Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#676 Re: Wizz air

Post by seoBIH »

mO k3 wrote:PA ja , spedicija neka , evo sta sam porucio za sljedeci mjesec zaklatu ja'nje i kozu , ona ce to meni strpati u neku kutiju od stirpora , 100 jaja dovoljno za citav mjesec , gajbu paradajza , 10 kg mahuna , 20 kg bostana , 10 kg jabuka , i 5 kg banana ....
Nemoj trolat na ovoj temi.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#677 Re: Wizz air

Post by shake69 »

drndalo wrote:
shake69 wrote:Zna li neko koliko je WizzAir maksimalno duzan ponuditi jeftinih karti na jednom letu? Cuo sam da je u osnovi 5% a da su sve preko toga vise. Nije mi jasno, cuo sam od raje iz Njemacke, da od januara za cetiri osobe nema povratne karte u julu i avgustu bez 1200 eura!? :? Zar je to low cost kompanija koja 7 mjeseci unaprijed nudi tako skupe karte?
Nisu duzni ponuditi nista. Kapitalizam, ponuda, traznja, yield management... Koliko misle da mogu natrpat iz tudjih dzepova, toliko pokusavaju...

Low-cost ? Malo ti pogresno gladas taj koncept, Low cost nije zamisljen kao low-cost za tebe kao putnika, to je sredstvo kojim ce te (ponekad) navuci da putujes s njima... Low cost kao koncept je zamisljen da kompanija operise na tom principu, tj. da ima manje troskove vezane uz svoju djelatnost, time i mogucnost da snizava karte vise od klasicnih kompanija...
Znam ja to, ali me smori prica o jako jeftinim kartama a to se uhvatiti moze samo mimo Bozica i Nove godine, ljetnih ferija zbog dijaspore, skolskih pauza tokom godine u Evropi, i vikenda, prakticno ostanu samo letovi preko sedmice u kratkim intervalima u godini.
Letio sam, ali vala da se uhvati povratna za 39 eura negdje u Evropu, volio bih vidjeti takvoga. Svaka cast kome se posreci u onoj nekoj mozda prvoj i jedinoj turi kada WizzAir izbaci mali kontingent karti po smijesnim cijenama. Ryanair je jos gori, posebno u posljednju godinu dvije kako im je rastao profit, krize, terorizam i slicno pa su mnogi htjeli s njima letiti na jug Evrope.
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#678 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Druze, niko od njih nije tu da bi ti i ja putovali jeftino, nego da nam uzmu sto vise para koliko smo se spremni odvojiti...

Uvijek mozemo ici za 100-150 EUR autobusom u evropu kao alternativa... Ili 400-500 EUR Lufthansom...

Dobro je da su tu, da postoji neka konkurencija i izbor...
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#679 Re: Wizz air

Post by Nisrin »

muha_sa wrote:
ajdin_nine wrote:Kupio sam kartu preko intereneta i platio kartu, torbu i mjesto. Imam li još nekih troškova pri dolasku na aerodrom, tipa nekih taksi i sl. ili je to to što se ima za platiti?
nemaš nikakvih placanja--osim ako ti gabariti rucnog prtljaga prelaze zadate mjere

obavezno isprintaj kartu
Image

Ima i nas smotanih hehe roditelji kartu platili, ali još uvijek nisu dobili u ovom obliku i kada je najbolje da se chekiraju putem interneta? 3h prije leta putem interneta? Jer čitala sam, ako se chekiraju na aJrodromu, naplatit će im po 20KM po osobi? :bih:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#680 Re: Wizz air

Post by seoBIH »

Ryanair povratna karta 35€ placena. Kraj maja je u pitanju, a karta kupljena u martu.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#681 Re: Wizz air

Post by spreca »

Zabavljac wrote:
pa ne znam da li ima u Njemackoj,ako ima da ne nosim bezveze ,znam da je ovaj proizveden u Srbiji..

http://www.snizenja.ba/vijesti/namirnic ... -president
Prezident nije srpska firma.......imas ga u svakoj drzavi evrope ...mozda i afrike
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#682 Re: Wizz air

Post by zforumas »

Nisrin wrote: Ima i nas smotanih hehe roditelji kartu platili, ali još uvijek nisu dobili u ovom obliku i kada je najbolje da se chekiraju putem interneta? 3h prije leta putem interneta? Jer čitala sam, ako se chekiraju na aJrodromu, naplatit će im po 20KM po osobi? :bih:
Mjesec dana prije leta vec mozes check in uraditi. I uradi preko neta, sto bi dzaba placali dodatno.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#683 Re: Wizz air

