Wimbledon 2019

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73268
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#776 Re: Wimbledon 2019

Post by Velkoski »

Ja sam 11 godina mlađi od Federera, treniram šest dana u sedmici i mislim da nisam spremniji od njega :sad: :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31599
Joined: 16/04/2011 18:46

#777 Re: Wimbledon 2019

Post by skafiskafsnjak »

Oj jos se raspravljaju :lol: :lol:

Koga boli qrac vise...

Image
User avatar
necko_hz
Posts: 3619
Joined: 18/04/2009 12:36

#778 Re: Wimbledon 2019

Post by necko_hz »

Velkoski wrote:Ja sam 11 godina mlađi od Federera, treniram šest dana u sedmici i mislim da nisam spremniji od njega :sad: :mrgreen:
Moraš biti brt. Godine, biologija i slično.
probook
Posts: 4615
Joined: 13/10/2013 22:38

#779 Re: Wimbledon 2019

Post by probook »

drugtito2011 wrote:Lijepa slika, samo ružan podsjetnik

Image
Trebao im je Novak na kraju pokazati srednji prst.

Kakva go*vna engleska (namjerno mala slova). Mislim da na kugli zemaljskoj nema goreg naroda :run:
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#780 Re: Wimbledon 2019

Post by lethalthreat »

Što im ga lik šuknu :D
Image
User avatar
konektovan
Posts: 41229
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#781 Re: Wimbledon 2019

Post by konektovan »

probook wrote:
drugtito2011 wrote:Lijepa slika, samo ružan podsjetnik

Image
Trebao im je Novak na kraju pokazati srednji prst.

Kakva go*vna engleska (namjerno mala slova). Mislim da na kugli zemaljskoj nema goreg naroda :run:
Pa nisu samo Englezi bili na stadionu, bilo je tu navijaca sa svih strana svijeta...
User avatar
konektovan
Posts: 41229
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#782 Re: Wimbledon 2019

Post by konektovan »

Velkoski wrote:Ja sam 11 godina mlađi od Federera, treniram šest dana u sedmici i mislim da nisam spremniji od njega :sad: :mrgreen:
Sa toliko godina, mene bi bilo stid doci na ovu temu i komentarisati. Obrisi sline i idi igraj klisa... :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
necko_hz
Posts: 3619
Joined: 18/04/2009 12:36

#783 Re: Wimbledon 2019

Post by necko_hz »

Šta bih dao da vidim sliku ove nakon meča. :mrgreen:

Trebalo je reć @ćevapćinici da je fotografiše.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73268
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#784 Re: Wimbledon 2019

Post by Velkoski »

konektovan wrote:
Velkoski wrote:Ja sam 11 godina mlađi od Federera, treniram šest dana u sedmici i mislim da nisam spremniji od njega :sad: :mrgreen:
Sa toliko godina, mene bi bilo stid doci na ovu temu i komentarisati. Obrisi sline i idi igraj klisa... :mrgreen: :mrgreen:
Eo sad ću deduka :sad: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 41229
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#785 Re: Wimbledon 2019

Post by konektovan »

Velkoski wrote:
konektovan wrote:
Velkoski wrote:Ja sam 11 godina mlađi od Federera, treniram šest dana u sedmici i mislim da nisam spremniji od njega :sad: :mrgreen:
Sa toliko godina, mene bi bilo stid doci na ovu temu i komentarisati. Obrisi sline i idi igraj klisa... :mrgreen: :mrgreen:
Eo sad ću deduka :sad: :lol:
Pokazi malo respekta misa mu, mi sa 37 godina ovo tesko prozivljavamo.. :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#786 Re: Wimbledon 2019

Post by Tomahawk11 »

Kikibombona wrote:


Zasto Djokovic nije Lebron Dzejms a Federer Dzordan?



Ne razumijem poredjenje sa odbrambenim igracem bez ikakve kreacije, magije u nogama. Titule donosi Kristiano a ne Ramos. 10 puta lakse je nadomjestiti Ramosa nego Ronalda. U fudbalu kljucni faktor su napadaci (ofanzivni veznjaci, krilni napadaci i centarfori) i oni imaju najvece zasluge za titule.

Zasto jednog umjetnika sa reketom, fantasticnog individualca, porediti sa odbrambenim fudbalerom?
Može ovo poređenje. To mi je nekako najbliže :thumbup:

Nije baš Ramo bukva koja izbija loptu iz šesnesterca. Itekako je on moderan, kreativan stoper koji nerijetko daje golove, pa je tako jedan od njih dao u zadnjim trenucima utakmice i doprinio osvajanju još jedne LP.
Dakle, moje poređenje sa Ramosom nije bilo što je ovaj tamo neki stoper, već poređenje sa šampionom koji je to postigao na drugi način.
Istina je da Đoković ima i napadački potencijal, ali ga koristi dosta rijeđe od Rafe ili Rogera.
I ok, to je njegov način na koji dolazi do pobjede i to treba poštovati.
Međutim, ostaće taj neki upitnik (za koji se opet, mislim, živo jebe Đokoviću što je tako) da nam je mogao ponuditi nešto više da je odlučio igrati malo manje defanzivno.
User avatar
konektovan
Posts: 41229
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#787 Re: Wimbledon 2019

