Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#526 Re: Wizz air

Post by zforumas »

Ma treba biti oprezan sa WizzAirom i ostalim low cost kompanijama. Svi oni lete u Frankfurt (Hahn, 120km od Frankfurta) Minhen ( Memmingen, 120 km od Minhena) i sl... treba dobro provjeriti na koji aerodrom lete.
User avatar
drndalo
Posts: 22794
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#527 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Dajte majke vam smanjite vise pricu sa "ogromnim taksama" SJJ aerodroma... Barem 5x sam prije na raznim avio temama stavljao prelom svih taksi koje se placaju, i uzimao primjer Germanwings-a, SJJ-CGN (STR)-SJJ, gdje je taksa na SJJ veca za cca. 12 € od CGN, ali karte iz CGN za SJJ nisu zbog toga 12€ jeftinije nego SJJ-CGN... Dakle GW uzima hladno te pare sebi umjesto aerodromu, a zvono je uvijek na aerodromu...

Sta bi trebalo uraditi kada iste takse placaju LH, OS, JP, JU, OU, TK, PC, GW...? A sada bi W6 da placa manje...? Onda bi i svi ostali koji godisnje voze vec 100.000 putnika na SJJ, trazili smanjenje cijene. Pa bi imali povecanje putnika, a manju zaradu... To je onako bas poslovno... Osim toga, taksa je svakako nesto sto kompanija meni naplati, a ne placa je ona... Tako da im je to slaba vadiona, samo je koriste da postignu jeftiniju cijenu prijema/otpreme sebi, a boli ih dupe za mene. Da se razumijemo i ja bih volio da postoji konkurencija (i neko drugi osim LH grupacije) na SJJ i da mogu do jeftinijih karata, ali znam da to necu postici tako sto cu nagovarati aerodrom na smanjenje taxi... Svakako je 10€ od toga nametnuto odlukom VFBiH, za kao razvoj civ.avijacije, ali se primjenjuje samo na SJJ, ne i u OMO i TZL...
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#528 Re: Wizz air

Post by Trebam te »

drndalo wrote:Dajte majke vam smanjite vise pricu sa "ogromnim taksama" SJJ aerodroma... Barem 5x sam prije na raznim avio temama stavljao prelom svih taksi koje se placaju, i uzimao primjer Germanwings-a, SJJ-CGN (STR)-SJJ, gdje je taksa na SJJ veca za cca. 12 € od CGN, ali karte iz CGN za SJJ nisu zbog toga 12€ jeftinije nego SJJ-CGN... Dakle GW uzima hladno te pare sebi umjesto aerodromu, a zvono je uvijek na aerodromu...

Sta bi trebalo uraditi kada iste takse placaju LH, OS, JP, JU, OU, TK, PC, GW...? A sada bi W6 da placa manje...? Onda bi i svi ostali koji godisnje voze vec 100.000 putnika na SJJ, trazili smanjenje cijene. Pa bi imali povecanje putnika, a manju zaradu... To je onako bas poslovno... Osim toga, taksa je svakako nesto sto kompanija meni naplati, a ne placa je ona... Tako da im je to slaba vadiona, samo je koriste da postignu jeftiniju cijenu prijema/otpreme sebi, a boli ih dupe za mene. Da se razumijemo i ja bih volio da postoji konkurencija (i neko drugi osim LH grupacije) na SJJ i da mogu do jeftinijih karata, ali znam da to necu postici tako sto cu nagovarati aerodrom na smanjenje taxi... Svakako je 10€ od toga nametnuto odlukom VFBiH, za kao razvoj civ.avijacije, ali se primjenjuje samo na SJJ, ne i u OMO i TZL...
Sarajevski aerodrom i ljudi koji ga vodi je zesce njesra... toliko! Aerodrom glavnog grada ima jednu traku za kofere, i nekolicinu napetih isturienih seoskih polupismenih momaka koji se ne znaju nasmijati, priteci u pomoc zeni sa malim djetetom, WC zakljucani itd... :izet:

Toliko :run: jehhh i nedaj boze pitati papka na cekiranju za nesto... :roll:

Zivjela konkurencija!!! :thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 22794
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#529 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Hm, ljudi ko ljudi, ja nisam imao nikad problem, kad se nasalim obicno se prikljuce, kad sam mrgud, i oni su. Ima nas svakakvih... Pa i njih... Trake za kofere su 2. Wc nisam nikad nasao zakljucan, i kakvi su nam ostali ovdje su odlicni.

