Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#651 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

muha_sa wrote:
baja wrote:Skoro letim, a ostala mi je najasnoca...Lijekovi u vidu bočice spreja od 10ml, mogu li se regularno nositi sa sobom, trebal pakovati i sl?
Ima li neko iskustvo...bilo je priče nešto u kesama al to su vjerovatno parfemi
ne znam za to-fakat :-)

znam da su mi u Geteborgu kaladont izvadili iz rucnog i heknuli u kantu za smece :-)

nikad him halalit necu :lol:
:oops:

Nisi stavio u onu providnu kesicu.

Nego mene interesuje smiju li se ponijeti baklje kada ides na utakmicu?

Mislim ako im pokazes clansku navijacke grupe. :zoka:
Zabavljac
Posts: 29
Joined: 03/04/2013 11:07

#652 Re: Wizz air

Post by Zabavljac »

:D :D :D ma nosio bih Njemcima bukvalno kao poklon male kolicine,jer vole taj kajmak i suho meso itd.Taj kajmak bi bio president npr iz prodavnice mala kutija nisam ja seljak pa da nakrkam svega,nego zelim da ugodim ljudima kod kojih idem,medjutim ne zelim da imam neugodnosti,ako se zaista ne smije.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#653 Re: Wizz air

Post by pustopoljina »

Za wizz air ne znam, ali- lufthansa, eurowings, austriannesto, tap, klm i onaj spanski neki- u prtljag koji predajes mozes staviti sve to, onaj do 23kg...i med i vece kolicine tecnosti (parfeme, sampone, produkte za njegu itd.), meso...stvari koje nisu kupljene u duty free...imala: pastete, male bocice alkohola, flasu od 0,75 alkohola, suhomesnate proizvode.
U rucni prtljag, do 8kg, koji nosis sa sobom do sjedala- sve tecnosti ukljucujuci pastu za zube moraju biti u maloj prozirnoj vrecici i pojedinacno cini mi se ne vise od 100ml, a ukupno 1l...ne znam 100%, posto sve ubacim u onaj prtljag koji predajem.
u rucni mozes prenijeti i hranu i pice, ali samo ono kupljeno u duty free i zatvoreno u njihovoj kesi.
Nosila odavde nekakvih kobasica i vina, kao poklone, donosila ovamo pastete i vina i sireve.
lijekove, tj. Vitamine u kapsulama i tablu voltarena isto spakujem u ovaj prtljag koji se predaje. Nikad me niko nije peglao.
sad ne znam da li taj wizz air dopusta samo rucni prtljag? U rucnom prenosila chorizo ili kako se vec pise i flasu vecu alkhola, ali kupljeno u duty free.
ne kontam ismijavanje ovo zbog meda? Na beckom aerodromu sam vidjela da neki prevoze kokos u kavezu.
Ako neki tamo prodaju riblje pastete kao suvenire ili male bocice porta, a znajuci kome kupujem suvenire,sigurno necu kupiti magnet za frizider.

ama mozes ponijeti sebi sendvic. Vodu u vecoj flasi ces morati baciti najdalje kod prolaska kroz metal detektor, ali to nije razlog da ne poneses vodu i pijes do tog momenta.
Zabavljac
Posts: 29
Joined: 03/04/2013 11:07

#654 Re: Wizz air

Post by Zabavljac »

e super hvala Vam puno.Imam ja i rucni i dole za avion prtljag pa cu ponijeti.Nadam se da nece biti problema :)
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#655 Re: Wizz air

Post by cassius »

Zabavljac wrote:ja vas najozbiljnije pitam,jer kazu da su rigorozni i da naplacuju velike kazne za kajmak,suho meso itd.Ne znam da li ima neko iskustvo da je nedavno isao i nosio to sve.