Post by konektovan »

Zasto mjenjati stil koji ti donosi toliko uspjeha??? Mozda kad bude igrao one egzibicione turnire u 5o im godinama, sad mjenjati bilo bi ravno samoubistvu.
Cinjenica je da njegov stil igre ne odgovara vecini igraca iz vrha, posebno Nadalu i Federeru, ali isto tako moze se to pitanje stila primijeniti i na ove druge, zasto oni ne mjenjaju drasticno stil u poredjenju sa Novakom???
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#788 Re: Wimbledon 2019

Post by Tomahawk11 »

Zbog ćejfa forumaša klixa :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 41229
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#789 Re: Wimbledon 2019

Post by konektovan »

Tomahawk11 wrote:Zbog ćejfa forumaša klixa :mrgreen:
Kazem po 1000 put, stil Federera je nenadjebiv, prelijepo, elegantno, ubitacno, ali protiv nekih nedovoljno ubitacno... :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#790 Re: Wimbledon 2019

Post by Tomahawk11 »

konektovan wrote:
Tomahawk11 wrote:Zbog ćejfa forumaša klixa :mrgreen:
Kazem po 1000 put, stil Federera je nenadjebiv, prelijepo, elegantno, ubitacno, ali protiv nekih nedovoljno ubitacno... :mrgreen:
Boba falila i na USO i na W :oops:

Meni nije jasno kako ono piskaralo na Indexu ne spomene RG i po njemu najvećeg....u čemu je vic, kako ispadne od Thiema, kako ne pogledamo tu epsku borbu u finalu :?
User avatar
sime_cipol
Posts: 16852
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#791 Re: Wimbledon 2019

Post by sime_cipol »

Najbolja usporedba je Cristiano Ronaldo i Messi.
Oba zabila 600 golova.
Messi na genijalnost i prava mala remek djela (ponekad s penala i postavljanje noge), Ronaldo na snagu, sa penala i postavljanje noge (ponekad i remek djelo)
:run:
User avatar
konektovan
Posts: 41229
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#792 Re: Wimbledon 2019

Post by konektovan »

Tomahawk11 wrote:
konektovan wrote:
Tomahawk11 wrote:Zbog ćejfa forumaša klixa :mrgreen:
Kazem po 1000 put, stil Federera je nenadjebiv, prelijepo, elegantno, ubitacno, ali protiv nekih nedovoljno ubitacno... :mrgreen:
Boba falila i na USO i na W :oops:

Meni nije jasno kako ono piskaralo na Indexu ne spomene RG i po njemu najvećeg....u čemu je vic, kako ispadne od Thiema, kako ne pogledamo tu epsku borbu u finalu :?
Ma vidi, tesko ko moze biti 100 % objektivan. Onaj clanak je napisan iz ugla Novakovog fana, zato mu ja alalim.... :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#793 Re: Wimbledon 2019

Post by Tomahawk11 »

konektovan wrote:
Ma vidi, tesko ko moze biti 100 % objektivan. Onaj clanak je napisan iz ugla Novakovog fana, zato mu ja alalim.... :mrgreen:
Da je privatni blog, pa hajde, ali otvoreni portal, a čovjek priča svoju priču :mrgreen:

Al nek mu bude, slažem se s tobom :thumbup:

Vidim pitaju ispod je li hrvatski ili srpski portal, hoće li biti šta o hrvatskim teniserima :oops:
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#794 Re: Wimbledon 2019

Post by lethalthreat »

Image
Kako mi bode oči i pomalo nervira ova Nadalova nula na finalnim turnirima :evil:
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#795 Re: Wimbledon 2019

Post by drogon2 »

Ma dobro,nakon evo par dana moze se sad pricat hladne glave :D Nolo je prosto bio bolji u odlucujucim momentima i to je to iako je Federer bio bolji tokom velike vecine meca,ali boze moj,nije iskoristio svoje prilike i to je to.U tim momentima je Noli posluzilo to sto je imao par pobjeda zaredom protiv Federera,a pogotovo mozda ona prosle sezone u Bercyu kada je pobijedio na slican nacin s tim sto tad nije imao cak niti jednu brejk loptu.U tim momentima takve stvari znace puno,jer ne znam da si koliki profesionalac i mentalno jak,one ce ti u tim momentima doc u glavu.Tako da ce Novak dokle god Federer ili Nadal njega ne dobiju u jednom ovakvom mecu imat taj "edge" i dodatnu vjeru u sebe.Treba reci da je u najvecem problemu od njih trojice trenutno Nadal,jer je on taj koji u zadnje vrijeme gubi od druge dvojice svugdje osim na RG.

