Wimbledon 2017

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#376 Re: Wimbledon 2017

Post by Bosanski_kralj »

Marin se usrao. Ponižen je u finalu.

Roger. :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#377 Re: Wimbledon 2017

Post by pirmin »

Sterilni opet izdominiro. :thumbup:
Cestitke iz Brckog!
User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#378 Re: Wimbledon 2017

Post by Better Man »

Znalo se da Čilić protiv Federera nema šanse u finalu. Ipak i njemu se poklopilo da mu protivnici u četvrtfinalu i polufinalu izbace Nadala i Murraya. Jedini teniser trenutno koji je mogao dobiti Federerea u finalu je Nadal. Poklopilo se i Rogeru ove godine, a ono glavno je da je Novak u nikakvoj formi, isto tako i Murray. Nadal jeste u formi, ali mu fali malo sreće u nekim trenutcima. Čitam na B92 komentare na Federerovu pobjedu i glavna priča je da je svjetska teniska organizacija namjestila čitav turnir kako bi Federer osvojio i ne to već i čitavu sezonu, odnosno da im je cilj da Federer završi sezonu kao broj 1 i onda da se povuće kao najveći. Kakvih nebuloza čovjek može pročitati.
lakilaka
Posts: 1610
Joined: 10/10/2014 16:48

#379 Re: Wimbledon 2017

Post by lakilaka »

Better Man wrote:Znalo se da Čilić protiv Federera nema šanse u finalu. Ipak i njemu se poklopilo da mu protivnici u četvrtfinalu i polufinalu izbace Nadala i Murraya. Jedini teniser trenutno koji je mogao dobiti Federerea u finalu je Nadal. Poklopilo se i Rogeru ove godine, a ono glavno je da je Novak u nikakvoj formi, isto tako i Murray. Nadal jeste u formi, ali mu fali malo sreće u nekim trenutcima. Čitam na B92 komentare na Federerovu pobjedu i glavna priča je da je svjetska teniska organizacija namjestila čitav turnir kako bi Federer osvojio i ne to već i čitavu sezonu, odnosno da im je cilj da Federer završi sezonu kao broj 1 i onda da se povuće kao najveći. Kakvih nebuloza čovjek može pročitati.
ti gori od radosni group. a mozda su to oni tamo.
roger federer pogotovo a i nadal, te donekle novak su obelezili zadnjih 20-tak godina muskog tenisa. ipak roger je najbolji.
User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#380 Re: Wimbledon 2017

Post by Better Man »

lakilaka wrote:
Better Man wrote:Znalo se da Čilić protiv Federera nema šanse u finalu. Ipak i njemu se poklopilo da mu protivnici u četvrtfinalu i polufinalu izbace Nadala i Murraya. Jedini teniser trenutno koji je mogao dobiti Federerea u finalu je Nadal. Poklopilo se i Rogeru ove godine, a ono glavno je da je Novak u nikakvoj formi, isto tako i Murray. Nadal jeste u formi, ali mu fali malo sreće u nekim trenutcima. Čitam na B92 komentare na Federerovu pobjedu i glavna priča je da je svjetska teniska organizacija namjestila čitav turnir kako bi Federer osvojio i ne to već i čitavu sezonu, odnosno da im je cilj da Federer završi sezonu kao broj 1 i onda da se povuće kao najveći. Kakvih nebuloza čovjek može pročitati.
ti gori od radosni group. a mozda su to oni tamo.
roger federer pogotovo a i nadal, te donekle novak su obelezili zadnjih 20-tak godina muskog tenisa. ipak roger je najbolji.
Jeste najbolji, ali imao je i sreće to se mora priznati. Vidi zadnji Wimbledon je osvojio prije ovoga 2012. godine i imao je pauzu sve do danas, a zašto, zato što su mu glavni konkurenti bili u boljoj formi nego on. I nadal i Novak protiv njega imaju bolji međusobni omjer. Ja sam samo realno rekao da trenutno jedini Nadal je mogao da ga dobije u finalu ili ako ništa odvede meč u 5 setova i niko drugi.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#381 Re: Wimbledon 2017