Konkurencija je uvijek dobra, samo sto ovdje neki smatraju konkurencijom da putnik sa LH placa taksu njemu na W6...
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#530 Re: Wizz air

Post by Šveđanin »

Dakle i Mostar i Sarajevo ce dobiti niskobudzetne letove samo Banja Luka izvisila. :-)

Koliko para ce me izaci kombi da 7 ljudi prebaci od Tuzle do Banja Luke? Hvala.
User avatar
Point.
Posts: 27713
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#531 Re: Wizz air

Post by Point. »

Šveđanin wrote:Dakle i Mostar i Sarajevo ce dobiti niskobudzetne letove samo Banja Luka izvisila. :-)

Koliko para ce me izaci kombi da 7 ljudi prebaci od Tuzle do Banja Luke? Hvala.
Koju lovu bi ruljci u BL mogli zgrnuti da otvore samo jednu liniju iz Skandinavije do Mahovljana, nisu ni svjesni.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#532 Re: Wizz air

Post by Šveđanin »

Pa pisalo je vise portala o tome. Uprava banjaluckog odnosno mahovljanskog aerodroma je ocekivala da ce im wizz dati mito.
Joj izvrnutog shvatanja. Umjesto da ovi iz uprave aerodroma kopaju i rukama i nogama na svaki nacin da privole wizz da dodje, oni od njih ocekuju pare. :-D :sad: :(

A nije mi usputno nikako, pedeset stvari moram da uklopim.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#533 Re: Wizz air

Post by Ommadawn »

Šveđanin wrote:Dakle i Mostar i Sarajevo ce dobiti niskobudzetne letove samo Banja Luka izvisila. :-)

Koliko para ce me izaci kombi da 7 ljudi prebaci od Tuzle do Banja Luke? Hvala.
Mislim da je negdje oko 100 KM kombi. Nisam 100% siguran. Znam jednog taksistu iz TZ koji nekad vozi tu rutu, mada on ima Passata sto i nije za 7 ljudi ali ako si zainteresovan - PP :)
User avatar
drndalo
Posts: 22794
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#534 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Tesko da ce iko prebaciti 7 ljudi za 100 KM...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#535 Re: Wizz air

Post by Ommadawn »

drndalo wrote:Tesko da ce iko prebaciti 7 ljudi za 100 KM...
Rekoh, nisam 100% siguran. Al´ znam da lokalni tuzlanski taksisti znaju voziti tu rutu. Najavis se ranije, dogovoris vrijeme i cijenu i ljudi odrade.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#536 Re: Wizz air

Post by Ridjobrki »

Offtopic:

Hajd' što me ovdje zajebavate mjesto da mi pomognete nego se to počelo još štokuda prelijevati... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#537 Re: Wizz air

Post by Connaisseur Karlin »

Ridjobrki wrote:Offtopic:

Hajd' što me ovdje zajebavate mjesto da mi pomognete nego se to počelo još štokuda prelijevati... :lol: :lol: :lol:
ja sma ti napsiala savjet,a mozda ga nisi procitao
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#538 Re: Wizz air

Post by pinkman »

Šveđanin wrote:Pa pisalo je vise portala o tome. Uprava banjaluckog odnosno mahovljanskog aerodroma je ocekivala da ce im wizz dati mito.
Joj izvrnutog shvatanja. Umjesto da ovi iz uprave aerodroma kopaju i rukama i nogama na svaki nacin da privole wizz da dodje, oni od njih ocekuju pare. :-D :sad: :(

A nije mi usputno nikako, pedeset stvari moram da uklopim.
Najsmijesnije je sto su u Beogradu prije dvije godine uhapsili, a ove godine i optuzili, bivseg direktora aerodroma jer je dao popust od 20% Wizz Airu i samim time je ostetio budzet.

