Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
The BEN10
Posts: 7566
Joined: 19/09/2011 09:03

#601 Re: Wizz air

Post by The BEN10 »

TAFKAP wrote:To ti je ako uzmes njihovu klubsku kartu, koja kosta €30 godisnje:

https://wizzair.com/bs-latn-ba/informac ... unt-club#/
Aha. Pa kontam da bi mi se isplatilo, pošto bih kupio veći broj karata. :)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#602 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Samo na tom letu bi to a i vise ustedio. To se svakako isplati uzeti.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10305
Joined: 30/09/2011 07:49

#603 Re: Wizz air

Post by TAFKAP »

Ne znam da li to vazi samo za jednu osobu ili se preko tog kluba mogu kupovati karte za druge osobe, morat ces to malo procesljat.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#604 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

TAFKAP wrote:Ne znam da li to vazi samo za jednu osobu ili se preko tog kluba mogu kupovati karte za druge osobe, morat ces to malo procesljat.
Ovo standardno ti vazi za dvije osobe(ti i jos jedan putnik) a grupno koje je skuplje(€60) vazi za pet osoba.
The BEN10
Posts: 7566
Joined: 19/09/2011 09:03

#605 Re: Wizz air

Post by The BEN10 »

Maraschino wrote:
TAFKAP wrote:Ne znam da li to vazi samo za jednu osobu ili se preko tog kluba mogu kupovati karte za druge osobe, morat ces to malo procesljat.
Ovo standardno ti vazi za dvije osobe(ti i jos jedan putnik) a grupno koje je skuplje(€60) vazi za pet osoba.
Samo malo - baš bi nas 5-oro trebalo putovati, u oba smjera. Dakle, ne mogu kupiti tu od 30€, već ovu drugu od 60?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#606 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Tako je. Ako vas ide 5 znaci da vec imate 10 karata(sa povratnim) sto cete imati €100 popusta plus €5 po koferu.

Isplati se.

https://wizzair.com/bs-latn-ba/informac ... unt-club#/
User avatar
Edin H.
Posts: 47020
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#607 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Je li funkcionise ovaj wizz airov transfer sa tuzlanskog aerodroma do i iz Sarajeva?
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#608 Re: Wizz air

Post by Mentha_Piperita »

Edin H. wrote:Je li funkcionise ovaj wizz airov transfer sa tuzlanskog aerodroma do i iz Sarajeva?

Da, pouzdano funckioniše. I nisam neko njihov, već i moji kao i ja putujemo njima, svaki put sve bilo po dogovoru. Samo je bitno da 48 h prije izvršiš rezervaciju (online plaćanje) kako bi te ljudi imali na spisku i u planu + kreće i dolazi "ispod sata" na Željezničkoj stanici (onaj veliki trotoar i parking) a ne sa autobuske stanice. Sretno!
User avatar
Dzontra Volta
Posts: 7221
Joined: 31/01/2011 08:53
Location: a on živi sa mamom i tatom, i nema je đe odvest' da je ljubi

#609 Re: Wizz air

Post by Dzontra Volta »

Mentha_Piperita wrote:
Edin H. wrote:Je li funkcionise ovaj wizz airov transfer sa tuzlanskog aerodroma do i iz Sarajeva?

Da, pouzdano funckioniše. I nisam neko njihov, već i moji kao i ja putujemo njima, svaki put sve bilo po dogovoru. Samo je bitno da 48 h prije izvršiš rezervaciju (online plaćanje) kako bi te ljudi imali na spisku i u planu + kreće i dolazi "ispod sata" na Željezničkoj stanici (onaj veliki trotoar i parking) a ne sa autobuske stanice. Sretno!
Jel se neko vozio sa vozacem Samirom? TITO! :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47020
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#610 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Mentha_Piperita wrote:
Edin H. wrote:Je li funkcionise ovaj wizz airov transfer sa tuzlanskog aerodroma do i iz Sarajeva?

Da, pouzdano funckioniše. I nisam neko njihov, već i moji kao i ja putujemo njima, svaki put sve bilo po dogovoru. Samo je bitno da 48 h prije izvršiš rezervaciju (online plaćanje) kako bi te ljudi imali na spisku i u planu + kreće i dolazi "ispod sata" na Željezničkoj stanici (onaj veliki trotoar i parking) a ne sa autobuske stanice. Sretno!

