Wimbledon 2015

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
ultima_palabra
Posts: 55701
Joined: 15/12/2008 16:53

#451 Re: Wimbledon 2015

Post by ultima_palabra »

breuer wrote:
ultima_palabra wrote:Teško ćeš naći dva različitija igrača od Đokovića i Federera.
Suštinski veoma slični tipovi, pogotovo u kontekstu priče gdje se stalno pominje Nadal čija je igra u najmanju ruku dijametralno suprotna i od prvog i drugog.
Roger ofanzivac, Novak defanzivac.
Roger živi na servisu i forhendu, Novak na reternu i bekhendu.
Roger voli izaći na mrežu i volej igru, Novak preza od mreže i drži se osnovne linije.
Roger igra jednoručni, Novak dvoručni bekhend.
Roger voli mijenjati ritam, Novak je ritam životinja.

Puno više sličnosti imaju Nadal i Đoković.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#452 Re: Wimbledon 2015

Post by breuer »

ultima_palabra wrote:Roger ofanzivac, Novak defanzivac.
Roger živi na servisu i forhendu, Novak na reternu i bekhendu.
Roger voli izaći na mrežu i volej igru, Novak preza od mreže i drži se osnovne linije.
Roger igra jednoručni, Novak dvoručni bekhend.
Roger voli mijenjati ritam, Novak je ritam životinja.

Puno više sličnosti imaju Nadal i Đoković.
Sve tačno što govoriš i više nego očito kroz njihove sve tri karijere osim ovoga sa Nadalom, ne znam da li imaš iskustva igranja tenisa, možda nije ni bitno, ali naprezanja koja je stvarao Nadal svojim stilom igre, dakle govorim o stilu, a ne navikama i uspješnosti igre na mreži niti defanzivnom niti ofanzivnom, je uslovilo njegov nažalost preuranjen prekid karijere što Novaku zasigurno ostavlja kako je gore i rečeno 3-5 godina sasvim sigurnog igranja. Sad oće li on to iskoristiti ili neće, do njega je, a kako je krenulo opasno će se bližiti Fedexu i njegovih 17 GS-a.

Al prvo mora preteći Nadala :D
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#453 Re: Wimbledon 2015

Post by Blek Stena »

Novak je hibrid izmedju ofanzivca i defanzivca. Nazivati njegov stil igre defanzivnim je pogresno
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55701
Joined: 15/12/2008 16:53

#454 Re: Wimbledon 2015

Post by ultima_palabra »

breuer wrote:
ultima_palabra wrote:Roger ofanzivac, Novak defanzivac.
Roger živi na servisu i forhendu, Novak na reternu i bekhendu.
Roger voli izaći na mrežu i volej igru, Novak preza od mreže i drži se osnovne linije.
Roger igra jednoručni, Novak dvoručni bekhend.
Roger voli mijenjati ritam, Novak je ritam životinja.

Puno više sličnosti imaju Nadal i Đoković.
Sve tačno što govoriš i više nego očito kroz njihove sve tri karijere osim ovoga sa Nadalom, ne znam da li imaš iskustva igranja tenisa, možda nije ni bitno, ali naprezanja koja je stvarao Nadal svojim stilom igre, dakle govorim o stilu, a ne navikama i uspješnosti igre na mreži niti defanzivnom niti ofanzivnom, je uslovilo njegov nažalost preuranjen prekid karijere što Novaku zasigurno ostavlja kako je gore i rečeno 3-5 godina sasvim sigurnog igranja. Sad oće li on to iskoristiti ili neće, do njega je, a kako je krenulo opasno će se bližiti Fedexu i njegovih 17 GS-a.

