Windows 8

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3176 Re: Windows 8

Post by Chmoljo »

jedno pitanje... odnosi se na Win 7, ali nit mi se traži ta tema, niti bi ko odgovaro tu :D potreban mi je alat kojim bih promijenio imena mjesecima.

znači regional settings mi je na HR, i posao traži da promijenim nazive mjeseci ali ne mogu mijenjati regional. zaguglah i nađoh neke allate ali za osmicu i vistu :-) ništa za sedmicu...

ima li ko kakav prijedlog?
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#3177 Re: Windows 8

Post by radiša »

Chmoljo wrote:jedno pitanje... odnosi se na Win 7, ali nit mi se traži ta tema, niti bi ko odgovaro tu :D potreban mi je alat kojim bih promijenio imena mjesecima.

znači regional settings mi je na HR, i posao traži da promijenim nazive mjeseci ali ne mogu mijenjati regional. zaguglah i nađoh neke allate ali za osmicu i vistu :-) ništa za sedmicu...

ima li ko kakav prijedlog?
Ides dole na sat,change date and time settings,change date and time,channge calendar settings pod format stavis bosnian latin i bice na nasem kalendar.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3178 Re: Windows 8

Post by Qler »

Ove hololenses :) na Win 10 ce me dovesti u bankrot :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3179 Re: Windows 8

Post by Chmoljo »

radiša wrote: Ides dole na sat,change date and time settings,change date and time,channge calendar settings pod format stavis bosnian latin i bice na nasem kalendar.
jasno, nego
i posao traži da promijenim nazive mjeseci ali ne mogu mijenjati regional.
:D

dakle, mora mi ostati regional settings HR, ali sa bosanskim nazivima mjeseci :D
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#3180 Re: Windows 8

Post by radiša »

Meni pise HR kod sata a kalendar je na nasem.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3181 Re: Windows 8

Post by Chmoljo »

nije bitno šta piše kod sata, bitan je upravo taj format. on MORA biti HR (iz određenog razloga :D ) i to HR Croatia, a ne HR BiH varijanta, a meni treba promjena SAMO naziva mjeseci.

nadam se da sam jasniji.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#3182 Re: Windows 8

Post by radiša »

Aha,jesi,tek sad te nista ne kontam :D
Salim se,sto ne skines ako ti je samo do kalendara Rainlendar2?Mozes ga podesit da ti bude na nasem,bez da cackas po regionu...
Image
User avatar
jao_situacije
Posts: 17947
Joined: 29/03/2014 19:20

#3183 Re: Windows 8

Post by jao_situacije »

Chmoljo wrote:nije bitno šta piše kod sata, bitan je upravo taj format. on MORA biti HR (iz određenog razloga :D ) i to HR Croatia, a ne HR BiH varijanta, a meni treba promjena SAMO naziva mjeseci.

nadam se da sam jasniji.
probaj locale builder od microsofta :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3184 Re: Windows 8

Post by Chmoljo »

jao_situacije wrote:
Chmoljo wrote:nije bitno šta piše kod sata, bitan je upravo taj format. on MORA biti HR (iz određenog razloga :D ) i to HR Croatia, a ne HR BiH varijanta, a meni treba promjena SAMO naziva mjeseci.

nadam se da sam jasniji.
probaj locale builder od microsofta :mrgreen:
probao, ne šljaka na sedmici. 8 i Vista mogu, sedmica ima problema... ako je neko uspio, nek se javi :)
radiša wrote:Aha,jesi,tek sad te nista ne kontam :D
Salim se,sto ne skines ako ti je samo do kalendara Rainlendar2?Mozes ga podesit da ti bude na nasem,bez da cackas po regionu...
Image
stvar je u tome da aplikacija za koju mi je potrebno, je podivljala i ne dozvoljava promjenu formata regional settingsa u bilo šta drugo osim HR. ona kupi taj format, ali mislim da ne bi pravila problem kod izmjene samo naziva mjeseca, a što mi je potrebno. :D
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#3185 Re: Windows 8

Post by MedenoSrce »

Chmoljo wrote:
probao, ne šljaka na sedmici. 8 i Vista mogu

pa jel' ti treba na 7 il' 8?

Ugl:

Control panel :arrow: regional settings :arrow: localization :arrow: Bih, Latin

:arrow: :arrow: restart
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3186 Re: Windows 8

Post by Chmoljo »

hvala na iscrpnom pojašnjenju, :D ali znam bar toliko da mogu promijeniti regional settings pobogu :lol: ja u klin vi u ploču.

rekoh, ne mogu mijenjati format. lokalizacije i ostali klinci ništa ne mijenjaju, jer već jeste lokalizovano na BiH, Latin. u tome i jes kvaka. treba mi da unutar HR formata pobrišem siječanj, veljača a da stavim januar, februar. guglah da je Vista imala takav alat... pa pitam ima li za sedmicu...


eto... al da ima neko bi se dosad javio nejse... lakše mi je promijeniti aplikaciju komplet :D
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#3187 Re: Windows 8

Post by MedenoSrce »

sta je bnb odakle ja znam koliko ti beres racunare,
nisam imala namjeru zvucati patronizirajuce
izvini, et'
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#3188 Re: Windows 8

Post by shiljak »

gdje je ona tema windows 10 ?
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#3189 Re: Windows 8

Post by Teufik »

shiljak wrote:gdje je ona tema windows 10 ?
http://forum.klix.ba/windows-10-t133491s50.html
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#3190 Re: Windows 8

