Windows 10

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#2876 Re: Windows 10

Post by Rugafet »

Nema veze sto je desetka original. Instliras 7 normalno. Desetka ostaje na skrivenoj particiji spremna na povratak kad god hoces.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2877 Re: Windows 10

Post by zippoo87 »

win 7 je smijesan u poredjenju sa win 10 ,posebno sada u doba aplikacija
ja zimus kupovao laptop i svi ovi prodavaci instaliraju win7 na racunare,zato sto se vecinom prodaju uredjaji stari 7-8 godina i zato sto za win 7 imaju driveri za sve uredjaje pa i one najstarije

ako bi navodio prednosti win 7 u odnosu na win 10,to je onda to,podrska za stare uredjaje

i pokusavao sam koristiti win7 a na desktopu koristim win 10 jos od izlaska i nema sanse da se mogu navici na win 7 sada
jos i na telefonu koristim win10 mobile,pa je sve uvezano
otvaranje maila je jedan klik ,sve leti
otvaranje vremenske prognoze,sekunda
otvaranje slika,koje su povezane sa onedrive-om,sekunda
prebacivanje podataka sa telefona na komp,2 sekunde,bezicno naravno
viber,instagram,i ostale app...dakle ja se ne mogu vracati na win7 a slazem se i ja da je vrhunski sistem,njega sam najvise i koristio ali u danasnjem vremenu aplikacija ,win7 je ostario i OK je ako se koristi samo kao desktop ali moderan nije :D

takodjer je win10 puno fluidniji i bolje iskoristava memoriju i procesor i na starijim uredjajima...kod mene laptop prodisao kako sam sa win 7 presao na win 10....bukvalno kao da je novi uredjaj u pitanju
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#2878 Re: Windows 10

Post by zunazu »

zippoo87 wrote:win 7 je smijesan u poredjenju sa win 10 ,posebno sada u doba aplikacija
Vazda u životu.
User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#2879 Re: Windows 10

Post by soul_eclipse »

Windows 7 i dalje koristi više od polovice svih korisnika Windowsa

Image

http://www.gamerscyber.com/vijest/255/w ... a-windowsa
:D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2880 Re: Windows 10

Post by Raigor Stonehoof »

iz istog razloga iz kojeg je do prosle godine vecina koristila internet explorer. ljudima mrsko mijenjat/boje se novog/kante racunari :)
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2881 Re: Windows 10

Post by zippoo87 »

Raigor Stonehoof wrote:iz istog razloga iz kojeg je do prosle godine vecina koristila internet explorer. ljudima mrsko mijenjat/boje se novog/kante racunari :)
upravo to...navika je ubica napretka :D

starije osobe koje koriste racunare ne mijenjaju nista...nauce se na nesto i to je to...ne pokusavaju napredovati i nauciti jos sta

a i mladji,barem u BiH,nisu bas nesto tehnoloski potkovani...u biti se koristi samo youtube,facebook i igraju igrice :D
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#2882 Re: Windows 10

Post by DaShip »

zippoo87 wrote: a i mladji,barem u BiH,nisu bas nesto tehnoloski potkovani...u biti se koristi samo youtube,facebook i igraju igrice :D
Zar je drugačije vani?Postoji razlog zbog kojeg su svi dugo govorili kako PC umire, većini ljudi ni ne treba išta više od telefona i browsera, pogledaj samo koliko ljudi apsolutno ništa ne zna o IT sigurnosti, jedini "tehnološki potkovani" ljudi su tzv. entuzijasti.
User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#2883 Re: Windows 10

Post by ferratilis »

Da li vam se desava da Windows sam od sebe skine ove idiotske igre tipa Candy Crush Saga? Obrisem preko Settings > Apps, prodje sedam dana i update opet skine
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2884 Re: Windows 10

Post by zippoo87 »

ferratilis wrote:Da li vam se desava da Windows sam od sebe skine ove idiotske igre tipa Candy Crush Saga? Obrisem preko Settings > Apps, prodje sedam dana i update opet skine
evo sada sam pregledao programe i imam jedino solitaire colection instalirano a nisam to ja instalirao,ne znam je li to defaultno dolazi na win10
ali mislim da sam primjetio prije da mi se te neke igre same instaliraju a i neke se pojave kao reklama...mislim da se ovo moze negdje i iskljuciti u postavkama
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#2885 Re: Windows 10

Post by diablobih »

Pogledaj u opcijama storea da nisi chekirao neku opciju za ponovno skidanje.
Xeox2
Posts: 298
Joined: 21/02/2016 22:14

#2886 Re: Windows 10

Post by Xeox2 »

Prvi put da koristim dva računa na win10, administratorski (moj) i lokalni (od ostalih ukućana),
pa me zanima može li se postaviti da prilikom paljenja računara mi ponudi na koji račun da se prijavi.(slika 1.)
Sada, sa kojeg računa se ugasi računar taj mi prvi ponudi na cijelom ekranu (slika 2.) da se na njega prijavi kada se opet upali,
pošto lokalni acc nema šifre(namjerno), automatski se loguje na njega, pa mi to smeta.

