Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#701 Re: Wizz air

Post by cassius »

HB_BHF wrote:
cassius wrote:
Odakle prvo putujes ?
Memmingen.
Imas autobusne linije, vec je pisano o tome, provjeri na gipstk.com, a i ima vjerovatno i zivinicki neki bus koji prolazi tu. Zivinice su ti skroz blizu, tkao da mozes i taxijem do zivinica, ne bi te trebalo skupo izaci.
Mike Ross
Posts: 630
Joined: 15/02/2015 22:45

#702 Re: Wizz air

Post by Mike Ross »

HB_BHF wrote:Pozdrav svima. Ne znam je li bilo razgovora o ovom, ali koji je najbolji način da se dođe sa aerodroma do Tuzle (ili Živinice jer vidim da su na karti čak i bliže od Tz)? Je li ima neka autobusna linija ili samo taxi?

Btw imate li neki hotel za preporuku, po mogućnosti da uključuje i iftar jer će biti vrijeme ramazana :D.
http://presidenthotel.ba/o-nama/

HOTEL PRESIDENT
Hotel President je prvi hotel sa 5 zvjezdica na području Tuzlanskog Kanton i peti hotel sa pet zvjezdica na području Federacije Bosne i Hercegovine. Hotel je kapaciteta 14 soba i 1 apartman. Sobe su moderno opremljene, klimatizirane. Ulaz u sobu je omogućen magnetnim karticama. Za relaksaciju, na raspolaganju je wellness centar sa bazenom, jacuzzi-jem, saunama i ostalim pratećim sadržajem. U sklopu hotela je savremeno opremljena multifunkcionalna sala, koja predstavlja savršeno mjesto za održavanje kongresa, panela, seminara i svih drugih vrsta sastanaka. Sala je predviđena za grupe od 80 ljudi. Hotel President ima savremeno opremljen restoran, kapaciteta 150 ljudi i svojom raznovrsnom gastronomskom ponudom, privlači goste ne samo sa područja TK, nego i mnogo šire. Restoran poslužuje razne specijalitete međunarodne kuhinje, počevši od grčkih, kineskih, italijanskih do tradicionalnih bosanskih jela. Hotel se nalazi na izvanrednoj lokaciji, od Tuzle je udaljen svega 10 km, a od centra Živinica 5 km. Pogodnosti lokacije doprinosi i blizina aerodroma Tuzla.

Na putu od aerodroma prema Zivinicama obavezno posjetiti https://www.facebook.com/pekaraalgoritam/ , http://algoritam.ba/,
uskoro ce biti zavrsen i Motel u ovom objektu...
kanga
Posts: 172
Joined: 06/01/2010 17:54

#703 Re: Wizz air

Post by kanga »

Jel letio neko iz Sarajeva za Budimpeštu? Kako se najlakše i najbrže prebaciti sa aerodroma do centra grada?
User avatar
Edin H.
Posts: 46993
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#704 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

kanga wrote:Jel letio neko iz Sarajeva za Budimpeštu? Kako se najlakše i najbrže prebaciti sa aerodroma do centra grada?
Isao sam na tekmu kad smo tamo igrali, koliko se sjecam imaju oni nekakvi kombiji, kupis preko interneta ili na aerodromu kartu.
User avatar
amidzazeher
Posts: 3074
Joined: 14/04/2011 23:41

#705 Re: Wizz air

Post by amidzazeher »

Ja sam isao taxijem do aerodroma fixna cijena oko 20€ iz grada, blizu Keleti zeljeznicke imao nekakav apartman. Ako vas je 2-3 to je u svakom slucaju bolje nego wizz-ov transfer. Eh ne znam kolika je cijena ovih kombija sto kaze Edin ali ne vjerujem da je manje od 5€ po osobi i onda te izbaci negdje u gradu. Doduse kad sam isao sa aerodroma u grad uzeo onaj njihov wizz transfer i dao mu jos 5€ da me odveze na adresu. Jebiga, zena, dvoje djece i tri torbetine ko ce se handriti po metrou!