Post by Nisrin »

zforumas wrote:
Nisrin wrote: Ima i nas smotanih hehe roditelji kartu platili, ali još uvijek nisu dobili u ovom obliku i kada je najbolje da se chekiraju putem interneta? 3h prije leta putem interneta? Jer čitala sam, ako se chekiraju na aJrodromu, naplatit će im po 20KM po osobi? :bih:
Mjesec dana prije leta vec mozes check in uraditi. I uradi preko neta, sto bi dzaba placali dodatno.



E, da kažem povratne karte za dvije osobe, sa PLAĆENIM SJEDIŠTIMA, ne vidjeh da ne moram plaćati po sjedištu 10KM, jednim prtljagom od 56cm, drugi putnik ima onaj besplatni, sve zajedno izašlo 160KM :D
Last edited by Nisrin on 17/05/2017 15:20, edited 1 time in total.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#684 Re: Wizz air

Post by seoBIH »

Pa ne mozes dobiti boarding pass prije cekiranja. Cekiraj se i dobit ces bp.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#685 Re: Wizz air

Post by mO k3 »

zforumas wrote:
Nisrin wrote: Ima i nas smotanih hehe roditelji kartu platili, ali još uvijek nisu dobili u ovom obliku i kada je najbolje da se chekiraju putem interneta? 3h prije leta putem interneta? Jer čitala sam, ako se chekiraju na aJrodromu, naplatit će im po 20KM po osobi? :bih:
Mjesec dana prije leta vec mozes check in uraditi. I uradi preko neta, sto bi dzaba placali dodatno.
gdje to kod koje avio komapnije mozes prije na mjesec uraditi check in...
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#686 Re: Wizz air

Post by Mentha_Piperita »

Zabavljac wrote:sta mogu ponijeti od hrane u Njemacku?Da li mogu kajmak,sudzuk,suho meso i baklavu?Cigarete vidim da mogu steku.Da li mogu ponijeti sebi sendvic koji cu jesti npr.,jer kada sletim idem dalje?Vodu mogu od 100ml ponijeti,da li misle na jednu flasicu ili mogh vise istih?Hvala
Ne znam za Njemacku, ali prije mjesec dana u Danskoj (Bilund aerodrom) mojima su bacili u smece: suho meso (vakumirano bilo, komad, nije ni pola kg bilo, i kao one salame na listiće, pureće - sve je bilo zapakovano originalno, i samo su pobacali), a bilo je u teskom prtljagu.

Ja sam u Malme pronijela meso i sve sto sam htjela - teski prtljag.

Uglavnom, nikad se ne zna, probaj, ali budi spreman i da bace... :-)
Last edited by Mentha_Piperita on 17/05/2017 23:48, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#687 Re: Wizz air

Post by drndalo »

mO k3 wrote:
zforumas wrote:
Nisrin wrote: Ima i nas smotanih hehe roditelji kartu platili, ali još uvijek nisu dobili u ovom obliku i kada je najbolje da se chekiraju putem interneta? 3h prije leta putem interneta? Jer čitala sam, ako se chekiraju na aJrodromu, naplatit će im po 20KM po osobi? :bih:
Mjesec dana prije leta vec mozes check in uraditi. I uradi preko neta, sto bi dzaba placali dodatno.
gdje to kod koje avio komapnije mozes prije na mjesec uraditi check in...
Kod vecine LCC prevoznika...

Sa Wizz stranice:
Online
FREE

print your own boarding card
available 30 days in advance
up to 3 hours before departure
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#688 Re: Wizz air

Post by MensurM »

shake69 wrote:
drndalo wrote:
shake69 wrote:Zna li neko koliko je WizzAir maksimalno duzan ponuditi jeftinih karti na jednom letu? Cuo sam da je u osnovi 5% a da su sve preko toga vise. Nije mi jasno, cuo sam od raje iz Njemacke, da od januara za cetiri osobe nema povratne karte u julu i avgustu bez 1200 eura!? :? Zar je to low cost kompanija koja 7 mjeseci unaprijed nudi tako skupe karte?
Nisu duzni ponuditi nista. Kapitalizam, ponuda, traznja, yield management... Koliko misle da mogu natrpat iz tudjih dzepova, toliko pokusavaju...