Mislim da mlijecne i suhomesnate proizvode ne smijes. Pogotov ako nosis onaj jedan obicni prtljag. Ako imas onaj veliki kofer, u njemu mozes cini mi se sta god hoces ponijet. Ja sam jednom uspio proci sa suhomesnatim proizvodom dok pri povratku, su covjeku izvadili to na pregledu.
Sto se tice vode mislim da ne smijes , 100 ml vode ti nista ne znaci, realno, letovi nisu dugi ionako. A u avionu mozes kupit, jbg,ako je bas kriza.
Sto se tice lijekova, mislim da se mora imat neki papir mozda od doktora ovjeren i njih mozes onda prenijet tamo, ako je tecnog tipa, onda mora ici u kesicu , koju mozes uzet na aerodromu, ako vec nemas.
Parfemi sve preko 100 ml oduzimaju. Do 100 ml, ide u kesicu.
Ovo sve se odnosi za taj obicni prtljag. :D bar iz mog iskustva nekog.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#656 Re: Wizz air

Post by Pitarrr82 »

Suho moze proci uvijek vakumirano ali opet samo u prtljagu dole...
Zabavljac
Posts: 29
Joined: 03/04/2013 11:07

#657 Re: Wizz air

Post by Zabavljac »

hvala vam na odgovoru.Imam kofer veliki za dole doplatio sam to i imam rucnu prtljagu.U rucnu necu nista stavljati,a ponijet cu u ovom koferu male kolicine cisto da ispunim zelju Njemcima ;)
Zabavljac
Posts: 29
Joined: 03/04/2013 11:07

#658 Re: Wizz air

Post by Zabavljac »

:!: mozda je glupo pitanje,da li ima free shop u Tuzli?Gdje se mogu kupiti te prozirne vrecice?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#659 Re: Wizz air

Post by spreca »

Zabavljac wrote::!: mozda je glupo pitanje,da li ima free shop u Tuzli?Gdje se mogu kupiti te prozirne vrecice?
sve sto kupis u fre shopu ce ti oni upakovati .....nazovi i pitaj sta smijes i koliko unijeti u avion i uopste u drzavu u koju letis
Anne Boleyn
Posts: 336
Joined: 31/08/2011 16:29
Location: na dvoru

#660 Re: Wizz air

Post by Anne Boleyn »

Zabavljac wrote::!: mozda je glupo pitanje,da li ima free shop u Tuzli?Gdje se mogu kupiti te prozirne vrecice?
Čini mi se da nema free shop. A te kesice možeš uzeti tu na aerodromu, mislim da ih je bilo na jednom od onih šaltera i, koliko se sjećam, naši ih naplaćuju 5 KM. Barem je tako bilo prije 2 godine. A, recimo, na aerodromu u Malmo-u ih možeš uzeti koliko ti treba i besplatne su.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#661 Re: Wizz air

Post by mO k3 »

Zabavljac wrote::D :D :D ma nosio bih Njemcima bukvalno kao poklon male kolicine,jer vole taj kajmak i suho meso itd.Taj kajmak bi bio president npr iz prodavnice mala kutija nisam ja seljak pa da nakrkam svega,nego zelim da ugodim ljudima kod kojih idem,medjutim ne zelim da imam neugodnosti,ako se zaista ne smije.
a ko president nema kupiti u njemackoj :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#662 Re: Wizz air

Post by spreca »

mO k3 wrote:
Zabavljac wrote::D :D :D ma nosio bih Njemcima bukvalno kao poklon male kolicine,jer vole taj kajmak i suho meso itd.Taj kajmak bi bio president npr iz prodavnice mala kutija nisam ja seljak pa da nakrkam svega,nego zelim da ugodim ljudima kod kojih idem,medjutim ne zelim da imam neugodnosti,ako se zaista ne smije.
a ko president nema kupiti u njemackoj :mrgreen:
isto sam mislio
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#663 Re: Wizz air

Post by pustopoljina »

Te vrecice su iste kao i one za zamrzavanje sa patentnim zatvaracem-zip? Valjda se tako kaze. Oko 2 eur pakovanje vrecica u at. Pretpostavljam da ima i kod nas, bar u dm. Ja te koristim. Koristim ih ionako :)

https://www.meindm.at/haushalt/shop/Hau ... 096.action
Last edited by pustopoljina on 17/05/2017 16:04, edited 1 time in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#664 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Zabavljac wrote::!: mozda je glupo pitanje,da li ima free shop u Tuzli?Gdje se mogu kupiti te prozirne vrecice?
Jedan manji free shop ima u Tuzli na aerodromu ALI kada prodjes sve procedure i prije ulaska u avion.