EDIT:
Evo ima i neka stranica

https://bookinbudapest.com/airport-tran ... ArMP8P8HAQ
User avatar
Reufik Refko
Posts: 28
Joined: 19/09/2011 16:10
Location: Radio Akord

#706 Re: Wizz air

Post by Reufik Refko »

Kratko pitanje. Otvorila mi se opcija 30 dana prije leta da uradim chek in, što sam i učinio. Dobio sam mogućnost printa Boarding pass-a. Sve što još treba da uradim je da isprintam BP i čekam let? Unaprijed hvala :-D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#707 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Reufik Refko wrote:Kratko pitanje. Otvorila mi se opcija 30 dana prije leta da uradim chek in, što sam i učinio. Dobio sam mogućnost printa Boarding pass-a. Sve što još treba da uradim je da isprintam BP i čekam let? Unaprijed hvala :-D
tako je
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#708 Re: Wizz air

Post by baja »

Vala leti raja i Wizz-om svašta nosi. Ima i bezobraznih pokušavaju po 3 torbe ubaciti.
Praktično su torbe najbolje, oni koferčići zbog točkova znaju ne ući u onu testnu skalameriju pa naplate i tu jednu.

Bilo je riječi o lijekovima/sprejevima/inhalatorima, pa da javim da nije bilo problema prošlo regularno sve. Pakovali smo ih u one zip-vrećice, švabo je pitao za njih al nije pravio probleme.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#709 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Ovako. Negdje pocetkom oktobra bi letio ka Minhenu iz Dubrava. Tu zivim vrlo blizu aerodroma ali svejedno me interesuju iskustva jer nisam letio do sada. Od cekiranja karte do toga kako se snaci za prevoz od Memingena do Minkena. Ako neko moze ko ima iskustva da podijelo to, znam da ima prostora za onaj jedan ranac. Kakva je procedura na aerodromu, kako kupujes kartu preko neta i sve te pikanterije sitne. Fala rOja.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#710 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Nadzorna_ploca wrote:Ovako. Negdje pocetkom oktobra bi letio ka Minhenu iz Dubrava. Tu zivim vrlo blizu aerodroma ali svejedno me interesuju iskustva jer nisam letio do sada. Od cekiranja karte do toga kako se snaci za prevoz od Memingena do Minkena. Ako neko moze ko ima iskustva da podijelo to, znam da ima prostora za onaj jedan ranac. Kakva je procedura na aerodromu, kako kupujes kartu preko neta i sve te pikanterije sitne. Fala rOja.
imas pp
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#711 Re: Wizz air

Post by huxley »

Nedavno letili Sarajevo - Budimpešta - Milano i nazad.

Savjetovao bih svima da obratite pažnju da ukoliko prilikom check-ina ne uspijete to da odradite do kraja, na aerodromu će da vas košta 70 KM ili 35 Eura za SVAKI let.

Navodno zbog datuma rođenja moje kćerke, nisam uspio da je čekiram, pa sam zvao Customer Service (a i to me je koštalo 6-7 KM jer se naplaćuje), pa nisu ni oni uspjeli, ali su na kraju navodno stavili napomenu u sistem da se putniku izda besplatna karta, što su prihvatili na 3 od 4 aerodroma, ali smo u Milanu morali da platimo 35 Eura, jer kao, oni nisu vidjeli tu poruku.