Hvala na informaciji.
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#611 Re: Wizz air

Post by Mentha_Piperita »

Dzontra Volta wrote:
Mentha_Piperita wrote:
Edin H. wrote:Je li funkcionise ovaj wizz airov transfer sa tuzlanskog aerodroma do i iz Sarajeva?

Da, pouzdano funckioniše. I nisam neko njihov, već i moji kao i ja putujemo njima, svaki put sve bilo po dogovoru. Samo je bitno da 48 h prije izvršiš rezervaciju (online plaćanje) kako bi te ljudi imali na spisku i u planu + kreće i dolazi "ispod sata" na Željezničkoj stanici (onaj veliki trotoar i parking) a ne sa autobuske stanice. Sretno!
Jel se neko vozio sa vozacem Samirom? TITO! :D
Meni koliko se čini da su im svi vozači totalno fer i ok, barem je naše iskustvo takvo. Ne znam im imena...
User avatar
Dzontra Volta
Posts: 7221
Joined: 31/01/2011 08:53
Location: a on živi sa mamom i tatom, i nema je đe odvest' da je ljubi

#612 Re: Wizz air

Post by Dzontra Volta »

Mentha_Piperita wrote:
Meni koliko se čini da su im svi vozači totalno fer i ok, barem je naše iskustvo takvo. Ne znam im imena...
Ma onaj visoki i mrsavi frajer, dobra sega na putovanju ...Malo je offtopic ali sam ga morao spomenuti :D
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#613 Re: Wizz air

Post by Mentha_Piperita »

Edin H. wrote:
Mentha_Piperita wrote:
Edin H. wrote:Je li funkcionise ovaj wizz airov transfer sa tuzlanskog aerodroma do i iz Sarajeva?

Da, pouzdano funckioniše. I nisam neko njihov, već i moji kao i ja putujemo njima, svaki put sve bilo po dogovoru. Samo je bitno da 48 h prije izvršiš rezervaciju (online plaćanje) kako bi te ljudi imali na spisku i u planu + kreće i dolazi "ispod sata" na Željezničkoj stanici (onaj veliki trotoar i parking) a ne sa autobuske stanice. Sretno!

Hvala na informaciji.

Zaboravih, još jedna dobra sugestija - kada platiš online i dobiješ potvrdu plaćanja na e-mail (u kojoj je sadržan uplaćeni iznos i ime putnika...) dobro je to isprintati i da im se pokaže (iako oni imaju spisak i evidenciju) - ovo kad isprintaš ima funkciju karte. :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 47020
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#614 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Mentha_Piperita wrote:
Zaboravih, još jedna dobra sugestija - kada platiš online i dobiješ potvrdu plaćanja na e-mail (u kojoj je sadržan uplaćeni iznos i ime je putnika...) dobro je to isprintati i da im se pokaže (iako oni imaju spisak i evidenciju) - ovo kad isprintaš ima funkciju karte. :thumbup:
OK.

Koliko prije leta te pokupi sa Zeljeznicke?

Je li sacekaju svaki let u Tuzli ili cekaju da se skupi raje sa nekoliko letova?
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#615 Re: Wizz air

Post by Mentha_Piperita »

Edin H. wrote:
Mentha_Piperita wrote:
Zaboravih, još jedna dobra sugestija - kada platiš online i dobiješ potvrdu plaćanja na e-mail (u kojoj je sadržan uplaćeni iznos i ime je putnika...) dobro je to isprintati i da im se pokaže (iako oni imaju spisak i evidenciju) - ovo kad isprintaš ima funkciju karte. :thumbup:
OK.

Koliko prije leta te pokupi sa Zeljeznicke?

Je li sacekaju svaki let u Tuzli ili cekaju da se skupi raje sa nekoliko letova?

Prilagođen je red vožnje letovima, kada napraviš rezervaciju na hvala.dk - uneseš relaciju (npr. Tuzla - Malme...) tamo u sistemu ti izbaci let (oni su uvezani sa letovima wizz air-a) i piše ti tačno kada polazi sa stanice ili krećete iz Tuzle (kada ideš za Sarajevo), uglavnom u Tuzli si minimalno 2 sata ranije prije leta (mi smo uvijek i ranije dolazili...). Od prošle godine transport je prilagođen letovima, tj. samo treba da 48 h prije rezervišeš pa i ako je jedan putnik oni voze, ne čekaju da se sakupi raje. Oni su tamo pred ulazom u aerodrom na osnovu rezrevacija, kao i ovdje u Sa na Željezničkoj, ako i sam budeš - ide vožnja. :thumbup:

Imaš ih i na FB, ukucaj: Hvala doo, tamo imaš informacije da su vožnje prilagođene letovima.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#616 Re: Wizz air

Post by Nisrin »

Je li imao ko slicnu situaciju:


U Dojclandu uplacena karta Tuzla- Dojcland i poasto je islo preko Uberweisunga, tj preko banke uplata, sluzbenica u banci kao svrhu uplate stavi IME I PREZIME osobe koja placa - X, a ne onaj CODE koji se dobije pri rezervaciji karte!!!
E sad, uplatila je osoba X za osobu Y, i kako sad rijesiti to? Na customer support se naravno niko ne javlja...na e.mail im treba cca 30 dana da odgovore...sta ciniti? :D
User avatar
drndalo
Posts: 22817
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#617 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Imaju li na web-u opciju za promjenu imena putnika (naravno uz doplatu) ? Ako imaju, to ce biti najlakse, i najbrze... Na zalost, platili ste "porez na budale", da izvines... Dok bi ispravio/ispravila krivu drinu, kostalo bi te telefona i vremena 13x toliko... Naravno, za takvu izmjenu UPOTRIJEBITE platnu karticu, da opet u banci nesto ne urade kako ne treba... Pitanje je i prva uplata koja je radjena dal' je jasno naglaseno radnici u banci ko je X, a ko Y...

Hebiga...
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#618 Re: Wizz air

Post by zforumas »

Nisrin wrote:Je li imao ko slicnu situaciju:


U Dojclandu uplacena karta Tuzla- Dojcland i poasto je islo preko Uberweisunga, tj preko banke uplata, sluzbenica u banci kao svrhu uplate stavi IME I PREZIME osobe koja placa - X, a ne onaj CODE koji se dobije pri rezervaciji karte!!!
E sad, uplatila je osoba X za osobu Y, i kako sad rijesiti to? Na customer support se naravno niko ne javlja...na e.mail im treba cca 30 dana da odgovore...sta ciniti? :D

De ti vidi na check in mozda je na karti ipak ime tog putnika. Bitan je onaj kod koji dobijes. Ako je kod ispravno unesen trebalo bi biti ime putnika kojeg si unio prilikom rezervacije karte.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#619 Re: Wizz air

Post by friskyoreo »

Pa ne moze vjerovatno uopste check in, jer vjerovatno nije prepoznata uplata. Taj kod se mora u Verwendungszweck unijeti, i eventualno ime u drugo polje.
MaliizDoboja
Posts: 16
Joined: 15/12/2016 16:25

#620 Re: Wizz air

Post by MaliizDoboja »

Wizz je prije par dana uveo besplatne promjene imena putnika, pa se logirajte i to sami odradite.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#621 Re: Wizz air

Post by Nisrin »

Rijeseno, karta je na ime putnika, zvali su agenciju u Tuzli, pa je gospodja rijesila u sistemu :D Hvalaa
ajdin_nine
Posts: 57
Joined: 16/08/2008 20:17

#622 Re: Wizz air

Post by ajdin_nine »

Kupio sam kartu preko intereneta i platio kartu, torbu i mjesto. Imam li još nekih troškova pri dolasku na aerodrom, tipa nekih taksi i sl. ili je to to što se ima za platiti?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#623 Re: Wizz air

Post by salik79 »

ajdin_nine wrote:Kupio sam kartu preko intereneta i platio kartu, torbu i mjesto. Imam li još nekih troškova pri dolasku na aerodrom, tipa nekih taksi i sl. ili je to to što se ima za platiti?
To ti je to. Samo isprintaj kartu.
User avatar
muha_sa
Posts: 128643
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#624 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

ajdin_nine wrote:Kupio sam kartu preko intereneta i platio kartu, torbu i mjesto. Imam li još nekih troškova pri dolasku na aerodrom, tipa nekih taksi i sl. ili je to to što se ima za platiti?
nemaš nikakvih placanja--osim ako ti gabariti rucnog prtljaga prelaze zadate mjere

obavezno isprintaj kartu
Image
ajdin_nine
Posts: 57
Joined: 16/08/2008 20:17

#625 Re: Wizz air

Post by ajdin_nine »

Ok, hvala :)
Post Reply