shock:
jaoo sranja :( . prvo su prestali sa powerbankovima, a sad i mob :( . sreca pa kupih 2 ove godine.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31499
Joined: 16/04/2011 18:46

#2167 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

radiša wrote:Puce petica ko grisini :lol:
Zato su na 6ici poradili :D
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#2168 Re: Xiaomi mobiteli

Post by papebih »

Jel ko provjeravao autentičnost mobitela xiaomi? Mi verificiation app preko jd.com kaze da fon nije original, a kinez veli da provjerim na xiaomi.com/verify i tamo fakat prepoznaje fon. On tvrdi da se na jd.com mogu provjeriti telefoni kupljeni samo u xiaomi shopu. Neko, neka slicna iskustva, neka saznanja o ovom?
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#2169 Re: Xiaomi mobiteli

Post by geekmanijak »

Koja je fora sa ovim PROCOMP, imaju neke lude cijene pa mi nije jasno ovo nikako, kad ih pitam jel dobijem račun-samo promjenu temu, a kad ih pitam jel moze na rate, kaze 30% skuplja cijena, ne kontam, ili je ovo isto šverc kao kod UNIVERZALNO ?
User avatar
konektovan
Posts: 40093
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2170 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

geekmanijak wrote:Koja je fora sa ovim PROCOMP, imaju neke lude cijene pa mi nije jasno ovo nikako, kad ih pitam jel dobijem račun-samo promjenu temu, a kad ih pitam jel moze na rate, kaze 30% skuplja cijena, ne kontam, ili je ovo isto šverc kao kod UNIVERZALNO ?

Isto, kako prevariti drzavu fora. :wink:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#2171 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

konektovan wrote:
geekmanijak wrote:Koja je fora sa ovim PROCOMP, imaju neke lude cijene pa mi nije jasno ovo nikako, kad ih pitam jel dobijem račun-samo promjenu temu, a kad ih pitam jel moze na rate, kaze 30% skuplja cijena, ne kontam, ili je ovo isto šverc kao kod UNIVERZALNO ?

Isto, kako prevariti drzavu fora. :wink:
A i država se satra pomagajući malim obrtima i zanatima tako što im šalje inspekcije,a ove na crno i ne vide.
Nego gdje god vide dvoje troje prijavljenih,pošalju inspekciju.
Elem u procompu najbolje pazarit,zbog cijene naravno.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#2172 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

geekmanijak wrote:Koja je fora sa ovim PROCOMP, imaju neke lude cijene pa mi nije jasno ovo nikako, kad ih pitam jel dobijem račun-samo promjenu temu, a kad ih pitam jel moze na rate, kaze 30% skuplja cijena, ne kontam, ili je ovo isto šverc kao kod UNIVERZALNO ?
Ljudi vjerovatno nabavljaju preko aliexpressa, tu mozes uzimati za manje cijene, vise komada, i onda mogu biti takve cijene.
User avatar
kloniran
Posts: 12185
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2173 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

geekmanijak wrote:Koja je fora sa ovim PROCOMP, imaju neke lude cijene pa mi nije jasno ovo nikako, kad ih pitam jel dobijem račun-samo promjenu temu, a kad ih pitam jel moze na rate, kaze 30% skuplja cijena, ne kontam, ili je ovo isto šverc kao kod UNIVERZALNO ?
pa trenutno su im telefoni jeftiniji nego da sam narucis i pod uslovom da ode na carinu
vjerovatno neka muljaza sa carinom, veze i vezice
telefone uzimaju od nekog treceg lica (dobavljaca) pa onda tuše jer su meni rekli da nemaju na stanju ali ga mogu imati sutradan
ja kontao naruciti kod njih ali nemaju telefon u crnoj verziji pa sam odlucio da jos malo pricekam
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31499
Joined: 16/04/2011 18:46

#2174 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Sve osim BHTelecoma, Imteca, Domoda i takvih vam je varanje drzave i neplacanje poreza. Kesom jeftinije... cak i ako odjednom, karticom, i tad je skuplje...valjda tad mora zavesti tamo negdje .
User avatar
kloniran
Posts: 12185
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2175 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

skafiskafsnjak wrote:Sve osim BHTelecoma, Imteca, Domoda i takvih vam je varanje drzave i neplacanje poreza. Kesom jeftinije... cak i ako odjednom, karticom, i tad je skuplje...valjda tad mora zavesti tamo negdje .

pa normalno
ovako donese mate u kesi iz sirokog oni plate njemu kešom kupac njima i pospreme razliku u dzep, a sta je prodato, nista, jer nema nikakvog traga o prodaji osim "pisane" garancije
Post Reply