Sad gledam kako da ih nalijepim zbog toga, što direktno, što na forumima.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#712 Re: Wizz air

Post by baja »

Nadzorna_ploca wrote:Ovako. Negdje pocetkom oktobra bi letio ka Minhenu iz Dubrava. Tu zivim vrlo blizu aerodroma ali svejedno me interesuju iskustva jer nisam letio do sada. Od cekiranja karte do toga kako se snaci za prevoz od Memingena do Minkena. Ako neko moze ko ima iskustva da podijelo to, znam da ima prostora za onaj jedan ranac. Kakva je procedura na aerodromu, kako kupujes kartu preko neta i sve te pikanterije sitne. Fala rOja.
čekiranje-slijediš proceduru na sajtu i oBAVEZNO isprintaj kartu i to je to!
prevoz:
1) imas bus prevoz na aerodromu algau express (onlajn kupovina karte obavezno jer je taj bus obicno pun) al tajming je takav da ako potraje check in na aerodromu mozda neces stic na onaj u 14:40 (slijeces 20min prije). znaju pricekat ak si kupio onlajn karte al rizik po meni...sljedeci tek u 19:00
2) Gradskim busom (3Eur) do centra Memingema (il taxi ak vas je vise, nije daleko 4-5km) BUS/Train stanica i FLIX bus u 15:50 za Minhen (peron na kraju, sve pise samo citaj) , tu kartu sam u Busu kupio...Bus ima Wi fi i komforan, odma sam odlucio da cu u povratku za memingem sa njim
3) Voz, najskuplji a nije brzi i odustao sam odma od te opcije

EDIT: iz Minhena za Memingem kupi OBAVEZNO onlajn kartu jer je to bUS za Frajburg i bude pun do zadnjeg mjesta...Hem je jeftinije hem sigurnije. Karte u jutarnjem terminu su do 2x jeftinije od onih popodne!!!
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3033
Joined: 25/06/2014 14:16

#713 Re: Wizz air

Post by kakotakonikako »

Pozdrav. Ako neko moze pomoci ili zna: Djecacic 14 godina putuje u Holandiju Wizz airom iz Tuzle. Kupljene su mu karte u Holandiji i sada su toj osobi koja je kupila karte u Holandiji rekli da ne moze sam da udje u Holandiju jer nema 16 godina ( ima punomoc od oba roditelja da moze otici u Holandiju ). Problem je sa aerodromom u Holandiji koji ne dozvoljava to. Sa Wizz airom nema problema, samo sto su oni dozvolili da se kupi karta osobi od 14 godina. Zna li neko ista o ovome i kako se to moze rijesiti ????
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#714 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

kakotakonikako wrote:Pozdrav. Ako neko moze pomoci ili zna: Djecacic 14 godina putuje u Holandiju Wizz airom iz Tuzle. Kupljene su mu karte u Holandiji i sada su toj osobi koja je kupila karte u Holandiji rekli da ne moze sam da udje u Holandiju jer nema 16 godina ( ima punomoc od oba roditelja da moze otici u Holandiju ). Problem je sa aerodromom u Holandiji koji ne dozvoljava to. Sa Wizz airom nema problema, samo sto su oni dozvolili da se kupi karta osobi od 14 godina. Zna li neko ista o ovome i kako se to moze rijesiti ????
To je ozbiljan problem i trebali ste se o tome informisati ranije.
Prvi problem bi se pojavio u Tuzli kod granicne policije a u Holandiji da ne pricamo. Ipak je to maloljetna osoba.
lakilaka
Posts: 1610
Joined: 10/10/2014 16:48

#715 Re: Wizz air

Post by lakilaka »

Maraschino wrote:
kakotakonikako wrote:Pozdrav. Ako neko moze pomoci ili zna: Djecacic 14 godina putuje u Holandiju Wizz airom iz Tuzle. Kupljene su mu karte u Holandiji i sada su toj osobi koja je kupila karte u Holandiji rekli da ne moze sam da udje u Holandiju jer nema 16 godina ( ima punomoc od oba roditelja da moze otici u Holandiju ). Problem je sa aerodromom u Holandiji koji ne dozvoljava to. Sa Wizz airom nema problema, samo sto su oni dozvolili da se kupi karta osobi od 14 godina. Zna li neko ista o ovome i kako se to moze rijesiti ????
To je ozbiljan problem i trebali ste se o tome informisati ranije.
Prvi problem bi se pojavio u Tuzli kod granicne policije a u Holandiji da ne pricamo. Ipak je to maloljetna osoba.
imao slican slucaj, osoba koja ima 14 godina i 1 dan moze putovati samostalno. provjereno.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#716 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

onda super. vjerovatno da je to negdje regulisano sta i kako.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#717 Re: Wizz air

Post by vjesticanametli »

Stavite i apostile u sudu. Napisite na punomoc saglasnot ime osobe koja ce cekati DZetica.....i ja mislim da necw biti frke. Sretno
Titanium009
Posts: 84
Joined: 19/04/2013 21:34

#718 Re: Wizz air

Post by Titanium009 »

Samo jedno brzinsko pitanje.