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 09/10/2015 15:16, edited 1 time in total.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3191 Re: Windows 8

Post by fortaleza »

Treba mi pomoć, imam windows 8.1 na laptopu i kada skinem .torrent datoteke ne asocira ih kao poznate i ne mogu ih pokrenuti u torrentu dok ih ne povučem i ubacim. Isto tako laptop ne prepoznaje bs player, kad kliknem "open with" ima samo opcija wm player, ne asocira ni .mkv datoteke kao poznate premda sam reinstalirao bs player, a po defaultu ih taj player otvarao. I kad otvorim bs i pokušam povući film u program ne radi. Kako to rješiti bez reinstaliranja sustava?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3192 Re: Windows 8

Post by ExNihilo »

fortaleza wrote:Treba mi pomoć, imam windows 8.1 na laptopu i kada skinem .torrent datoteke ne asocira ih kao poznate i ne mogu ih pokrenuti u torrentu dok ih ne povučem i ubacim. Isto tako laptop ne prepoznaje bs player, kad kliknem "open with" ima samo opcija wm player, ne asocira ni .mkv datoteke kao poznate premda sam reinstalirao bs player, a po defaultu ih taj player otvarao. I kad otvorim bs i pokušam povući film u program ne radi. Kako to rješiti bez reinstaliranja sustava?
Pa jarane, open with - choose default program... :D
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3193 Re: Windows 8

Post by fortaleza »

Pa to sam prvo probao i stoji mi samo "keep using WM Player" i win 8.1 defaultne aplikacije bez ponuđenog bs playera. Mislio sam da je do codeca, al problem je nešto veći jer ni .torrent datoteke ne prepoznaje utorrent ili neki drugi program.

Sve skenirano Pandom, nema virusa, a pokušao sam pokrenuti i ComboFix i kaže mi da operativni sustav nije podržan, a u nastavku piše da podržava win8.1. :skoljka:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3194 Re: Windows 8

Post by ExNihilo »

fortaleza wrote:Pa to sam prvo probao i stoji mi samo "keep using WM Player" i win 8.1 defaultne aplikacije bez ponuđenog bs playera. Mislio sam da je do codeca, al problem je nešto veći jer ni .torrent datoteke ne prepoznaje utorrent ili neki drugi program.

Sve skenirano Pandom, nema virusa, a pokušao sam pokrenuti i ComboFix i kaže mi da operativni sustav nije podržan, a u nastavku piše da podržava win8.1. :skoljka:

Pa drug, kad ideš choose default program, otvori ti novi prozorčić. U desnom donjem uglu imaš Browse. Klikni, nađi na C disku (u Program files) .exe programa koji želiš da ti pokrene .torrente, odnoso videe i dvoklik. Otvarat će ga u tom programu. :D
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3195 Re: Windows 8

Post by fortaleza »

Pa probao sam i to, ali ne mogu naći te programe na c disku, a normalno su instalirani. Reinstalacija ne pomaže također. Misterija.

Pa i kad povučem shortcut utorrent na desktop i pokušam ponovo ovo gore, namjestim da se otvara u tom programu ostane isto sve.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3196 Re: Windows 8

Post by Qler »

C:\program files (x86)\ i tu pogledaj
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3197 Re: Windows 8

Post by fortaleza »

Ma probao sam to i pronašao instalacijski dokument, namjestio da otvara u bs playeru i ništa se ne događa, sve ostalo isto. Tako sam uradio i za .torrent datotteke i dalje isto, ne prepoznaje ih.

Instalirao sam VLC player i odmah je asocirao .mkv datoteke s programom i to sam rješio za sad, ali utorrent i dalje problem.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3198 Re: Windows 8

Post by Maharadza »

fortaleza wrote:Ma probao sam to i pronašao instalacijski dokument, namjestio da otvara u bs playeru i ništa se ne događa, sve ostalo isto. Tako sam uradio i za .torrent datotteke i dalje isto, ne prepoznaje ih.

Instalirao sam VLC player i odmah je asocirao .mkv datoteke s programom i to sam rješio za sad, ali utorrent i dalje problem.
Probaj umjesto desni click->"open with" uraditi desni click -> "properties" i pod "general" imaš "open with" -> "change" i tu pronađi .exe!

Meni recimo na 8.1 ne ide nikako ovo "open with" -> "choose default program" (error imaš ispod sliku), samo izbaci error, dok preko "properties" uredno radi!

Image
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3199 Re: Windows 8

Post by fortaleza »

Ne pomaže ni to, al navikao sam se već, torrent povlačim, a za video VLC player. :D

Uglavnom sedmica u gadinama korištenja nikad nije imala ovakvih problema.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#3200 Re: Windows 8

Post by Haris.ba »

Je li iko napravio rezervaciju Windowsa 10? Meni se maloprije pojavila ikonica koja mi to nudi. Nisam još. Malo sam čačkao o ponudi. Dobivam 10 -u do kraja života uređaja. I to mi je ok. Svakako mi je 8 -a OEM verzija (vezana za uređaj).

Ali nigdje ne mogu da nađem šta ako mi Windows 10 rikne i bude potrebe za vraćanjem na fabričke postavke. To mi se već desilo sa 8 -om. Pa dok sam se ponovo vratio na 8 -u, pa nadogradnje, čitav dan.

Mogu se zaštiti od toga sa sistemskom slikom nakon nadogradnje na 10-u?
Post Reply