Windows 10

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2351 Re: Windows 10

Post by Truba »

skafiskafsnjak wrote:Stavi metered connection i zdravo, radis update kad ti zelis... bar ja tako radim
a dje to
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#2352 Re: Windows 10

Post by aditon »

do saa nisam vidio da nekom update traje toliko dugo, čak kad sam radio aneversery update nije trajao ni 15 minuta. Ovi ostali update traju par minuta i to je to. Najbolje da stavite opciju da radite update kad vama to odgovara baš zbog ovih situacija kad ti komp treba a on se update-uje...Mnogo faktora može uticati na update, brzina interneta kod downloada istih i performanse HDD prije svega kod instaliranja...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#2353 Re: Windows 10

Post by skafiskafsnjak »

Black swan wrote:
skafiskafsnjak wrote:Stavi metered connection i zdravo, radis update kad ti zelis... bar ja tako radim
a dje to
A googlaj how to set metered connection windows 10 :)
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2354 Re: Windows 10

Post by Truba »

mah vidim da je prekomplicirano

reko možda može na dugme kao u sedmici...

pogledaću može li ne downloadiraj prije nego pitaš ili ako skineš pitaj prije kad započeti
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#2355 Re: Windows 10

Post by skafiskafsnjak »

Black swan wrote:mah vidim da je prekomplicirano

reko možda može na dugme kao u sedmici...

pogledaću može li ne downloadiraj prije nego pitaš ili ako skineš pitaj prije kad započeti
Pa to ti je to ... stavis metered, i onda te samo obavjesti da imas apdejte...a ti odlucis kad ces download i install :D
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2356 Re: Windows 10

Post by Truba »

meh gledam nekoliko minuta
nemam vjremena ni živaca dalje hubiti
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2357 Re: Windows 10

Post by amar1994 »

Black swan wrote:sat i 20 min poslije... dobro je :mrgreen: najsporije ide do 10% i od 92% do kraja :D

zaista žalosno
vjerojatno je neko jutros kad je upalio nije ni gledao što mu piše... ili sinoc nebitno
nije to nista, meni trajalo tri sata :-) :lol: :lol: , a stara verzija se za 30min instalirala :run:
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2358 Re: Windows 10

Post by Truba »

ja sam pogriješio... danima izbjegavam kliknuti shut down i instaliraj
vjerojatno je neko jučer upalio komp a danas jutros kliknuo da ga upali a on bio upaljen-uspavan pa ga ugasio :D

od sada briga me cijelu noć nek se gasi i pali
DonieBrasco
Posts: 15546
Joined: 31/08/2016 16:09

#2359 Re: Windows 10

Post by DonieBrasco »

Meni se cini da problema sa W10 imaju uglavnom korisnici koji su nadogradili W7, pa u vjerovatno sa istog povukli neke stvari koje prave problem.

Ne znam da li neko ko je radio clean instalaciju ima nekih prolema ? Također ako je PC hardverski slab ne vidim razlog da se na silu instalira W10.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#2360 Re: Windows 10

Post by commendatore »

sreca pa ne instalirah taj kurtonski OS:....
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#2361 Re: Windows 10

Post by Rugafet »

commendatore wrote:sreca pa ne instalirah taj kurtonski OS:....
Jeste...inace, kad ga instaliras ne mozes se vise vratiti ni na jedan os
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#2362 Re: Windows 10

Post by SmokingMan »

DonieBrasco wrote:Meni se cini da problema sa W10 imaju uglavnom korisnici koji su nadogradili W7, pa u vjerovatno sa istog povukli neke stvari koje prave problem.

Ne znam da li neko ko je radio clean instalaciju ima nekih prolema ? Također ako je PC hardverski slab ne vidim razlog da se na silu instalira W10.
Kod mene je postojao takav problem,poslije updatea Win se poslije restarta nije mogao učitati.

I sa ovom punom instalacijom komp mi se poneka čudno ponaša.Neki dan sam imao problema sa grafičkom pa sam kablo sa monitora morao spojiti na matičnu.Da bi sve funkcionisalo po starom grafičku sam morao samo izvaditi iz utora i opet je vratiti.Ne znam sada da li je to prvenstveno problem sa zadnjim updateom za grafičku,jer imam stariji model Powercolor Radeon R7 250.