Post by shake69 »

Da ostane zabiljezeno i ovdje , Roger Federer osim 19 GS titule, ove godine ima 9:0 protiv igraca iz Top 10, osvojio je 93-u ATP titulu, ima ukupno 29:2 omjer ove godine. Nakon danasnje titule ukupno 1111 pobjeda na Touru naspram 247 poraza... Image
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#382 Re: Wimbledon 2017

Post by Nadzorna_ploca »

Imao srece. A nije imao nesrece da gubi finala..suplja prica.
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#383 Re: Wimbledon 2017

Post by listopad »

Cilic je igrao kao da ga je Federer proganjao u snovima noc ranije. Nije on skupio dovoljno samopouzdanja za mec ovog kalibra.
User avatar
omega369
Posts: 9289
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#384 Re: Wimbledon 2017

Post by omega369 »

Cestitke za majstora :thumbup:

A laznom hrvatu i hercegovackoj izdajici :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#385 Re: Wimbledon 2017

Post by Bosanski_kralj »

Ko je kriv Nadalu, Mareju i Đokoviću što su ranije ispali sa turnira?

Siguran sam da je bilo ko od njih bio danas u finalu da bi izgubio.

I na ovom turniru se potvrdilo ono što se priča o njihovim međusobnom duelima. Nadal i Đoković kad nisu u formi ispadaju prije mogućeg duela sa Federerom. Federer i kad nije na nekoj visokoj razini uspije doći do meča sa pomenutim dvojcem i tad ga oni dobiju. Razlika u međusobnom omjeru ne bi bila na štetu Federera da Nadal i Đoković nisu ispadali od kojekakvih Milera.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3009
Joined: 25/06/2014 14:16

#386 Re: Wimbledon 2017

Post by kakotakonikako »

Bosanski_kralj wrote:Ko je kriv Nadalu, Mareju i Đokoviću što su ranije ispali sa turnira?

Siguran sam da je bilo ko od njih bio danas u finalu da bi izgubio.

I na ovom turniru se potvrdilo ono što se priča o njihovim međusobnom duelima. Nadal i Đoković kad nisu u formi ispadaju prije mogućeg duela sa Federerom. Federer i kad nije na nekoj visokoj razini uspije doći do meča sa pomenutim dvojcem i tad ga oni dobiju. Razlika u međusobnom omjeru ne bi bila na štetu Federera da Nadal i Đoković nisu ispadali od kojekakvih Milera.
:thumbup:
ROGER FEDERER jednostavno najbolji teniser svih vremena.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7247
Joined: 12/03/2012 18:04

#387 Re: Wimbledon 2017

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Bosanski_kralj wrote:Ko je kriv Nadalu, Mareju i Đokoviću što su ranije ispali sa turnira?

Siguran sam da je bilo ko od njih bio danas u finalu da bi izgubio.

I na ovom turniru se potvrdilo ono što se priča o njihovim međusobnom duelima. Nadal i Đoković kad nisu u formi ispadaju prije mogućeg duela sa Federerom. Federer i kad nije na nekoj visokoj razini uspije doći do meča sa pomenutim dvojcem i tad ga oni dobiju. Razlika u međusobnom omjeru ne bi bila na štetu Federera da Nadal i Đoković nisu ispadali od kojekakvih Milera.
Šah mat, rekli bi :thumbup:
Ci-Nick
Posts: 5069
Joined: 15/03/2015 17:38

#388 Re: Wimbledon 2017

Post by Ci-Nick »

Federer ima muda ko slon,.. jedini igrač koji je sposoban da asovima (čak i na drugi servis) spašava game.
Od ovih mlađih igrača trenutno samo Zverev i Thiem imaju taj pobjednicki mentalitet.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#389 Re: Wimbledon 2017

Post by MensurM »