Low-cost ? Malo ti pogresno gladas taj koncept, Low cost nije zamisljen kao low-cost za tebe kao putnika, to je sredstvo kojim ce te (ponekad) navuci da putujes s njima... Low cost kao koncept je zamisljen da kompanija operise na tom principu, tj. da ima manje troskove vezane uz svoju djelatnost, time i mogucnost da snizava karte vise od klasicnih kompanija...
Znam ja to, ali me smori prica o jako jeftinim kartama a to se uhvatiti moze samo mimo Bozica i Nove godine, ljetnih ferija zbog dijaspore, skolskih pauza tokom godine u Evropi, i vikenda, prakticno ostanu samo letovi preko sedmice u kratkim intervalima u godini.
Letio sam, ali vala da se uhvati povratna za 39 eura negdje u Evropu, volio bih vidjeti takvoga. Svaka cast kome se posreci u onoj nekoj mozda prvoj i jedinoj turi kada WizzAir izbaci mali kontingent karti po smijesnim cijenama. Ryanair je jos gori, posebno u posljednju godinu dvije kako im je rastao profit, krize, terorizam i slicno pa su mnogi htjeli s njima letiti na jug Evrope.
Nas cetvero smo letjeli Bratislava - Berlin i nazad za manje od 1.50 eura.

Cetiri povratne karte za eur i pol
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#689 Re: Wizz air

Post by zforumas »

mO k3 wrote:
zforumas wrote:
Nisrin wrote: Ima i nas smotanih hehe roditelji kartu platili, ali još uvijek nisu dobili u ovom obliku i kada je najbolje da se chekiraju putem interneta? 3h prije leta putem interneta? Jer čitala sam, ako se chekiraju na aJrodromu, naplatit će im po 20KM po osobi? :bih:
Mjesec dana prije leta vec mozes check in uraditi. I uradi preko neta, sto bi dzaba placali dodatno.
gdje to kod koje avio komapnije mozes prije na mjesec uraditi check in...
:maca:
Zabavljac
Posts: 29
Joined: 03/04/2013 11:07

#690 Re: Wizz air

Post by Zabavljac »

Mentha_Piperita wrote:
Zabavljac wrote:sta mogu ponijeti od hrane u Njemacku?Da li mogu kajmak,sudzuk,suho meso i baklavu?Cigarete vidim da mogu steku.Da li mogu ponijeti sebi sendvic koji cu jesti npr.,jer kada sletim idem dalje?Vodu mogu od 100ml ponijeti,da li misle na jednu flasicu ili mogh vise istih?Hvala
Ne znam za Njemacku, ali prije mjesec dana u Danskoj (Bilund aerodrom) mojima su bacili u smece: suho meso (vakumirano bilo, komad, nije ni pola kg bilo, i kao one salame na listiće, pureće - sve je bilo zapakovano originalno, i samo su pobacali), a bilo je u teskom prtljagu.

Ja sam u Malme pronijela meso i sve sto sam htjela - teski prtljag.

Uglavnom, nikad se ne zna, probaj, ali budi spreman i da bace... :-)
Hvala,ali Njemacka je najrigoroznija ,ma necu odustao sam od svega.Kupio sam baklave u Saraybosni i to nosim,valjda nece i to biti problem,iako oni imaju tih Turskih baklava i tamo.ali eto paznja je i to je to
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#691 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Jutros dobijem mail od Wizza za 30% snizenje ako danas kupite karte. :-)

Koje manipulacije pa to je strasno. Razumijem da i oni pokusavaju na razne nacine zaraditi ali na ovakve nacine jednostavno ponizavaju svoje putnike i izazivaju bijes.

Prije par dana vidim da je karta €109,90 a danas otvorim i vidim €129,90. Kazem, pa dobro sa popustom to je to i udjem u proceduru. Posto mi treba povratna iz Tuzle odmah pretvaraju u KM ali po nekom svom kursu tako da me jedna karta izadje 240 KM, probam sa ''clubom'' on mi izbacuje 220 KM ma djavo ih odnio samo da zavrsim sa ovim i krenem dalje i cim sam zatrazio dvije karte oni povecase na 235KM/po karti pa kada mi kroz glavu prodje da ce prilikom placanja opet pretvarati KM/€ pa ce me i tu uzeti, od bijesa samo zatvorim stranicu.