Kao sto neko rece, bezobrazno prodaju te kesice koje inace dijele besplatno na drugim aerodromima.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#665 Re: Wizz air

Post by mO k3 »

spreca wrote:
mO k3 wrote:
Zabavljac wrote::D :D :D ma nosio bih Njemcima bukvalno kao poklon male kolicine,jer vole taj kajmak i suho meso itd.Taj kajmak bi bio president npr iz prodavnice mala kutija nisam ja seljak pa da nakrkam svega,nego zelim da ugodim ljudima kod kojih idem,medjutim ne zelim da imam neugodnosti,ako se zaista ne smije.
a ko president nema kupiti u njemackoj :mrgreen:
isto sam mislio
:mrgreen: meni mater svaki mjesec spremi , ajvara ,jaja , kajmaka domaceg , suhog mesa , pogacu mi spremi pa zamrzne da ne moram vamo kupiti hljeb , desi se da mi i kiselog kupusa posalje.... :mrgreen:
I to sve u paketu u sa DHL expres
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#666 Re: Wizz air

Post by spreca »

mO k3 wrote: :mrgreen: meni mater svaki mjesec spremi , ajvara ,jaja , kajmaka domaceg , suhog mesa , pogacu mi spremi pa zamrzne da ne moram vamo kupiti hljeb , desi se da mi i kiselog kupusa posalje.... :mrgreen:
I to sve u paketu u sa DHL expres
pa koliko kosta taj paket......meni su za koverat uzeli skoro 100 dolara
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#667 Re: Wizz air

Post by mO k3 »

spreca wrote:
mO k3 wrote: :mrgreen: meni mater svaki mjesec spremi , ajvara ,jaja , kajmaka domaceg , suhog mesa , pogacu mi spremi pa zamrzne da ne moram vamo kupiti hljeb , desi se da mi i kiselog kupusa posalje.... :mrgreen:
I to sve u paketu u sa DHL expres
pa koliko kosta taj paket......meni su za koverat uzeli skoro 100 dolara
PA zavisi od kg , sto je veci paket to je jeftinije , prosli mjesec mi je na europaleti poslala paket sa nekom slovenackom firmom , kvadratni metar ti je 300 ojrona onda brale trpaj dobar krova
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#668 Re: Wizz air

Post by shake69 »

Zna li neko koliko je WizzAir maksimalno duzan ponuditi jeftinih karti na jednom letu? Cuo sam da je u osnovi 5% a da su sve preko toga vise. Nije mi jasno, cuo sam od raje iz Njemacke, da od januara za cetiri osobe nema povratne karte u julu i avgustu bez 1200 eura!? :? Zar je to low cost kompanija koja 7 mjeseci unaprijed nudi tako skupe karte?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#669 Re: Wizz air

Post by spreca »

mO k3 wrote:
spreca wrote:
mO k3 wrote: :mrgreen: meni mater svaki mjesec spremi , ajvara ,jaja , kajmaka domaceg , suhog mesa , pogacu mi spremi pa zamrzne da ne moram vamo kupiti hljeb , desi se da mi i kiselog kupusa posalje.... :mrgreen:
I to sve u paketu u sa DHL expres
pa koliko kosta taj paket......meni su za koverat uzeli skoro 100 dolara
PA zavisi od kg , sto je veci paket to je jeftinije , prosli mjesec mi je na europaleti poslala paket sa nekom slovenackom firmom , kvadratni metar ti je 300 ojrona onda brale trpaj dobar krova
suhoputni transport?
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#670 Re: Wizz air

Post by Puf »

shake69 wrote:Zna li neko koliko je WizzAir maksimalno duzan ponuditi jeftinih karti na jednom letu? Cuo sam da je u osnovi 5% a da su sve preko toga vise. Nije mi jasno, cuo sam od raje iz Njemacke, da od januara za cetiri osobe nema povratne karte u julu i avgustu bez 1200 eura!? :? Zar je to low cost kompanija koja 7 mjeseci unaprijed nudi tako skupe karte?

Rekla kazala, legendo imas njihov website, odes i provjeris.