Ne kontaju da Wizz Air ne bi ni dosao da nije bilo popusta, odnosno ne postavlja se pitanje da li je bolje imati 80% prihoda od taksi sa stotinama hiljada putnika ili je bolje imati 100% prihoda od taksi sa nula putnika. :D
User avatar
drndalo
Posts: 22794
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#539 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Radilo se o znatno vecem popustu od 20%, a direktora ganjaju politicki, i nece ga osuditi, jer sada Air Serbia ima znatno vece popuste nego Wizz tada... Predstava za narod...

Ovaj dio sa popustima moze vaziti za OMO, TZL, INI, jer ne bi imali nikakvih letova bez toga. SJJ, BEG, ZAG, SPU, DBV rastu i bez popusta LCC kompanijama...
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#540 Re: Wizz air

Post by shake69 »

drndalo wrote:Radilo se o znatno vecem popustu od 20%, a direktora ganjaju politicki, i nece ga osuditi, jer sada Air Serbia ima znatno vece popuste nego Wizz tada... Predstava za narod...

Ovaj dio sa popustima moze vaziti za OMO, TZL, INI, jer ne bi imali nikakvih letova bez toga. SJJ, BEG, ZAG, SPU, DBV rastu i bez popusta LCC kompanijama...
A zna li se koliko zaradjuje po putniku Tuzlanski aerodrom od WizzAir-a, ili je to tajna koja se krije od naroda?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#541 Re: Wizz air

Post by Connaisseur Karlin »

shake69 wrote:
drndalo wrote:Radilo se o znatno vecem popustu od 20%, a direktora ganjaju politicki, i nece ga osuditi, jer sada Air Serbia ima znatno vece popuste nego Wizz tada... Predstava za narod...

Ovaj dio sa popustima moze vaziti za OMO, TZL, INI, jer ne bi imali nikakvih letova bez toga. SJJ, BEG, ZAG, SPU, DBV rastu i bez popusta LCC kompanijama...
A zna li se koliko zaradjuje po putniku Tuzlanski aerodrom od WizzAir-a, ili je to tajna koja se krije od naroda?
Tajna :shock: zasto bi bila tajna :lol: dio tajne moze biti raspodjela istog novca unutar aerodroma,a koji dadne WizzAir :D
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#542 Re: Wizz air

Post by shake69 »

Connaisseur Karlin wrote:
shake69 wrote:
drndalo wrote:Radilo se o znatno vecem popustu od 20%, a direktora ganjaju politicki, i nece ga osuditi, jer sada Air Serbia ima znatno vece popuste nego Wizz tada... Predstava za narod...

Ovaj dio sa popustima moze vaziti za OMO, TZL, INI, jer ne bi imali nikakvih letova bez toga. SJJ, BEG, ZAG, SPU, DBV rastu i bez popusta LCC kompanijama...
A zna li se koliko zaradjuje po putniku Tuzlanski aerodrom od WizzAir-a, ili je to tajna koja se krije od naroda?
Tajna :shock: zasto bi bila tajna :lol: dio tajne moze biti raspodjela istog novca unutar aerodroma,a koji dadne WizzAir :D
Nije smijesno. Citao sam kako se to ne govori bas naglas, ili bolje receno nije se govorilo, dok ''ne legne''. Sad kad je uspjesna prica i projekat bas ozivio, nikoga nije stid skoro ponizavajucih prvih uvjeta ugovora s WizzAir-om. Ozbiljno se pricalo da su od Laktashenka u Mahovljanima trazili i kerozin pa da dodju s nekim letovima, ali ih ovi odbili.
Kako god, mene jos uvijek zanima koliko ta kompanija placa aeorodromu u Tuzli po putniku?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#543 Re: Wizz air