Ci-Nick wrote:Federer ima muda ko slon,.. jedini igrač koji je sposoban da asovima (čak i na drugi servis) spašava game.
Od ovih mlađih igrača trenutno samo Zverev i Thiem imaju taj pobjednicki mentalitet.
Jel ozbiljno jedino on to sposoban? Svaka mu čast onda.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#390 Re: Wimbledon 2017

Post by Blek Stena »

MensurM wrote:
Ci-Nick wrote:Federer ima muda ko slon,.. jedini igrač koji je sposoban da asovima (čak i na drugi servis) spašava game.
Od ovih mlađih igrača trenutno samo Zverev i Thiem imaju taj pobjednicki mentalitet.
Jel ozbiljno jedino on to sposoban? Svaka mu čast onda.
:lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#391 Re: Wimbledon 2017

Post by Velkoski »

Bosanski_kralj wrote:Ko je kriv Nadalu, Mareju i Đokoviću što su ranije ispali sa turnira?

Siguran sam da je bilo ko od njih bio danas u finalu da bi izgubio.

I na ovom turniru se potvrdilo ono što se priča o njihovim međusobnom duelima. Nadal i Đoković kad nisu u formi ispadaju prije mogućeg duela sa Federerom. Federer i kad nije na nekoj visokoj razini uspije doći do meča sa pomenutim dvojcem i tad ga oni dobiju. Razlika u međusobnom omjeru ne bi bila na štetu Federera da Nadal i Đoković nisu ispadali od kojekakvih Milera.
Od 2010. (AO) do danas je osvojio samo TRI GS-a, i to dva ove godine... Ko je njemu kriv? Znači nije mog'o ništa ni kad ovi nisu bili u formi.

A Zverev i Thiem su obične karine, k'o i ostatak Toura.

Nikada mi neće biti jasno ovo bosansko drkanje na Federera. Mislim da to nijedna druga nacija na svijetu to ne radi koliko radimo mi :mrgreen: "Najveći sportista svih vremena" - grohotom.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#392 Re: Wimbledon 2017

Post by Nadzorna_ploca »

I mene zanima sta bi bilo sa Nadalom da mu nije RG-a.. Pa garant nikad necu saznati. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#393 Re: Wimbledon 2017

Post by Tomahawk11 »

Pa nije drkanje, Roger jeste najveći kad je tenis u pitanju.
To sto neko marginalizuje njegov uspjeh pričom kako je imao sreće i slične gluposti...šta reći? :| Izlaz, druga vrata lijevo.

Kako bi zvučalo kad bih ja sad rekao kako je Novak u finalu RG imao Andyja Murraya, kojem je zemlja realno najlošija podloga i gdje je svakako u podređenom položaju?
Više mi je to bošnjo style, ta priča kako se nekom potrefilo, kako je eto imao sreće (koje sreće, pričamo o Grand Slamovima, o najvećem nivou takmičenja :roll: ).
Sa 36 godina bez izgubljenog seta - nego šta nego je imao sreće :oops:
zikamu
Posts: 2951
Joined: 10/09/2005 09:40

#394 Re: Wimbledon 2017

Post by zikamu »

Bosanski_kralj wrote: Nikada mi neće biti jasno ovo bosansko drkanje na Federera. Mislim da to nijedna druga nacija na svijetu to ne radi koliko radimo mi :mrgreen: "Najveći sportista svih vremena" - grohotom.
Jes', jes'... :D I ja sam primjetio da samo u Bosni svrsavaju na Federera, docim svugdje drugo diljem svijeta mu publika zvizdi i ne moze ga ocima smislit'... (bas k'o neke...) :lol:
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#395 Re: Wimbledon 2017

Post by cevapcinica »

