WiFi router ZTE zxv10w300

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#51 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by belami1111 »

@ ing-ecc ja vidim da si ti zauzeo jaku busiju sto se tice rutera ( ovaj ZTE ustvari vise lici na lajtšou noću )...
Kako ću otvoriti portove za cs ili kameru ili bilo sta drugo gdje je potrebno obaviti promet preko nekog porta ako nemogu ući u ruter !
Znači BH telekom uvodi recesiju interneta neda otvarati portove ????
I ko ima šta zajebati kad oni sami zajebu - primjer kod mene na poslu ASC promjenio podatke na ruteru ( Wireless pasvord ) niko nije znao ocemu se radi odjednom racunari ne mogu na internet , dosli monteri i trebalo im 2 dana da ubjede gospodu na centrali da im daju pass za ulaz u ruter zato sto mi nismo htjeli da koristimo njihov defaultni passvord. :evil:
Meni promjenili postavke kod kuce i prestao raditi cs. Na srecu imam svoj ruter a ono govno ce dobiti u dijelovima nazad :evil:
Bice kutija citava ali sta ce biti u kutiji pitanje je :-D
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#52 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by escobar__ »

Ma samo uzmite vlastiti modem/router i milina.

Ruku na srce, imaju pravo sa svojom opremom radit šta hoće. Ali ako je do sada funkcionisalo onako kako je funkcionisalo, ne vidim potrebu da se to mijenja. Umjesto da fino naprave uputstva za podešavanje modema koje isporučuju korisnicima, postave ih na Web, ovako im izgleda laške kad ih za promjenu obične WiFi lozinke korisnik zove i maltretira. :D
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#53 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

belami1111 wrote:@ ing-ecc ja vidim da si ti zauzeo jaku busiju sto se tice rutera ( ovaj ZTE ustvari vise lici na lajtšou noću )...
Kako ću otvoriti portove za cs ili kameru ili bilo sta drugo gdje je potrebno obaviti promet preko nekog porta ako nemogu ući u ruter !
Znači BH telekom uvodi recesiju interneta neda otvarati portove ????
I ko ima šta zajebati kad oni sami zajebu - primjer kod mene na poslu ASC promjenio podatke na ruteru ( Wireless pasvord ) niko nije znao ocemu se radi odjednom racunari ne mogu na internet , dosli monteri i trebalo im 2 dana da ubjede gospodu na centrali da im daju pass za ulaz u ruter zato sto mi nismo htjeli da koristimo njihov defaultni passvord. :evil:
Meni promjenili postavke kod kuce i prestao raditi cs. Na srecu imam svoj ruter a ono govno ce dobiti u dijelovima nazad :evil:
Bice kutija citava ali sta ce biti u kutiji pitanje je :-D
Kako ću otvoriti portove za cs ili kameru ili bilo sta drugo gdje je potrebno obaviti promet preko nekog porta ako nemogu ući u ruter !
nećeš ih ti ni otvarati kao ni bilo šta drugo konfigurisati na modemu. Nazoveš 1444 i kažeš šta je eventualno tvoj zahtjev.

Znači BH telekom uvodi recesiju interneta neda otvarati portove ????
Ne. BH T ne uvodi recesiju nego ne dozvoljava da se modem konfiguriše za sve moguće zahtjeve a bez znanja bilo koga.

...mi nismo htjeli da koristimo njihov defaultni passvord ... Naziv mreže i zaštitni ključ se proizvoljno mogu odabrati i konfigurisati prema želji korisnika. Za početak postoje defaultne postavke pa onda sve moguće kombinacije
ono govno ce dobiti u dijelovima nazad :evil:
Bice kutija citava ali sta ce biti u kutiji pitanje je
ovo se već dešava sa ne malim brojem korisnika, vraćaju sve i svašta, i što nije naše korisnici vrate, ja imam i CISCO opreme (koja nije od BH T) al su korisnici vratili prilikom raskida i predali na šalteru.
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#54 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by guber90 »

ing-ecc wrote:
guber90 wrote:Kada dodje do nekog kvara, koji je jedino otklonjiv tako da se udje u postavke modema, moraju se cekati gospoda iz BH Telecoma da dodju i otklone kvar ...
Nije tačno, očigledno ne poznaješ način rada ACS-a!!! Problem se rješva DALJINSKIM pristupanjem modemu i eventualnoj promjeni konfiguracije što i jeste suština funkcionisanja ACS-a.
guber90 wrote: Jos da dodam, na onaj dio gdje je neko spomenuo da je modem u vlasnistvu BHT, u velikom broju slucajeva ljudi potpisuju dvogodisnje ugovore, nakon kojih taj modem postaje njihovo, a ne vlasnistvo BHT, tako da ni taj argument nije utemeljen.
Jeste, u vlasništu je BH T. Ni nakon isteka 24 mjeseca taj modem nije "njihovo" vlasništo nego je BH T-ov. (ovo je nekada važilo al se već odavno ne primjenjuje)
E hajd sad provjeri svoju argumentaciju
Kako ce on meni da daljinski pristupi modemu ukoliko isti ima problem sa pristupom i mora se restartovati fabricki ?