Al prvo mora preteći Nadala :D
Pa šta je nabrojano nego stil igre? Nadal ima nevjerovatan top-spin forhend, Đoković ima nešto kvalitetnije ostale bazične udarce... ali po svemu ostalom su slični.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55701
Joined: 15/12/2008 16:53

#455 Re: Wimbledon 2015

Post by ultima_palabra »

Blek Stena wrote:Novak je hibrid izmedju ofanzivca i defanzivca. Nazivati njegov stil igre defanzivnim je pogresno
Jeste onaj iz 2007-10... kad je počeo igrati defanzivnije i napucao fizičku spremu do maksimuma, onda je počeo njegov uspon.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#456 Re: Wimbledon 2015

Post by Leopold_IV »

ultima_palabra wrote:
breuer wrote:
ultima_palabra wrote:Teško ćeš naći dva različitija igrača od Đokovića i Federera.
Suštinski veoma slični tipovi, pogotovo u kontekstu priče gdje se stalno pominje Nadal čija je igra u najmanju ruku dijametralno suprotna i od prvog i drugog.
Roger ofanzivac, Novak defanzivac.
Roger živi na servisu i forhendu, Novak na reternu i bekhendu.
Roger voli izaći na mrežu i volej igru, Novak preza od mreže i drži se osnovne linije.
Roger igra jednoručni, Novak dvoručni bekhend.
Roger voli mijenjati ritam, Novak je ritam životinja.

Puno više sličnosti imaju Nadal i Đoković.
Tako i jeste...
Uz dodao bi, Roger je stasavao u jednoj drugoj teniskoj eri koju je generacija '85+ preskočila, a to su jako brze podloge i S&V koncept tenisa na brzim podlogama....
I samim tim im je mindset nešto drugačiji...
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#457 Re: Wimbledon 2015

Post by Leopold_IV »

Blek Stena wrote:Novak je hibrid izmedju ofanzivca i defanzivca. Nazivati njegov stil igre defanzivnim je pogresno
tzv umjereno agresivni baseliner jel?
čini se da je to recept za uspjeh u trenutnoj postavci ATP toura, podlogama, konkurenciji, materijalima (reketi, žice...)
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#458 Re: Wimbledon 2015

Post by Samprotivsviju »

Meni je Novak tamo 2011-e puno afresivnije igrao nego sad...ganjao je vise winnere
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#459 Re: Wimbledon 2015

Post by radostan dan »

novak je na početku tretiran (od strane svjetski priznatih stručnjaka) kao rodžerov naslednik...kako je on završio (u preko 50% segmenata igre i više) kao nadalov klon, to ni meni nije jasno.
niti otkud -damu- da se to učini, nakon što je već stekao navike i -uslovne reflekse- po pitanju svoje igre...
bila je to velika kocka.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#460 Re: Wimbledon 2015

Post by Blek Stena »

Leopold_IV wrote:
Blek Stena wrote:Novak je hibrid izmedju ofanzivca i defanzivca. Nazivati njegov stil igre defanzivnim je pogresno
tzv umjereno agresivni baseliner jel?
čini se da je to recept za uspjeh u trenutnoj postavci ATP toura, podlogama, konkurenciji, materijalima (reketi, žice...)
da, tako ga definisu, mada je po meni, samo agresivni baseliner. To umjereni mi bas I nema nekog posebnog znacenja.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#461 Re: Wimbledon 2015

Post by Leopold_IV »

Blek Stena wrote:
Leopold_IV wrote:
Blek Stena wrote:Novak je hibrid izmedju ofanzivca i defanzivca. Nazivati njegov stil igre defanzivnim je pogresno
tzv umjereno agresivni baseliner jel?
čini se da je to recept za uspjeh u trenutnoj postavci ATP toura, podlogama, konkurenciji, materijalima (reketi, žice...)
da, tako ga definisu, mada je po meni, samo agresivni baseliner. To umjereni mi bas I nema nekog posebnog znacenja.
Kako bi onda nazvali Wawrinku, Tsongu, Berdycha, ako je Djokovic agresivni baseliner?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#462 Re: Wimbledon 2015

Post by Bodkin »