Post by Connaisseur Karlin »

shake69 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
shake69 wrote: A zna li se koliko zaradjuje po putniku Tuzlanski aerodrom od WizzAir-a, ili je to tajna koja se krije od naroda?
Tajna :shock: zasto bi bila tajna :lol: dio tajne moze biti raspodjela istog novca unutar aerodroma,a koji dadne WizzAir :D
Nije smijesno. Citao sam kako se to ne govori bas naglas, ili bolje receno nije se govorilo, dok ''ne legne''. Sad kad je uspjesna prica i projekat bas ozivio, nikoga nije stid skoro ponizavajucih prvih uvjeta ugovora s WizzAir-om. Ozbiljno se pricalo da su od Laktashenka u Mahovljanima trazili i kerozin pa da dodju s nekim letovima, ali ih ovi odbili.
Kako god, mene jos uvijek zanima koliko ta kompanija placa aeorodromu u Tuzli po putniku?
rade osobe koji su sposobni lopovi,a ne koje znaju sto znaci poslovanje sa aviokompanijama,a sigurna sam,da ih vecina ne nza ,sto je funkcija znakova na pisti za avione :D
User avatar
MikroBelaj
Posts: 897
Joined: 13/07/2016 15:45
Location: Jasminova Tuzla :)

#544 Re: Wizz air

Post by MikroBelaj »

Sutra prvi let Tuzla Berlin :-D

https://www.facebook.com/wizzaircom/
User avatar
drndalo
Posts: 22794
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#545 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Kako se niko ne osvrnu na ozvanicen pocetak letova SJJ-BUD iako su takse jos uvijek iste...??

http://www.sarajevo-airport.ba/vijest.php?id=490
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#546 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Evo vasa prava u slucaju kasnjenja.

Flight delays: Your rights
◾If the delay was caused by an "extraordinary circumstance" you will not be entitled to compensation
◾You can claim compensation on flights covered by EU law - this includes any flight departing from the EU, or flights arriving at an EU airport and operated by an EU airline
◾You can claim only if the delay was severe - more than three hours - and could have been avoided by the airline
◾If your flight is delayed for two or more hours you have the legal right to food, drink, access to phone calls and emails, and accommodation if it is overnight

Source: Civil Aviation Authority
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#547 Re: Wizz air

Post by Connaisseur Karlin »

drndalo wrote:Kako se niko ne osvrnu na ozvanicen pocetak letova SJJ-BUD iako su takse jos uvijek iste...??

http://www.sarajevo-airport.ba/vijest.php?id=490
to vazi za vas koji ste predaleko da sjednete u auto :) iz Brckog do Budimpeste stignes za 4 sata :D

ali je dobra tranzitna ruta za turiste,a isti nastavljaju put iz Madjarske ,i obratno :)
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#548 Re: Wizz air

Post by SmoLe »

Trebao bih ubrzo za Njemačku i zanima me par stvari...
Prvo da li karte poskupljuju tako što im se primiče rok?
A drugo šta se desi kad ne odaberem ni jedno sjedište koje je ponuđeno i odem samo 'nastavi' na kojem ću mjestu sjediti? :D
Image
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2511
Joined: 16/06/2014 20:33

#549 Re: Wizz air

Post by Dosadno mii »

Dok ti odaberes poskupiti ce karte
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#550 Re: Wizz air

Post by cassius »

SmoLe wrote:Trebao bih ubrzo za Njemačku i zanima me par stvari...
Prvo da li karte poskupljuju tako što im se primiče rok?
A drugo šta se desi kad ne odaberem ni jedno sjedište koje je ponuđeno i odem samo 'nastavi' na kojem ću mjestu sjediti? :D
Image

Sto prije izaberes , jeftinije ce te karta doci. Karte poskupljuju kako im se primice rok.

Za ovo drugo ne znam, vjerovatno ce ti biti dodijeljeno sjediste , nisam siguran :D
Post Reply