Windows 10

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
vicious
Posts: 6877
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1726 Re: Windows 10

Post by vicious »

A kakav je problem? U torrent klijentu ponovo stavi default za magnet linkove i to bi trebalo biti to.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1727 Re: Windows 10

Post by ExNihilo »

I to sam probao već, bez uspjeha.

Kada kliknem na magnet link, dobijem poruku: You'll need a new app to open this magnet.

P.S. Reinstalirao utorrent, probao s drugom verzijom, resetovao protocol handler na Chromu, čeprkao po registry...sve bez uspjeha. Sranje je počelo nakon updatea Win 10.
User avatar
amaretto
Posts: 315
Joined: 28/11/2008 13:23
Location: Sarajevo

#1728 Re: Windows 10

Post by amaretto »

Probaj sa Deluge torrent app, radi savrseno na Win10, bez spama.
User avatar
ferratilis
Posts: 7286
Joined: 25/11/2013 16:48

#1729 Re: Windows 10

Post by ferratilis »

Instalirao Win 10 na laptopu, sve super, ali treba skoro minut da podigne sistem. Na Win 7 ili Linuxu obično treba 20-30 sekundi, ali na Win 10 minut. Ne znam je li do laptopa ili do OS-a. Nemam ssd, ali mislim da bi trebao brže dizati sistem.

EDIT: haha riješio sam, sad se diže za 15 sekundi, brže nego sedmica :lol:

samo treba u Control Panelu, u Programs and Features ukloniti Media Center, to pravi problem prilikom startupa. Sad mi je smiješno kojom brzinom se diže :lol:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5618
Joined: 12/10/2014 01:12

#1730 Re: Windows 10

Post by skupljac_zeljeza »

Pojavilo se samo, možda je bio neki update,a da nisam primijetio.

Image
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1731 Re: Windows 10

Post by avaks »

ferratilis wrote:Instalirao Win 10 na laptopu, sve super, ali treba skoro minut da podigne sistem. Na Win 7 ili Linuxu obično treba 20-30 sekundi, ali na Win 10 minut. Ne znam je li do laptopa ili do OS-a. Nemam ssd, ali mislim da bi trebao brže dizati sistem.

EDIT: haha riješio sam, sad se diže za 15 sekundi, brže nego sedmica :lol:

samo treba u Control Panelu, u Programs and Features ukloniti Media Center, to pravi problem prilikom startupa. Sad mi je smiješno kojom brzinom se diže :lol:
Isti problem imam, na PC je ssd i za 10 sekundi je spreman za rad dok na laptopu ide nekih minut, nisam uspio naći taj media center, ima samo opcija Media Features a podgrupa Windows Media Player :-)
Je li to ta điđa ili da i dalje tražim?! :mrgreen:
User avatar
ferratilis
Posts: 7286
Joined: 25/11/2013 16:48

#1732 Re: Windows 10

Post by ferratilis »

avaks wrote:
ferratilis wrote:Instalirao Win 10 na laptopu, sve super, ali treba skoro minut da podigne sistem. Na Win 7 ili Linuxu obično treba 20-30 sekundi, ali na Win 10 minut. Ne znam je li do laptopa ili do OS-a. Nemam ssd, ali mislim da bi trebao brže dizati sistem.

EDIT: haha riješio sam, sad se diže za 15 sekundi, brže nego sedmica :lol:

samo treba u Control Panelu, u Programs and Features ukloniti Media Center, to pravi problem prilikom startupa. Sad mi je smiješno kojom brzinom se diže :lol:
Isti problem imam, na PC je ssd i za 10 sekundi je spreman za rad dok na laptopu ide nekih minut, nisam uspio naći taj media center, ima samo opcija Media Features a podgrupa Windows Media Player :-)
Je li to ta điđa ili da i dalje tražim?! :mrgreen:
Ma da, na to sam mislio. Kod mene je to zasad pomoglo na dva laptopa. Jedan forumaš mi se javio, kaže kod njega ne pomaže. Kako sam shvatio sa tenforums i reddita šta ljudi pišu, razlog za dug startup nije hardver niti sam Win10, nego je uvijek jedan od startup programa taj kojem treba dugo da se učita u memoriju. Znači čačkaj u task manageru dok ne skontaš šta koči. Ja sam uklonio i Internet Explorer 11, koji će mi kad ima Chrome. Također sam namjestio da se OneDrive ne diže na startupu. Pozdrav
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#1733 Re: Windows 10

Post by Rugafet »

Jos i da jedne godine izbace AdBlock za Edge
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5618
Joined: 12/10/2014 01:12

#1734 Re: Windows 10

Post by skupljac_zeljeza »

avaks wrote:
ferratilis wrote:Instalirao Win 10 na laptopu, sve super, ali treba skoro minut da podigne sistem. Na Win 7 ili Linuxu obično treba 20-30 sekundi, ali na Win 10 minut. Ne znam je li do laptopa ili do OS-a. Nemam ssd, ali mislim da bi trebao brže dizati sistem.