Ali da iskreno kažem opet sam nekako zadovoljan sa Win 10.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#2363 Re: Windows 10

Post by commendatore »

Rugafet wrote:
commendatore wrote:sreca pa ne instalirah taj kurtonski OS:....
Jeste...inace, kad ga instaliras ne mozes se vise vratiti ni na jedan os
ja se uvijek mogu vratiti :mrgreen: :wink: imam sistemsku skrivenu particiju sa instalacijom - samo Alt+F10 i cao ode novi imidz :mrgreen:

windows 8.1 je ok....

doduse meni je bio dobar i XP al eto ljudi oce 64obitne sisteme :mrgreen:
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#2364 Re: Windows 10

Post by graue_maus »

DonieBrasco wrote:Meni se cini da problema sa W10 imaju uglavnom korisnici koji su nadogradili W7, pa u vjerovatno sa istog povukli neke stvari koje prave problem.

Ne znam da li neko ko je radio clean instalaciju ima nekih prolema ? Također ako je PC hardverski slab ne vidim razlog da se na silu instalira W10.
:roll: sa 8,1 presla na 10, imam 8 GB radne memorije ........
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#2365 Re: Windows 10

Post by jarobot »

SmokingMan wrote:
DonieBrasco wrote:Meni se cini da problema sa W10 imaju uglavnom korisnici koji su nadogradili W7, pa u vjerovatno sa istog povukli neke stvari koje prave problem.

Ne znam da li neko ko je radio clean instalaciju ima nekih prolema ? Također ako je PC hardverski slab ne vidim razlog da se na silu instalira W10.
Kod mene je postojao takav problem,poslije updatea Win se poslije restarta nije mogao učitati.

I sa ovom punom instalacijom komp mi se poneka čudno ponaša.Neki dan sam imao problema sa grafičkom pa sam kablo sa monitora morao spojiti na matičnu.Da bi sve funkcionisalo po starom grafičku sam morao samo izvaditi iz utora i opet je vratiti.Ne znam sada da li je to prvenstveno problem sa zadnjim updateom za grafičku,jer imam stariji model Powercolor Radeon R7 250.

Ali da iskreno kažem opet sam nekako zadovoljan sa Win 10.
A gdje si to bogati spojio monitor na matičnu ploču, to imaš i integrisanu grafičku. Jesili možda pomislio da ti je bios po defaultu vratio na integrisanu grafičku kartu da to nije do windowsa ?
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#2366 Re: Windows 10

Post by jarobot »

commendatore wrote:
Rugafet wrote:
commendatore wrote:sreca pa ne instalirah taj kurtonski OS:....
Jeste...inace, kad ga instaliras ne mozes se vise vratiti ni na jedan os
ja se uvijek mogu vratiti :mrgreen: :wink: imam sistemsku skrivenu particiju sa instalacijom - samo Alt+F10 i cao ode novi imidz :mrgreen:

windows 8.1 je ok....

doduse meni je bio dobar i XP al eto ljudi oce 64obitne sisteme :mrgreen:
A to nema XP 64 bitni ili W 10 32 bitni :skoljka:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#2367 Re: Windows 10

Post by commendatore »

karikirao sam al hajd :roll:
DonieBrasco
Posts: 15546
Joined: 31/08/2016 16:09

#2368 Re: Windows 10

Post by DonieBrasco »

Ima li neko da je radio svjezu instalaciju W10 na nov racunar da ima problema, i da ih navede ako ima ? Pogotov sada nakon zadnjih update-ova.

Kao sto sam napisao par postova iznad, ja mislim da probleme imaju samo oni koji su radili nadogradju sa W7, W8, W8.1. tj. nesto je sistem povukao sa prijasnjeg.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#2369 Re: Windows 10

Post by SmokingMan »

jarobot wrote:
SmokingMan wrote:
DonieBrasco wrote:Meni se cini da problema sa W10 imaju uglavnom korisnici koji su nadogradili W7, pa u vjerovatno sa istog povukli neke stvari koje prave problem.

Ne znam da li neko ko je radio clean instalaciju ima nekih prolema ? Također ako je PC hardverski slab ne vidim razlog da se na silu instalira W10.
Kod mene je postojao takav problem,poslije updatea Win se poslije restarta nije mogao učitati.

I sa ovom punom instalacijom komp mi se poneka čudno ponaša.Neki dan sam imao problema sa grafičkom pa sam kablo sa monitora morao spojiti na matičnu.Da bi sve funkcionisalo po starom grafičku sam morao samo izvaditi iz utora i opet je vratiti.Ne znam sada da li je to prvenstveno problem sa zadnjim updateom za grafičku,jer imam stariji model Powercolor Radeon R7 250.