Afrikati nisu bitni kod postavljanja imena? Koliko sam vidio nije ih čak moguće ni upisati, ali bih prije želio da provjerim.

Hvala.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#719 Re: Wizz air

Post by zforumas »

Titanium009 wrote:Samo jedno brzinsko pitanje.

Afrikati nisu bitni kod postavljanja imena? Koliko sam vidio nije ih čak moguće ni upisati, ali bih prije želio da provjerim.

Hvala.
Samo ozezi bez afrikata, drugacije ne moze.
User avatar
Omerta13
Posts: 62
Joined: 20/11/2012 13:45

#720 Re: Wizz air

Post by Omerta13 »

Kako se sa Stokholmskog aerodroma prebaciti u centar? Imaju li kakve provjerene opcije Lp
User avatar
Edin H.
Posts: 46993
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#721 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Omerta13 wrote:Kako se sa Stokholmskog aerodroma prebaciti u centar? Imaju li kakvevazi provjerene opcije Lp
Imas bus, raspitas se kod cike/tete na salteru na aerodromu i on/a ce ti prodati kartu za metro/bus za onoliko dana koliko ostajes (ima raznih kombinacija). Ima kombinacija da se sa tom kartom prebacis do grada (oko sat i pol), ali je jednostavnije brze, ali i skuplje da platis direktni bus sa aerodroma do centra (za taj ne vazi spomenuta karta, nego moras drugu kupiti), a najskuplje, ali i najbrze ti je vozom.

Uglavnom imaju dobro rijesen gradski transport, medjutim opasno udaraju po dzepu. Ljudi su ljubazni, pa pitaj nekoga ako zapne.
piksi007
Posts: 11
Joined: 03/08/2011 16:10

#722 Re: Wizz air

Post by piksi007 »

Pozdravljeni

Prvi put cu uskoro da putujem avionom iz Tuzle za Nimberg pa me zanima nekoliko stvari:
Koliki je dozvoljen kofer glede veličine i težine i šta ako bude veći od dozvoljenog
Koliko prije je potrebno doci na aerodrom,npr, ako je let u 14:00?
Da li ima veze ako u agenciji u Tuzli kupim kartu i platim odmah kofer, da li doplaćujem na aerodromu ako bude veći?

Hvala :)
User avatar
Edin H.
Posts: 46993
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#723 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

piksi007 wrote:Pozdravljeni

Prvi put cu uskoro da putujem avionom iz Tuzle za Nimberg pa me zanima nekoliko stvari:
Koliki je dozvoljen kofer glede veličine i težine i šta ako bude veći od dozvoljenog
Koliko prije je potrebno doci na aerodrom,npr, ako je let u 14:00?
Da li ima veze ako u agenciji u Tuzli kupim kartu i platim odmah kofer, da li doplaćujem na aerodromu ako bude veći?

Hvala :)
Bice ti skuplje tako, zato skontaj uaprijed koliki ti kofer treba, plati i toga se drzi.

Ne znam koliku proviziju ti uzima agencija, al' zar nemas nekoga da ti pomogne, ako ne mozes sam kuoiti kartu preko interneta?
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#724 Re: Wizz air

Post by mv960 »

piksi007 wrote:Pozdravljeni

Prvi put cu uskoro da putujem avionom iz Tuzle za Nimberg pa me zanima nekoliko stvari:
Koliki je dozvoljen kofer glede veličine i težine i šta ako bude veći od dozvoljenog
Koliko prije je potrebno doci na aerodrom,npr, ako je let u 14:00?
Da li ima veze ako u agenciji u Tuzli kupim kartu i platim odmah kofer, da li doplaćujem na aerodromu ako bude veći?