Better Man wrote:
lakilaka wrote:
Better Man wrote:Znalo se da Čilić protiv Federera nema šanse u finalu. Ipak i njemu se poklopilo da mu protivnici u četvrtfinalu i polufinalu izbace Nadala i Murraya. Jedini teniser trenutno koji je mogao dobiti Federerea u finalu je Nadal. Poklopilo se i Rogeru ove godine, a ono glavno je da je Novak u nikakvoj formi, isto tako i Murray. Nadal jeste u formi, ali mu fali malo sreće u nekim trenutcima. Čitam na B92 komentare na Federerovu pobjedu i glavna priča je da je svjetska teniska organizacija namjestila čitav turnir kako bi Federer osvojio i ne to već i čitavu sezonu, odnosno da im je cilj da Federer završi sezonu kao broj 1 i onda da se povuće kao najveći. Kakvih nebuloza čovjek može pročitati.
ti gori od radosni group. a mozda su to oni tamo.
roger federer pogotovo a i nadal, te donekle novak su obelezili zadnjih 20-tak godina muskog tenisa. ipak roger je najbolji.
Jeste najbolji, ali imao je i sreće to se mora priznati. Vidi zadnji Wimbledon je osvojio prije ovoga 2012. godine i imao je pauzu sve do danas, a zašto, zato što su mu glavni konkurenti bili u boljoj formi nego on. I nadal i Novak protiv njega imaju bolji međusobni omjer. Ja sam samo realno rekao da trenutno jedini Nadal je mogao da ga dobije u finalu ili ako ništa odvede meč u 5 setova i niko drugi.
Cudna logika. Znaci Federer je danas i tokom cijele godine imao srece jer su mu glavni protivnici van forme, sto je djelomicno supljak je Nadal dominirao tokom zemljane sezone, a kada je Federer gubio od 2012 pa i prije radi mononukleoze gubio meceve onda je to bilo normalno, a ne radi srece protivnika?
Pa zar po istoj logici od 2012 Dokovic itd. nisu takode imali srece jer Federer nije bio u formi? Stvarno te ne shvatam. Isti Nadal koji je "van forme" pomete sve na RG:u a u Wimbledonu "nesretnim slucajem" ispadne od Mullera?

Sve u svemu finale je bilo dobro. Nisam odavno uzivo gledao tenis pa je bio poseban osjecaj gledati skupa sa 15000 ljudi. Sada se moze pricati o povredi Cilica itd. ali on do izgubljenog break:a u drugom setu nije imao vidnih problema sa zuljevima. Tek nakon toga je mentalno poklekao i poceo teze hodati i trcati. Barem je tako izgledalo sa tribina. Najvjerovatnije je do tada mogao trpiti ali to zna samo on. Federer je poslije malo slabijeg uvoda podigao nivo sto je dovelo do intenzivne razmjene pogleda izmedu Cilica i njegove loze. Vec tu se moglo naslutiti da Cilic tu nema sta da trazi.

Kad smo kod njegovih navijaca, jedan dio je za Grmecke koride kako su psovali za vrijeme prvog seta dok ih nisu smirili redari.
Primitivna stoka i nista drugo.
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#396 Re: Wimbledon 2017

Post by cevapcinica »

Velkoski wrote:
Bosanski_kralj wrote:Ko je kriv Nadalu, Mareju i Đokoviću što su ranije ispali sa turnira?

Siguran sam da je bilo ko od njih bio danas u finalu da bi izgubio.

I na ovom turniru se potvrdilo ono što se priča o njihovim međusobnom duelima. Nadal i Đoković kad nisu u formi ispadaju prije mogućeg duela sa Federerom. Federer i kad nije na nekoj visokoj razini uspije doći do meča sa pomenutim dvojcem i tad ga oni dobiju. Razlika u međusobnom omjeru ne bi bila na štetu Federera da Nadal i Đoković nisu ispadali od kojekakvih Milera.
Od 2010. (AO) do danas je osvojio samo TRI GS-a, i to dva ove godine... Ko je njemu kriv? Znači nije mog'o ništa ni kad ovi nisu bili u formi.

A Zverev i Thiem su obične karine, k'o i ostatak Toura.