Ali da iskreno kažem opet sam nekako zadovoljan sa Win 10.
A gdje si to bogati spojio monitor na matičnu ploču, to imaš i integrisanu grafičku. Jesili možda pomislio da ti je bios po defaultu vratio na integrisanu grafičku kartu da to nije do windowsa ?
Sve sam provjerio u BIOS-u,i postavke su bile ok.Problem je već odavno riješen,samo mi je malo bilo čudno.
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2370 Re: Windows 10

Post by Truba »

DonieBrasco wrote:Ima li neko da je radio svjezu instalaciju W10 na nov racunar da ima problema, i da ih navede ako ima ? Pogotov sada nakon zadnjih update-ova.

Kao sto sam napisao par postova iznad, ja mislim da probleme imaju samo oni koji su radili nadogradju sa W7, W8, W8.1. tj. nesto je sistem povukao sa prijasnjeg.
garant

samo ja sam jedno 15 puta rekao ne
i stalno mijenjaju pitanja i plaše ljude da se updejtiraju dok ne dođe kolegica i klikne ne čitajući

džaba mojih 15 ne... mooooraaaašššš propali više
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#2371 Re: Windows 10

Post by jarobot »

Black swan wrote:
DonieBrasco wrote:Ima li neko da je radio svjezu instalaciju W10 na nov racunar da ima problema, i da ih navede ako ima ? Pogotov sada nakon zadnjih update-ova.

Kao sto sam napisao par postova iznad, ja mislim da probleme imaju samo oni koji su radili nadogradju sa W7, W8, W8.1. tj. nesto je sistem povukao sa prijasnjeg.
garant

samo ja sam jedno 15 puta rekao ne
i stalno mijenjaju pitanja i plaše ljude da se updejtiraju dok ne dođe kolegica i klikne ne čitajući

džaba mojih 15 ne... mooooraaaašššš propali više
Tri uređaja-tablet winows 10 home , PC win 10 pro ,laptop win 10 pro ,sav tri različite konfiguracije grafičke i AMD i Intel i sve radi odlično sve instalirano na čisto
User avatar
ferratilis
Posts: 7286
Joined: 25/11/2013 16:48

#2372 Re: Windows 10

Post by ferratilis »

Uradio svjezu instalaciju samo zbog Mafije 3, na win7 jedva da je mogu pokrenut. Na win10 radi savrseno. I sve ostalo radi bez problema, zasad :D

Nadam se samo da ce malo poboljsat ove ekstenzije za Edge, stvarno mi se svidja browser, al trenutno fali dosta toga. Npr. volio bi da mogu nesto selektovat i onda desni klik i "search on google" ali nema toga :(
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#2373 Re: Windows 10

Post by jarobot »

ferratilis wrote:Uradio svjezu instalaciju samo zbog Mafije 3, na win7 jedva da je mogu pokrenut. Na win10 radi savrseno. I sve ostalo radi bez problema, zasad :D

Nadam se samo da ce malo poboljsat ove ekstenzije za Edge, stvarno mi se svidja browser, al trenutno fali dosta toga. Npr. volio bi da mogu nesto selektovat i onda desni klik i "search on google" ali nema toga :(
Možda ubace "search on bing" pošto edge nije googlov pretraživač nego mikrosoftov :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7286
Joined: 25/11/2013 16:48

#2374 Re: Windows 10

Post by ferratilis »

jarobot wrote:
ferratilis wrote:Uradio svjezu instalaciju samo zbog Mafije 3, na win7 jedva da je mogu pokrenut. Na win10 radi savrseno. I sve ostalo radi bez problema, zasad :D

Nadam se samo da ce malo poboljsat ove ekstenzije za Edge, stvarno mi se svidja browser, al trenutno fali dosta toga. Npr. volio bi da mogu nesto selektovat i onda desni klik i "search on google" ali nema toga :(
Možda ubace "search on bing" pošto edge nije googlov pretraživač nego mikrosoftov :D
Bilo bi i to dobro. Nije Bing uopste los pretrazivac kao sto ljudi pricaju :)
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#2375 Re: Windows 10

Post by typeOnegative »

Ma dobar skroz, Ništa mu ne fali, ma svi su oni u pet deka osim onog Ask-a haha kad ga vidim kad nekom radim komp nemam napretka sedam dana :)

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk
Post Reply