EDIT: haha riješio sam, sad se diže za 15 sekundi, brže nego sedmica :lol:

samo treba u Control Panelu, u Programs and Features ukloniti Media Center, to pravi problem prilikom startupa. Sad mi je smiješno kojom brzinom se diže :lol:
Isti problem imam, na PC je ssd i za 10 sekundi je spreman za rad dok na laptopu ide nekih minut, nisam uspio naći taj media center, ima samo opcija Media Features a podgrupa Windows Media Player :-)
Je li to ta điđa ili da i dalje tražim?! :mrgreen:
Ubrzalo mi je za 30% kako sam isključio WM Player, ali i dalje hoće SSD. :mrgreen: To je usko grlo.

Image
User avatar
Sarah24
Posts: 10016
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#1735 Re: Windows 10

Post by Sarah24 »

Jel' mogu, molim vas, da se iskljuce ove obavijesti za upgrade na desetku? :zoka: :mrgreen:
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#1736 Re: Windows 10

Post by moke_31 »

Sarah24 wrote:Jel' mogu, molim vas, da se iskljuce ove obavijesti za upgrade na desetku? :zoka: :mrgreen:
Mogu :D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1737 Re: Windows 10

Post by avaks »

ferratilis wrote: Ma da, na to sam mislio. Kod mene je to zasad pomoglo na dva laptopa. Jedan forumaš mi se javio, kaže kod njega ne pomaže. Kako sam shvatio sa tenforums i reddita šta ljudi pišu, razlog za dug startup nije hardver niti sam Win10, nego je uvijek jedan od startup programa taj kojem treba dugo da se učita u memoriju. Znači čačkaj u task manageru dok ne skontaš šta koči. Ja sam uklonio i Internet Explorer 11, koji će mi kad ima Chrome. Također sam namjestio da se OneDrive ne diže na startupu. Pozdrav
Izgleda da ne pomaže ali nemam nešto ni živaca da čačkam. Laptop se upali za oko minutu, nov je tek nabačen sistem ali mi malo previše to ili sam fakat navikao na SSD :mrgreen:
User avatar
ferratilis
Posts: 7286
Joined: 25/11/2013 16:48

#1738 Re: Windows 10

Post by ferratilis »

avaks wrote:
ferratilis wrote: Ma da, na to sam mislio. Kod mene je to zasad pomoglo na dva laptopa. Jedan forumaš mi se javio, kaže kod njega ne pomaže. Kako sam shvatio sa tenforums i reddita šta ljudi pišu, razlog za dug startup nije hardver niti sam Win10, nego je uvijek jedan od startup programa taj kojem treba dugo da se učita u memoriju. Znači čačkaj u task manageru dok ne skontaš šta koči. Ja sam uklonio i Internet Explorer 11, koji će mi kad ima Chrome. Također sam namjestio da se OneDrive ne diže na startupu. Pozdrav
Izgleda da ne pomaže ali nemam nešto ni živaca da čačkam. Laptop se upali za oko minutu, nov je tek nabačen sistem ali mi malo previše to ili sam fakat navikao na SSD :mrgreen:
Nije to normalno, fkt me zanima šta je u pitanju, na Linuxu uvijek postoji univerzalno rješenje za svaki problem koje funkcionira kod svakog, a na Windowsu je haman sve od slučaja do slučaja.

Doduše, za ovih par dana koliko koristim Win10, prezadovoljan sam. Samo me nerviraju ovi cumulative updates jer uvijek zajebu nešto.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1739 Re: Windows 10

Post by avaks »

Odavno koristim 10ku i fakat nemam zamjerki, za gaminga mi je sasvim ok, nemam frke sa tim updateovima pa sam je zato i na laptop nabacio.
Nije ni ovo kritično, ona radi ok ali eto taj boot pa ako budem skontao šta je javiću se :mrgreen:
Za sada dosta čačkanja hehe
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#1740 Re: Windows 10

Post by glockov kolac »

Ima li neko problema sa taskbarom? Klikam na start button, na sve one ikonice u trayu, ništa... čak ni ikonica za sound settings.