Nikada mi neće biti jasno ovo bosansko drkanje na Federera. Mislim da to nijedna druga nacija na svijetu to ne radi koliko radimo mi :mrgreen: "Najveći sportista svih vremena" - grohotom.
Cuj "karine" a momci nisu jos sazreli kao igraci, pogotovo Zverev. Bas ti je ozbiljna ta tvoja duboka analiza trenutnog stanja kod nadolazecih tenisera. Zaboravio si Kyrgiosa. Sta je on? Dupla "karina"?
Ovo za Federera i njegove obozavatelje u svijetu mora da je nesto najgluplje sto sam procitao u zadnjih par godina vezano za tenis. Previse glupo i za salu ili sarkazam.
User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#397 Re: Wimbledon 2017

Post by Better Man »

cevapcinica wrote:
Cudna logika. Znaci Federer je danas i tokom cijele godine imao srece jer su mu glavni protivnici van forme, sto je djelomicno supljak je Nadal dominirao tokom zemljane sezone, a kada je Federer gubio od 2012 pa i prije radi mononukleoze gubio meceve onda je to bilo normalno, a ne radi srece protivnika?
Pa zar po istoj logici od 2012 Dokovic itd. nisu takode imali srece jer Federer nije bio u formi? Stvarno te ne shvatam. Isti Nadal koji je "van forme" pomete sve na RG:u a u Wimbledonu "nesretnim slucajem" ispadne od Mullera?

Sve u svemu finale je bilo dobro. Nisam odavno uzivo gledao tenis pa je bio poseban osjecaj gledati skupa sa 15000 ljudi. Sada se moze pricati o povredi Cilica itd. ali on do izgubljenog break:a u drugom setu nije imao vidnih problema sa zuljevima. Tek nakon toga je mentalno poklekao i poceo teze hodati i trcati. Barem je tako izgledalo sa tribina. Najvjerovatnije je do tada mogao trpiti ali to zna samo on. Federer je poslije malo slabijeg uvoda podigao nivo sto je dovelo do intenzivne razmjene pogleda izmedu Cilica i njegove loze. Vec tu se moglo naslutiti da Cilic tu nema sta da trazi.

Kad smo kod njegovih navijaca, jedan dio je za Grmecke koride kako su psovali za vrijeme prvog seta dok ih nisu smirili redari.
Primitivna stoka i nista drugo.
Vidi, rekao sam da jeste najbolji generalno, ali u diretnom srazu sa Nadalom nije i da, Nadal je jedini teniser trenutno po formi koji ga je mogao dobiti u finalu Wimbledona ili odvesti meč u 5 setova.
User avatar
konektovan
Posts: 40056
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#398 Re: Wimbledon 2017

Post by konektovan »

Federrer je jedsn gospodin, Nadal ratnik, fizikaner. :D Zaista se bilo tesko nositi sa nNadalom od prije par godina, njegova snaga i brzina su izgledale nevjetovatno. Takodjer i Novak, isto je puno radio i ginuo na terenu, i bio dominantan. Eh sad, ja onako laicki analiziram njih vec neko vrijeme, pa sam zakljucio da Federer nekako najljepse udara po onoj zelenoj loptici, elegantno, bez srkleta, nema proklizavanja, puno teniskih vjestina demonstrira, pazija se, i evo ga u 36 osvaja GS, zaista nevjerovatno.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#399 Re: Wimbledon 2017

Post by Velkoski »

Zverev već ima 20 godina, stručnjače za tenis :oops:

I čuj Kyrgios... Umišljena debilčina, da mu nije malo talenta za tenis brao bi maline u Ilijašu :mrgreen:

Federer je nest'o 2010. godine i to su za mene činjenice, sve ostalo je presipanje iz šupljeg u prazno od strane njegovih navijača, pozz.
Ci-Nick
Posts: 5069
Joined: 15/03/2015 17:38

#400 Re: Wimbledon 2017

Post by Ci-Nick »

Ni Nadal nije osvojio ni jedan Grand Slam do 22. godine tako da Zverev ima još dvije godine da to uradi.
A hoće sigurno.
Locked