Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#726 Re: Wizz air

Post by drndalo »

:shock:

Stvarno je nisi nista razumio na ekavici? :evil:

Sta ljudi napisu pa ostanu zivi...

Sto se zvanja call centra tice, cesto je jeftinije kupiti novu kartu, ispravnu, nego staru mijenjati... O kupovini 4 karte i diktiranju imena necu ni pricati, to bi doslo ko Sv. Petra kajgana skupo...

Nista oni sa cijenama ne prate svakodnevno, nego to kompjuter nadgleda svakominutno u odnosu na parametre zadane ranije.

Kod LCC kompanija sve je podredjeno sto manjim (njihovim) troskovima, i zato na svaki nacin stimulisu samo kliktanje po web strani, i za kupovinu, i za check-in, za sve... Jer onda ne moraju imati ljude koje moraju platiti za to, posto to sam odradis...
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#727 Re: Wizz air

Post by seoBIH »

Ja joj kažem karta vam je jučer bila za nekih 80.00 KM jeftinija ali je nisam uspio kupiti jer vam je stranica pala.
Nema to veze :) jbga. Da ne radi danima, nije razlog zbog kojeg bi korigovali cijenu.
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#728 Re: Wizz air

Post by mv960 »

drndalo wrote::shock:

Stvarno je nisi nista razumio na ekavici? :evil:

Sta ljudi napisu pa ostanu zivi...
To si ti jaro napisao.

Ja sam rekao da smo se jedva sporazumjeli. Više je ona imala problema oko naših imena. Morao sam slovo po slovo da čitam i to na engleskom..

Ako nisi skontao o čemu pričam evo ti broj pa je nazovi i uvjeri se sam.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#729 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Znam ja o cemu ti pricas, zato sam pisao i dodatna pojasnjenja u nastavku svog teksta, onima koji ne znaju kako to funkcionise...

Sa LCC prevoznicima gdje je ideja da sve sam sebi odradis da oni ne moraju zaposljavati si doRnji ako nesto ne bude kako treba... Da ikako mogu, pitali bi ima li pilota u avionu, pa bi jednog svog vratili kuci a tom bi ponudili dzabni let da on to odradi...
farisovo
Posts: 448
Joined: 22/02/2017 16:30

#730 Re: Wizz air

Post by farisovo »

Valja Wizz airu raditi sa onim hajvanima na aerodromu u Tuzli. Moje iskustvo sa osobljem na aerodromu, iznajmljivanjem automobila, povratku istog, sve do ulasku u avion za Billund je katastrofa.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#731 Re: Wizz air

Post by ovo_malo_duse »

farisovo wrote:Valja Wizz airu raditi sa onim hajvanima na aerodromu u Tuzli. Moje iskustvo sa osobljem na aerodromu, iznajmljivanjem automobila, povratku istog, sve do ulasku u avion za Billund je katastrofa.
Kako ko ja imam potpuno drugacije iskustvo. Od polcijaca i kontrole, onih treba na ulazu, pa do momaka iz Gume u kojoj sam rentao auto i to sve skupa 3 puta samo ove godine. U kojim uslovima rade svi su za 10_ke.
Putujem po svijetu i svasta sam se nagledao. Ovi u Tuzli u kojim uslovima rade i skim deveraju zlatni su.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4781
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#732 Re: Wizz air

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Nisam citao prethodne stranice teme, moguce da je neko i pitao, ugl da li ima neki prevoz Sarajevo-aerodrom i obrnuto?
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#733 Re: Wizz air

Post by ovo_malo_duse »

Tvrtko II Kotromanić wrote:Nisam citao prethodne stranice teme, moguce da je neko i pitao, ugl da li ima neki prevoz Sarajevo-aerodrom i obrnuto?
Ima vise njih. Ja idem u iduci petak sa wizz_ovim busom. Vracam se preko Sa pa sam odlucio da probam bus. Kad kupujes avionsku imas izbor da kupis transfeer Sa- TZ 40 BAM.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4781
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#734 Re: Wizz air

Post by Tvrtko II Kotromanić »

ovo_malo_duse wrote:
Tvrtko II Kotromanić wrote:Nisam citao prethodne stranice teme, moguce da je neko i pitao, ugl da li ima neki prevoz Sarajevo-aerodrom i obrnuto?
Ima vise njih. Ja idem u iduci petak sa wizz_ovim busom. Vracam se preko Sa pa sam odlucio da probam bus. Kad kupujes avionsku imas izbor da kupis transfeer Sa- TZ 40 BAM.
hvala ti :)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#735 Re: Wizz air

Post by spreca »

Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#736 Re: Wizz air

Post by Mariella »

spreca wrote:ako kome zatreba prevoz TZ-SA-TZ
https://www.klix.ba/biznis/privreda/bal ... /170727014
Hmm jeftiniji su od hvala.doo. Bar zasad. Treba isprobati.
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1941
Joined: 13/07/2016 11:10

#737 Re: Wizz air

Post by sve_ovo_ja »

ovo_malo_duse wrote:
farisovo wrote:Valja Wizz airu raditi sa onim hajvanima na aerodromu u Tuzli. Moje iskustvo sa osobljem na aerodromu, iznajmljivanjem automobila, povratku istog, sve do ulasku u avion za Billund je katastrofa.
Kako ko ja imam potpuno drugacije iskustvo. Od polcijaca i kontrole, onih treba na ulazu, pa do momaka iz Gume u kojoj sam rentao auto i to sve skupa 3 puta samo ove godine. U kojim uslovima rade svi su za 10_ke.
Putujem po svijetu i svasta sam se nagledao. Ovi u Tuzli u kojim uslovima rade i skim deveraju zlatni su.
Upravo. Pogotovo ova zadnja rečenica, sa kakvom stokom se susreću i u kakvim uslovima...
Mechanist
Posts: 2
Joined: 04/06/2017 18:10