Nešto ovako:
Image
A ne ovako:
Image
Troko
Posts: 79
Joined: 23/11/2015 22:22

#2887 Re: Windows 10

Post by Troko »

Imam jedan veoma cudan bug. Naime, svako nekoliko mjeseci primijetim da mi se folder downloads napunio fajlovima za koje sam siguran da sam ih premjestio u druge foldere. Al kako se svasta skida, brise i zajebava oko toga ne mogu nakon 3 mjeseca biti siguran da se neso premjestilo. Zbog toga sam ispraznio downloads folder i poceo snimati stvari na desktop. Veceras reinstaliram bs player i udjem u downloads sasvim slucajno nakon toga, pun fajlova iz razih foldera (imam poseban folder za knjige, za slike, za word dokumente). Da li se desavalo ikome i zna li sta uciniti?
Nisam siguran da je do bs playera jer nisam ulazio danima u downloads folder i ne znam da li se to desilo bas veeras ili je nekad prije. Al ono sto sigurno znam jeste da odavno nisam nista dirao po racunaru osim browsera i gledanja serija. Moram reci da me to pravo nervira, jer koji je smisao sortiranja ako se fajlovi sami prebacuju i ne mogu ih naci gdje ih ocekujem?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#2888 Re: Windows 10

Post by ExNihilo »

Opsjednut ti računar. :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5603
Joined: 12/10/2014 01:12

#2889 Re: Windows 10

Post by skupljac_zeljeza »

Bez obzira što mišem prenesem sa browsera na desktop opet kopija ostaje u mapi Downloads. Povremeno uđem i očistim.
Troko
Posts: 79
Joined: 23/11/2015 22:22

#2890 Re: Windows 10

Post by Troko »

skupljac_zeljeza wrote:Bez obzira što mišem prenesem sa browsera na desktop opet kopija ostaje u mapi Downloads. Povremeno uđem i očistim.
Al meni ne ostanu ti fajlovi tu gdje sam ih smjestio vec nestanu i pojave se u downloadsu. I ne moram ih snimiti sa neta, mogu biti stari mjesecima.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#2891 Re: Windows 10

Post by diablobih »

Da li ti torrent klijent možda downloaduje sam? Možda si uključio tu opciju....
Troko
Posts: 79
Joined: 23/11/2015 22:22

#2892 Re: Windows 10

Post by Troko »

diablobih wrote:Da li ti torrent klijent možda downloaduje sam? Možda si uključio tu opciju....
Nemam program. Jedini program koji imam a da bi mogao nesto je Advanced systemcare od iobita.
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#2893 Re: Windows 10

Post by holowey »

Troko wrote:
diablobih wrote:Da li ti torrent klijent možda downloaduje sam? Možda si uključio tu opciju....
Nemam program. Jedini program koji imam a da bi mogao nesto je Advanced systemcare od iobita.
idi u control panel pa provjeri file history... mozda ti je ukljuceno da uvijek kopira odredjeni sadrzaj u downloads folder...
User avatar
Bole_Bolic
Posts: 10
Joined: 28/09/2016 15:52
Contact:

#2894 Re: Windows 10

Post by Bole_Bolic »

Ma da se ne lažemo. Win 7 je definitivno jedan od najbolje urađenih Microsoft OSova. Ipak, vrijeme ga je pregazilo...tu nema šta. Lično, meni se dopao win 10. Nekako mi brže i lakše radi...ne znam.

Meni je interesantno recimo da neki ljudi i dan danas koriste 32bit win 7. Eto moj drug na primjer. I kada god ga pitamo da nešto instalira. da li igru ili program, on samo viče ne može. Neće ovo ili ono...a ne zna jadan instalirat sam drugi OS da namjesti lepo 64bit verziju i da se reši muka... :izet:
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#2895 Re: Windows 10

Post by Rugafet »

mislis namesti
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#2896 Re: Windows 10

Post by zforumas »

Xeox2 wrote:Prvi put da koristim dva računa na win10, administratorski (moj) i lokalni (od ostalih ukućana),
pa me zanima može li se postaviti da prilikom paljenja računara mi ponudi na koji račun da se prijavi.(slika 1.)
Sada, sa kojeg računa se ugasi računar taj mi prvi ponudi na cijelom ekranu (slika 2.) da se na njega prijavi kada se opet upali,
pošto lokalni acc nema šifre(namjerno), automatski se loguje na njega, pa mi to smeta.
Ako si voljan da cackas po registriju ili group policy editoru objasnit cu ti
Xeox2
Posts: 298
Joined: 21/02/2016 22:14

#2897 Re: Windows 10

Post by Xeox2 »

zforumas wrote: Ako si voljan da cackas po registriju ili group policy editoru objasnit cu ti
Ako si voljan. Bio bih ti zahvalan :)
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#2898 Re: Windows 10

Post by zforumas »

Xeox2 wrote:
zforumas wrote: Ako si voljan da cackas po registriju ili group policy editoru objasnit cu ti
Ako si voljan. Bio bih ti zahvalan :)
Probaj ovako:
Prvo za svaki slucaj napravi backup registrija.

Otvori Local Group Policy Editor (Win+R pa kucaj secpol.msc)
User Configuration -> Windows Settings -> Scripts (Logon/Logoff)
Desno otvori Logon (NE Logoff!)
U tom novootvorenom prozoru klikni na Add
U Script Name polje upisi: C:\Windows\System32\reg.exe
U Script Parameters polje upisi: ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\UserSwitch /V Enabled /T REG_dWORD /D 1 /F
Klikni OK i zavori
Restartuj i probaj

P.S. Nisam siguran ali mislim da ti svaki korisnik treba imati i neki pass, probaj
Xeox2
Posts: 298
Joined: 21/02/2016 22:14

#2899 Re: Windows 10

Post by Xeox2 »

zforumas wrote:.
Ne mogu naći User Configuration
Image
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#2900 Re: Windows 10

Post by zforumas »

Xeox2 wrote:
zforumas wrote:.
Ne mogu naći User Configuration
Image
WIN+R gpedit.msc i ozezi redom dalje sve kako sam gore napisao

Do mene je, izvini jbg puna mi glava :mrgreen:
Post Reply