Sto se tice drugog dijela evo kod mene je Speedtouch prije 4 godine postao moj i kako ce ga BH telecom vratiti u svoje vlasnistvo?
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#55 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

guber90 wrote:Kako ce on meni da daljinski pristupi modemu ukoliko isti ima problem sa pristupom i mora se restartovati fabricki ?

Sto se tice drugog dijela evo kod mene je Speedtouch prije 4 godine postao moj i kako ce ga BH telecom vratiti u svoje vlasnistvo?
pa ako je u ACS-u pristupiće a ako nije onda čačkaj i ti i monteri kad dođu na lice mjesta
Vraćanje modema je u nadležnosti referenta koji pravi raskid ugovora (usluge) da provjeri da li je modem naš ili nije a na osnovu ugovora koji je potpisan u vrijeme instalacije usluge, i na osnovu tog ugovora traži se povrat modema (opreme).
Ako vraćaš opremu onda te zovu monteri da im je lično predaš ili sam doneseš oopremu na šalter u slučaju podnošenja zahtjeva za raskid.
Ako ne vratiš, a trebao si, onda platiš, tj. dobiješ zaduženje.
Eto.
adincebic
Posts: 458
Joined: 13/07/2013 22:26
Location: Niđe na svijetu

#56 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by adincebic »

Ja sam kontaktirao telecom i oni fol ne mogu daljinski da pristupe, a slao sam username i mac. Ustvari ne zele da udju. Jos davno smo skontali da lazu oko zakljucavanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#57 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

adincebic wrote:Ja sam kontaktirao telecom i oni fol ne mogu daljinski da pristupe, a slao sam username i mac. Ustvari ne zele da udju. Jos davno smo skontali da lazu oko zakljucavanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
hajd pošalji podatke (user i MAC) ako želiš na PM
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#58 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by iTo »

guber90 wrote:
avalanche168 wrote:Što se tiče tog passworda, sasvim je ok da se krajnjem korisniku ne daje. Pošto se i sam bavim izgradnjom i konfiguracijom mreža, ni ja ne dajem nikom passworde routera i sličnih uređaja. Razlog?
Zato što poslije mene može doći milion ljudi: drugih tehničara, "majstora" za razne alarmne sisteme i videonadzore, televiziju i ko zna šta, sve to fino raštimat. Koga onda gazda zove?
Onog ko je postavio osnovicu za to. I smatra da je to "nešto pogrešno postavljeno u početku", i očekuje džabno servisiranje, i onda ni kriv ni dužan popravljaš tuđe greške.
Tako isto možete nešto "čačkati" ili vi, ili vaša djeca, ili roditelji, ili neki lijevi serviser, da to sve padne, a onda vi nazovete BH Telecom (ili bilo koga drugog) i sve im po spisku :D Na kraju krajeva, ne mora značiti da ćete uopšte išta pokvariti, ali ako su ljudi (barem polako, postepeno) krenuli s uvođenjem neke vrste remote controle-a, i pomoći korisnicima (koji su, istini za volju, u 90% slučajeva totalni laici za ove stvari), opet vama/nama, nešto smeta... :)
Pa ti zivis u nekom idealnom svijetu, gdje se taj ruter nikada nece pokvariti i nece biti nikakvih problema sa njim, medjutim stvarnost nije ni blizu takva.

Kada dodje do nekog kvara, koji je jedino otklonjiv tako da se udje u postavke modema, moraju se cekati gospoda iz BH Telecoma da dodju i otklone kvar, koliko god isti mizeran ili komplikovan bio, a to zna potrajati poprilicno dugo, kao sto je svima poznato. Tako da ta tvoja prica i ne pije vodu, a konfigurisanje po njihovim uputama je jednostavno i nije komplikovano, tako da svako sa osrednjim poznavanjem racunara moze da konfigurise modem.