Better Man wrote:Glede koje najbolji, tj. najveći svi vremena, za mene lično to je Pete Sampras. Jednostavno bio je kralj u svoje vrijeme i imao je daleko jaću konkurenciju nego što danas imaju ili su imali Federer, Nadal, Đoković. Dovoljno spomenuti neke od njih kao što su Agassi, Becker, Muster, Rafter i da ne nabrajam dalje. Istina nije nikad osvojio RG, ali nebitno, otišao je kao najveći pobjedivši Agassia u sad već legendarnom i mitskom finalu US opena 2002. godine. I dodao bih da je on jedini istinski kralj Wimbledona, jer je pobijedio u svih 7 finala koliko ih je odigrao.
Svi koje si nabrojao nisu bolji od rafe i samo je jedan bolji od mareja. Nisu cak ni od danasnjeg fedexa bolji. Onog iz 2010 ili 2011 da ne spominjem
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#463 Re: Wimbledon 2015

Post by Blek Stena »

[/quote]Kako bi onda nazvali Wawrinku, Tsongu, Berdycha, ako je Djokovic agresivni baseliner?[/quote]
Pa eto, ne znam, valjda isto? Objasni ti sta mislis. Mislis li da to sto ova zadnja dvojica umnogome zavise od agresivnog forhenda da to razlikuje njihov stil igre u odnosu na Novaka?
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#464 Re: Wimbledon 2015

Post by Blek Stena »

Novak Djokovic, though known to be an all-rounder, is also a notable Aggressive Baseliner, with his powerful and precise backhand which is widely regarded as the best backhand of any active player.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#465 Re: Wimbledon 2015

Post by Blek Stena »

samo 19 strana se ovde ispisalo, a RG tema 48. :!:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#466 Re: Wimbledon 2015

Post by Tomahawk11 »

Pa kad nije ekipa bila u full sastavu.
Uostalom, najzanimljivije - Rafa rano ispao, Troicki daleko dogurao :D , Roger ubio brasno u zeki, Novak na kraju uzeo - nije se puno toga desilo.
kazo
Posts: 1520
Joined: 08/03/2012 19:57

#467 Re: Wimbledon 2015

Post by kazo »

Moze li mi neko objasniti od ovih malo bolje poznavaoca tenisa kako to da federer nikad nije imao "lijek" za djokovica ? pa jbm svako finale se moram nervirati. Mislim da je od zadnjih 10 finala bar 8 izgubio :-) I dobro neko rece, djokovica moze samo wawrinka pobjediti. Federer kao da se boji.
User avatar
konektovan
Posts: 40677
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#468 Re: Wimbledon 2015

Post by konektovan »

Bodkin wrote:
Better Man wrote:Glede koje najbolji, tj. najveći svi vremena, za mene lično to je Pete Sampras. Jednostavno bio je kralj u svoje vrijeme i imao je daleko jaću konkurenciju nego što danas imaju ili su imali Federer, Nadal, Đoković. Dovoljno spomenuti neke od njih kao što su Agassi, Becker, Muster, Rafter i da ne nabrajam dalje. Istina nije nikad osvojio RG, ali nebitno, otišao je kao najveći pobjedivši Agassia u sad već legendarnom i mitskom finalu US opena 2002. godine. I dodao bih da je on jedini istinski kralj Wimbledona, jer je pobijedio u svih 7 finala koliko ih je odigrao.
Svi koje si nabrojao nisu bolji od rafe i samo je jedan bolji od mareja. Nisu cak ni od danasnjeg fedexa bolji. Onog iz 2010 ili 2011 da ne spominjem
Mislim da cu se po prvi put sloziti u zivotu sa Better Manom,prije je bila jaca,zdravija konkurencija.

