Wimbledon 2016

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#451 Re: Wimbledon 2016

Post by Leopold_IV »

Vidim kod Novaka opuštanje poslije RG nakon osvojenog career slama...i zaista loše odigran Wimb...
Pogledam 2009 kada je RF kompletirao slam poslije isto toliko muke i vidim da nije bilo uspavljivanja na Wimb nego još jedna titula...i to još sa sedmicom manje između RG i Wimb...
Sad je vrijeme kada ne bi smjelo biti ovakvih padova u fokusu ako se misli stizati 17 GS-ova...

Čisto onako da primjetim.
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#452 Re: Wimbledon 2016

Post by drogon2 »

Djokovicu je 29 godina,Ja bih bio bas iznenadjen kad bi Djokovic od ovog momenta uzeo jos 6 GS i oborio Federerov rekord.Pored toga sto bi bio prvi covjek sa 18GS,bio bi i prvi covjek koji je uzeo tolike GS titule u kasnoj fazi karijere.Tako da mislim da nece oborit Federerov rekord.Postoji razlog zasto se u ovoliko godina niko nije bas proslavio u cetvrtoj deceniji zivota.Misljenja sam da cemo sve cesce gledati Djokovica u situacijama u kojoj smo ga vidjeli na Wimbledonu,a to je da ispada sa GS turnira prije polufinala ili finala.Jednostavno neki prirodan proces.Vidjelo se to kod svih velikih sampiona.Opet,mozda se varam i Djokovic ispadne nesto natprirodno :D
User avatar
Blek Stena
Posts: 4028
Joined: 13/09/2012 11:05

#453 Re: Wimbledon 2016

Post by Blek Stena »

Tomahawk11 wrote:
definicija trolanja podrazumijeva aktivnost pisanja zlonamjernih komentara van konteksta tematike, koji za cilj imaju remećenje zdrave online rasprave.

Suler je smatrao da do ovog ponašanja dovodi šest važnih faktora - osjećaj anonimnosti gdje se akcije na internetu ne mogu povezati sa stvarnim identitetom osobe, osjećaj nevidljivosti zbog ograničenja komunikacije putem slova; osjećaj vremenske odvojenosti koji dopušta spretnije kreiranje rečenica; dehumanizacija sagovornika; doživljaj online interakcije kao obične igre i naposljetku - nedostatak osjećaja odgovornosti usljed nepostojanja autoriteta.

Osobine ovakvih osoba mogu se opisati korištenjem "tamne četvorke" - narcizam, psihopatija, makijavelizam i sadizam.
Također, neki naučnici smatraju da je korijen agresivnog trolanja skriven u manjku normalne društvene interakcije.
Ko se nadje - nasao se....
cmicak na hemeroidima se savrseno uklapa :run:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#454 Re: Wimbledon 2016

Post by KENJAC »

Leopold_IV wrote:
Buckethead wrote:Kenjac je troll koji namjerno provocira pa ko se upeca..


Poslano DHL-om
100% si u pravu... :thumbup:
Baš maloprije članak o trolovima i to je to, a ja se primio ko naivna francuska sobarica...
Da ne procita taj clanak , jos nebi znao koliko si naivan. Citaj bolan jos sto sta , mozda otkrijejes jos nesto o sebi.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#455 Re: Wimbledon 2016

Post by Tomahawk11 »

drogon2 wrote:Djokovicu je 29 godina,Ja bih bio bas iznenadjen kad bi Djokovic od ovog momenta uzeo jos 6 GS i oborio Federerov rekord.Pored toga sto bi bio prvi covjek sa 18GS,bio bi i prvi covjek koji je uzeo tolike GS titule u kasnoj fazi karijere.Tako da mislim da nece oborit Federerov rekord.Postoji razlog zasto se u ovoliko godina niko nije bas proslavio u cetvrtoj deceniji zivota.Misljenja sam da cemo sve cesce gledati Djokovica u situacijama u kojoj smo ga vidjeli na Wimbledonu,a to je da ispada sa GS turnira prije polufinala ili finala.Jednostavno neki prirodan proces.Vidjelo se to kod svih velikih sampiona.Opet,mozda se varam i Djokovic ispadne nesto natprirodno :D
Hm, 29 godina....6 GS uzeti, nije nemoguce. Zaboravljas cinjenicu da je upravo ovaj Djokovic bio prepreka Federeru u dosta finala nakon njegove 30. Ko je Novakov ''Novak''? Ko ce njemu spustati roletnu? Murray? No way.
Mislim da itekako ima sansu da osvoji jos 6 GS. Najveci protivnik je - on sam sebi. Ako nastavi da bude mentalni div, uzece tih 6 GS.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#456 Re: Wimbledon 2016

Post by Dr Baltazar »

Tomahawk11 wrote:
drogon2 wrote:Djokovicu je 29 godina,Ja bih bio bas iznenadjen kad bi Djokovic od ovog momenta uzeo jos 6 GS i oborio Federerov rekord.Pored toga sto bi bio prvi covjek sa 18GS,bio bi i prvi covjek koji je uzeo tolike GS titule u kasnoj fazi karijere.Tako da mislim da nece oborit Federerov rekord.Postoji razlog zasto se u ovoliko godina niko nije bas proslavio u cetvrtoj deceniji zivota.Misljenja sam da cemo sve cesce gledati Djokovica u situacijama u kojoj smo ga vidjeli na Wimbledonu,a to je da ispada sa GS turnira prije polufinala ili finala.Jednostavno neki prirodan proces.Vidjelo se to kod svih velikih sampiona.Opet,mozda se varam i Djokovic ispadne nesto natprirodno :D
Hm, 29 godina....6 GS uzeti, nije nemoguce. Zaboravljas cinjenicu da je upravo ovaj Djokovic bio prepreka Federeru u dosta finala nakon njegove 30. Ko je Novakov ''Novak''? Ko ce njemu spustati roletnu? Murray? No way.
Mislim da itekako ima sansu da osvoji jos 6 GS. Najveci protivnik je - on sam sebi. Ako nastavi da bude mentalni div, uzece tih 6 GS.
Mentalno je on jak, čim je uzeo ovoliki broj GS-ova. Tu ne vjerujem da će biti nekih padova. Sad je pitanje fizičke spremnosti da tijelo igra dugo vremena na najvećem nivou. Njegov način igranja je bliži Nadalovom, nego Federerovom. A ovaj drugi je i dalje među glavnim favoritima, sa 35 na leđima, za svaki GS što dovoljno govori. Porediš finala gdje je Federer bio u usponu, a Novak u prajmu. Nije mogao uzeti Federera u prajmu na 3/4 podloge (i zemlja je upitna).
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#457 Re: Wimbledon 2016

Post by Tomahawk11 »

Sam kazes Roger sa 35, Novak sa 29. Jasno je to.
Nisam ja to poredio Rogera i Novaka, nego konkurenciju koju je imao jedan i koju ce imati drugi.
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#458 Re: Wimbledon 2016

Post by drogon2 »

Ja hocu da kazem da to nikad prije nije uradjeno.Najsvjeziji je primjer Samprasa,pa Federera,a i Nadala.Svi oni su pali u kasnim dvadesetim/ranim tridesetim.Kod Nadala je to doslo jos i ranije zbog onog brutalnog stila igre,a Federer je jos u konkurenciji samo zbog stila igre,tj jer preferira stil kojim se ne trosi mnogo.Kazem,mozda Djokovic bude neki izuzetak,ali moje licno misljenje je da ce zavrsiti ovu godinu na prvom mjestu,a da ce vec sljedece biti ozbiljno izazvan od strane Zvereva i Thiema.
Post Reply