Jos da dodam, na onaj dio gdje je neko spomenuo da je modem u vlasnistvu BHT, u velikom broju slucajeva ljudi potpisuju dvogodisnje ugovore, nakon kojih taj modem postaje njihovo, a ne vlasnistvo BHT, tako da ni taj argument nije utemeljen.
bolje da ne mozes cackat nego da mora stalno dolazit ;)
adincebic
Posts: 458
Joined: 13/07/2013 22:26
Location: Niđe na svijetu

#59 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by adincebic »

Jeboga vise i taj pass! Ocito je da je taj pass pitanje nacionalne bezbjednosti :)
Zato cu ga ja resetovati i rijesiti taj problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
akibhf
Posts: 117
Joined: 06/01/2012 23:00

#60 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by akibhf »

Kako se na ZTE routeru može isključiti ASC ?
Zna li neko ?
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#61 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by escobar__ »

Isključi CWMP u postavkama.
AurA Light
Posts: 28
Joined: 21/04/2013 01:07

#62 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by AurA Light »

imam problem sa ovim kineskim sr*njem, nece preko mobitela da se konektuje na wifi( na mobu mi svaki put pise "no gateway reply"), guglao sam, trazio podesenja, ali nista. Ako znate neku caku javite mi...
aless
Posts: 134
Joined: 29/01/2013 01:20

#63 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by aless »

Zna li neko na koji nacin povecati domet wi fi signala na ovom routeru. Da li mogu skopcati na ethernet kabal jos jedan router sa wi fi-om i staviti na drugu lokaciju i onda i tu imati wi fi ili na neki drugi nacin?
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#64 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

aless wrote:Da li mogu skopcati na ethernet kabal jos jedan router sa wi fi-om i staviti na drugu lokaciju i onda i tu imati wi fi ili na neki drugi nacin?
Of kors
aless
Posts: 134
Joined: 29/01/2013 01:20

#65 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by aless »

ing-ecc wrote:
aless wrote:Da li mogu skopcati na ethernet kabal jos jedan router sa wi fi-om i staviti na drugu lokaciju i onda i tu imati wi fi ili na neki drugi nacin?
Of kors
I znaci mogu oba davati wi fi signal?
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#66 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

aless wrote:
ing-ecc wrote:
aless wrote:Da li mogu skopcati na ethernet kabal jos jedan router sa wi fi-om i staviti na drugu lokaciju i onda i tu imati wi fi ili na neki drugi nacin?
Of kors
I znaci mogu oba davati wi fi signal?
na sva četiri ETH porta nakačiš po jedan router i pokriješ I-Z-S-J sa wifijem
a u centru i modem/router BH T
nema da fali :lol:
aless
Posts: 134
Joined: 29/01/2013 01:20

#67 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by aless »

E j.ga sad me zezas.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#68 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

aless wrote:E j.ga sad me zezas.
No-no-no :-D
ing-ecc wrote:na sva četiri ETH porta nakačiš po jedan router i pokriješ I-Z-S-J sa wifijem
a u centru i modem/router BH T
nema da fali :lol:
Sasvim normalna kombinacija uređaja na mreži i prisutna u velikoj mjeri kod korisnika sa većim potrebama za Wi-Fi (poslovni korisnici)
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#69 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by van helsing »

ing-ecc wrote:na sva četiri ETH porta nakačiš po jedan router i pokriješ I-Z-S-J sa wifijem
a u centru i modem/router BH T
nema da fali :lol:
Klasika.
Uobicajen stil pisanja od uposlenika/advokata bhtelecoma na forumu.
Nema "icemana2010" na daleko.
Da je bogdo vise kolega kao on.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#70 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

van helsing wrote:Klasika.
Uobicajen stil pisanja od uposlenika/advokata bhtelecoma na forumu.
Nema "icemana2010" na daleko.
Da je bogdo vise kolega kao on.
Imal' šta nejasno? :hm:
Il se ti onako javljaš tek tako da se javiš i napišeš "nešto" na forumu?
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#71 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by van helsing »

Ma samo da se javim.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#72 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

van helsing wrote:Ma samo da se javim.
:thumbup:
pentium4
Posts: 6
Joined: 06/06/2010 17:00

#73 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by pentium4 »

zna li iko koja je nova šifra od ovih bhtelecomovih rutera,više ne prolazi onaj vr10..... zna li neko koja je nova....meni konkretno treba pristup ruteru da forwardujem neke portove za videonadzor,a naravno ne mogu u njihov ruter...pa pomagajte ako znate....
pentium4
Posts: 6
Joined: 06/06/2010 17:00

#74 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by pentium4 »

i tako sam pokusavao i prođe sprva,i onda odjednom izbaci i ponovo trazi sifru,to se sve desi u minutu-dvije i ne uspijem opet ništa odraditi...neznam šta bi bilo rješenej
adincebic
Posts: 458
Joined: 13/07/2013 22:26
Location: Niđe na svijetu

#75 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by adincebic »

KvaziExpert wrote:Iskljuci telefonski kabl pa onda resetuj i onemoguci im cwmp u postavkama

Sent from my SGP521 using Tapatalk
Gdje se u postavkama tacno nalazi cwmp?


Sent from... :)
Post Reply