Federer sa svojíh 35 godina drzi drugo mjesto na ATP-u???????? Mislim,Roger je genijalan teniser i jucer je igrao dobro,al' imao je trenutno najboljeg ispred sebe. Konkurencija je sada dosta slabija,mozete pricati sta hocete. :mrgreen:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#469 Re: Wimbledon 2015

Post by shake69 »

Mali podsjetnik za guslare na ovoj temi!! :mrgreen: Image
Last edited by shake69 on 14/07/2015 11:44, edited 1 time in total.
Rob_Atl
Posts: 5333
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#470 Re: Wimbledon 2015

Post by Rob_Atl »

Moze Nole jos 5 grand slamova osvojiti do 30 sa lakocom i onda jos jedno 3-4 poslije 30-te ako se bude bavio aktivno pa haj recimo do 34-35
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#471 Re: Wimbledon 2015

Post by Leopold_IV »

kazo wrote:Moze li mi neko objasniti od ovih malo bolje poznavaoca tenisa kako to da federer nikad nije imao "lijek" za djokovica ? pa jbm svako finale se moram nervirati. Mislim da je od zadnjih 10 finala bar 8 izgubio :-) I dobro neko rece, djokovica moze samo wawrinka pobjediti. Federer kao da se boji.
Nema to veze s lijekovima nego više s rodnim listom.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#472 Re: Wimbledon 2015

Post by Leopold_IV »

Rob_Atl wrote:Moze Nole jos 5 grand slamova osvojiti do 30 sa lakocom i onda jos jedno 3-4 poslije 30-te ako se bude bavio aktivno pa haj recimo do 34-35
Novak sa 34-35 nema teorije da bude bilo kakav faktor u tenisu, ne očekujem da ce uopce biti na atp touru u tim godinama, ali bili zivi pa vidjeli.
p.s pa nije Ivo Karlovic :P
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#473 Re: Wimbledon 2015

Post by Blek Stena »

shake69 wrote:Mali podsjetnik za guslare na ovoj temi!! Image
Tema o RG je jos otvorena. Imas li sta "pametno" reci na ovoj temi
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#474 Re: Wimbledon 2015

Post by KENJAC »

Dobar dan. Kako ste?
Ne bih o Wimbldonu. Proso je. Ja bih o necem drugom. Ja bih o desetoj i jedanaestoj stranici ove teme. Naime , tu se neke mnogo pametne glave , pa i ja, slozismo da je Federer u formi kao kad je nemilosrdno harao teniskim terenima. Jel tako ? Tako je. Dakle , to je taj Federer kojeg ja nisam upoznao zahvaljujuci cinjenici da tenis pratim od 2011-e. Dobro. Evo ga sad upoznah. I moram vam rec da sam prijatno iznenadjen. Covjek dobro igra. Cak mogu da tvrdim da je preko puta bio neki od njegovih tadasnjih suparnika iz finala , Krajcek , Hjuit, Rodik ... on bi se i dan danas mogao diciti novim 38 GS-om. Sad tek vidim koliko sam propustio sto ne poceh i prije da pratim ovaj sport. Moja tuga jos veca kad vidim da sa njim u istoriju odlazi i sam tenis.
Nije mi bila namjera da smetam. Hvala !
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#475 Re: Wimbledon 2015

Post by Tomahawk11 »

KENJAC wrote:Dobar dan. Kako ste?
Ne bih o Wimbldonu. Proso je. Ja bih o necem drugom. Ja bih o desetoj i jedanaestoj stranici ove teme. Naime , tu se neke mnogo pametne glave , pa i ja, slozismo da je Federer u formi kao kad je nemilosrdno harao teniskim terenima. Jel tako ? Tako je. Dakle , to je taj Federer kojeg ja nisam upoznao zahvaljujuci cinjenici da tenis pratim od 2011-e. Dobro. Evo ga sad upoznah. I moram vam rec da sam prijatno iznenadjen. Covjek dobro igra. Cak mogu da tvrdim da je preko puta bio neki od njegovih tadasnjih suparnika iz finala , Krajcek , Hjuit, Rodik ... on bi se i dan danas mogao diciti novim 38 GS-om. Sad tek vidim koliko sam propustio sto ne poceh i prije da pratim ovaj sport. Moja tuga jos veca kad vidim da sa njim u istoriju odlazi i sam tenis.
Nije mi bila namjera da smetam. Hvala !
Dobar dan. Kako ste? :-D
Post Reply