Ono drsko i bezobrazno. Svaku kartu mogu prodati sa onim popustom koji daju kao ako se uclanite a u stvari uzmu stotine miliona na clanstvo u klubu a nemaju nikakvih obaveza niti troska oko toga.

Necu ja ici autobusom(ne znam ni uci u autobus :D ) nego cu sacekati povoljan trenutak da kupim kartu.

p.s. samo sto je 12 proslo a karta ''bez clanstva'' €117
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#692 Re: Wizz air

Post by bh.tornjak »

baja wrote:helem za lijekove pasos, a za meso ijaja nista...propasce i evropa garant :D
ne mogu jaja...
ja sam vidio kad su covjeku jaja odsjekli i bacili u smece...plase se salmonele
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#693 Re: Wizz air

Post by Nisrin »

.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#694 Re: Wizz air

Post by seoBIH »

@Maraschino
Probaj pretraziti u anonimnom prozoru, jer cesto prate preko cookies ko cesto trazi kartu, pa opucaju fine cijene :)

Pogledaj i na edreams.com koliko kosta.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#695 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

seoBIH wrote:@Maraschino
Probaj pretraziti u anonimnom prozoru, jer cesto prate preko cookies ko cesto trazi kartu, pa opucaju fine cijene :)

Pogledaj i na edreams.com koliko kosta.
Sta rade to je cudo. Evo pratim ih 24 sata. U toku dana 3 puta mijenjaju cijene.
30% i danas nude bez clanstva u club ali nigdje ne vidis taj popust. Taman krenem buking i onda ista procedura. Za dvije karte skuplje po osobi nego ako uzimas jednu kartu. Euro pretvaraju u KM i to po kursu 2KM/€.

Probao sam i preko drugih stranica ali to je skuplje razumljivo.

p.s. jedne prilike sjedim pored jednog mladog para iz D a koji putuju iz NL i kazu ''ne bi mi putovali da nam na email nije dosla reklama 2karte za cijenu jedne''. Ja ih gledam i razmisljam ''takvu reklamu ja nisam dobio nikada''. Razumijem da smo mi njihove ovce i samo mijenjaju metode kako nas osisati. Svaka karta preko €100 je skupa za ovaj transfer.

Nije to meni nikakav problem i da je €300 ali to muljanje mi smeta. :D
AllThatPunk
Posts: 5
Joined: 09/05/2017 14:10

#696 Re: Wizz air

Post by AllThatPunk »

uplatila sam dvije povratne karte za Basel, za 31.05.- 05.06.

zbog poslovnih obaveza ne mogu otici na putovanje.

da li je neko zainteresovan po nabavnoj cijeni (65 jedna povratna). danas je 229 povratna.

ime se jos moze promijeniti, obzirom da nisam potvrdila let.
User avatar
HB_BHF
Posts: 1798
Joined: 11/02/2010 20:18

#697 Re: Wizz air

Post by HB_BHF »

Pozdrav svima. Ne znam je li bilo razgovora o ovom, ali koji je najbolji način da se dođe sa aerodroma do Tuzle (ili Živinice jer vidim da su na karti čak i bliže od Tz)? Je li ima neka autobusna linija ili samo taxi?

Btw imate li neki hotel za preporuku, po mogućnosti da uključuje i iftar jer će biti vrijeme ramazana :D.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#698 Re: Wizz air

Post by cassius »

HB_BHF wrote:Pozdrav svima. Ne znam je li bilo razgovora o ovom, ali koji je najbolji način da se dođe sa aerodroma do Tuzle (ili Živinice jer vidim da su na karti čak i bliže od Tz)? Je li ima neka autobusna linija ili samo taxi?

Btw imate li neki hotel za preporuku, po mogućnosti da uključuje i iftar jer će biti vrijeme ramazana :D.
Odakle prvo putujes ?
User avatar
HB_BHF
Posts: 1798
Joined: 11/02/2010 20:18

#699 Re: Wizz air

Post by HB_BHF »

cassius wrote:
Odakle prvo putujes ?
Memmingen.
MaliizDoboja
Posts: 16
Joined: 15/12/2016 16:25

#700 Re: Wizz air

Post by MaliizDoboja »

imash prevoz preko www.hvala.dk ranije je negdje pisano o tome.
Post Reply