Hvala :)
https://wizzair.com/bs-latn-ba/informac ... re-october

Link vezano za prtljag. Imaš sve na njihovoj stranici. Otvori je u Chrome, nešto im štopa i fol će kao bolje raditi u Chrome.

Već poznata i uobičajena praksa je 2 sata prije leta da budeš na aerodromu. To bih ti i ja preporučio.

Mogao si primjetiti iz prijašnjih postova da su ti ovi povoljni ali će ti zato gledati na svakoj sitnici da naplate i da te oderu tako da ti to sve fino sračunaj i izvagaj prtljag prije nego dođeš i nemoj se previše nadati da će ti oni nešto progledati. Skuplje ti je kada na aerodromu doplačuješ kilažu.

Ja bih volio neko da mi kaže ima li parking na aerodromu na Dubravama i koliko košta to što auto ostaviš?

Hvala.
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#725 Re: Wizz air

Post by mv960 »

Maraschino wrote:
seoBIH wrote:@Maraschino
Probaj pretraziti u anonimnom prozoru, jer cesto prate preko cookies ko cesto trazi kartu, pa opucaju fine cijene :)

Pogledaj i na edreams.com koliko kosta.
Sta rade to je cudo. Evo pratim ih 24 sata. U toku dana 3 puta mijenjaju cijene.
30% i danas nude bez clanstva u club ali nigdje ne vidis taj popust. Taman krenem buking i onda ista procedura. Za dvije karte skuplje po osobi nego ako uzimas jednu kartu. Euro pretvaraju u KM i to po kursu 2KM/€.

Probao sam i preko drugih stranica ali to je skuplje razumljivo.

p.s. jedne prilike sjedim pored jednog mladog para iz D a koji putuju iz NL i kazu ''ne bi mi putovali da nam na email nije dosla reklama 2karte za cijenu jedne''. Ja ih gledam i razmisljam ''takvu reklamu ja nisam dobio nikada''. Razumijem da smo mi njihove ovce i samo mijenjaju metode kako nas osisati. Svaka karta preko €100 je skupa za ovaj transfer.

Nije to meni nikakav problem i da je €300 ali to muljanje mi smeta. :D
Znam kako ti je prijatelju.

Mene je izludila njihova stranica. Čak sam ih zvao, neka treba se javi priča na ekavicu, jedva smo se sporazumjeli. Zamolim je da mi ona napravi rezervacije... dok sam joj iščitao imena osjedio.. njoj su strana ova naša imena pa cura nikako da skonta kako se speluje Mujo, Suljo isl.

Nakon 4 dana borbe i bijesa zamolim nekoga iz vana da mi karte uplati i za sekundu sve bude gotovo. Tako da sam primjetio da su ažurniji u posluživanju klijenata iz inostranstva nego nas ovdje u BiH. Jednostavno te tjera da se obratiš na šalteru i kupiš kartu.

Ja joj kažem karta vam je jučer bila za nekih 80.00 KM jeftinija ali je nisam uspio kupiti jer vam je stranica pala.

Nemoj se previše srkletiti oko tih cijena. Nije to nikakva prevara. Jednostavno oni konstantno preračunavaju za svaki let i prate broj putnika na osnovu toga koriguju cijenu. Startna je eto nekih 15eura.. to samo da ne bi avion išao prazan...

Helem to neki skontali nakon što im je aviokompanija propala tj. bankrotirala, da je samo po euro naplačivao karte spasio bi kompaniju... i tako je to i krenulo.

Ako stvarno hoćeš tu jeftinu onda na par mjeseci ranije rezerviši za taj datum. Moraš imati na umu mjesece kada je špica kad svakako skupljaju karte i teško je zapravo i zakazati let.

Sretno.
Post Reply