#738 Re: Wizz air

Post by Mechanist »

Da li postoji opcija ako ste uzeli npr. wizz go a imate ce te samo kabinsku torbu, da se iskljuci teski prtljag, tj. da se eliminise ta torba iz rezervacije? Znam za ono da se dodaju torbe naknadno, sumnjam da ima i ovo, ali da upitam. :D
kanga
Posts: 172
Joined: 06/01/2010 17:54

#739 Re: Wizz air

Post by kanga »

amidzazeher wrote:Ja sam isao taxijem do aerodroma fixna cijena oko 20€ iz grada, blizu Keleti zeljeznicke imao nekakav apartman. Ako vas je 2-3 to je u svakom slucaju bolje nego wizz-ov transfer. Eh ne znam kolika je cijena ovih kombija sto kaze Edin ali ne vjerujem da je manje od 5€ po osobi i onda te izbaci negdje u gradu. Doduse kad sam isao sa aerodroma u grad uzeo onaj njihov wizz transfer i dao mu jos 5€ da me odveze na adresu. Jebiga, zena, dvoje djece i tri torbetine ko ce se handriti po metrou!

EDIT:
Evo ima i neka stranica

https://bookinbudapest.com/airport-tran ... ArMP8P8HAQ
Na kraju smo isli busom 200E i plavom linijom metroa 3, transfer karta 530 forinti. Za nekih 40-ak minuta bili u centru stotinjak metara od Opere.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#740 Re: Wizz air

Post by Ommadawn »

ovo_malo_duse wrote:
farisovo wrote:Valja Wizz airu raditi sa onim hajvanima na aerodromu u Tuzli. Moje iskustvo sa osobljem na aerodromu, iznajmljivanjem automobila, povratku istog, sve do ulasku u avion za Billund je katastrofa.
Kako ko ja imam potpuno drugacije iskustvo. Od polcijaca i kontrole, onih treba na ulazu, pa do momaka iz Gume u kojoj sam rentao auto i to sve skupa 3 puta samo ove godine. U kojim uslovima rade svi su za 10_ke.
Putujem po svijetu i svasta sam se nagledao. Ovi u Tuzli u kojim uslovima rade i skim deveraju zlatni su.
Već nekoliko puta koristim Tz-aerodrom i imam pozitivno iskustvo sa osobljem tamo. Čak se znaju i našaliti sa mnom.
orgazmotronic
Posts: 37
Joined: 15/06/2014 16:37

#741 Re: Wizz air

Post by orgazmotronic »

spreca wrote:ako kome zatreba prevoz TZ-SA-TZ
https://www.klix.ba/biznis/privreda/bal ... /170727014
Kriju sjediste firme ko zmija noge. :D
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#742 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Sta ti to znaci?
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#743 Re: Wizz air

Post by ćiribiribela »

Zna li mozda neko hoce li biti linija köln- sarajevo?
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#744 Re: Wizz air

Post by drndalo »

E hebiga, kako da to znamo...? Ako bi i pripremali to bi bila poslovna tajna... U svakom slucaju, kako vidim imaju Tuzla-Keln kao novitet, pa onda mislim da su sanse male, pod nokat bi stale...
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#745 Re: Wizz air

Post by ćiribiribela »

Ma cini mi se da sam nekad negdje procitala da ce biti ta linija pa zato pitam. :mrgreen:

I da se nadovezem na gore spomenuto o osoblju, isto sam imala lose iskustvo sa radnicima u tuzli, policajac na carini "hajd mala otvori kofer da vidim sta imas tu". Stjuardesa me u avionu 3 puta ispremjestala jer je poznavala neke putnike pa da oni sjede zajedno, ja na kraju zavraila izmedju nekog dede koji se tresao citav let i neke cure koja je 3 puta povratila. Pisala sam im mail, odgovorili nakon 2 mjeseca. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#746 Re: Wizz air

Post by _BataZiv_0809 »

Koliko para toliko muzike. Hos avion da je jeftiniji od busa, moras nesto i zrtvovati :D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#747 Re: Wizz air

Post by ćiribiribela »

_BataZiv_0809 wrote:Koliko para toliko muzike. Hos avion da je jeftiniji od busa, moras nesto i zrtvovati :D

Tad sam trebala u tz, puno je 1500km za bus. :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#748 Re: Wizz air

Post by spreca »

orgazmotronic wrote:
spreca wrote:ako kome zatreba prevoz TZ-SA-TZ
https://www.klix.ba/biznis/privreda/bal ... /170727014
Kriju sjediste firme ko zmija noge. :D
Ma nek kriju sta hoce...smo nek rade posteno
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#749 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Oklen im je sjediste firme, i zasto je to bitno? Osim konkurenciji mozda?
orgazmotronic
Posts: 37
Joined: 15/06/2014 16:37

#750 Re: Wizz air

Post by orgazmotronic »

drndalo wrote:Oklen im je sjediste firme, i zasto je to bitno? Osim konkurenciji mozda?
Red bi bio da u osnovnim informacijama firme stoji i adresa.
Nesto ovako : http://plamendimnjacar.com/kontakt.html
Post Reply