MoRe li mi ko pomoći? :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5618
Joined: 12/10/2014 01:12

#1741 Re: Windows 10

Post by skupljac_zeljeza »

glockov kolac wrote:Ima li neko problema sa taskbarom? Klikam na start button, na sve one ikonice u trayu, ništa... čak ni ikonica za sound settings.

MoRe li mi ko pomoći? :D
I tebe strefilo. :mrgreen: Restart (desni klik na Start) pa vidi u Device Manageru šta ti nije od drivera instalirano ili je neodgovarajući driver. Često probleme pravi grafička.
User avatar
Tsubasa
Posts: 215
Joined: 12/07/2005 23:52

#1742 Re: Windows 10

Post by Tsubasa »

avaks wrote:
ferratilis wrote:Instalirao Win 10 na laptopu, sve super, ali treba skoro minut da podigne sistem. Na Win 7 ili Linuxu obično treba 20-30 sekundi, ali na Win 10 minut. Ne znam je li do laptopa ili do OS-a. Nemam ssd, ali mislim da bi trebao brže dizati sistem.

EDIT: haha riješio sam, sad se diže za 15 sekundi, brže nego sedmica :lol:

samo treba u Control Panelu, u Programs and Features ukloniti Media Center, to pravi problem prilikom startupa. Sad mi je smiješno kojom brzinom se diže :lol:
Isti problem imam, na PC je ssd i za 10 sekundi je spreman za rad dok na laptopu ide nekih minut, nisam uspio naći taj media center, ima samo opcija Media Features a podgrupa Windows Media Player :-)
Je li to ta điđa ili da i dalje tražim?! :mrgreen:
Ne mogu nikako da skontam gdje se nalazi taj Media Features...
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1743 Re: Windows 10

Post by suad-sarajevo »

Step by step:
Image
Image
Image
Image
:bih:
User avatar
Tsubasa
Posts: 215
Joined: 12/07/2005 23:52

#1744 Re: Windows 10

Post by Tsubasa »

Hvala :thumbup:
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#1745 Re: Windows 10

Post by nedims »

suad-sarajevo wrote:Step by step:
Image
Image
Image
Image
:bih:
:thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1746 Re: Windows 10

Post by Qler »

Ja imam u zadnje vrijeme čudan problem, kad palim komp stane mi na ms logo-u kod boota i tu stoji. Resetujem ga na tipku i sistem se regulara digne i sve normala radi...
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#1747 Re: Windows 10

Post by glockov kolac »

skupljac_zeljeza wrote:
glockov kolac wrote:Ima li neko problema sa taskbarom? Klikam na start button, na sve one ikonice u trayu, ništa... čak ni ikonica za sound settings.

MoRe li mi ko pomoći? :D
I tebe strefilo. :mrgreen: Restart (desni klik na Start) pa vidi u Device Manageru šta ti nije od drivera instalirano ili je neodgovarajući driver. Često probleme pravi grafička.
NeMorem mu ništa... hehehe radilo je ok do prije neki dan... valjda će opet proraditi
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5618
Joined: 12/10/2014 01:12

#1748 Re: Windows 10

Post by skupljac_zeljeza »

glockov kolac wrote:
NeMorem mu ništa... hehehe radilo je ok do prije neki dan... valjda će opet proraditi
Ako si radio upgrade veća je šansa da ti se ponavlja nego ako si uradio clean instal. Samo, koliko se sjećam kada se meni dešavalo, restartujem i radi nekoliko dana i dok opet ne moram restartovati pa proradi. Trenutno me samo povremeno na na par sekundi zeza driver za Intelovu grafičku, a ostalo nemam nikakvih zamjerki.
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#1749 Re: Windows 10

Post by glockov kolac »

skupljac_zeljeza wrote:
glockov kolac wrote:
NeMorem mu ništa... hehehe radilo je ok do prije neki dan... valjda će opet proraditi
Ako si radio upgrade veća je šansa da ti se ponavlja nego ako si uradio clean instal. Samo, koliko se sjećam kada se meni dešavalo, restartujem i radi nekoliko dana i dok opet ne moram restartovati pa proradi. Trenutno me samo povremeno na na par sekundi zeza driver za Intelovu grafičku, a ostalo nemam nikakvih zamjerki.
Proradilo! :lol:
User avatar
base64
Posts: 59
Joined: 22/11/2015 17:04

#1750 Re: Windows 10

Post by base64 »

Qler wrote:Ja imam u zadnje vrijeme čudan problem, kad palim komp stane mi na ms logo-u kod boota i tu stoji. Resetujem ga na tipku i sistem se regulara digne i sve normala radi...
Isti problem na jednom kompu :?
Post Reply