Evo ti dokaz da je to sve suplja prica sto ti pricaju https://prnt.sc/f8rxi7
Znaci u Augustu karta je 29€, jos ako imas njihovu karticu da si clan dobijes jos jeftinije. Znaci 4 osobe mogu za 120€.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#671 Re: Wizz air

Post by mO k3 »

PA ja , spedicija neka , evo sta sam porucio za sljedeci mjesec zaklatu ja'nje i kozu , ona ce to meni strpati u neku kutiju od stirpora , 100 jaja dovoljno za citav mjesec , gajbu paradajza , 10 kg mahuna , 20 kg bostana , 10 kg jabuka , i 5 kg banana ....
Zabavljac
Posts: 29
Joined: 03/04/2013 11:07

#672 Re: Wizz air

Post by Zabavljac »

spreca wrote:
mO k3 wrote:
Zabavljac wrote::D :D :D ma nosio bih Njemcima bukvalno kao poklon male kolicine,jer vole taj kajmak i suho meso itd.Taj kajmak bi bio president npr iz prodavnice mala kutija nisam ja seljak pa da nakrkam svega,nego zelim da ugodim ljudima kod kojih idem,medjutim ne zelim da imam neugodnosti,ako se zaista ne smije.
a ko president nema kupiti u njemackoj :mrgreen:
isto sam mislio
pa ne znam da li ima u Njemackoj,ako ima da ne nosim bezveze ,znam da je ovaj proizveden u Srbiji..

http://www.snizenja.ba/vijesti/namirnic ... -president
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#673 Re: Wizz air

Post by shake69 »

aldinmah wrote:
shake69 wrote:Zna li neko koliko je WizzAir maksimalno duzan ponuditi jeftinih karti na jednom letu? Cuo sam da je u osnovi 5% a da su sve preko toga vise. Nije mi jasno, cuo sam od raje iz Njemacke, da od januara za cetiri osobe nema povratne karte u julu i avgustu bez 1200 eura!? :? Zar je to low cost kompanija koja 7 mjeseci unaprijed nudi tako skupe karte?

Rekla kazala, legendo imas njihov website, odes i provjeris.

Evo ti dokaz da je to sve suplja prica sto ti pricaju https://prnt.sc/f8rxi7
Znaci u Augustu karta je 29€, jos ako imas njihovu karticu da si clan dobijes jos jeftinije. Znaci 4 osobe mogu za 120€.
Ma, vala ne znam, zasto bi mi covjek lagao. Opet, neki mi se hvale da putuju redovno za 29 eura one way ticket ili 79 eura povratna iz Njemacke za Tuzlu a ja kad god ukucam meni izadje 210 eura povratna!
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#674 Re: Wizz air

Post by TAFKAP »

Normalno je da su karte u sezoni (ljetnih) odmora skuplje, ili za vikend, ... Osnovno načelo ekonomije: ponuda i potražnja.

Pisali smo o tome ovdje na temi par stranica prije jaja, suhog mesa i sjeninačkog sira ;-)
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#675 Re: Wizz air

Post by drndalo »

shake69 wrote:Zna li neko koliko je WizzAir maksimalno duzan ponuditi jeftinih karti na jednom letu? Cuo sam da je u osnovi 5% a da su sve preko toga vise. Nije mi jasno, cuo sam od raje iz Njemacke, da od januara za cetiri osobe nema povratne karte u julu i avgustu bez 1200 eura!? :? Zar je to low cost kompanija koja 7 mjeseci unaprijed nudi tako skupe karte?
Nisu duzni ponuditi nista. Kapitalizam, ponuda, traznja, yield management... Koliko misle da mogu natrpat iz tudjih dzepova, toliko pokusavaju...

Low-cost ? Malo ti pogresno gladas taj koncept, Low cost nije zamisljen kao low-cost za tebe kao putnika, to je sredstvo kojim ce te (ponekad) navuci da putujes s njima... Low cost kao koncept je zamisljen da kompanija operise na tom principu, tj. da ima manje troskove vezane uz svoju djelatnost, time i mogucnost da snizava karte vise od klasicnih kompanija...
Post Reply