Bit ce interesantno vidit kakvi ce uslovi bit ove godine na USO.Prosle godine su bili brutalno spori,high bounce,jos je bila ona vrucina i vlaznost,znaci haos.Najgora moguca kombinacija.Ako bude nesto slicno kao prosle godine onda Federer tesko da ce imat sansu,dok bi ljudi poput Thiema mogli svasta napravit.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25960
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#796 Re: Wimbledon 2019

Post by BHF_Manijak »

Tomahawk11 wrote:
konektovan wrote:
Ma vidi, tesko ko moze biti 100 % objektivan. Onaj clanak je napisan iz ugla Novakovog fana, zato mu ja alalim.... :mrgreen:
Da je privatni blog, pa hajde, ali otvoreni portal, a čovjek priča svoju priču :mrgreen:

Al nek mu bude, slažem se s tobom :thumbup:

Vidim pitaju ispod je li hrvatski ili srpski portal, hoće li biti šta o hrvatskim teniserima :oops:
Ma problem je sto je on bio i Murrayov fan i Federerov i Novakov... Mijenja k'o carape, sto mi je apsolutni nonsens. I hajd ne bi ni to bio problem, da u datom trenutku na mrtvo ime ne brani svoje teze, pa onda jos smijesnije ispada. Sjetim ga se oko Murraya, pa nekad oko Federera, sad Djokovica... Kako da ga onda ozbiljno shvate?

Fakat ova 0 pored Nadala na zavrsnom turniru bode oci, cudi me da bar jedan dosad nije klepio. :-?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#797 Re: Wimbledon 2019

Post by Kikibombona »

Tomahawk11 wrote:Može ovo poređenje. To mi je nekako najbliže :thumbup:

Nije baš Ramo bukva koja izbija loptu iz šesnesterca. Itekako je on moderan, kreativan stoper koji nerijetko daje golove, pa je tako jedan od njih dao u zadnjim trenucima utakmice i doprinio osvajanju još jedne LP.
Dakle, moje poređenje sa Ramosom nije bilo što je ovaj tamo neki stoper, već poređenje sa šampionom koji je to postigao na drugi način.
Istina je da Đoković ima i napadački potencijal, ali ga koristi dosta rijeđe od Rafe ili Rogera.
I ok, to je njegov način na koji dolazi do pobjede i to treba poštovati.
Međutim, ostaće taj neki upitnik (za koji se opet, mislim, živo jebe Đokoviću što je tako) da nam je mogao ponuditi nešto više da je odlučio igrati malo manje defanzivno.
Aj da se slozimo oko poredjenja, mada bih radije rekao Rodzer - Dzordan, Rafa - Lebron, Nole - Kobi :D

Tako je za sada...

Nikako se ne mogu sloziti da je Nole defanzivniji od Rafe. U skoro svakom njihovom duelu Nole diktira tempo i vise napada. Nole kreira kao Barsa a Rafa napada iz kontre kao Liverpul.

Ne treba Noleta gledati kroz prizmu zadnjeg meca. Stvarno je bio ispod uobicajenog nivoa. Pogledaj njihovo vimbldonsko finale iz 2015. Pogledaj mnoge njihove duele u kojima je Nole bio strasno agresivan. Kada se osjeca dobro, kada ima vjeru u forhend, on je itekako agresivan.

Razlika je u tome sto Nole nema snagu u forhendu kao Federer ili Vavrinka, da u kontinuitetu jednim udarcem rjesava poen. Nema tu snagu u ruci, jbg.

A i bolje sto nema, da ima snagu u forhendu kao Vavrinka, tenis bi bio dosadan sport. Djokovic bi vec sada imao 25 GS titula.

Ili da Federer ima bekend kao Vavrinka, vec bi imao 30 titula.

...

Svako ima neke slabosti u igri koje prave ravnotezu. A sva trojica su umjetnici sa reketom. Svako nipodastavanje je neprimjereno, jedino mozemo raspravljati o ukusima. Meni je recimo veci spektakl gledati Lebrona nego Dzordana. Stvar ukusa.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#798 Re: Wimbledon 2019

Post by Tomahawk11 »

Rafa puno više kombinuje defanzivu sa ofanzivom.
Bar u igri sa najvećim rivalima.
Novak sa Rogerom, kako ga znam, igra na ovu foru.
Pali mu i tu se nema šta prigovoriti.
User avatar
konektovan
Posts: 41229
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#799 Re: Wimbledon 2019

Post by konektovan »

lethalthreat wrote:Image
Kako mi bode oči i pomalo nervira ova Nadalova nula na finalnim turnirima :evil:
Hebiga, na kraju sezone dodje i istrosenost i povrede koje ga koštaju boljeg rezultata.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#800 Re: Wimbledon 2019

Post by Tomahawk11 »

Kontam da bi USO trebao biti pravo zanimljiv, sad su svi na dva GS do sljedećeg rivala, naravno Roger da očuva prvu poziciju, Rafa da ga stigne, a Nole prije svega Rafu, a onda i Rogera.
Imaju motiv da daju od sebe i zadnje kako bi to uspjeli.
Locked